0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #180 -: Май 22, 2013, 11:34:12 am »
При естественото раждане повечето лекари правят контролирана епизиотомия, като самия разрез се прави с местна упойка. Отделно се вливат/бият болкоуспокояващи, така че не е толкова страшно :)  Шева после е по-важен ;) мъжете да се разберат с лекаря  :lol:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #181 -: Май 22, 2013, 12:19:56 pm »
Момичета, като заговорихме за шев и кройка, да попитам пак за упойките аз съм с ниско кръвно - има ли наистина значение каква ще бъде упойката? Четох по-долу, че май има значение, ама каква е разликата между спиналната и епидуралната упойка? Охх, ако ми се наложи да раждам нормално - хич не ща да ме режат т.е не ща епизиотомия, а пък бягам от секциото с 200 - шубе ме е. Дано лекарите ми предложат най-оптималното решение за това, как да родя, ама кога трябва да ги питам, знам, че още ми е твърде рано, ама все пак, а имало някакъв метод, при който родилката не се напъва при раждане, а само диша. Една колежка така била родила, защото й били слаби ретините. Въпреки, че моята очна се кълне, че въпреки моите диоптри и лепени ретини мога да си раждам нормално, защото ме е заковала перфектно с лазер навремето.
Вече разредих повръщанията, ако преди беше през ден или всеки ден, сега е през три дни! Направо имам напредък, ох колко деган изядох леле  :lol: Добре, че е той, че иначе... мани ужас.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #182 -: Май 22, 2013, 13:19:37 pm »
Когато няма направена епизиотомия (става въпрос за разрез с 2-3 шева), вероятността от повече и по-големи разкъсвания при първо раждане е много голяма. Каква е ползата от липса на епизиотомия, а да цъфнеш като майска роза и да ти избродира лекаря после "Тайната вечеря"...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #183 -: Май 22, 2013, 13:33:34 pm »
Хахаха е, добреее  :lol: :lol: :lol: Съгласна съм!  :lol: :lol: :lol: Определено ме развесели! То ни едното, ни другото, ама има жени, при които има по-голяма еластичност там отдолу и не се е налагало да бъдат шити, вярно, че не може на всеки да му се отдаде това щастие ;) То имало и някакви упражнения за тазовите мускули, ама...  :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #184 -: Май 22, 2013, 14:03:51 pm »
Когато няма направена епизиотомия (става въпрос за разрез с 2-3 шева), вероятността от повече и по-големи разкъсвания при първо раждане е много голяма. Каква е ползата от липса на епизиотомия, а да цъфнеш като майска роза и да ти избродира лекаря после "Тайната вечеря"...
:D :D :D  Ох, и аз се развеселих.
Да ви кажа честно и аз за първото раждане много исках да е нормално, но с всичко възможно да ме боли по-малко. Е ми не стигнах до там, наложи се секцио, ама хич не съжалявам.  :) Щрак, щрак, и за 1 час цялата работа е свършена. Възстановяването беше бързо, но много зависи и кой и къде ще се прави раждането.
Сега се надявам бебчо да си стои на топло и да си дочакаме датата за секциото.И да се надяваме че пак всичко ще бъде безпроблемно.
Не агитирам никой ЗА/ПРОТИВ, всеки си преценява сам за себе си, също и с мнението на доктора. :-)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #185 -: Май 22, 2013, 14:06:57 pm »
Аз освен, че съм много тясна , съм родена и с луксация и затова ми препоръчват секциото .
Иначе мойта докторка каза, че изражда нормално със някаква упойка и нямало нищо страшно .
Но мен от секциото не ме е страх , защото имам една операция от апендесит и нямаше нищо страшно
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #186 -: Май 22, 2013, 14:20:24 pm »
Така е всичко зависи от лекарите и здравословното състояние на пациентката :) Утре са ми скринингите и ФМ, стискайте ми палци, че съм адски притеснена, дано всичко е успешно и резултатите са добри. В момента преживявам най-големите си страхове, то не ме е страх толкова от шев и кройката, защото имам три шева на крака и знам какво е да си в операционната, преживяла съм две операции прод пълна упойка като съм била малка, но най-много съм се прищисала от утрешната присъда, стискайте ми палци много искам да имам здраво детенце!!!
