0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #160 -: Август 22, 2013, 10:25:44 am »
Това със самотното родителство е пълно безумие! Не само в тази сфера.
И изобщо, докато сме в омагьосания кръг - ние мамим държавата и тя нас, нема да се оправим.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #161 -: Август 22, 2013, 13:10:38 pm »
Аз нямам брак, но не съм самотен родител и нямам предимство никъде за нищо. Детето е признато от баща си и те така.  С признато дете, нема самотни майки  :wink:
Може би под самотен родител имат предвид наистина такива, дано не са много такива във вашето училище.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #162 -: Август 22, 2013, 13:11:27 pm »
абе много мога да пиша аз по този въпрос и относно това за плащнето на осигуровки върху изискуемия минимум, а реално тези родители може да получават и 2 пъти повече от мен....
ама няма смисъл, че само се ядосвам.
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #163 -: Август 22, 2013, 13:12:47 pm »
мешко, в 129-то сме, обаче за 100 деца има само за 60 занималня и ако има повече желаещи ги класират, а критериите са първо за самотни родители и след това по доход. познай, всички без брак имат предимство, а и аз няма как да си скрия доходите нито баща й, защото от 13 г. ме осигуряват на реалната ми заплата и него също, така че и тук не вървим... :(
Оказва се, че няма законова дефиниция на "самотен родител"
http://www.novini.bg/news/149826-%D1%89%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB.html

Според мен родителите, които нямат сключен брак не са "самотни" ако бащата е припознал детето. Но явно всяка институция си измисля свои правила, а това е крайно несправедливо  :( Пак излиза, че в държавата ни няма нито закони, нито ред.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #164 -: Август 22, 2013, 14:35:36 pm »
За осигуровките си права, Стефи. За съжаление осигуряват масово на малко, а се взима много.
Аз също съм осигурена на реалната ми заплата.
А за хората без брак просто споделих моята ситуация  :P  Не ми се вярва, че като кажа, че нямам брак и автоматично влизам в графа самотен родител и имам предимство. Би трябвало да искат доказателство за това, че някой е самотен родител. Ако в Акта за раждане пише - баща-неизвестен, ок, но ако не пише, значи си има двама родители детето.
Би трябвало да признават някой за самотен родител ако е разведен или докаже не знам и аз как, че отглежда сам детето си. Аре, като си разведен имаш доказателство, ама другото как се доказва не знам.
Ми то в 21-ви век 2/3 от населението няма брак  8)

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #165 -: Август 22, 2013, 14:44:32 pm »
Ники, точно това правят според мен, казват, че живеят и отглеждат сами детето, т.е. по лична карта бащата се води на друго място, нямат брак, ходи ги хвани и доказвай, че са си заедно :(
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #166 -: Август 22, 2013, 15:05:45 pm »
Е щом има кой да им вярва като кажат. Това е тъпо, трябва да се разбере наистина дали някой е сам или се прави на такъв  :x
Както и да е, ние тук няма да оправим света. Дано приемат Деси на занималня  :crossfingers:

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #167 -: Август 22, 2013, 15:59:59 pm »
а не ми е толкоз зор, има частни занимални, нищо че плащам стотици левове данъци, до сега и всичко друго си плащам като поп, но най-важното е да са живи и здрави децата :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #168 -: Август 22, 2013, 16:22:11 pm »
абе много мога да пиша аз по този въпрос и относно това за плащнето на осигуровки върху изискуемия минимум, а реално тези родители може да получават и 2 пъти повече от мен....
ама няма смисъл, че само се ядосвам.

Не се ядосвай, сигурна съм, че в дългосрочен план ще ти се отблагодари. И така е правилното. И аз съм така 16 години вече.
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #169 -: Август 23, 2013, 13:24:53 pm »
Аз нямам брак, но не съм самотен родител и нямам предимство никъде за нищо. Детето е признато от баща си и те така.  С признато дете, нема самотни майки  :wink:
Може би под самотен родител имат предвид наистина такива, дано не са много такива във вашето училище.
В нашата градина, точно родителите без брак, плащат 50% от редовната такса, щото видиш ли се водят самотни родители... То като гледам по-на далавера ще сме ако се разведем - ще плащаме наполовина, децата ще са с предимство при класирания и те така...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #170 -: Август 23, 2013, 14:10:18 pm »
Някъде го бях чела лафа „ тука декларацията за половин такса на жената да подам, щото нали е самотен родител“. Какво да говорим повече.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #171 -: Август 23, 2013, 14:52:40 pm »
ами според мен, ние, гражданите, трябва да сме по-активни срещу такива несправедливости, защото те ощетяват и общината, тоест - косвено ощетяват всички нас. това е останало от социализма, когато всички, живеещи с партньор, имаха брак и самотен родител наистина беше самотен родител.

