0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кърменето! Материали и дискусии - 3
« -: Септември 26, 2012, 11:00:45 am »
Успешно кърмене на всички!

Линкове към старите теми:

Кърменето! Материали и дискусии - 1 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9982.0
Кърменето! Материали и дискусии - 2 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47412.0

Референтни стойности на хемоглобин:
http://www.medicine.bg/izsledvaniya/hemoglobin-hb/referentni-stoynosti
Тук има и критични стойности:
http://www.arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2173/subprm/haematologictest/alpha/0.html

калкулатор за прием на кърма
http://kellymom.com/bf/pumpingmoms/pumping/milkcalc/


Момичета, имам въпрос - от три нощи Емма спи по 10-12 часа без прекъсване. Страх ме е това да не стане навик, и да не прекъсне нощното хранене. Ако това стане, възможно ли е да доведе до намаляване на кърмата и спиране. Някоя минала ли е по този път?
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 21:53:21 pm от mini »


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #1 -: Септември 26, 2012, 11:06:51 am »
Момичета, кога е нормално да започне отделянето на някаква течност или коластра ли е незнам от гърдите на бременна жена, защото чета че много момичета имат такова от 6-7 месец. Аз нямам нищо, това значи ли, че няма да имам кърма?
И още един въпрос - когато купувам сутиен за кърмене какъв номер трябва да е - с един или два по-голям от сегашния ми размер или да чакам да видя колко ще се уголемят гърдите?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #2 -: Септември 26, 2012, 21:30:01 pm »
vaci, радвай се, бе момиче, радвай се и спи на корем!
1) няма да ти намалее кърмата, стига детето да суче през деня (а не обратно на моето, което нощем се впива като пиявица, а денем не ще да ме види), 2) не се знае колко ще трае рахатът, тези благини обикновено са кратки.

Dragony, аз нямах никаква забележима коластра по време на бременността, а след това не съм имала проблеми с кърменето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #3 -: Септември 26, 2012, 22:17:54 pm »
vaci, радвай се, бе момиче, радвай се и спи на корем!
1) няма да ти намалее кърмата, стига детето да суче през деня (а не обратно на моето, което нощем се впива като пиявица, а денем не ще да ме види), 2) не се знае колко ще трае рахатът, тези благини обикновено са кратки.
Благодаря за бързия отговор, цигу! Абе то разумът едно казва, ама страх лозе пази...


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #4 -: Септември 26, 2012, 23:01:29 pm »
Драгони,аз ползвам ламбадки,едни такива къси спортни потничета,най са ми удобни-еластични са и стават за всякакъв размер,меки са и не притискат зърната,а и са ми много удобни ,когато кърмя навън и не на последно място са евтини 4-5 лева.Коластра не съм имала докато не родих,а сега имам много кърма пу пу да не е уроки;)Дали ще кърмиш зависи от мотивацията и желанието ти,пожелавам ти да успееш повярвай ми това е най добрия,лесния и достъпен начин да храниш бебчето си.Ако имаш въпроси или обичайните трудности в началото ние ще те подкрепяме,окуражаваме и каквото е нужно;)Всичко си струва за да чуваш лакомото сучене на малкото човече и после фа гледаш доволната и сита муцунка:)Чети и питай сега,че после няма много време:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #5 -: Септември 26, 2012, 23:13:52 pm »
Уж съм гърмян заек, но да питам все пак. Трябва ли да си мажа с нещо зърната преди раждането?

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #6 -: Септември 26, 2012, 23:37:41 pm »
Деси,някои момичета се мажат с Лансинох от преди раждането,но аз не съм го правила,нито масажи триене на зърната и др.Моят гинеколог каза,че всичко това може да доведе до контракции.В болницата си носех мазилото и започнах да се мажа от първия ден при мен има добър ефект,омекотява и овлажнява зърната ми и нямам рагади.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #7 -: Септември 27, 2012, 02:59:12 am »
Блу, не трябва мазане никакво.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #8 -: Септември 27, 2012, 08:50:27 am »
По мои спомени от първото ми, но неуспешно кърмене преди 12 години (продължи не повече от 1,5 месеца  :( ) кърмата постоянно течеше, все бях с лекета по дрехите, никъде не излизах заради това, а в същото време бебето сучеше и после повръщаше кръв...тогава предположи лекарката, че е от разранените зърна.
Теди, сллагаш ли някакви подплкънки под "ламбадката", аз и сега си нося такива в къщи, защото са ми удобни.
А иначе...да, много искам този път да се получи кърменето  :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #9 -: Септември 27, 2012, 12:00:21 pm »
Драгони, има подплънки за кърмачки. Някои са по-скъпи, май моите бяха от ДМ от по-евтините. Достатъчно са им хубави нещата, за да хвърлям пари за други.

