0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #80 -: Август 19, 2013, 17:02:52 pm »
Аз от туй "онова време" доста ядове си нося и до днес  :lol:. Точно вчера се наложи да припомня на майка ми, когато се възмути, че децата  не бива да бъдат оставяни сами вкъщи до 12 г. възраст, как брат ми направи пожар не един, а 2 пъти... Как тръгна да слиза от балкона на втория етаж и се заклещи между етажите... и много още колоритни незабравими истории, от които ми настръхват косите  :D.

Цитат
Аз пак повтарям, калявайте децата, хранете ги с правилните неща дори с цената на скъсани нерви от ваша страна, защото се е наложило да обясните 10 пъти защо няма да му дадете вафлата... не ги дръжте в къщи, защото е мноооого трудно да се излезе с бебе и по-голямо дете, както една позната ми обясняваше на скоро и т.н. и т.н.
да, всичко е за наша сметка, много е по-лесно да се пусне филмче на голямото и да стои хипнотизирано 1 час, вместо да съберете целия антураж на бебето и да прекарате 1 час навън, например, но така е, никой не ни е обещавал да е лесно. :)

Напълно съм съгласна със Стефи.


Аз утре изпращам четвъртокласник. През последните 2 месеца учех усилено за изпит и не успях да му разнообразя ваканцията качествено, та затова няма търпение да тръгне на училище  :lol:.

Живи и здрави, успешна седмица!
*

    Crystal

Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #81 -: Август 19, 2013, 17:46:06 pm »
Да ви кажа, вместо да се успокоя, още повече се притесних. Естествено че излизаме с бебето и каката. И кърмя именно за да е по-здраво бебето. А по мое време такива вируси и чудеса в ДГ нямаше-и аз съм ходила, но нито съм била болна непрекъснато, нито съм влизала в болница. Както и да е, извинете че попитах...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #82 -: Август 19, 2013, 18:07:33 pm »
Тази тема не е ли по-редно да е в друг раздел - примерно в „На чашка кафе...“ ?  Вероятно много момичета, които нямат деца още, не влизат тук изобщо. Аз например години наред не знаех за съществуването на обща ( тогава беше седмична) тема.

ами тази тема е т.н. "мамешката тема" - периодичната тема с продължение за текущи разговори, въпроси, споделяния и прочие на майките. мястото й си е точно тук.

има аналогична такава тема на бременните, има и обща тема за клю-клю (чит-чат) в Кафето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #83 -: Август 19, 2013, 18:15:15 pm »
Кристал, не се извинявай, всеки има страхове и ги споделя, нормално е.Аз мога да споделя от миналото как всеки месец бях на инжекции, директно гнойна ангина, за разлика от мен сестра ми има боледуване от шарка само и някоя лека настинка, всичко е до дете и наистина до каляване.Аз съм по-гледаната, глезената, нали съм първото, сакън косъм да не падне от главата ми, и си нося последиците до ден днешен.Аз няма да забравя пък, по мое време колко много въшки имаше в ДГ.Мине не мине и всички бяхме с въшки  :lol:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #84 -: Август 19, 2013, 18:22:17 pm »
Стефи, тамън това ми идва наум...Игрите на стражари и апаши, дама, "пиян морков" и пр...

Crystal по твое може и да е нямало, по мое са си били същите  :D Гледам си детският картон - гнойна ангина, след гнойна ангина...отит до отита ..  :) Как е издържала майка ми, при положение, че със сестра ми разликата ни е точно 3,5г...идея си нямам...Да, съвременната медицина дава някои предимства с ваксините, но дали децата играят повече навън, в сравнение с нас...хъмммм :wink: Кърмата, естествено е най-полезната храна за бебето, няма кой да спори по въпроса..Особено, като ядете краставиците и доматите от градините на бабите си, домашните яйца и мляко.. :)
Дали децата на АМ са по-кекави от тези, на кърма, имам особено мнение по въпроса, не ми се ще да повдигам вечната тема, обаче... :wink: Според мен, нещата зависят в голяма степен и от самото дете и вроденият му имунитет...
Както и да е...
elle22 и аз подобни истории мога да разкажа, но в това отношение, някои от нещата бяха други "по онова време". Оставала съм сама...и то колко пъти... :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #85 -: Август 19, 2013, 19:04:18 pm »
Аз няма да забравя пък, по мое време колко много въшки имаше в ДГ.Мине не мине и всички бяхме с въшки  :lol:

Ох, говори ми  :lol:... Съседката идваше да пощи мама /учителка/, тя пощеше мен, а аз - брат ми. Едновременно, стъпаловидно разположени  :lol:.

