0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #60 -: Август 15, 2013, 02:55:58 am »
elle22, а дано и моите желания да се сбъднат  :)

За стиснатите палци - имаш ги! Успех!

Благодаря! Свършиха чудесна работа!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #61 -: Август 15, 2013, 11:03:04 am »
К'ви тризнаци :) Аз не знам дали изобщо за нова бременност ще се навия и то, ако е рекъл Господ, да може пък и да стане.

Честит празник на именниците! Живи и здрави да са :)


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #62 -: Август 15, 2013, 14:26:09 pm »
Като сте още на вълна ваканционна да ви питам - моята шамандура мисля да я водя на Велинград, ноември, но от сега да питам - кога ги къпахте на басейн бебетата за пръв път?
Тя /бебето/ ще е на около 5-6 м.
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #63 -: Август 15, 2013, 15:06:50 pm »
нашите ги къпем долу горе от тогава, не си спомням точно вече, ама 3-4-5 м. да са били :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #64 -: Август 15, 2013, 15:13:46 pm »
Ясно. Благодаря, StefiZ  :D
Чудех се, Кристина като родена в края на юли направо я заведохме на море на 11 месеца и не знам по-малко бебе как. Ама там на онази станция на Велинград и водицата е топла. Само дано не я е страх, че хем е голяма като пехливанин, хем е много плашлива.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #65 -: Август 15, 2013, 16:52:13 pm »
Честит празник на всички!
Моля се Богородица да дари всички с дечица!
Много късмет и щастливи дни на всички именици! Много са и малки и големи да им е весел празника!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #66 -: Август 19, 2013, 08:06:07 am »
Тази тема не е ли по-редно да е в друг раздел - примерно в „На чашка кафе...“ ?  Вероятно много момичета, които нямат деца още, не влизат тук изобщо. Аз например години наред не знаех за съществуването на обща ( тогава беше седмична) тема.


  
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #67 -: Август 19, 2013, 08:11:39 am »
В кафето има друга тема, в която не се говори за деца, точно за да се включват момичета без деца. Тази си е за ежедневните болки и радости с децата.
Ето например ние сега сме с "болки" - и двамата са с бронхит, ама ако темата е в кафето няма как там "да помрънкам" за това.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #68 -: Август 19, 2013, 08:25:30 am »
Мими, съжалявам да прочета рано сутринта такива новини!  :( Посред лято къде се подредихте???
Инхалации правите ли? Бързо да се оправят къдравелковците!!! :bighug:
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #69 -: Август 19, 2013, 09:14:25 am »
Ами направиха ми мин.седмица по 2 по-сериозни пристъпа от влажния въздух и премина във кашлица, която слезе в дробовете. Не успяхме само с инхалации да овладеем и сега са на АБ. Ще се оправят :)
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #70 -: Август 19, 2013, 10:11:22 am »
От известно време треска ме тресе. Нашата кака наесен ще тръгва на детска градина и много се притеснявам как ще се справяме с болестите  :( Бебето тогава ще е на 8 месеца, ще опитвам да го изолирам, но не знам доколко ще се получи. Кърмя го, но все пак ме е страх. Каката ходи миналата година на ясла точно 3 дни и се разболя, разболя и нас, аз бях бременна и толкова зле отдавна не се бях чуствала (да не кажа никога  :?) А на нея и мина за седмица, но я спряхме от ясла, защото аз едва се оправих. Но бебенцето-то е още толкова мъничко, не искам да му причинявам това, от друга страна каката вече трябва да ходи на градина, да общува с деца, да свиква. Моля мамите с бебе и кака/батко да споделят как се справят.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #71 -: Август 19, 2013, 12:46:17 pm »
Ами аз още не се справям, ама не знам как точно да ги изолирам. Бебето ще е на 4 месеца, когато Кристина тръгне на градина. Тя вече е на 6 и се надявам да е  преболедувал повечето неща, но все ще има по нещо. Но наистина не смятам да ги изолирам, не мисля, че ще е добре за психиката на каката. Няма да гушка бебето ако е болна и това е. Ами ако аз се разболея? Някои хора пък като няма изобщо на кого да дават децата? От друга страна е кофти да се разболяват бебенца, ама не знам решение.  :?
Скоро при нас едно на 3 месеца изкара варицела, прихваната от каката, която е на 5 :)
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #72 -: Август 19, 2013, 13:10:40 pm »
Мими, бързо да оздравяват момчетата! То това лято май не остана някой, който да не се е разболявал.

Crystal,  Nina, ако вие се разболеете покрай каките - слагате маски, когато сте в контакт с бебетата. Жорко беше на 10 дни, когато се разболях. През цялото време бях с маска, дори когато спях. Бяха ужасни юлски жеги и с тая маска ми се взе акъла, но няма как.

На мен ми почна супер куцо седмицата. Отивайки да пазарувам във Фантастико и от зор да спра на едно сенчесто и тясно място, издрах колата. Много ме я яд на глупостта ми. Имам застраховка, но само като си помисля за разправията със застрахователи и майстори и ми става лошо.

Хубава седмица на всички!

