0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #160 -: Май 20, 2013, 20:18:46 pm »
Хехе Афродитка, ама ти сън не си спала да влезеш в Зачатие. Радвам се, че се чувстваш добре да пишеш :) Дано бързо се раздвижиш и възстановиш! А това със заклещването - добре че ще спя, че сигурно ще изперкам, ако ги слушам докторите  :lol: Важното е, че и трите сте добре - много се радвам, че вече мина всичко при теб както трябва.  :bighug: И аз все гледам да са ми заредени телефоните, че ко се изстреляме и ние :)
Дес-дес, ренегу - добре дошли, лека бременност и здрави бебенца ви пожелам!
Дяволче, направо ме изненада с този метод на мерене на бебо :) Ми ако си с повече мазнинки и коремът е по-голям, значи ли, че бебето е голямо. То наистина и УЗ не дава 100% гаранция за мерките, ама чак пък с мерене на корема. Айде дано се уредиш да го видите на УЗ и всичко да е наред.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #161 -: Май 20, 2013, 21:22:09 pm »
Bebe_2013, не мога да ти опиша колко се радвам да видя седмицата, до която си стигнала:)
Исках само да те уверя, че няма какво да се притесняваш за теглото - едно, че е напълно възможно да има разминаване между замерването и действителните му мерки (както са писали и другите момичета), но тук друго е важно - повярвай ми, от личен опит знам, че доброто рождено тегло не е въобще толкова важно, колкото зрелостта като гестационни седмици. А ти си вече в 9-ия с двата крака - успокой се вече, момиче :wink: Всичко ще е наред!
От сърце ти желая леко раждане и прекрасна първа среща с дългоочаквания бебо! :heartbeat:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #162 -: Май 20, 2013, 22:02:51 pm »
АфродитО, ти какво се разцъка, марш в леглото да се възстановяваш  :x :x :lol:
Респект, разбирам те мила, че сърце не трае вече, ама потърпи още малко  :wink: Първо съм решила Бебето да изродя, че да си почина малко... :lol: :lol:
Бебе, ти що ще спиш на секциото?? :o Ще пропуснеш най-хубавото  :wink:
Дяволче, моят корем не порасна много, все ме мислеха за надебеляла. Пък 3 кила бебе излезе...не се връзвай толкова  :wink:
dess_dess ако са замразени на стайди морула, просто махаш 3-4 дни, за стадий на бластоцист -5 /от ЕТ/. Може и да не стане супер точно, но аз лично, не познавам майка родила на термин  :lol:
« Последна редакция: Май 20, 2013, 22:13:22 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #163 -: Май 21, 2013, 07:06:26 am »
Че аз и сега сън не спя-права си бях да се тревожа не за секциото,ами за след това...снощи никаква не ясвършихме с кърменето и петя рева час и половина в ръцете ми- аз нали съм плоска като дъска и горкото дете се чуди кво искат от него.сега ще ми носят силиконови зърна и чакам другата...освен това ме очаква и рициново масло,че ме натискат да ходя по нужда...  :( малко е стресово,а представям си като се приберем сами с бебетата...