Разбира се, че имаше хубави работи. Храната, например    :(.
« Последна редакция: Август 19, 2013, 19:08:44 pm от elle22 »
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #86 -: Август 19, 2013, 19:22:05 pm »
Еле, най-весело беше като сестрата от поликлиниката извика цялото семейство да ни проверява, а баща ми е плешив  :lol: и той вика айде, проверявайте :)

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #87 -: Август 19, 2013, 22:27:30 pm »
Аз няма да забравя пък, по мое време колко много въшки имаше в ДГ.Мине не мине и всички бяхме с въшки  :lol:

Ох, говори ми  :lol:... Съседката идваше да пощи мама /учителка/, тя пощеше мен, а аз - брат ми. Едновременно, стъпаловидно разположени  :lol:.

Поне са те пощили, мама нямаше време за това и ме подстригваше  :?

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #88 -: Август 19, 2013, 22:48:58 pm »
Дари, съжалявам за вашия инцидент.
Жоро като се прибра от работа, му показах колата. Успокои ме, че всичко ще излезе с полир паста  :)

Като сте заговорили за въшки...   Аз бях абонирана за тях  :lol: Мине се, не мине и хоп Мимчето ( както ме нарича баба) въшлясала  :lol: Не ме подстригваха, ами ме мажеха с нещо,  не си спомням с какво, обаче миришеше ужасно.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #89 -: Август 19, 2013, 22:56:32 pm »
Дари, съжалявам за вашия инцидент.
Жоро като се прибра от работа, му показах колата. Успокои ме, че всичко ще излезе с полир паста  :)

Като сте заговорили за въшки...   Аз бях абонирана за тях  :lol: Мине се, не мине и хоп Мимчето ( както ме нарича баба) въшлясала  :lol: Не ме подстригваха, ами ме мажеха с нещо,  не си спомням с какво, обаче миришеше ужасно.
Газ, мас и оцет или Купрол...нЕма какво друго да е  8) Питай мене, с косата до кръста и въшките през месец  :lol: Ма те нали ходели по чисто, та.... :lol:
« Последна редакция: Август 19, 2013, 23:32:22 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #90 -: Август 19, 2013, 23:12:54 pm »
Дааааа, с купрол съм мазана. Браво, Бубе  :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #91 -: Август 19, 2013, 23:43:07 pm »
Ники, до дъно ли бе, душко? Помня, че в корените снасяха гадините.
Спомних си колко ме беше страх да не ме налазят преди лагер, че винаги имаше по някое върнато дете.

Мецани, браво за колата!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #92 -: Август 19, 2013, 23:50:21 pm »
Аз съм ходила и на ясла, и на градина, но въшки хванах за първи път в 6-ти клас . После съм имала пак още един път в гимназията.


  
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #93 -: Август 20, 2013, 00:57:20 am »
А аз един-единствен път като студентка. Кой знае къде са ме налазили в някой рейс?!

Синът ми не е спирал да ходи на градина. Два пъти боледува сериозно откакто е родена сестра ми. Казваме му да стои далече от нея, докато е болен. Тя веднъж се беше разсополивила и то дълго време отне да й мине, но тогава той беше здрав. След първата година в яслата, когато боледуваше на всеки 6-8 седмици, педиатърката каза, че най-лошото е отминало. И още, че може да носи вируси без самият той да боледува. Да чукна на дърво, не мога да се оплача за момента. Ще видим как ще е след година, когато тя почне ясла.
Иначе през втората бременност се скъсах да боледувам. Изпих и три АБ.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #94 -: Август 20, 2013, 04:43:49 am »
Това подстригване пък хич не го разбирам. Те като умрат гнидите падат лесно с гребен с памук ( май оцет се слагаше на него, не помня). А дядо ми пък, който имаше няколко косъма в кръгче и останалото беше плещиво теме, на 60г за първи път хвана въшки от сестра ми. А тя пък беше много доволна от факта, че има въшки и се хвалеше ня всички наред :-).