*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #73 -: Август 19, 2013, 13:20:24 pm »
Светлето беше на 3 седмици, когато каката, а после и ние се разболяхме. Спяха отделно и през деня бяха в различни стаи, ние с мъжа ходехме с маски, стриктно миене на ръце, преобличане. Е, опазихме бебето, слава Богу, макар че на мен ми костваше огромни усилия, но мисля, че си струваха. Така че аз ако се разболея е най-лесно пазенето, маска и хигиена, а и като я кърмя и предавам антитела. Но на каката маска не можем да сложим. Преди 2 седмици каката прихвана някакъв вирус само с температура, но каква-за малко да ударим 40 градуса :(  Едва свалихме температурата с хексалгин, бях на ръба да викам бърза помощ. Пак ги държах в отделни стаи през деня, само заедно спяха, но бебето беше оградено с обиколници. Слава Богу, пак го опазихме, а на каката обяснявах защо я държим далече от бебето. На мен пак ми се разказа играта, но не ми се мисли какво ще стане ако бебенцето вдигне такава температура. Та само като си помисля за ДГ ме избива на рев...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #74 -: Август 19, 2013, 14:48:57 pm »
Здравейте момичета! И при нас е на дневен ред проблема с вирусите, донесени от каката. Докато бях бременна зимата почти не ходеше на детска градина, точно за да не ни докара някой вирус. Накрая я пуснахме за тържеството в ДГ и в резултат - скарлатина  8O Но от септември ще е вече в предучилищна група и няма как да не ходи. Освен това ще е в училище, с нови деца, което означава и несподелени вирусчета. И аз се сещам само за отделни стаи и маска, но дай боже да не се налага.
Ние заведохме Вики на басейн с минерална вода. Бях ви споделила за комплекс Варвара край Пазарджик. Много сме доволни, имаше общо 7 басейна, а водата особено в детския беше много топла.  Много зеленина, достатъчно шезлонги и чадъри. Иначе къщичките са тип бунгала, не е супер лукс, но поне беше чисто. А и ние не сме отишли там да стоим в бунгалото :) Каката се накъпа и наигра на воля, а бебето беше по цял ден навън, спинка си супер под сенките. Иначе не посмях да го изкъпя в басейна, само крачетата намокряхме.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #75 -: Август 19, 2013, 15:21:20 pm »
Да се чудиш и маеш, нашите родители как са ни отглеждали по две, па и по три наведнъж...набухани в ясли и градини ... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #76 -: Август 19, 2013, 16:13:43 pm »
Аз миналата зима спрях каката от градина точно с презумпция да не носи много вируси в къщи, че бебето е родено октомври. Е, познайте - каката изкара едни леки сополи с лека кашлица, след седмица бебето направи пневмония, незнайно как - резултат болница 9 дни с дребното. Така че и стоенето в къщи на по-голямото дете не е гаранция за предпазване от болести. Сега ще е предучилищна група в градината и няма как да я спирам, та само се моля малкото да изкарва каквото има в по-лека форма.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #77 -: Август 19, 2013, 16:17:02 pm »
Мими, бързо да оздравяват момчетата! То това лято май не остана някой, който да не се е разболявал.

Crystal,  Nina, ако вие се разболеете покрай каките - слагате маски, когато сте в контакт с бебетата. Жорко беше на 10 дни, когато се разболях. През цялото време бях с маска, дори когато спях. Бяха ужасни юлски жеги и с тая маска ми се взе акъла, но няма как.

На мен ми почна супер куцо седмицата. Отивайки да пазарувам във Фантастико и от зор да спра на едно сенчесто и тясно място, издрах колата. Много ме я яд на глупостта ми. Имам застраховка, но само като си помисля за разправията със застрахователи и майстори и ми става лошо.

Хубава седмица на всички!

Мимс, съжалявам за случката ако мога да те успокоя като, че ли нещата са сведени до по-малко бюрокрация тия дни. Преди 3 седмици шофьора на  камион ударил нашата колата при маневра, Ваньо направи ремонта  за наша сметка, защото му е необходима но след седмица ни извикаха от застрахователната компания и изплатиха сума по-висока от тази, която ние платихме за ремонт.

Дано бързо се оправите с колата!

Бързо оздравяване на всички и хубави летни почивки!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #78 -: Август 19, 2013, 16:19:06 pm »
Да се чудиш и маеш, нашите родители как са ни отглеждали по две, па и по три наведнъж...набухани в ясли и градини ... :)

абе и аз това се чудя, пък и нашите деца бяха на по 3 дни и имахме "големи" каки и батковци, ходещи на градина пък оцеляхме :lol:
момичета, много пресилвате нещата, все пак не е задължително да боледуват децата през седмица като ходят на градина. Аз пак повтарям, калявайте децата, хранете ги с правилните неща дори с цената на скъсани нерви от ваша страна, защото се е наложило да обясните 10 пъти защо няма да му дадете вафлата... не ги дръжте в къщи, защото е мноооого трудно да се излезе с бебе и по-голямо дете, както една позната ми обясняваше на скоро и т.н. и т.н.
да, всичко е за наша сметка, много е по-лесно да се пусне филмче на голямото и да стои хипнотизирано 1 час, вместо да съберете целия антураж на бебето и да прекарате 1 час навън, например, но така е, никой не ни е обещавал да е лесно. :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #79 -: Август 19, 2013, 16:20:26 pm »
Тва за "едно време" не ме грее много  :D
Съвременната медицина познава ваксини, добрата грижа - повече разходки и чист въздух, спорт /от както ходи на плуване, по-добре ги виждам нещата. Не е спирала вече година, най-малко по два пъти седмично/, въпреки протестите мързи ме, повече плодове, въпреки мрънкането - не ми се яде. Общо взето в тази насока мисля, ама да видим. То едно го мисли човек, друго става.