« Последна редакция: Май 22, 2013, 15:08:21 pm от chattenoire84 »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #187 -: Май 22, 2013, 14:26:33 pm »
Аз пък, да ви кажа честно, имам малко по-различно мнение... :) Някоя дама в една тема, беше споменала, че "това ин витро, взеха като аспирин да го приписват"..Аз смятам същото за секциото....Всяка втора избира секциото, за да си "спести" болката от естественото раждане. А ние си и плащаме, та в частните клиники се съобразяват с желанието. Някой може ли да сравни епизиотомията с рязане на коремна стена, матка, мускули, масни тъкани? Дали е същото възстановяването, наистина? Това, че не ни боли, значи ли, че сме възстановени? А евентуална руптура при следваща бременност?
Аз съм от тия с избраното секцио, всъщност. Просто твърде дълго чаках бебе и не исках нещо да се прее*** баш на финала. Но днес, ако се върна, бих избрала нормалното раждане. И то не, заради възстановяването...А заради последствията  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #188 -: Май 22, 2013, 14:34:03 pm »
Бубу, съгласна съм с теб, че ако имам право на избор то определено ще е нормалното раждане, но с упойка ;)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #189 -: Май 22, 2013, 14:57:38 pm »
Аз също раждах ,както вече писах нормално.Биха ми спазмолитици през цялото време.Като почна раждането наистина не се усеща ,кой знае каква болка.После за 7-8 дни бях кукуряк,да не говорим ,че след като родих няколко часа след това си станах .
chattenoire84  не го мисли отсега,много пъти нормалното приключва със секцио и обратното.
успех утре ,всичко ще е наред
Бубулина,подкрепям написаното от теб

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #190 -: Май 22, 2013, 14:59:33 pm »
Здравейте момичета!
Радвам се, че всички сте добре, като чета, макар с разни притеснения някои :)
Аз пък се разработих и не ми остава време да вляза. Обаче, снощи към 23 в офиса ми се появиха според мен контракции - такива като схващане накорема. Предполагам, че е това. Днес пак от време на време, та съм леко притеснена... Надявам се всичко да е ок и скоро ще ида при доктора да каже и той какво мисли по темата.
Колко много сте се наредили за раждане сега - чакам с нетърпение снимки на малки бебоци. И сега дебна Афродитка да покаже принцеските.
 :bighug: от мен
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #191 -: Май 22, 2013, 15:07:47 pm »
Чакайте и аз да се включа. Първо си мисля,коте че ще отидеш секцио-колкото и да ти се кълне лейарката,тези,които вадят бебето ще са отговорни за твоето състояние.така си мисля аз. Второ-за еластичността-това ще го разбереш в действие,тъй че по-добре предварително няколко шева,отколкото обзи гоблен :D
И трето-аз исках нормално-нямах предпоставки за секцио,но всички лекари,с които се консултирах казаха:близнаци? Нормално? Не! Знам, че има родили такива,но сега се радвам,че се оставих секцио. Нямах избор,защото в 8 мес ми падна имунитета и ми излезе ген. Херпес и това веме си беше ясна предпоставка. И второ,защото по-далечното бебе беше гкавично и пред ръцете на доктора се обърна седалищно...и се заклещи. Така че пак щяха да ме резнат. Та при мен си беше късмет!
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #192 -: Май 22, 2013, 15:42:24 pm »
Вярно е, че малко лекари се съгласяват да израждат близнаци нормално.
