0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #100 -: Август 20, 2013, 12:04:11 pm »
статия за заблудите относно ползата от синтетичните витамини:
http://www.segabg.com/article.php?id=662165
Тия добавки са огромен бизнес, ама огромен.
Има една книга на Артър Хейли, ако не се лъжа "Опасно лекарство" се казва. Не е кой знае колко сериозна, но сега за почивките става. Хейли обича да пише за индустриите, тази е за фармацевтичната - за печалбите, за разрешителните режими на лекарствата, за грешките, които костват животи, също и за огромния дял в печалбата точно от добавки, за които ни е внушено, че едва ли не не можем да живеем без тях, и най-вече за горките майки, на които се внушава чрез реклами колко са грижовни, закупувайки всички възможни полезни новоизмислени сиропчета, витамини и мазила за децата си.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #101 -: Август 20, 2013, 12:04:22 pm »
Цитат
Аааа, не си мислете, че сега няма въшки - пуснати са отново, има нови лосиони и шампоани за продаване
Има ги и как още  :D Преди няколко месеца ми повериха племенничките за двудневно отглеждане, като малката калпазанка (първокласничка) се почесваше странно. И понеже съм с дългогодишен опит във въшконамирането - като ученичка редовно се сдобивах с тях през лятото - много бързо я разконспирирах. Та всички се намазахме с шампоан, пощих девойката и в никакъв случай не съм махнала всичко. На следващия ден ги проверявали и в училище и нищо не са й намерили. Само си представям колко "старателно" са ги преглеждали.  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #102 -: Август 20, 2013, 12:28:12 pm »
статия за заблудите относно ползата от синтетичните витамини:
http://www.segabg.com/article.php?id=662165

Таман мислех от кумова срама, е така, за собствена заблуда да давам нещо допълнително, че поне последната година на предучилищна да е редовна и да свиква с режима. Не, че до сега е боледувала, но понеже можехме - поглезвахме си я и си стоеше у дома, тя детска градина да е ходила, да е ходила, колко да е ходила.
:)
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #103 -: Август 20, 2013, 12:39:58 pm »
Едно е да говориш от гледната точка на детето, което си бил, друго-като майка на две деца. Как да не трепериш, като маса народ покрай мен обяснява как бебето му прави бронхоспазми покрай батковци и каки, които носят вируси от ДГ.  Майка почина от астма и знам какъв ужас е това, така че не искам да позволя нещо подобно да се случи на децата ми. Та въпросът ми беше към майките с две кърмени деца ( или поне бебето да е кърмено). Най-общо казано-боледуват ли, колко често,тежко ли, нещо давате ли превантивно? На мен ми казаха да давам на каката имунобор кидс 3 месеца и после 3 месеца биозин кидс, на бебето също мога да давам биозин кидс профилактично.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #104 -: Август 20, 2013, 12:44:10 pm »
Момичета някъде бяхте обсъждали техники за слагането на гърне, помните ли в коя тема беше да се разровя малко? Благодаря.

Иначе нашия ден започна прекрасно. Отивам бързо до тоалетна като оставям малката в леглото....връщам се, а тя хванала 1,5л минерална вода от съседния шкаф и си я изляла в леглото.....дори незнаех, че може да отваря шишета..... osi_13 osi_12


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #105 -: Август 20, 2013, 13:09:40 pm »
Едно е да говориш от гледната точка на детето, което си бил, друго-като майка на две деца. Как да не трепериш, като маса народ покрай мен обяснява как бебето му прави бронхоспазми покрай батковци и каки, които носят вируси от ДГ.  Майка почина от астма и знам какъв ужас е това, така че не искам да позволя нещо подобно да се случи на децата ми. Та въпросът ми беше към майките с две кърмени деца ( или поне бебето да е кърмено). Най-общо казано-боледуват ли, колко често,тежко ли, нещо давате ли превантивно? На мен ми казаха да давам на каката имунобор кидс 3 месеца и после 3 месеца биозин кидс, на бебето също мога да давам биозин кидс профилактично.

едно дете, две деца, три деца - всички майки им треперим! няма значение бройката, дори ще ти кажа, че като ти е едничко, на мен лично ми се струва, че повече му треперя...