  
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #95 -: Август 20, 2013, 09:13:22 am »
Ники, до дъно ли бе, душко? Помня, че в корените снасяха гадините.
Не до дъно, оставяха ми 2-3 санта коса и после с гребен падаха :D
В интерес на истината не съм хващала въшки в градина или училище, винаги се случваше лятната ваканция на село. И не всички деца от бандата имаха, а по цял ден бяхме глава до глава  :P
Като заговорихте за мазането. Брат ми хванал въшки, което е изключение за него и баба ще го маже. Обаче забравила да сложи мас и оцет и го наплескала само с газ. горкия беше му се олющила кожата на главата. А баба го преживя много тежко.

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #96 -: Август 20, 2013, 09:17:17 am »
ааа говорете ми, и мен въшките много ме обичаха и редовно бях въшлясала. с брат ми спяхме глава до глава, на ъглови легла, той нито веднъж не хвана въшки, но Стефка все беше пълна :lol:
баба ми все напираше да ме маже с мас, газ и оцет, но баща ми казваше - няма да ми тормозиш детенцето и бам в една кофа с ниговон (препарат за обезпаразитяване на животни) и ме хващаше за краката и ме потапя на долу с главата, мама гледа да не ми влезе в ушите, завива ме с кърпа и воалла, всичко падаше мъртво :lol: :lol:

а иначе белите с надзор без надзор все ги вършехме, баба си беше по 24 часа в къщи, никога не сме оставали сами, но ако започна да ви описвам какви щуротии правех няма да ми стигне един час :lol:

а иначе съм съгласна, че до някъде имунитета си е вроден, но никога не е късно и да се доизгради :wink:
« Последна редакция: Август 20, 2013, 10:08:54 am от StefiZ »
*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #97 -: Август 20, 2013, 09:26:54 am »
Аааа, не си мислете, че сега няма въшки - пуснати са отново, има нови лосиони и шампоани за продаване  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #98 -: Август 20, 2013, 11:38:28 am »
статия за заблудите относно ползата от синтетичните витамини:
http://www.segabg.com/article.php?id=662165
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Августовски ваканционни страсти
« Отговор #99 -: Август 20, 2013, 11:47:50 am »
Въшлясвала съм като дете, но вече съм забравила подробности.

Помня, обаче, на дърти години как въшлясах на работа  :lol: /голям персонал - кой ги донесе, така и не се разбра/. Като виден хипохондрик, обрах де що имаше в аптеката - мазило за изтребване на дребната гад, мазило за отлепването й от косъма и спрей за отблъскване.  Много бързо се разделих с пришълците, но и с половината си скалп  :lol:

Относно боледуването на децата, да се изкажа аз, нищо, че данните ми са от миналия век.
Брат ми е по-голям, златното яйце в семейството, треперено му е косъмче да не падне от къдриците му, навличан, претоплян и прочее лудости от загрижени баби и неопитна млада майка. Резултат - гнойни ангини, гърч от висока температура, нон стоп по болници, отстранени сливици, хроничен фарингит и т.н.

При моето раждане, майка ми е дала червени картони на всички баби и ме е гледала, без много да ми се претриса - някои майки днес биха били възмутени, но резултатът е здрав имунитет, прием на антибиотици - почти нулев. Моята дъщеря съм я гледала по нейния метод - да чукна на дърво, също не сме имали кой знае какви проблеми.

Не казвам, че това гарантира здраво дете - в някои случаи си зависи от детето, но и до ден ден смятам, че на едно дете не трябва да се трепери чак толкова. Да го отглеждаш в почти стерилна среда за мен не е правилно.

Да не говорим, че изпадам в ужас, като видя бебе с чорапи в жегите.