Благодаря за съветите! Предния път ползвах лансинох. И сега ще си закупя, че колкото остана го подарих.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #10 -: Септември 27, 2012, 20:59:15 pm »
Драгони,първия път и аз не се справих,ама сега на поправката съм отлична:)В началото под ламбадката слагах колектори на Авент, нещо като малки чашки,в които се събира кърмата.Сега вече почти няма в сучаи да ми текне,регулираха се нещата и слагам от подплънките на Авент за всеки случай:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #11 -: Септември 28, 2012, 09:25:43 am »
Драгони, по съвет на продавачката, сутиена за кърмачки си го купих в деня на изписването, защото не се знае колко ще наедреят гърдите след като слезе кърмата. Сега вече и аз съм с ламбадка.
За подплънките - най-доволна останах от тези на Лансинох - залепят добре, не остават влакна по зърната, големи са, тънки са и попиват много добре.

blue_sky, бих ти препоръчала да не избързваш с купуването на мазило, все пак не е особено евтино, а може да не ти потрябва. Ако поставиш бебето правилно на гърдата, няма да имаш проблеми с разранени зърна. А ако все пак се разранят - бързо се купува от аптеката ;)

TEDI 81, не се притеснявай, бебка не суче вечер. От това няма да ти намалее или спре кърмата, просто ще се регулира според това кога и колко суче беба (ако продължи да си спи по цяла вечер де ;) )
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #12 -: Септември 28, 2012, 09:39:04 am »
краси, мерси за съвета, но първия път беше толкова трагично положението, че сега не си представям, че ще е иначе. Знам, че не са евтини, но в крайна сметка ще се намери на кого да го подаря, ако не ми трябва. А и ако ми се наложи да пращам мъжа ми, може и да ми донесе нещо друго.  :lol: В болницата също ще ми трябва нещо за мазане. Там няма къде да обикалям да търся аптека. Всъщност, то да потръгне кърменето, най-малкият ми проблем ще са парите за това мазило. Срам - не срам ще си призная, че за кърменето се притеснявам повече отколкото за раждането.
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 10:08:07 am от blue_sky »

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #13 -: Септември 28, 2012, 10:01:28 am »
blue_sky, и аз бях така по отношение на кърменето, мислех повече него отколкото операцията :)
Аз по съвет на момичетата тук си купих Лансинох,още преди раждането и към края на 8 месец започнах за се мажа по малко когато се сетя. Наистина не е евтин, но се слага по толкова малко, че имам още доста. Добър е и при протриване на бебешкото дупе, а на мен ми се беше цепнала устната и течеше чак кръв и  - с две намазвания ми мина.
Петте дни в болницата се мазах и нямаше драми, даже давах и на другите момичета от стаята.
Вече вкъщи, приложих и едно друго нещо Цигу писа, че са й го казали в клиниката. При разранени зърна - топиш ги за няколко минути в подсолена хладка вода. Невероятен ефект. "Тури пепел" на всички скъпи мазила :)
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 10:03:10 am от ivetod »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #14 -: Септември 28, 2012, 10:11:14 am »
ивето, при мен първият път беше обратното - кърменето - най-естественото нещо, то ще стане от само себе си, бях прочела и една-две книжки. Ама не стана точно така. Раждането боли, но за него има упойки, после пък епизиотомията ме боля, но най-дълго ме боляха гърдите и зърната. Да видим каква ще я свърша този път! Поне ще гледам да не се шашкам колкото първия път - като не става, не става. Толкова се бях амбицирала, чак до самоизнервяне.

Успешно кърмене на всички и благодаря за съветите!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2012, 02:20:55 am »
таман се чудех какво стана с темата, а то вече нова имало  :)

блу скай, ще стане кърменето, разликата между тогава и сега е, че има доста повече налична информация. тук сме затова, така че питай. за протокола - нямах никаква секреция от гърдите докато не родих, кърмя вече година и нещо; не съм се мазала или други неща правила по гърдите си преди раждането; имах проблем с разранени зърна, оправи се с оправянето на захапката на бебето за два дни. по-големият ми проблем беше че нито можеш да седна, нито да лежа по гръб заради последствията от раждането - с добър консултант по кърмене и това се оправи, особено нощем си я къря и досега на една страна. ще си лекедьосана до около 4 месец, аз в момента ходя без никакви подплънки и няма проблем, нищо по понякога откарвам по повече от 3 часа навън без нея. рядко е но се случва.

слагай си детето когато то иска, ако те боли питай да видим дали няма проблем със захващането и ще видиш, че наистина кърменето е не само най-доброто за бебето, но и най-удобното за майката.

да се похваля, поминаха ми зърната, но тоз път се бях притеснила, че продължи по-дълго, благодаря ви, както винаги, за подкрепата и инфото.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2012, 09:08:02 am »
Блу, аз бях започнала да се мажа месец преди да родя и продължих месец след това. Знаеш, че проблеми с кърменето нямах.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2012, 11:35:50 am »
Момичета имаме 2 туко що излязли зъбчета и от вчера започна страшно да че хапе :( Първият път направо изпищях от болка и тя се стресна и се разплака, даже мисля че ми се обиди защото после въобще че искаше да яде нищо! От тогава се опитвам да търпя, ама наистина много боли, имам чувството че кръв ще ми пусне...При вас имаше ли го този проблем? Как го решихте?


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2012, 02:03:29 am »
Криси, честити ви зъбчета, случва се и на нас. това, което съм чела и правя е когато те ухапе или я усещаш, че се кани, да кажеш Не, колкото можеш по-спокойно, и да я махнеш от гърдата. понякога бебетата се плашат от това да изпищиш, но понякога го намират за страшно забавно. ади много бързо се научи да си контролира захапката и сега го прави само, за да се закача. ако четеш английски има доста по въпроса в kellymom.com, мисля, че и в царството на бу има писано.

ади започва да ме похапва, винаги когато започва да излиза нов зъб. успех
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2012, 23:25:16 pm »
Криси, Ели вече ти е отговорила, аз ще ти дам само един линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0
Мен Севи 3 пъти се е опитвала да ме охапе със зъби и съм действала точно както Ели ти е писала. При нас има ефект. Успех и честити зъбчета.
Пиши как се справяте.
[/url]