А да,за секциото- бебе,по-добре да не спиш,упойката е по-лека,мен даже ми биха спинална и аз мн се радвам,защото нали съм с ниско кръвно и ми прилошава.а и казаха,че нямали време за епидурална,нали бързо се развиха нещата...та с нея си мърдаш всичко но не усещаш болка и беше забавно,защото по едно време започнах даси тактувам с краката и кекарите изпаднаха в паника  :lol:
« Последна редакция: Май 21, 2013, 07:09:25 am от afrodita279 »
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #164 -: Май 21, 2013, 09:28:43 am »
Афродита, не се тревожи за кърменето. Аз съм с плоски зърна и беше голяма борба, първо със силиконови засукахме, ама силиконовото само на едната гърда се закрепваше, другата е направо с хлътнало зърно. Та сучехме само от едната, другата изцеждах. На 3 месеца засукахме без силиконово зърно, но пак само от едната. Чак от миналата седмица сучем и от другата  :P Ама аз инат, не се отказвам. С първото бебе не издържах, цедих се колкото можех около 5 месеца, но не е сукала изобщо. Но сега съм доста по-упорита. Та исках да ти кажа, че ако имаш желание, ще стане, само не се отчайвай и отказвай! А ако не са ти хлътнали/плоски зърната, от силиконови няма смисъл. Целувки на двете принцеси!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #165 -: Май 21, 2013, 10:11:14 am »
Благодаря момичета  :bighug:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #166 -: Май 21, 2013, 10:17:53 am »
Counterfeit, благодаря ти - дай Боже всичко да е наред
А за упойката - в наш'то АГ само с пълна май се прави, а и аз не искам да виждам или чувам нищо. Три пъти до сега са ми слагали пълна и не съм имала никакви проблеми, че дано и сега да я понеса леко. Само дето бебчо ще го видя след таткото сигурно :)
Афродитка, дано стане работата с кърменето. И аз много искам максимално дълго да кърмя и много се радвам на майки, които прескачат и годинката все още кърмейки.
Респект, аз през половин час ту искам да раждам вече, ту ме хващат едни страхове... Ама трябва скоро да се свършва, че имам чувството, че цяла вечност съм бременна :) Не разбрах ни от зимата нещо, ни от пролетта. Лятото вече искам да сме с бебчо на 6 и да не се спираме, че като парцал съм станала от това лежане.
Бубулиинка, ами да направим залагане - останахме Респект, Линаполи, Анди-С и аз :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #167 -: Май 21, 2013, 10:53:49 am »
Бебе, ако имаш право на избор, няма нищо по-хубаво от спиналната упойка при раждане. Аз съм пробвала и двата варианта и още не мога да изтрия ужасния спомен от липсата на първата прегръдка и глътка въздух на баткото. :( Бих върнала времето, само за да променя този кратък миг.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #168 -: Май 21, 2013, 11:31:40 am »
bebe няма страшно , то страшното мина сега остана само лесната част :) . И недей да съжаляваш че си пропуснала зимата и пролетта , нали лятото идва :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #169 -: Май 21, 2013, 13:09:02 pm »
Привет и от мен.Вчера мина ФМ,беборан е ок.Всичко е в норма.По първоначални наблюдения е "мъж"  :DСега ще чакам резултатите от БХС.Относно хепатита,изследванията ми са в норма и док.каза,че най-вероятно става дума за грешка.
Бебе,ти ли искаш секцио или е по мед.причини?

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #170 -: Май 21, 2013, 13:31:45 pm »
Привет и от мен.Вчера мина ФМ,беборан е ок.Всичко е в норма.По първоначални наблюдения е "мъж"  :DСега ще чакам резултатите от БХС.Относно хепатита,изследванията ми са в норма и док.каза,че най-вероятно става дума за грешка.
Бебе,ти ли искаш секцио или е по мед.причини?

егати грешката, да ти изкара акъла  8O :x
Бебе, поддържам напълно мнението на White, без разбира се да се опитвам да ти наливам акъл. :wink: Нито е болезнено, нито страшно...а първият плач на бебето е нещо, което не може да се опише с думи. Лично аз, ревнах с него и до ден днешен като се сетя, ми се насълзяват очите...Не пропускай да преживееш този момент!  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #171 -: Май 21, 2013, 13:41:53 pm »
Моникс, супер новини! и за хепатита и за ФМ :) Дано си караш спокойно бременността от тук нататък! А секциото определено не е по желание - с дупето надолу сме от 2 месеца вече и никакви изгледи да се врътне. Направо имам чувството, че се е заклещило милото и не му е хич удобно. Плюс, че след 6 месеца лежане нямам мускули да напъвам, ами имам някакво желе.
Страшно си е секциото за мене - да не звуча и аз като някоя лигла, че докато лежах в патологична много се нервирах на искащи секцио по желание. Ама освен 3 шевчета от епизотомия предния път, скалпел и игла не съм виждала. А нали знаете, че неизвестното е най-страшно  :wink: Като мине, ще споделя кое е било по страшно - нормалното или секциото.