на много места и за много неща вече отпадна това широко тълкуване на самотен родител като родител без брак и искат акт за раждане, където да се види дали има баща на детето или искат документ за развод. но това не е навсякъде.

трябва да възразяваме срещу тези несправедливи тълкувания и дискриминационни мерки. ако общините и комисията за защита от дискриминация бъдат заринати с жалби, нещата може и да се променят. но иначе със сигурност няма да се променят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #172 -: Август 23, 2013, 15:22:11 pm »
Някъде го бях чела лафа „ тука декларацията за половин такса на жената да подам, щото нали е самотен родител“. Какво да говорим повече.

Аз пък съм съгласна и две такси да плащам,ама няма къде :D :D
Щото не съм социален случай


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #173 -: Август 23, 2013, 19:07:43 pm »
Споко,другият месец ще я записвам.Още събирам инфо и избираме.Защо спряхте да пишете?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #174 -: Август 23, 2013, 20:46:33 pm »
Кисела, днес е петък, удариха го на уволнение и затова не пишат  :D

От къде ще отписваш детето, от ясла  ли?
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #175 -: Август 23, 2013, 20:50:05 pm »
Tя още не ходи.Трябва да я записвам,че от октомври тръгвам на работа.За съжаление трябва да се работи...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #176 -: Август 23, 2013, 21:03:22 pm »
Ох, аз съм прочела отписваш, пък ти ще я записваш...  :lol: Май повечко ме е понапекло слънцето днес  :lol:
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #177 -: Август 23, 2013, 23:03:25 pm »
А бе то и аз щях записвам баткото, ама окъснях с всички възможни срокове. Ма то така като се туткам, а и не бях на 100% сигурна дали да го пускам. Но пък може и да е за добро. :-)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #178 -: Август 24, 2013, 15:37:17 pm »

В Щатите това го няма, оттам и кутиите.
Има стол,ама до колкото знам има боклуци там. Може да кажеш определени неща да не му дават, но като цяло не била хубава храната, така чувам.

През първата година в държавното училище се ужасихме от менюто, което се предлага за 5 годишни деца и решихме да приготвяме домашен обяд, който Тони си го връщаше непокътнат. Вместо да яде, той си играеше,  пееше и им разваляше дисциплината. След месец разговори и увещания да използва времето по предназначение и многократни обаждания от училището, склонихме да го запишем на стол. Оказа се, че е единственото незаписано дете.
В частното училище, което посещава сега, храната е значително по- добра. Менюто се изпраща на родителите предварително и те решават в кой ден да пратят детето с домашен обяд.
намерих какво ги хранят в нашето квартално училище http://cms.springbranchisd.com/LinkClick.aspx?fileticket=y0Ua8iyogLE%3d&tabid=9818

П.П. Ха ха ха, не мога да спра да се смея. В страницата, на която пише какво да носиш, най-отдолу има преводач на всякакви езици и има на български. Понеже превода е директен, явно с машина и освен че трудно се разбира, излиза, че им искат пирони да носят :-) :-) :-) http://soe.springbranchisd.com/AboutUs/ForParentsStudents/SchoolSupplies/tabid/9678/Default.aspx Отдолу има за смяна и се вижда какво е на английски Горките родители ако разчита на това да разберат какво да занесат на децата си ха ха ха. Но пък съм очарована, че са си направили труда да сложат дори и български превод.
« Последна редакция: Август 24, 2013, 16:02:41 pm от Bobbie »


  
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #179 -: Август 24, 2013, 16:00:23 pm »
А бе то и аз щях записвам баткото, ама окъснях с всички възможни срокове. Ма то така като се туткам, а и не бях на 100% сигурна дали да го пускам. Но пък може и да е за добро. :-)

зА частна ясла няма срокове.Понеже ще я пускам другият месец,някъде средата или краят,за това не бързам :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia