0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #200 -: Май 23, 2013, 15:55:40 pm »
Няма какво да се плашите - ражда се веднъж, забравя се, радвате се на детето/децата цял живот :)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #201 -: Май 23, 2013, 17:59:57 pm »
Здравейте на новите бременелки! Днес дадох кръв за БХС, другата седимица ми излизат резултатите. Стискайте палци! Минах феталната морфология леле, над половин час човека си ме разглеждаше най-обстойно. С една дума всичко е наред, поне от гледна точка на ултразвука.... оххх, поне малко да си отдъхна. Гъбичките бая са намалели това било хубаво и това е за сега. Големи сме 44 мм., имаме си всички нормални параметри, за пола е още рано, въпреки че умирам от любопитство. ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #202 -: Май 23, 2013, 19:14:44 pm »
Аз знам че в някои държави ваксината е желателна,но тук в бг питах няколко лекаря и те категорично ми забраниха... Не знам кое е вярното.те ми иЗтъкнаха едни доводи,логични,ама не си ги спомням и да не говоря на иЗуст...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #203 -: Май 23, 2013, 19:47:56 pm »
Браво chattenoire84 растете  :lol: а колкото до пола , залагам на момиченце  osi_5 , вие какво сте го планували ?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #204 -: Май 23, 2013, 19:59:45 pm »
Охооо, Респект, започвайте залозите и наддаванията  :lol: :lol: :lol:, на мен ми е все едно какъв ще е полът, важното е да е живо и здраво, хубаво би било първото ми детенце да е момченце, живот и здраве, ако имам второ да е момиченце. Така сме и в моето семейство, друго си е да си имаш по-голям батко ;)
Афродита, относно как ще раждам, доки ме попита, особенно с тия диоптри, че са бая големи и съм си миопия ексцесива, и ми вика да е секцио, а аз мрън та мрън, не ща секцио, та другият месец ще си ходя при очната да даде и тя становище. Вярно, че при теб все пак е било задължително, защото си с близначки и то са били завъртянки в пупата, но ако моето детенце не е извъртяно седалищно и лекарите преценят, ще си се напъвам по нормалният начин, ама да ти кажа честно вече ми е все тая, само да се роди живо и здраво ;)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #205 -: Май 23, 2013, 20:07:20 pm »
chattenoire84 сестра ми е с много голям диоптер, вкл. астегматизъм, но си роди нормално  :wink:
П.П. и аз залагам, че ще е момиче  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #206 -: Май 23, 2013, 21:20:23 pm »
Ще се включа към залаганията: :wink:
Аз май съм за момченце, имам странно предчувствие но за диоптрите, мен нали ме видя с контактни лещи 15,5 диопътар и само не се стряскай ама иначе съм с 21,5 на ляво и 20 на дясно око  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #207 -: Май 24, 2013, 09:56:39 am »
neli_london  :welcome_1: Лека и спокойна бременност ти пожелавам и на финала здраво бебче :) За ваксината... мен midwife ме пита още на първото посещение, и аз като тебе дадох съгласие, но така и не отидох до GP-то :) Мисля че ваксината беше 28 седмица,  но да не те излъжа ще си погледна картона и ще ти кажа. Аз тогава се съгласих, но сега ако ме попитат... дума да не става :)
Коте, браво на вас, расте си бебчо :) За пола не се кахъри, аз още не знам какво ще е нашето патенце  :lol:
Мами, имам нужда да от много стиснати палчета, че след 2 часа съм при док да видим защо акушерката каза че бебко е малък :) Надявам се и едно сканче да си изпрося, че и пола може да ми кажат  :D Като се прибера давам отчет веднага как е минало
Хубав ден от мен и бебо  :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #208 -: Май 24, 2013, 15:24:25 pm »
bebe нещо изчезна , дали не е станала мама :balk_118:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #209 -: Май 24, 2013, 23:43:38 pm »
Аз пък, да ви кажа честно, имам малко по-различно мнение... :) Някоя дама в една тема, беше споменала, че "това ин витро, взеха като аспирин да го приписват"..Аз смятам същото за секциото....Всяка втора избира секциото, за да си "спести" болката от естественото раждане. А ние си и плащаме, та в частните клиники се съобразяват с желанието. Някой може ли да сравни епизиотомията с рязане на коремна стена, матка, мускули, масни тъкани? Дали е същото възстановяването, наистина? Това, че не ни боли, значи ли, че сме възстановени? А евентуална руптура при следваща бременност?
Аз съм от тия с избраното секцио, всъщност. Просто твърде дълго чаках бебе и не исках нещо да се прее*** баш на финала. Но днес, ако се върна, бих избрала нормалното раждане. И то не, заради възстановяването...А заради последствията  :wink:


Аз съм родила и двете си деца със секцио.
Никакъв проблем с операцията, възстановяването /изключително бързо/ и износването на второто  си дете.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #210 -: Май 25, 2013, 09:09:22 am »
Здравейте мами :) Да се отчета след вчерашния преглед. Бебко е много добре, не спря да шава през цялото време :) 2-ма док ме гледаха, бебо си е в границите, върви много добре :) Тежи 1176 гр  :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: След 3 седмици пак ме викат на скан да видят как расте :)
Хубав ден от мен :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #211 -: Май 25, 2013, 09:47:08 am »
malkoto_dqvolche, знаех си, че всичко е наред при Вас, само дето беше голяма шаш и паника ;)
Аз съм в очакване на кръвните резултати от БХС, дано нещата са наред, но като се има в предвид, че док. ми заговори за двата типа раждания, значи е излишно чак толкова да се притеснявам.
