0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #40 -: Септември 21, 2013, 08:37:30 am »
Момичета-я да ви питам,вие кога започнахте да усещате някакви движения от бебето? Аз все още нищо не усещам-само газове!!!  osi_13
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #41 -: Септември 21, 2013, 08:57:51 am »
Добро утро!
Днес се  очертава слънчев ден, нека за вички да е хубав и ползотворен!  :wink:

Аз също още не съм усетила абсолютно никакви движения,но не мисля,че е повод за притеснение, може би по-късничко  :balk_133:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #42 -: Септември 21, 2013, 09:32:34 am »
Добро утро / добър ден и от мен   :P
Честита ни нова темичка. Нека много момичета, очаквали дълго своите две чертички, се присъединят към нас.

Момичета, аз съм още в началото на 12-та седмица, но вече ми е трудно да си закопчавам дънките, панталоните и полите, въпреки че е раничко. Или ако ги закопчавам, то ми стягат на корема.
Вие кога започнахте да си търсите дрехи за бременни?
А може ли да ми кажете магазини за бременни за София, които да не са много скъпи. Аз се сещам за H&M и Waikiki.
Вчера за пръв път си взех едно нещо - нещо средно между рокля и блузон, което е много арт и е от обикновен магазин, но понеже е широчко ще става и за коремче.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #43 -: Септември 21, 2013, 10:38:53 am »
Добър ден, ние днес правим 5 години брак с моя мъж.Днес съм повече от щастлива.От 5 години си мечтая този празник да го празнуваме с деца, а сега нашата мечта е на път да се сбъдне :)

Аз също не усещам нищо, нито бълбукане, нито нищо, но като знам колко е индивидуално всичко, а аз колко съм отнесена сигурно много късно ще го усетя това бебе.

И на мен рано ми отесня всичко в корема или ако го закопчавах ми беше дискомфортно.Реално нормалните дънки и сега ми стават, но е абсурд да ги закопчея.Аз в началото ходех с много поли и рокли, сега съм си взела 2 броя дънки за бременни, мисля и 2 клина да си взема и така да изкарам зимата.Е малко са ми големи дънките, ама нали ще раста още :)

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #44 -: Септември 21, 2013, 10:52:25 am »
Честит празник,Маги.Бъдете здрави и безкрайно щастливи,както сте сега.
Колкото до усещането на бебето,аз усетих бебка някъде в 19г.с..А дънки за бременни си купих от H&M.Не са скъпи и ми бяха безкрайно удобни.Даже сега се чудя как да ги преправя и да си ги нося.
Слънчев и спокоен ден от мен.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #45 -: Септември 21, 2013, 12:24:59 pm »
Честита годишнина, мила Маги! Да сте винаги сияйни и засмяни! Скоро щастието ви ще бъде пълно. Весел празник...
Ние утре празнуваме 13-тата си годишнина от сватбения ден. Това е и годината, в която след дълга борба станахме родители на най-прекрасното бебче на света...


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #46 -: Септември 21, 2013, 12:41:38 pm »
Аз към 14 - 15 седмица започнах да усещам така нареченото "пърхане на пеперуда"-леко гъделичкане,а другото усещане доста по-късно някъде към 19 седмица,което бих определила,като - все едно ви подскача мускул на крайник,само че в корема,но за кратко и не толкова ритмично. И аз се тревожех,че не усещам нищо освен лекия гъдел и доки. ми обясни че съм с предна плацента и усещанията започвали по-късно отколкото при задна.
 Усещам го разбойника най - вече вечер.Май ще е нощна птица,като баща си.  :lol:
 
  П.П.Честито Маги!  :balk_7:
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 12:45:03 pm от joly »
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #47 -: Септември 21, 2013, 14:32:06 pm »
Маги,честито-бъдете  много щастливи още дълги години!  :balk_7:
Относно дрешките-и на мен почти всичко ми стиска,купих си едни дънки за бременни,но беше супер случайно,че ги открих в един аутлет за маркови дрехи!Мисля и аз да си купя клинове за бременни-къде в София се продават?
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #48 -: Септември 21, 2013, 14:42:30 pm »
Starshine,много благодаря за съветите.Явно и моите тазови болежки идват от тясната ми и финна структура.Нямам възглавница за бременни,веднага ще поръчам онлайн.Имаш предвид от тези дългите с форма на червей,нали?
Alista,моето лично мнение е ,че не бих направила амниоцинтеза.Така бях решила преди да ми бъдат готови изследванията от БХС.Тогава си казах ,че ако рискът е по-малък от 1 на 50 бих се замислила ,но при 1 на 200,не бих рискувала така мечтаното от близо 5 години бебче.
Имам 2 познати правили амниоцинтеза именно поради възрастовият фактор.Първата за съжаление загуби бебчето в резултат на изследването(в Англия),а другата замина за Италия в специализирана клиника,защото нейните проучвания показват,че колкото по-опитен в тази насока е лекарят,извършващ манипулацията ,толкова и рискът е по-малък.
Маги,честита годишнина!Наистина сте се сдобили с най-прекрасният подарък на света!Пожелавам ви много усмивки и страхотни емоции тази година!
Сега относно усешанията...В 18та седмица започнах да го усещам около 5-6 пъти на ден,това ,което е описала Joly като подскачане на мускул,но само когато съм в покой.Когато се движех и работих нищо не усещах.Акушерката ми каза,че бебешките движения се разпознават от майката най-често около 20та седмица,като зависи от позицията на плацентата (предна или задна)и кг.на бременната(дали е едричка или по-слаба).Сега дори вечер го моля понякога да поспре с ритниците и движенията,че е време за спане :)
Късметлийка съм относно моето тегло .Днес се качих на кантара и все още съм само 6кг отгоре.След по-малко от 2 седмици влизам в 8ми месец и си нося всички еластични дънки отпреди да забременея(с ластик в талията са),както и всички трикотажни блузи и рокли.Дънките с копче  също от рано взеха да ме притесняват в талията.Да обаче,връхна дреха ще трябва да се купува.Набелязала съм яке в H&m.Относно цена-качество те са ми фаворити.
Synny angel,пак от H&M  си купих клин за бременни,но беше лятото и е с дължина 7/8ми. Много удобен,защото обхваща целият корем.
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 14:44:53 pm от neli_london »
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #49 -: Септември 21, 2013, 14:47:55 pm »
Magi честита годишнина,бъдете много щастливи  :ballons:
На мен също вече нищо от преди не ми става,имам едни дънки за бременни от  братовчетка ми, купих си и клин ,но не е за бременни,а по голям размер и някоя по широка блузка.Ще си взема само по натам яке,че то и без това бях за ново и още един клин и туника и ще прекарам.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #50 -: Септември 21, 2013, 14:53:13 pm »
Честит празник Маги,бъдете щастливи още дълги години и нека мечтите продължават да се сбъдват  :balk_14:
Аз дрешки си купих от моловете(не от скъпите магазини).Има ги,стига да питате някой или да сте по наблюдателни.И на мен в 13 седмица започна всичко да ми теснее  :lol:
А за това,че не усещате бебетата според мен не е повод за притеснение.Ако се поразровите малко в нета,пише че това се случва някъде към 20г.с.Зависи още дали плацентата ви е предна или задна(при предна ще го усетите по късно).Лично аз започнах да усещам движение или по точно гъделичкане към 13-14г.с.,а сега си е вече ритане  :lol: предимно вечер и понякога през нощта.То с моите дебеланчовци  :lol: така ще е