разбирам, че си имала трагичен случай в миналото, но това не е повод да тъпчеш децата с глупости с напълно недоказан ефект, защото някога на някой се случило нещо. не се знае от тия химии дали не се засилват отключванията на алергични реакции. ами аз, като и двамата ми родители са починали от рак, какво да правя? за астмата айде лесно - давай биозин кидс или каквото там, ами за другото..... иронизирам, разбира се.

абе давайте каквото искате, в крайна сметка, душевното спокойствие е най-важно за доброто здраве. и аз съм се лашкала насам-натам, но като че ли хората със здрав разум и ограничен достъп до интернет се справят най-добре.

и не може да има никакво деление на кърмени и некърмени деца по отношение на здравето, разберете го и това! няма такава обща класификация - кърмените са здрави и умни, боледуват в 5% от случаите, а некърмените са болнави и глупави, боледуват в 26.89% от случаите.

чиста храна, чист въздух, режим, редовно движение, спокойна околна среда - това е единственото, което можеш да направиш като майка за децата си.
« Последна редакция: Август 20, 2013, 13:12:16 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #106 -: Август 20, 2013, 13:16:20 pm »
Та въпросът ми беше към майките с две кърмени деца ( или поне бебето да е кърмено). Най-общо казано-боледуват ли, колко често,тежко ли, нещо давате ли превантивно? На мен ми казаха да давам на каката имунобор кидс 3 месеца и после 3 месеца биозин кидс, на бебето също мога да давам биозин кидс профилактично.

Криста, изписахме две страници да се обясняваме. Искаш статистика, ето ти статистика:
- майка съм на две кърмени деца, голямото 10м., малкото 1.2г., разликата между децата ми е 2.4г., голямата я спрях от градина месец преди да родя и 2 след това, основно заради това, че бебето имаше вроден проблем и предстояха десетки консултации и изследвания, а логистиката по водене и взимане на каката от градина щеше да ми е по-трудна.
- след това голямата не е спирала да ходи на градина, сега е почти на 7г., пила е 2 пъти АБ през живота си на 1.1г. и 2г., от тогава до сега е вдигала точно 2-3 пъти Т, кашлица, хрема и всичко отшумява за 2-3 дни. Пак казвам не е спирала да годи на ДГ, сега ще е първи клас.
- малката беше на 2.2 г. като я пуснах на ДГ, пила е веднъж до сега АБ миналата пролет заради гнойна ангина, не е кашляла през живота си, имала леки хреми 2-3 пъти и последните 13м. не беше боледувала въобще, като юни месец изкара някакъв много лек вирус за ден и половина.
Но, много важно, моите деца освен шоколад от който хапват 2 пъти седмични примерно по 2-3 блокчета друго сладко не ядат. Плодове се ядат по 2-3-4 пъти на ден, други боклуци от рода на чипс, зрънчо и тем подобни да са яли 10 за всичките години. Всяка свободна минута сме на вън, зимата вечер след работа ходим да се пързаляме със шейни в парка, лятото се стои до 9-10 часа на вън. Никога, ама никога не съм си навличала децата, макар и момичета чорапогащник под панталон не слагам, той се обува само с рокли и поли, когато е много студено зимата децата са с 3/4 чорапи и скиорски панталон/гащеризон. никога не съм им давала синтетични витамини, веднъж преди 6г. бях купила за голямата един саностол, тогава това се предлагаше, дадох 2 пъти и другото замина в коша. Децата когато не са на градина ядат домашно приготвена храна и домашен хляб, задължително се закусва в къщи. Това е най-важното хранене от деня, за това искам да знам какво и колко са изяли, а не да разчитам, че ще закусват в ДГ.
При всяка възможност водим децата на планина или море, събота и неделя на Витоша или някъде другаде из околността на пикник........
Не знам какво повече искаш да чуеш, това което изписах го казах в предишен пост с едно изречение, ето сега и подробно :) С притеснения не става, става с мислене и труд, кърменето само по себе си изобщо не е гаранция, че детето няма да боледува, ама изобщо, тази мантра за мен е голяма измислица... :wink:

