0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #120 -: Май 18, 2013, 07:00:51 am »
Честита нова темичка!Момичета аз бях изненадана неприятно със изследванията.Резултатът от за Хепатит В е положителен.Пише вероятен вирусоносител.Няма да ви казвам колко сълзи изплаках.Вчера дадох кръв за чернодробни ензими и чакам резултата.И естествено ще давам кръв пак за второ изследване.Има ли някой с такъв проблем?Казаха ,че за бебето нямало страшно,няма да е заразено тъй,като съм носител, а не боледувам в момента.Направо се побърках  :(Да не казвам как ми го съобщиха във ХЕИ.Но все пък съм била в "сивия сектор"на границата и можело да е грешен резултат

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #121 -: Май 18, 2013, 14:27:55 pm »
Моникс, аз се надявам да е грешен резултата и всичко да е наред с теб и бебето.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #122 -: Май 18, 2013, 14:54:53 pm »
За съжаление, смятам,че вероятността за това е малка...moniks_s, ако е сигурно, че за бебето няма проблем, не бързай да се отчайваш - моят най-добър приятел /малко като в детската градина звучи това, обаче е така  :D / съвсем наскоро беше със същата диагноза. За щастие, без никакви увреждания и проблеми..Дано и при теб е така!
За съжаление, така полезната ваксина срещу Хеп.Б се поставя при родените след 92г...И за това, ние не сме защитени..
малко оф топик, ама ей за това полудявам, че някои майки не си ваксинират децата!  :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #123 -: Май 18, 2013, 16:51:20 pm »
Ами в АГ-то както и доктора в ХЕИ каза,че плода няма да е носител,а просто ваксината ще трябва да се постави веднага след раждането,а не след няколко часа.Незнам вече,просто съм като гръмната.В понеделник съм на ранна морфология и нямам търпение да видя бебето...Благодаря ви за подкрепата

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #124 -: Май 18, 2013, 17:14:23 pm »
Ох, аз нямам мнение по въпроса с хепатита- дано всичко се развие с най-добър изход. Но щом лекаря казва,че няма да има проблеми...

Аз още съм тук и сме в комплект. никой не позна в прогнозите си- дори лекаря...той беше сигурен за до 15ти май...аз днес отново упорито подготвих тоалета си, епилирах се и прочие, гъзурчих се да си режа ноктите на краката :D  все в готовност...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #125 -: Май 18, 2013, 18:31:35 pm »
Хей,афродитка ти си на финала!Пожелавам ти назабравима среща с двете госпожици и всичко да мине нормално! :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #126 -: Май 18, 2013, 19:25:22 pm »
То с тези термини е много малка вероятността да се предскажат с точност, по някой път успяват, ама не и в твоя случай Афродита, следя те с нетърпение и чакам новини  :D
Моникс-с, да и аз ще прозвуча като от детската градинка, обаче имах колежка в университета, която имаше подобен проблем като твоя, оказа се, че за бебето й нямало никакъв проблем, а странното беше, че след време повтори изследванията и организмът й сам се беше преборил с хепатита. Лекарите били в потрес от нейният случай. Звучеше ми като научна фантастика, но при нея се развиха нещата в положителен план. Стискам палци всичко в твоят случай да се развива добре.
А, аз какво да кажа, три дни не бях повръщала, а днес си наваксах с пълна сила... въпреки, че пия сериозни лекарства явно и те не помагат против драйфането, снощи имах и тежък разговор с мъжа ми, може ли и това да ми влияе, ако съм се нервирала това да влияе на стомаха? Ох, тежък живот, а днес е нощта на музеите и така ми се разхожда, а се чувствам толкова изцедена.... :(
« Последна редакция: Май 18, 2013, 19:27:17 pm от chattenoire84 »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #127 -: Май 18, 2013, 19:45:18 pm »
Керитка, мерси :P , и моят ред си дойде :)
Коте, аз те предупредих- повръщането си е като лятната буря... идва неочаквано -един ден си добре, после 2 зле и т.н. В началото е така, тр.да издържиш малко. Аз никога не се бях чувствала толкова зле в живота ми...просто защото беше много дълго. Моят стомах е нервен и ако се изнервя или скарам с някого и т.н. пък веднага ме вкарва в тоалетната-ама за твоя ти си знаеш :)
През цялата ми инвитро процедура бях таака от притеснение, преди пункцията едва излязох от тоалетната,а преди трансфера умрях от ужас,мзащото пак бях така,а там нали тр.да си спокоен,да лежиш, а мен ми се ходи до тоалетна и две не виждам,и не само,ами ми е и пишка...абе пародия. Та оня ден като ходих до болницата и мислех, че ще ме приемат- пак така... добре че при секциото ще ме приемат по-рано и ще ми направят клизма, че иначе...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #128 -: Май 18, 2013, 19:54:50 pm »
chattenoire84 ,не звучите като в детската градина,същото ми каза и епидемиоложката в хеи,че може да настъпи и очистване от само себе си.Така е ,дано и аз имам този късмет,ще видя резултатите какви ще са в понеделник.Отново ви благодаря :bighug:
А относно повръщането и аз тези дни давам всичко от себе си.А и с първото повръщах до края :D
« Последна редакция: Май 18, 2013, 19:59:10 pm от moniks_s »

