0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #140 -: Август 21, 2013, 16:45:45 pm »
Обаче мъжът ми ме беше предупредил, че изпадна ли пак в същото състояние (имай предвид следродилна депресия) ще ме ошамароса едно хубаво докато се осъзная :-D

надявам се, че се шегувате. депресията е сериозно нещо (ако е било наистина това) и със шамари определено не се лекува. всъщност, нищо не се лекува с шамари.

Nina, сефте чувам за тия кутии, но според мен това не е удачно за българските условия, а за такива условия, в които всяко дете си носи храна от дома и просто ги събират някъде да ядат заедно кой каквото му е приготвила мама. в нашенско обикновено не е такъв случаят - един запрашва на държавна занималня, предшествана от стол, друг - на частна занималня, децата се разотиват всеки по своя път. решението дали да има кутия с обяд от дома или да се ползва стол зависи от конкретните условия и маршрут на детето.

аз лично ще ползвам частен стол, който готви за децата от частната занималня, която ще посещава детето. там ще има супа, второ (манджа) и десерт, което не мога да му осигуря пълноценно в никоя кутия.

махни тез американски работи :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #141 -: Август 21, 2013, 16:51:41 pm »
Стефи, и на мен много ми харесват. У нас няма все още, не, че други няма да свършат работа, ама тия са добри. От друга страна вече може да се поръчат.
Май най-си е удобно да е в комплект с раницата, да е измислено някак, за да няма много багаж.
Много съм навита аз на такива неща, дано все повече деца да бъдат приучени и да си носят така храна, домашна и плодове или зеленчуци.

http://www.planetbox.com/

:)

Джаме, аз също бих ползвала стол, но не училищен. Ако е на занималня, бих и слагала такава кутия или както ходи на плуване.
Няколко майки около мен споделят тези идеи, също и тази, с  чието дете ще записваме /ако е рекъл Господ, че то накрая на него се молим за места/. Та може да пробвам таз Хамериканска джаджа ;)
Ще проучим и какви са настроенията в школото.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 16:54:22 pm от Nina »
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #142 -: Август 21, 2013, 17:04:00 pm »
оф, аз всъщност не знам дали сме класирани на държавна занималня, ще се разбере чак на 10.09 и ако не е, те тогава ще падне голямото търсене на частна в района :(
а иначе има стол в нашето училище, мисля да го пробва, а ако не й хареса вече ще го мислим. в кутията ще й слагам плодове или сандвич.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #143 -: Август 21, 2013, 17:27:38 pm »
мисълта ми беше, че яденето от собствена кутия при малки деца според мен ще работи успешно само, ако всички правят така (както е по хамериканско и английско).
но ако една трета отива да яде на стол, една трета се реди на лавката, а една трета вади кутия да яде (къде, апропо?) - едва ли ще се получи. децата са склонни да искат да правят онова, което прави групата... и няма да изяде чудесния рататуй на мама, а ще отиде с гошко да си купят кифла от лавката.

не знам дали се изразих разбираемо.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #144 -: Август 21, 2013, 17:31:48 pm »

аз лично ще ползвам частен стол, който готви за децата от частната занималня, която ще посещава детето. там ще има супа, второ (манджа) и десерт, което не мога да му осигуря пълноценно в никоя кутия.

махни тез американски работи :)

По-добро от това няма. Отрано, у дома и навън, детето да свикне да яде старателно приготвена храна на маса с прибори. Това са важни навици. Училищен или друг стол, сготвена храна е.

В Щатите това го няма, оттам и кутиите. Все си мисля, че първоначално децата ще ядат каквото им се сложи, но тъй като не им се сервира едно и също, почват да сравняват и да искат обичайните глупости.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #145 -: Август 21, 2013, 17:39:13 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #146 -: Август 21, 2013, 17:39:58 pm »
мисълта ми беше, че яденето от собствена кутия при малки деца според мен ще работи успешно само, ако всички правят така (както е по хамериканско и английско).
но ако една трета отива да яде на стол, една трета се реди на лавката, а една трета вади кутия да яде (къде, апропо?) - едва ли ще се получи. децата са склонни да искат да правят онова, което прави групата... и няма да изяде чудесния рататуй на мама, а ще отиде с гошко да си купят кифла от лавката.

не знам дали се изразих разбираемо.

Много добре се изрази, аз съвсем те разбирам. Една майка дори изказа опасения, че може да се подиграват на нейното ако иде с кутия.  :?
Но аз лично нямам нищо против ако храната в училищния стол не и допада и няма алтернатива, да опитаме със сандвич домашен, някаква друга храна тип домашна - баница, нещо по-компактно, с картофи да речем, от колкото кроасан от лавката. Къде ще го изяде - добър въпрос, предполагам, че няма обособени места, но тепърва ще разгледам училището и ще видим настроенията. Иначе - на крак, където ядат и сандвич от лавката. Предпочитам да е домашен.
:)

Аз не знам, ама още си му викам село, пък!
Сега ще прочета.  :D

"В 3 ч. сл. пл. те бяха вече на пло­щада в с. Драгалевци, гдето гражданите, начело с досегашния си кмет, г. Александър Тризлинцев, бяха излезли масово да ги посрещнат. Бяха излезли на срещата също така и учениците от Драгалевската прогимназия."