Ще питам за упойките, но май няма избор. А за реването - аз рева чужди бебета като видя, мойто за сефте като видя ще е чудо :) Оф пусти хормони


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #172 -: Май 21, 2013, 14:05:18 pm »
Бебе, аз си мисля, че не случайно в масовите случаи секциото се прави не с пълна упойка-пълната ще отиде и при бебето... Каква е тази болница? Малко да влизат в час...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #173 -: Май 21, 2013, 14:39:46 pm »
Не се страхувай Бебе 2013!Целта оправдава средствата все пак.И аз първото го родих нормално ,но с доста шевове и кюртаж,и се бях зарекла да не влизам в родилно,но бързо си промених решението.
Е ,дори и с пълна да е, те слагат малка доза,за това ги вадят до 5 минута.Поне аз така знам ,де.
Ми те с такива грешки могат да побъркат човек,още повече бременна жена,ама

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #174 -: Май 21, 2013, 16:53:17 pm »
Афродита, можеш да попрочетеш и питаш в темата за кърменето. Заповядай:
 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48605.0
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #175 -: Май 21, 2013, 17:16:40 pm »
Благодаря-сега ще попрегледам-то аз още си се броя за бременна,мн ми е странно,че вече съм в друга графа :))
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #176 -: Май 21, 2013, 21:16:54 pm »
Афродитке, ще се справиш и с кърменето! Целуни госпожиците от мен!
Бебе, споко ще си родиш както трябва и ще си имаш прекрасно детенце! Ти пък нищо не си пропуснала от веремето, то почти нямаше пролет... Сега ни напънаха августувски жеги. Какво ли ще е наистина апрез август се питам ;)
Моникс-с, много се радвам, че на ФМ всичко се е видяло, и че бебчето е в норма!!! И определено тия изследвания могат да ти изкарат акъла... ухх...
Дес, добре дошла и от мен! Лека и спокойна бременност! Чакай да те питам, нали точиците бяха уж 2, сега виждам, че са 3! Уауу кой като тебе с три наведнъж!!!
Респект, как понасяш жегите? Хайде, че и на теб малко ти остана ;)
Ако съм пропуснала някой, то не е умишлено, ами чакам новини  :D
Днес пък ми се догади по никое време в 20 часа, спасих се като пих много вода, оказа се, че бях събрала границите на кръвното, а принципно съм хипотоничка (с ниско кръвно)... мани ужас! Сега вече съм добре, ама изкарах акъла на домашните.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #177 -: Май 21, 2013, 22:32:38 pm »
жегите са страшни  :lol: днес бяхме на вани , и си напълних ваната със хладка вода и се родих втори път  :a_cat_06:
А ти защо не пробваш с деган , един от многото пъти в който бях на "хотел" във АГ-то , бяха предписали на едно момиче да си го бие , защото тя много повръщаше . Може да попиташ наблюдаващия си лекар :) а на мене ми помагаше неразреден  сок от лимон , но не съм имала кой знае какво гадене , по-скоро от киселините го получих  :lol:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #178 -: Май 22, 2013, 00:02:46 am »
Добре дошла Дес и лека бременност до термин.
Афродитка радвам се , че сте добре и целуни малките принцеси :) :)
Черно коте за крампите пия магнезии 3 x 2 , но пак си ги имам :(
Моник радвам се , че Фм е наред :)
Бебе мен пък ме е страх от нормалното и си избрах секцио , повечето ми приятелки  са със доста шевове долу и ме наплашиха с това нормално .
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #179 -: Май 22, 2013, 11:01:32 am »
tsvetinapavlova Възстановяването при едното и другото раждане не е едно и също , и като се сетя че ще минава нож по корема ми и настръхвам  :balk_161: ако можеш да избираш как , по-добре избери естествено , от контракциите ти изтръпва всичко и нито ще разбереш че си се цепнала , нито нищо. А като излезе бебо, ще почувстваш само едно голямо облекчение и лекота  :D