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #129 -: Май 18, 2013, 22:37:41 pm »
Афродита, за кога ти отложиха секциото?  8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #130 -: Май 18, 2013, 23:02:52 pm »
Не казвам,да не ми го отложат още :) че предния път така го огласих и сега получавам смси за успех :)))
Иначе-скоро е,и все пак си имам още малко чакане ...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #131 -: Май 19, 2013, 10:23:51 am »
Здравейте дами! Да се отчета и аз. След като преживях поредният "удар" от некадърни лаборанти, слава богу всичко се оказа фалшива тревога. Повторих изследванията в друга лаборатория - всички показатели в норма; бях на преглед и при Белчева - мацката е добре. Вече сме 830гр и около 33см, малко по-големички вървим, но важното е, че сме добре. Доплера също показа нормален кръвоток, така че продължаваме с фракси 0,4. Сега ще чакаме следващ преглед - на 11.06 сме на фетална при Марков.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #132 -: Май 19, 2013, 14:06:00 pm »
Та мисълта ми е, че роднини, родители всякакви, но детето може да е "неочаквана добра комбинация"
 :wink:
Да са ни живи  и здрави само
Точно, при нас и аз и таткото сме със кафяви очи и кафява коса, а дъщеря ни руса със най-сините очи които сте виждали  8O  Майка ми е рускиня, руса със сини очи, та явно руския ген е пробил някъде, но навсякъде като сме тримата много се чудят тове дете дали е наше  :lol:
Успех момичета, леки оставащи седмици и леко раждане на всички :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #133 -: Май 19, 2013, 21:10:49 pm »
Момичета, бързам да ви уведомя, че преди няколко часа /малко ненадейно и за нея  :lol:/ Афродита стана мама на две малки кукли! Можете да я поздравите ТУК
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #134 -: Май 19, 2013, 21:50:18 pm »
 :cheerleader: :balk_16: :party: :ballons: osi_5 Толкова много се радвам за Афродита и близначките й да са живи и здрави!!! Толкова много се радвам за тях!!!  :bori_015: :bori_016:  Ха сега ми е любопитно коя е наред след нея! Аз живот и здраве ще съм в родилното чак през декември  :D
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #135 -: Май 20, 2013, 07:51:41 am »
Ех че хубава новина, Честито Афродита, да се много щастливи!!!!
Аз обаче не започвам добре седмицата- от 2-3 дни ми течеше носа и кихах и реших че някаква алергия към зелениите,но тази сутрин се събудих със пресипнал глас. Освен това вече не е бистър секрета от носа и се чудя какво е позволено да се пие от бременни в такава ситуация. Спомням си , че ми бяха казвали, че може да се пие парацетамол.
А иначе нямам температура и нищо не ме боли и не съм отпаднала.
ПО-късно ще звънна на АГ-то да я попитам, но вие какво ще кажете по въпроса?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #136 -: Май 20, 2013, 08:30:13 am »
Една страхотна новина, за която да направи деняи седмицата усмихната :) :) :)

Сега ще стискаме палци и ще чакаме Бебе, Линаполи и Анди
Май сега са те наред :)
о ти.
papilio - най-добре питай Аг- то ти Но все пак не звучи нищо обезпокоително. Парацетамол можеш 100 % да пиеш .
« Последна редакция: Май 20, 2013, 08:32:44 am от tsvetinapavlova »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #137 -: Май 20, 2013, 08:59:43 am »
С такава прекрасна новина започваме седмицата :) Живи и здрави да са и трите дами - мама Афродита и бебки!
Моникс, нямам опит с тази ситуация, но от сърце ти желая всичко да е наред и с двама ви с бебенце.

Ние още сме 2 в 1. Вчера гледахме бебчо - пак води, плаценти, тонове - супер. Ама пак мъничък 2650 ми се струва и ще се стискам още да седи в корема и да расте. Ту искам да го видя вече, ту ме хваща шубето. През толкова минахме, а още не мога да се успокоя и зарадвам. И по цели нощи раждам, кърмя, разнасям бебета :) А и по темата кой на кого прилича - след толкова години чакане искам само да е здраво момченцето ми. Пък то и двамата с мъж ми сме хубави, така че и то при всички положения ще е хубаво ;) Хехехе това в сферата на майтапа  :lol: Важното е да са ни здрави децата, а за нас винаги ще са най-прекрасните  :sunshine:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #138 -: Май 20, 2013, 09:07:54 am »
Бебе2013,аз Тео го родих в 37 седмица и тежеше 2780,мога да ти кажа ,че после толкова бързо наддаваше ,че настигна другите бебоци.Не му се притеснявай :wink:
Честито на Афродита :D

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #139 -: Май 20, 2013, 09:36:43 am »
Хааааа moniks_s, така като гледам май ще раждме по едно и също време, единствената разлика е, че ти си с три дни пред мене, аз утре влизам в 11 г.с. Да те питам ти мина ли вече изследванията за биохимичният скрининг, прави ли фетална морфология не ти ли предстоят скоро? Аз съм на пангара в четвъртък - леле колко ме е страх, дано всичко бъде наред.
Бебе, не се притеснявай той бебчо си знае най-добре, ще видиш, че ще си наддаде на тегло.  :bighug:
Къде си изгубиха Анди и Линаполи чакам новини и от тях?  :D