а джам бързите пръсти ме изпреварила :lol:
« Последна редакция: Август 20, 2013, 13:20:07 pm от StefiZ »
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #107 -: Август 20, 2013, 13:31:24 pm »
друго-като майка на две деца.
Ох, като вземете да пишете така...
Ние с по едно нямаме деца, значи. А пък тези без, изобщо да не се обаждат.
Не ми стига, дето ме е смачкал неуспеха да имам второ...
Рядко си позволявам да показвам слабост, ама понякога мярката ви убягва.
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #108 -: Август 20, 2013, 14:01:36 pm »
Елфи, не съм го казала за да обиждам някого, а защото като са две е много по-сложно с боледуването. И аз не съм се сдобила с деца лесно-6 години борба, 3 спонтанни аборта и един аборт по медицински показания. Здраве и живот като имаш второ дете, което ти пожелавам, ще разбереш какво съм имала предвид.
Стефи, благодаря ти много за подробната информация  :D За кърменето нямам намерение да споря, никой не е казал че не боледуват кърмените деца, въпросът е колко тежко боледуват и има ли усложнения. С първото дете кърменето не се получи, с второто съм щастлива, че успях-сега ще мога да сравнявам кое колко боледува. Каката е била болна общо 4 пъти до сега, антибиотик не е пила.
Бебето, да чукам на дърво, не е боледувало до сега.
За добавките, които давам (те са за укрепване на имунитета), препоръча ми ги д-р Масларска, шеф на неонатологията в Токуда. Вярвам и безкрайно много!
« Последна редакция: Август 20, 2013, 14:04:55 pm от Crystal »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #109 -: Август 20, 2013, 14:20:13 pm »
Оф и аз се бях омагьосала, че щом се кърмим, бацил не може да ни хване. Ама ни хвана и то при положение, че контактуваме с малко хора, живеем на село, аз ям домашни яйца, мляко, зарзавати; чист въздух и т.н. Гаранция за нищо няма, а че ще треперим на децата е ясно :) Нали са нашите слънчица. Аз и за мъжо си треперя нищо че е 2 метра и 120 кила.
Някои родители са по-спокойни, други се шашкаме (и аз от тях). Пресен пример - Божидар е голямо живаче и не се спира по цял ден, обаче онзи ден цял ден спи. Буди се да яде и заспива. Вчерта заспива докато се кърмим и без носене на ръце  8O Чудо! Цяла нощ не спах да го проверявам диша ли, побутвам го горкото да мръдне. Не ми се смейте много :) На другия ден звъня на снаха ми, да я питам те имали ли са такъв случай. Малкият пък, за да ме успокои, цял ден не спа - играхме, смяхме се, ревахме. Днес пак спи като къпан - ходихме на консултация да ни теглят и т.н. Не мога го събудя да го прегледа педиатърът, спи докато го преслушват и му гледат нослето и ушичките, чак езичето като му гледаха се събуди. Качили сме само 650 гр и 5 см и аз пак - ама нормално ли е, да не би да не му стига кърмата. Убу че ми търпят докторите въпросите.

А въшките са ми фобия направо - брат ми все ги носеше (4г по-малък е). А тинейджър с гадже и въшлясала. Всяка пролет-лято няколко години подред. Та и с мъжа ми бяхме хванали пък като студенти :) От ужас бях почнала профилактично да се мия с шампоан против въшки от време на време. Още се подмята у дома един сигурно с отдаааавна изтекъл срок на годност.

Елфи, мен ме успокояваха, че що веднъж съм забременяла, пък било то и инвитро, пак ще забременея и ще имам по-лека бременностт. Е за забременяването познаха, ама за бременността - тц. От сърце ти пожелавам успех в опитите  :heartbeat:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #110 -: Август 20, 2013, 14:30:52 pm »
Елфи, не съм го казала за да обиждам някого, а защото като са две е много по-сложно с боледуването. И аз не съм се сдобила с деца лесно-6 години борба, 3 спонтанни аборта и един аборт по медицински показания. Здраве и живот като имаш второ дете, което ти пожелавам, ще разбереш какво съм имала предвид.
Стефи, благодаря ти много за подробната информация  :D За кърменето нямам намерение да споря, никой не е казал че не боледуват кърмените деца, въпросът е колко тежко боледуват и има ли усложнения. С първото дете кърменето не се получи, с второто съм щастлива, че успях-сега ще мога да сравнявам кое колко боледува. Каката е била болна общо 4 пъти до сега, антибиотик не е пила.
Бебето, да чукам на дърво, не е боледувало до сега.
За добавките, които давам (те са за укрепване на имунитета), препоръча ми ги д-р Масларска, шеф на неонатологията в Токуда. Вярвам и безкрайно много!
Колкото и тези на АМ  :) Божа работа, дето се казва... Тези неща, както по напред се опитаха да ти обяснят, не зависят от това с какво е хранено кърмачето, а от общия му режим...Напълно съм съгласна, апропо, с "гледането под похлупак" и прекаленото втренчване...Да се приучи към лична хигиена, да се калява, да не се храни с джънкове /непрекъснато!/ да не се извежда с чорапи на 40С../Елфи, при нас по градинките виждам и завити с одеалце деца по количките.../ Кърмата дава антитела, намалява риска от алергии...но не е панацея.  :) Джам, обичайно е подробно изчерпателна по въпроса...Не казвам с този си пост "не си кърмете децата", не ме разбирайте грешно...Казвам, че имунитета е малка част генетично обусловен и голяма- родителско... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #111 -: Август 20, 2013, 14:32:20 pm »
.