Вчера бях абсолютно скапана, дано вече с в края на първият триместър спре и това повръщане, изтощих себе си, а и всички около мен. Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално, спря ми и фолиемата, защото от нея също може стомахът да се дразни, а и аз сумати и месеци съм я пила. Хайде де, какво стана със залозите имаме 2:1 - момиче:момче, ;)
Как си Респект? И къде ли се дяна Бебе :D?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #212 -: Май 25, 2013, 11:53:04 am »
За мое нещастие съм добре  :lol: бебчо не показва по нищо , че му се излиза :( . На бас че бебе е станала мама .
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #213 -: Май 25, 2013, 13:28:03 pm »
chattenoire84,извън бременността по принцип лесно ли повръщаш?Искам да кажа има хора ,които като преядат могат  да  повърнат(не говоря за булимиците).Аз никога не съм можела така.Досега през бременността ми се е случвало само 3 пъти .И вече се чувствам много добре.Понякога ми прилошава,но го отдавам на ниското кръвно.И аз залагам за момиченце.Всичките ми познати са с момчета.Чудя се какво става вече и къде изчезнаха девойките?
Малко дяволче,хич не бях забелязала,че има и друга англичанка в темичката :)Големи фойерверки ми спретна  :cool:.Благодаря за мнението за ваксината.И аз ще я откажа.Та тя е предимно за свинският грип,а всяка година какви ли не нови щамове плъзват.По каква причина ти назначават толкова много сканове?На мен ми казаха само 2 (един в 13та и един около 20та г.с)и един бонус- early pregnancy scan,заради преишните ми неуспехи.Изпросих си контролни изследвания на щитовидната на всеки 2 месеца ,заради антителата.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #214 -: Май 25, 2013, 14:34:15 pm »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
По-голяма глупост не бял чула скоро. Ние дето не сме повръщали да не сме с ненормално развити бебета?!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #215 -: Май 25, 2013, 15:33:36 pm »
Мими,това са някакви успокоявания от страна на доктора.Нали всички се шашкаме ако ни намалеят или изчезнат симптомите.И за напрежението в гърдите има подобни твърдения.Лично аз нямах никакви симптоми при предишните бременности(не ми беше лошо,не съм повръщала) и те така и не приключиха добре.Но моя позната се спука да повръща,а беше кухо яйце.Подкрепям,че това с повръщането е за успокоение на бременната,и по никакъв начин  не е синал ,ако щете симптом за за безпроблемно развитие на плода.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #216 -: Май 25, 2013, 15:59:05 pm »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
По-голяма глупост не бял чула скоро. Ние дето не сме повръщали да не сме с ненормално развити бебета?!
О, хайде стига вече!!! Нямам право на лекарско успокоение ли?
« Последна редакция: Май 25, 2013, 16:11:48 pm от chattenoire84 »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #217 -: Май 25, 2013, 16:11:12 pm »
chattenoire84,извън бременността по принцип лесно ли повръщаш?Искам да кажа има хора ,които като преядат могат  да  повърнат(не говоря за булимиците).Аз никога не съм можела така.Досега през бременността ми се е случвало само 3 пъти .И вече се чувствам много добре.Понякога ми прилошава,но го отдавам на ниското кръвно.И аз залагам за момиченце.Всичките ми познати са с момчета.Чудя се какво става вече и къде изчезнаха девойките?
Здравей Нели, с ниско кръвно съм, но не съм от лесно повръщащите, случвало ми се е, но много рядко, при мене това беше най-здравото повръщане през живота ми.
И отново искам да кажа, че док. ме е успокоил да не се панирам, а останалите го разбирайте както желаете.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #218 -: Май 25, 2013, 16:14:00 pm »
Момичета, стига с пререканията и не се карайте по между си недейте, няма смисъл , нека да си помагаме една друга а не да се засягаме. Всяка бременност е индивидуална , едни повърщат други не , една моя съученичка сега с бебе си изкара тиха бременност без повръщане , всяка е различно. На всяка една успех до бъдещата среща с мъника, А на тези на който тя им предстои съвсем скоро- леко и безпроблемно раждане и възстановяване.  :)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #219 -: Май 25, 2013, 16:21:31 pm »
Момичета, стига с пререканията и не се карайте по между си недейте, няма смисъл , нека да си помагаме една друга а не да се засягаме. Всяка бременност е индивидуална , едни повърщат други не , една моя съученичка сега с бебе си изкара тиха бременност без повръщане , всяка е различно. На всяка една успех до бъдещата среща с мъника, А на тези на който тя им предстои съвсем скоро- леко и безпроблемно раждане и възстановяване.  :)

Мила здрасти, с никой не се карам и не се сърдя, но искам да помоля за малко тактичност. Не е редно да се говори така с една бременна. Аз с това изказване относно повръщането исках да успокоя и другите, които са на моят хал.
« Последна редакция: Май 25, 2013, 16:35:49 pm от chattenoire84 »