Село, ама с граждани, а? Па и прогимназия ;)

Ох, много мило ми стана, благодаря!!!
« Последна редакция: Август 21, 2013, 17:47:46 pm от Nina »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #147 -: Август 21, 2013, 17:49:30 pm »
оф, аз всъщност не знам дали сме класирани на държавна занималня, ще се разбере чак на 10.09 и ако не е, те тогава ще падне голямото търсене на частна в района :(
а иначе има стол в нашето училище, мисля да го пробва, а ако не й хареса вече ще го мислим. в кутията ще й слагам плодове или сандвич.
Тогава ли е класирането, Стефи?  :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #148 -: Август 21, 2013, 20:03:52 pm »
Jam, със сигурност нямаше да го направи, въпреки че го каза с най-сериозния си тон :-D  Пък дали е било депресия, не знам, но много си поревах. Да ме питаш сега защо- и аз не знам. Хормони предполагам


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #149 -: Август 21, 2013, 20:52:25 pm »

В Щатите това го няма, оттам и кутиите.
Има стол,ама до колкото знам има боклуци там. Може да кажеш определени неща да не му дават, но като цяло не била хубава храната, така чувам.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #150 -: Август 21, 2013, 20:58:23 pm »
Ясно. Благодаря ти! Но освен антитела, кърмата съдържа и други съставки, които подпомагат имунитета (интерферон, лизозим, левкоцити). И те ли не преминават през червата? Не знам дали има връзка с кърменето, но моето кърмено бебе понесе много по-леко имунизациите със Синфлорикс и Пентаксим, в сравнение със сестра си.
Интерферон същоне случайно няма на хапчета, а е само на инжекция. Лизозима би убил бактерии  вътре в самата кърма. Левкоцитите, ако минаваха, то какво щеще да стане като ядеш месо? Щеше да имаш свински левкоцити в кръвта ли?


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #151 -: Август 21, 2013, 21:44:30 pm »

В Щатите това го няма, оттам и кутиите.
Има стол,ама до колкото знам има боклуци там. Може да кажеш определени неща да не му дават, но като цяло не била хубава храната, така чувам.

През първата година в държавното училище се ужасихме от менюто, което се предлага за 5 годишни деца и решихме да приготвяме домашен обяд, който Тони си го връщаше непокътнат. Вместо да яде, той си играеше,  пееше и им разваляше дисциплината. След месец разговори и увещания да използва времето по предназначение и многократни обаждания от училището, склонихме да го запишем на стол. Оказа се, че е единственото незаписано дете.
В частното училище, което посещава сега, храната е значително по- добра. Менюто се изпраща на родителите предварително и те решават в кой ден да пратят детето с домашен обяд.
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #152 -: Август 22, 2013, 09:10:38 am »
Ясно. Благодаря ти! Но освен антитела, кърмата съдържа и други съставки, които подпомагат имунитета (интерферон, лизозим, левкоцити). И те ли не преминават през червата? Не знам дали има връзка с кърменето, но моето кърмено бебе понесе много по-леко имунизациите със Синфлорикс и Пентаксим, в сравнение със сестра си.
Интерферон същоне случайно няма на хапчета, а е само на инжекция. Лизозима би убил бактерии  вътре в самата кърма. Левкоцитите, ако минаваха, то какво щеще да стане като ядеш месо? Щеше да имаш свински левкоцити в кръвта ли?
Аз мисля, че щом природата е създала кърмата по този начин, има защо. Може да не разбираме как точно действа, но за мен нищо,което е в нея не е случайно. А и като я пие бебето, действа в устата, в гърлото. Нищо изкуствено на този свят не е по-добро от естественото.
« Последна редакция: Август 22, 2013, 09:13:46 am от Crystal »
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #153 -: Август 22, 2013, 09:26:33 am »
Пък аз да се похваля - вчера вече поръчахме новите легла за децата, до края на другия месец ще са готови. само, че малките искали да са червени, защото са от ЦСКА  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #154 -: Август 22, 2013, 09:46:13 am »
оф, аз всъщност не знам дали сме класирани на държавна занималня, ще се разбере чак на 10.09 и ако не е, те тогава ще падне голямото търсене на частна в района :(
а иначе има стол в нашето училище, мисля да го пробва, а ако не й хареса вече ще го мислим. в кутията ще й слагам плодове или сандвич.
Тогава ли е класирането, Стефи?  :ask:

Ами знам ли и аз кога е, но на първата родителска среща през юни месец правеха списъците със желаещи, няма до момента изнесени, за това мисля, че на 10.09 когато е втората ни родителска среща ще кажат кой ще ходи на занималня.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #155 -: Август 22, 2013, 09:55:43 am »
Мими, купуваш чаршафи на Цска и си готова  :D
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #156 -: Август 22, 2013, 09:56:39 am »
Стефи, в кое училище ще ходите? На мен въобще пък не ми е минала през ума мисълта, че може да не я вземат на занималня :o. Уфф, сега ще трябва да мисля и още варианти -то не стига, че мисля кой и как ще я взима, после живот и здраве кой да гледа бебето догодина, а сега и това. Получава се ребус със страшно много неизвестни....
<br />[link=http:
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #157 -: Август 22, 2013, 09:58:32 am »
Мими, купуваш чаршафи на Цска и си готова  :D
Натам върви. Вече има от Дядо Коледа с Макуин за новите легла - пак със син фон обаче  :lol:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #158 -: Август 22, 2013, 10:15:04 am »
Пък аз да се похваля - вчера вече поръчахме новите легла за децата, до края на другия месец ще са готови. само, че малките искали да са червени, защото са от ЦСКА  :lol: :lol: :lol:
Освен хубави и интелигентни тия близнаци бе... 8)

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #159 -: Август 22, 2013, 10:20:20 am »
мешко, в 129-то сме, обаче за 100 деца има само за 60 занималня и ако има повече желаещи ги класират, а критериите са първо за самотни родители и след това по доход. познай, всички без брак имат предимство, а и аз няма как да си скрия доходите нито баща й, защото от 13 г. ме осигуряват на реалната ми заплата и него също, така че и тук не вървим... :(