Елфи, мен ме успокояваха, че що веднъж съм забременяла, пък било то и инвитро, пак ще забременея

Ха-ха, мен продължават да ме успокояват дори да знаят, че нямам тръби. 8O
На времето еди-коя си като си осиновила и след няколко месеца забременяла.
Както се пее - а дано, ама надали....


*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #112 -: Август 20, 2013, 14:59:27 pm »
Кристал, знам че искаш да чуеш "Щом кърмиш, няма да се разболявате". Аз ще ти кажа - със фамилна обремененост Астма, се надявай да не сте я наследили. Кърмата тука не играе роля. Стефи беше подробна и аз ще съм подробна, то няма значение дали са кака/батко и бебе или на една възраст (дори мога да кажа, че второто е по-болесторазпространително):
кърмени са до годинката, първи бронхеолит и пристъп на 7 месеца - няма контакт с болни и т.н., в яслата кръговрат - 4 дни здрави, 2 седмици болни, вече в градината посвикнаха с вирусите и разредиха на 2 месеца разболяванията, дори зимата изкараха цели 4 месеца здрави, като пристъпите и алергиите не ги включвам в това число. Изключително внимателни и стриктни сме какво ядат, още не са опитвали зрънчо и производни, шоколад и вафли също не ядат. Плодове и зеленчуци всеки ден има на масата, успявам да купя домашни. Купени сокове много рядко пият. Денят им започва с чаша прясно мляко, в повечето случаи домашно. Киселото мляко, кашкавала и сиренето също в повечето пъти са домашни.
Та ето ти и доказателство, че кърменето не е чак толкова вълшебно. Като се притесняваш от градинските вируси, не си пускай голямото дете на градина, но това пак не е гаранция, че няма да се разболявате.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #113 -: Август 20, 2013, 15:01:50 pm »
А и това съм го чувала нееднократно. Ама ми звучи гадно - сякаш трябва да осиновя, само за да забременея след това.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #114 -: Август 20, 2013, 15:32:23 pm »
А и това съм го чувала нееднократно. Ама ми звучи гадно - сякаш трябва да осиновя, само за да забременея след това.
Да бе, да се чудиш и маеш....всяка позната има поне по една приятелка, забременяла след осиновяване и друга, чието дете е развило аутизъм в следствие на ваксините.... 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #115 -: Август 20, 2013, 15:34:44 pm »
А и това съм го чувала нееднократно. Ама ми звучи гадно - сякаш трябва да осиновя, само за да забременея след това.

Репликите, за които казваш са ми "любими". Все едно като съм осиновила и съм забременяла на следващия ден. Някак чудотворно ДНК-то и имунитета ще се оправят без да взимам никакви мерки. Не че няма да направим още един опит за биологично дете, но да ме успокояват с такива неща ... айде нема нужда.
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #116 -: Август 20, 2013, 15:46:06 pm »
Кристал, знам че искаш да чуеш "Щом кърмиш, няма да се разболявате". Аз ще ти кажа - със фамилна обремененост Астма, се надявай да не сте я наследили. Кърмата тука не играе роля. Стефи беше подробна и аз ще съм подробна, то няма значение дали са кака/батко и бебе или на една възраст (дори мога да кажа, че второто е по-болесторазпространително):
кърмени са до годинката, първи бронхеолит и пристъп на 7 месеца - няма контакт с болни и т.н., в яслата кръговрат - 4 дни здрави, 2 седмици болни, вече в градината посвикнаха с вирусите и разредиха на 2 месеца разболяванията, дори зимата изкараха цели 4 месеца здрави, като пристъпите и алергиите не ги включвам в това число. Изключително внимателни и стриктни сме какво ядат, още не са опитвали зрънчо и производни, шоколад и вафли също не ядат. Плодове и зеленчуци всеки ден има на масата, успявам да купя домашни. Купени сокове много рядко пият. Денят им започва с чаша прясно мляко, в повечето случаи домашно. Киселото мляко, кашкавала и сиренето също в повечето пъти са домашни.
Та ето ти и доказателство, че кърменето не е чак толкова вълшебно. Като се притесняваш от градинските вируси, не си пускай голямото дете на градина, но това пак не е гаранция, че няма да се разболявате.
Голямото дете има своите нужди-да общува с деца на своята възраст. Не искам да я лишавам от това. Ще я пусна на градина и според това как се развият нещата ще преценявам какво да правя. Дано успея да опазя бебето.
Съжалявам за вашите проблеми с алергиите. Чела съм, че се израстват, дано се преборите. С мама не беше такъв случаят-тя като дете не е имала проблеми. След като ме е родила е получила сенна хрема, а около 10 години по-късно един недоизлекуван бронхит прерастна в астма.
Между другото, наскоро четох, че отглеждането на куче заедно с бебето намалява риска от алергии. Аз имам куче, пък да видим  :wink: До тук каката не е показала алергия към нещо, а на бебето нещо памперсите не му понесоха, но друго до сега не е имало. Минахме на Либеро и няма проблеми вече.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #117 -: Август 20, 2013, 15:50:48 pm »
Здраве и живот като имаш второ дете, което ти пожелавам, ще разбереш какво съм имала предвид.

аз съм се научила такива изказвания да не раздавам с лека ръка.... на тоя свят не всичко е постижимо.

и за да не съм офф-топик, една история от мен по повод взаимното заразяване между членовете на едно семейство и колко това всичко е без значение...

през февруари тази година имаше доста силна епидемия от грип около нас (нищо, че не я обявиха официално). от групата на детето ми се разболяха 80% от децата, някои стигнаха до болница. толкова тежко и дълго не е боледувал досега. имало е случаи да ни кашля по половин час право в лицата, защото сме го гушкали да го успокояваме от силните пристъпи. нито аз, нито мъжът ми се заразихме, а треперех от ужас какво ли ще стане, като ни събори един след друг този очевидно много силен и заразен вирус...

два месеца по-късно, едно невинно наглед вирусче разболя за седмица първо мъжа ми, след него прихванах и аз, не тежко, но досадно и доказано се заразихме един от друг. този път - детето остана здраво и не пипна нищо от нас!

та такива ми ти работи. същото е и с две деца в семейството. да, ако е варицела - почти сигурна гаранция, че ще я пипнат едно от друго. но за останалите детски болести не е така.
« Последна редакция: Август 20, 2013, 15:58:02 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #118 -: Август 20, 2013, 16:51:06 pm »

едно дете, две деца, три деца - всички майки им треперим! няма значение бройката, дори ще ти кажа, че като ти е едничко, на мен лично ми се струва, че повече му треперя...



И на мен лично така ми се струва :)

Ела да видиш сега как е. И да ти кажа, питам се понякога къде ми е бил акълът. Не, че не си го гледам и второто, но за първото и сълзи, и сополи леех. Капнала й на Кристина капка физиологичен разтвор в очето, разрева се и аз рева, един час.
Хич сега не треперя.
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #119 -: Август 20, 2013, 17:04:28 pm »

едно дете, две деца, три деца - всички майки им треперим! няма значение бройката, дори ще ти кажа, че като ти е едничко, на мен лично ми се струва, че повече му треперя...



И на мен лично така ми се струва :)

Ела да видиш сега как е. И да ти кажа, питам се понякога къде ми е бил акълът. Не, че не си го гледам и второто, но за първото и сълзи, и сополи леех. Капнала й на Кристина капка физиологичен разтвор в очето, разрева се и аз рева, един час.
Хич сега не треперя.
Аз пък не им треперя по-малко като са две. И не съм казвала, че като е едно му трепериш по-малко. За друго ставаше въпрос.
Като се разболя Теодора когато Светла беше на 2 седмици, такъв рев му ударих, кърмата ми спря от нерви. Беше преждевременно родена, 2200 и само вирус и липсваше. Добре, че Господ я опази. И аз мислех, че с второто ще съм по-спокойна, ама не се оказа така.
А децата са си деца-колкото и да са.