0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #40 -: Август 06, 2013, 17:58:57 pm »
Благодаря на всички за съветите :)
Мокри чорапки слагам, компреси на сгъвките също.

Додич, аз 1 свещичка съм слагала до сега и няма да слагам повече, че Жорко вече има разстройство.

Мише, снощи си мислех да му напълня легена с вода, но го обтрих с влажна пелена и определено го облекчих.

Абе ще мине, но ми е толкова гадно като си гледам детенцето болно, както  и на всяка майка де.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #41 -: Август 06, 2013, 18:46:46 pm »
Меци, това което описваш много ми прилича на стомашния вирус, който нашето диване лепна в последния ден на морето - температура, разстройство и малко повръщане. Консултирай се с педиатър за терапия и хранене. Колкото и да се дърпа давай възможно повече течности, че малките дечица се обезводняват много бързо. Ако не иска да се храни не се притеснявай и не го насилвай, важното е да приема достатъчно течности.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #42 -: Август 06, 2013, 18:50:51 pm »
Меци, разбиваш белтъка и така мажеш, чак на сняг няма нужда, просто да е добре разбит. Иначе не е задължително оцет да има в кърпата, просто слагай влажна кърпа. Можеш кубчета лед, увити в някаква кърпа да обтриваш с тях телцето му - по сгъвките на ръцете и крачетата. И най-вече вана с по-хладка вода. Дано се оправите бързо, явно има някакъв летен вирус, аз в момента съм с цистит и разстройство, много ми е отпаднало някакво, добре поне, че децата са ок.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #43 -: Август 07, 2013, 07:56:50 am »
Меци, аз на белтъка през зимата, когато Теди беше с мононуклеоза, му хванах цаката  :). Леко разбит и преди да намажеш стъпалата и гръбчето го задържай в ръцете си, за да се стопли малко, да не е леден от хладилника. Дано бързо се оправя Жорко.
     
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #44 -: Август 07, 2013, 12:16:06 pm »
Меци, благодаря ти за инфото!
Как изкарахте нощта с Жорко?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #45 -: Август 07, 2013, 13:18:10 pm »
Ааа самосиндикално бебенце не лекувам аз  :balk_77: И мен ме е страх от всичко и само ги тормозя докторите. Гледа го и джипи-то, и педиатър. И двамата не са обезпокоени - няма температура; гърло, носле, уши - всичко ОК; пишка си нормално. Явно е някой стомашен гад. Предписаха ни био баланс бебе - пише, че и при колики помага, че дано има файда и за тях. Вчера акането намаля; днес - два пъти само. Обаче каквото е хванало него, се появи и при мен - е в по-лека форма и аз съм на пробиотици. Иначе и двамата сме в кондиция. Дано до утре да сме забравили.
Меци, как е Жорко милото?


*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #46 -: Август 07, 2013, 21:11:34 pm »
Бебе, моите докато ги захраня си пълнеха памперсите на всяко хранене и не съм мислела, че има проблем. Ако няма слуз, кървави нишки или лоша миризма - значи всичко е наред и няма нужда от баланси и т.н. Само ти внимавай какво ядеш.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #47 -: Август 08, 2013, 00:04:48 am »
Благодаря на всички! Безценни сте със съветите си :)
Днес вече и двамата сме добре :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #48 -: Август 08, 2013, 13:53:59 pm »
Летните  вируси  да минават бързо и само здарви дечица да има!

Случайно вижте какво ми попадна в списък на сайта на Комисията за защита на потребителите , при опaсни стоки в ЕС  :
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=41&document_id=5617
Защо  пък кошницата Макси кози да  е  опасна ,  следва че и на  останалите марки трябва да са ?

Всъщност останах  учудена  колко  стоки  ,влизат в списъка   ,поради опасност от задушаване или нараняване -ами то важи едва ли не за всяка дреха и играчка.
« Последна редакция: Август 08, 2013, 14:49:24 pm от nimika »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #49 -: Август 09, 2013, 18:46:15 pm »
Летните  вируси  да минават бързо и само здарви дечица да има!

Случайно вижте какво ми попадна в списък на сайта на Комисията за защита на потребителите , при опaсни стоки в ЕС  :
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=41&document_id=5617
Защо  пък кошницата Макси кози да  е  опасна ,  следва че и на  останалите марки трябва да са ?

Всъщност останах  учудена  колко  стоки  ,влизат в списъка   ,поради опасност от задушаване или нараняване -ами то важи едва ли не за всяка дреха и играчка.
Може да има нещо на конкретната кошница, не следва за всички  :wink: но жалко, че не е обяснено, наистина..
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #50 -: Август 09, 2013, 22:37:45 pm »
А видяхте ли, че и колата Мазерати също е сред опасните стоки - поради опасност от нараняване  :lol:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #51 -: Август 09, 2013, 22:51:53 pm »
А видяхте ли, че и колата Мазерати също е сред опасните стоки - поради опасност от нараняване  :lol:
Така ли, не съм забелязала  :lol: :lol: Че аз и с Ламборджини мога хубУ да са нараня  8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #52 -: Август 10, 2013, 16:07:27 pm »
Ще разберете вие, че Поршето е най-добро, ма айде :lol:

Ние почти оздравяхме от поредния вирус със сополи, това лято само две-три седмици да е било, да не е олепил вирус. кво е тва чудо тази година, никва идея. За сравнение - зимата два-три пъти е боледувал и нослето беше доста по-чисто.
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #53 -: Август 13, 2013, 16:46:40 pm »
Оф не ми се мисли за зимата. Ние де лепнахме тоя летен вирус с разстройство - не разбрах. Мислехме септември да идем малко до морето, че да подишаме морски въздух, но сега направо ме е страх да не се разхлаби бебенце там. Аз го изкарах за 1 ден, ама то милото откара една седмица. Дано вече да сме се преборили и да е здраво момчето. Направо като видех пълен с рядко памперс и сърцето ми се свиваше. Хем виждам, че лекарят е спокоен, следи го през ден как е, ама пусто не мога да съм спокойна. Вчера беше един кротък, вечерта заспа докато суче, без 1 час гушкане и люшкане - направо се стреснах и цяла нощ не спах да го проверявам. Забравих поне падащите звезди да гледам - така и така не спах  :balk_71:


*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #54 -: Август 13, 2013, 16:53:57 pm »
И аз забравих да гледам падащите звезди, но пък ги сънувах  :lol: "Видях" 3 падащи звезди, че и желания си намислих в съня си. Ненормална работа  :lol:

Бебе, всичко ще е наред  :)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #55 -: Август 14, 2013, 00:24:11 am »
ма бре еци, туй да не значи бъдещи тризнаци :lol:
[/url][/url]
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #56 -: Август 14, 2013, 00:39:38 am »
Хахаха, Вени, разсмя ме. Желанията за тризнаци все в морска посока отиват  :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #57 -: Август 14, 2013, 00:43:40 am »
Мецани, преди години и аз имах такъв сън, всичко ми се сбъдна  :wink:.

Снощи и аз ентусиазирано излязох на терасата да зяпам падащи звезди, ама явно наште вече бяха изпопадали, тъй като на небето се виждаха само 1-2  :lol:.

Стискайте ми палци, че имам нужда.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #58 -: Август 14, 2013, 00:54:55 am »
elle22, а дано и моите желания да се сбъднат  :)

За стиснатите палци - имаш ги! Успех!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #59 -: Август 14, 2013, 21:57:37 pm »
Пък ако имаш тризнаци шЪ мЪ черпиш бира :) :wink:
[/url][/url]