Аз в интерес на истината се бях настроила за секцио, но моя лекар каза че си имам всички предпоставки като по учебник за нормално раждане, а винаги могат да ме срежат, ако има усложнения.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #193 -: Май 22, 2013, 15:55:14 pm »
Привет и от мен  :) Да се включа и аз по темата за начина на раждане. Аз също много исках да си родя нормално още първия път, но бебето беше седалищно и нямах избор. Обърна се една седмица преди насроченото секцио, много мислех, четох и накрая решихме, че ще си спазим датата. Е, оказа се, че главата на дъщеря ми е встрани от канала и дори ми срязаха разреза допълнително. Сега със сина ми лекаря ми каза, че мога да родя и нормално. Но и аз като Бубу не исках да рискувам, а и не ми беше до нови емоции на тези години  :wink:. Е, сега пък се оказа, че плацентата е била срастнала с матката и при нормално раждане нямаше как да я родя и пак щяха да ме режат. Така че всичко е до късмет - аз имах късмета и двата пъти да уцеля правилното за мен решение. Всеки решава сам за себе си.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #194 -: Май 22, 2013, 16:34:03 pm »
Момичета, имаме си теми за раждането. Иначе излиза, че дъвчем едно и също по сто пъти.
Накратко за мен - два пъти естествено. Имаше огромна разлика заради теглото на двете бебета - 3750 и 3050. Познайте кое беше по-лесно и макар с епизиотомия изобщо не ми е пречело да си седя!  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #195 -: Май 22, 2013, 19:30:55 pm »
E покрай тая тема за шев и кройка взимам да се наплашвам  8O 8O 8O айде сменете темата че пак, ще сънувам касапница със главно действащо лице АЗ и 4-5 доктора със големи триони и кюрети  8O 8O 8O
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #196 -: Май 22, 2013, 19:43:41 pm »
Хахаха, споко Респект, сменям темата, сега да питам освен ФМ и БХС какво още ще ме изследват, освен редовният УЗ и кръвни изследвания на всеки триместър? Имали още нещо по-специфично?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #197 -: Май 22, 2013, 19:57:41 pm »
Хахаха, споко Респект, сменям темата, сега да питам освен ФМ и БХС какво още ще ме изследват, освен редовният УЗ и кръвни изследвания на всеки триместър? Имали още нещо по-специфично?
зависи от резултатите на БХС. Редовно /ако си по ЖК, не чак толкова/ ще те изследват за албумин в урината и кръвното. Ако си RH- ще те изследват за антитела. Друго чак толкова специфично няма.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #198 -: Май 23, 2013, 14:56:38 pm »
Момичета, вярвам, че това ще заинтересува някои от вас. Може би модераторите могат да го копират и в друга подходяща тема.

http://offnews.bg/index.php/198480/bezplatni-pregledi-na-shtitovidnata-zhleza-v-tsyalata-strana


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #199 -: Май 23, 2013, 15:48:42 pm »
Здравейте!Приемате ли нови?Ако "да"направо се намъквам в темата.
Накратко: 3та бременност и 5 годишен стерилитет.Два миседа преди това в 9та и 7ма г.с.
Вече повярвах.че преминах най-трудното за мен и стигнах до заветните 12 седмици.
След седмица съм на биохимичен скрининг и фетална морфология,после ще разгласяваме новината на родителите.
Сега ме гложди едно въпросче.Акушерката ме попита дали искам противогрипна ваксина(тук е препоръчителна за бременни).Аз дадох съгласие.Но май ще се отметна ,защото прочетох,че при продължителен прием на аспирин(моята терапия)ефективността  на ваксината се поставя под съмнение.Сега се чудя да не се вкарам в беля с тази ваксина и по-скоро клоня да я откажа.Някой запознат по въпроса и мнения?
Другото ми притеснение,че няма да ми изследват изобщо вагинален секрет.А, аз с тези вагинални прогестеронови свещички,хич не съм податлива към гадинки  :( .Чак 18та седмица ще пускам ,когато ще си развея корема на родна почва).Дано не е проблем,че ако има нещо няма да бъде лекувано дотогава.
Боже изправиха ми се косите като чета за раждания.Аууу не наплашвайте такива като нас още в зората на бременността.Колко му е да започнат кошмарите и при мен...Пък и на гоблените не съм фенка :)