Сега аз да ви питам нещо??? Знаете ли по закон дали бременните трябва да си слагат предпазния колан като шофират или се возят?
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #51 -: Септември 21, 2013, 14:59:55 pm »
Честита годишнина, Маги! Бъдете дълги години заедно, много, много здрави и безкрайно щастливи!
Sunny Angel, колкото и да е странно (първа бременност ми е), усетих бебо около 16 г.с., бе като едно пърхане на пеперудка и леко гъделичкане. Сега усещанията ми са точно както са ги описали момичетата по-горе.
47 Smiles, аз също от H&M си купих дънки за бременни, всъщност нещо средно между дънки и клин, доволна съм. Гледах и на други места, но не ми допаднаха моделите.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #52 -: Септември 21, 2013, 15:15:16 pm »
Маги, да сте много щастливи винаги заедно! Здраве и късмет ви желая.

Asenceto, ето една извадка от Закона за движение по пътищата
"Чл. 137а. .....
(2) Могат да не използват обезопасителни колани:
1. бременните жени;
......."
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #53 -: Септември 21, 2013, 16:14:56 pm »
Сега аз да ви питам нещо??? Знаете ли по закон дали бременните трябва да си слагат предпазния колан като шофират или се возят?
По закон не е задължително бременните да слагат колан.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #54 -: Септември 21, 2013, 16:43:29 pm »
Прекрасно  :D благодаря ви за отговориме момичета.
Добре че попитах,че щях да продължавам да се беся до 9-ти месец  :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #55 -: Септември 21, 2013, 17:01:39 pm »
Маги,честито,бъдете  много щастливи още дълги години! :ballons: :balk_16: :balk_7:


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #56 -: Септември 22, 2013, 21:28:27 pm »
Привет момичета.Аз от един два дни се сдобих със странни болежки.Ако има някоя мама с подобни  да сподели-имам болки някъде в срамната кост.По скоро усещам една тежест ниско долу.С първото не съм имала такива болки,ама то всяка бременност си е различна.А да не казвам какво става като кихна.....май ще слагам памперс  :? А пък и бебо е ниско и направо имам чувството ,че като ходя ми скача на пикочния мехур   :(
Освен Нели -Лондон има ли някоя мама в моите седмици ?

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #57 -: Септември 22, 2013, 23:20:45 pm »
А при този начин на каране в България, не ви ли е страх да се возите без колан? Мен би ме било. Ако имате пари, вземете си ето това нещо, което държи колана под корема: http://www.amazon.co.uk/Besafe-520033-Driving-Pregnancy-Belt/dp/B0014BOG1I

alista, питай Мели, както те е посъветвала ДжБрул! Някои може и да разказват страшни истории за АЦ, но аз пък имам приятелка, която прави изследването (условието беше да има достатъчно околоплодни води), и всичко е наред с нея и бебето.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #58 -: Септември 23, 2013, 08:31:00 am »
Добро ви утро на всички.Много благодаря за пожеланията към нас :) да ви се връщат.Аз да си призная още се возя с колан, мен ме е страх, евентуално на задната седалка не го слагам, а ако е на предната, гледам да го прекарам под корема и да го придържам с ръка.

Ние утре сутрин сме на преглед и вече нямам търпение да си видя детето :)

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #59 -: Септември 23, 2013, 08:50:57 am »
Добро утро и успешна седмица на всички!  :)
Аз от няколко години  не шофирам,но когато се возя предпочитам да е с колан-има доста изследвания,че без него,независимо в коя фаза на бременността си,е доста по-опасно,но все пак всеки си преценява! Дай Боже да няма инциденти!  :crossfingers:
Я кажете какви витамини пиете-аз до вчера имах Prenatal Jamieson и сега се чудя пак ли такива да си купя? Дайте съвет! Лекарката ми беше предписала едни Vitamam на Abopharma,но никъде не ги намирам.А пиете ли Омега 3?  :ask: