0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #20 -: Август 05, 2013, 00:52:29 am »
В пюретата на Ганчев има захар. Пише си го на етикета.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #21 -: Август 05, 2013, 08:20:47 am »
Тия пюрета на Ганчев, моите ги плюеха, не искаха да ги ядат. Че и селските котки и те ги не искаха :? Иначе аз тук си купувах на хип и гербер. А в един момент почнах да използвам частна детска кухня.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #22 -: Август 05, 2013, 08:39:21 am »
В пюретата на Ганчев има захар. Пише си го на етикета.
Имало е вероятно преди, защото тук го имахаме вече този разговор и други хора го твърдяха, та може би да е било така отдавна.  Сега няма, видяхме етикетите и  изрично пише, че са без добавена захар.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #23 -: Август 05, 2013, 10:45:04 am »
Имаше май и едни „Овко“. Плодови съм купувала някакви.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #24 -: Август 05, 2013, 11:23:41 am »
Благодаря! Щом има Гербер, ще купуваме тях.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #25 -: Август 05, 2013, 15:48:55 pm »
Имахме малко гости и повече четох, по-малко писах. Бяхме с две бебета у дома с 9 месеца разлика и определено не съм навита за второ с такава разлика. То не че съм готова изобщо за друга бременност и раждане, като тази.
Пюренцата, като му дойде времето, ми се иска да са български - хем да подкрепяме родното, хем нали казат, че местната храна действа най-добре на местните хора. Ама и аз как го писах, не знам дали се разбира.
Да ви се оплача - имаме нещо като разстройство. Бебе ака на често - 5-6 пъти от 2 през нощта до сега. Видя го докторът - разхлабен е, но няма температура, спинка си тука до мене, като от време на време се присвива, като при колики и приплаква тихичко. Продължаваме с кърменето, но ако не спре акането, ще трябвало да минем на лечебно АМ. Дано не се налага, че той от шише не иска да пие. Аз ям компот от дренки, ама най-много аз да се запека :oops: Иначе ми се усмихва като е буден и му говоря. Продължавам да броя :(


*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #26 -: Август 05, 2013, 16:35:33 pm »
Бебе, внимавайте с разстройството, че при малките деца обезводняването става много бързо. Малчо пипна стомашен вирус в последния ден от морето и поправяхме щетите 7-8 дни. Дано не стигате до там, но има лечебно мляко на Нестле AL110, което мисля се продава само в аптеките и лечебна храна на Хумана (продават я и в големите вериги), която може да се дава и като каша и по-разредена с шише. Много полезна при разстройство е билката подъбиче, също и чай от шипка и джоджен. Не знам дали на такова малко детенце може да се дава директно отвара, но би могла да се посъветваш ако то си правиш чайове дали биха помогнали. Желая ти много успех и стискам палци да се оправите бързо.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #27 -: Август 05, 2013, 19:05:19 pm »
В пюретата на Ганчев има захар. Пише си го на етикета.
Имало е вероятно преди, защото тук го имахаме вече този разговор и други хора го твърдяха, та може би да е било така отдавна.  Сега няма, видяхме етикетите и  изрично пише, че са без добавена захар.

Приемам забележката. Преди три години, като купувах за сина ми, така пишеше на етикета.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #28 -: Август 05, 2013, 22:36:58 pm »
Имаше май и едни „Овко“. Плодови съм купувала някакви.
Не знам за "Ганчев", но в "Овко"-то слагат захар /от личен опит говоря/ .  yahoo_33
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #29 -: Август 06, 2013, 07:06:26 am »
За мен и Овко , и Ганчев са една и съща пумия. Имаше и едни други - Ам-Ам...

Бебе, за толкова малко дете на 2 месеца , моя съвет е да не правиш самосиндикални опити за затягане с лечебни каши и храни, камо ли с чайове.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #30 -: Август 06, 2013, 08:58:28 am »
Сигурно сте прави за „Овкото“. На мен само името ми се върти в главата, даже не помня купувала ли съм, може и да съм. Но тя Николета я е изяла 20 купени пюрета, я не, та не съм особено компетентна по въпроса.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #31 -: Август 06, 2013, 11:57:14 am »
Меци, къде ги намираш Гербер-а? Да не се мотам излишно по магазините.
Време за готвене няма да пилея, каквито плодове и зеленчуци има свежи и им знам произхода - ще давам сурови, тя много обича. Останалото на пюрета, но предпочитам да взема доказано качество.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #32 -: Август 06, 2013, 12:38:16 pm »
Аз Гербер не съм виждала.Засега купих няколко бурканчета,отскоро се захранваме,но гледам и да направя.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #33 -: Август 06, 2013, 13:49:10 pm »
Оливче, купувала съм Гербер от Карфур и по-големите аптеки. Мисля имаше и във Вис Виталис.

Ние официално сме болни. В събота тръгването от Албена стартира със сополи, в неделя се появи кашлица, а от вчера Жорко е и с температура и то супер упорита. Мразя ги тия температури.
Аз се разминавам с температурата за сега, но другите екстри си ги имам.

Я кажете какво беше за белтъка на яйцето и температурата. Спомням си, че се мажеха крачетата, но трябваше ли да е разбит на сняг или директно го мажа? Иначе редувам панадол, свещички ефералган, нурофен( като видя много зор). Надявам се да не стигам до Хексалгина.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #34 -: Август 06, 2013, 14:33:46 pm »
Мисля, че белтъка съвсем леко се разбиваше, да не е на сняг не, много леко и се маже по сгъвките, там където минават кръвоносните съдове.Но нека и другите кажат.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #35 -: Август 06, 2013, 14:51:07 pm »
Меци, къде ги намираш Гербер-а? Да не се мотам излишно по магазините.
Време за готвене няма да пилея, каквито плодове и зеленчуци има свежи и им знам произхода - ще давам сурови, тя много обича. Останалото на пюрета, но предпочитам да взема доказано качество.
Била, Кауфланд и др.по-големи супермаркети  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #36 -: Август 06, 2013, 14:57:57 pm »
Мерси, Маги :)
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #37 -: Август 06, 2013, 15:18:37 pm »
чувала съм и за стъпалата, не съм прилагала, но едва ли ще навреди ако не помогне :wink:
юе се оправи детето, спокойно :)
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #38 -: Август 06, 2013, 15:24:25 pm »
Мецани, аз знам за леко разбит белтък с малко оцет, който се маже на дланите и стъпалата. Като алтернатива напоени чорапки с оцет се слагат на крачетата и ръчичките. Белтъка съм го пробвала веднъж, но понеже в паниката (при 40 гр.) правихме и 100 други неща, та не мога да кажа кое подейства най-добре. Не прекалявай със свещичките, защото от тях може да се получи обрив. Той минава за ден-два, но не е приятно. Казвам го от опит, а и личната лекарка ни предупреди. Ако се появи разстройство също не се препоръчват свещички за сваляне на температура. Успех и бързо оздравяване на детенце!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #39 -: Август 06, 2013, 15:31:11 pm »
Меци, да му минава на сладура, аз им правя ваната над 39 като е Т.
Вода с нормална температура действа безотказно при мишоците,
а сега е лято, аз и зимата не съм се разколебавала, хем играят във водата, хем Т спада!
Компреси слагам на 38 и малко, постилам едно олекотено и слагам мокри чорапчета
на краката и на ръцете като ръкавички, а ги топя в сапунена вода.
Ако с тях и нурофена не сваля, вана и хексалгин!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)