0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните № 86
« -: Май 10, 2013, 18:08:35 pm »
Позволявам си да пусна нова темичка и да пожелая лека бременност на мамите чакащи своите рожбички . :babbycarrage:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #1 -: Май 10, 2013, 19:03:16 pm »
Позволявам си да пусна нова темичка и да пожелая лека бременност на мамите чакащи своите рожбички . :babbycarrage:
ииии здрави мами със здрави бебета!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #2 -: Май 10, 2013, 19:13:08 pm »
Хоп и аз в новата темичка :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #3 -: Май 10, 2013, 20:16:29 pm »
Цоп, пляс и бълбук в новата темичка  :a_cat_06: С пожелание за леко раждане на здрави бебета и нови бременни мамчета!  :D
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #4 -: Май 10, 2013, 22:06:10 pm »
Оооо...казах ли ви,че ще се намърдам и аз на финала в новата темичка  :P
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #5 -: Май 11, 2013, 09:26:02 am »
Честита нова темичка!
След прегледа при моя доктор вчера нямам много нови новини.Каза ми че матката е напрегната и да продължавам с изписаното ми лечение и повечко лежане и течности и в понеделник пак на преглед. Много ме е страх да не се появят отново болките. На 19.05 ми е сватбата и доста ще ми е напрегнато.
Лек ден  :balk_64:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #6 -: Май 11, 2013, 09:32:53 am »
Да се запиша и аз в новата темичка.
Добре дошли на новите бременелки, леки  :cloud9: и раждане около термин.

Отдавна не съм писала, но редовно ви следя. Бебка рита на воля и въпреки болката на моменти, толкова и се радвам. Сърцето ми се беше свило, дали ще успея да прескоча 24г.с. / преди 6г. синът ми се роди в 24г.с., без шанс за живот/ Вече съм в 26г.с. и малко по-спокойна. С всеки изминал ден се доближаваме до по-малко критичният 7-ми месец. Дай Боже да стигнем и до 9-ти.
 На 14-ти съм на преглед и нямам търпение да видим колко е пораснала малката.

bebe честит ти 9-ти месец.

Оооо...казах ли ви,че ще се намърдам и аз на финала в новата темичка  :P
Ама разбира се afrodita-ка не сме се и съмнявали. Още 2 седмици не те пускаме от тук.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #7 -: Май 11, 2013, 10:23:30 am »
А пък аз, както знаете се записвам за да ви следя  :wink:
Успех на всички, лека бременност и още по-леко раждане  :P
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #8 -: Май 11, 2013, 10:29:32 am »
Здравейте отново  :wink:
Седя и си мисля..... оперирана съм от апандисит и киста на десния яйчник преди повече от 5 години. На преглед преди да забременея ми бяха казали че може да имам сраствания от операцията и болки при смяна на сезоните. Въпроса ми е възможно ли е болките и дискомфорта да е от сраствания в следствие на нарастването на матката? Забравих да питам док  :(
Вие може ли да дадете предположение ?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #9 -: Май 11, 2013, 10:50:45 am »
Да се запиша и аз в новата темичка.
Добре дошли на новите бременелки, леки  :cloud9: и раждане около термин.

Отдавна не съм писала, но редовно ви следя. Бебка рита на воля и въпреки болката на моменти, толкова и се радвам. Сърцето ми се беше свило, дали ще успея да прескоча 24г.с. / преди 6г. синът ми се роди в 24г.с., без шанс за живот/ Вече съм в 26г.с. и малко по-спокойна. С всеки изминал ден се доближаваме до по-малко критичният 7-ми месец. Дай Боже да стигнем и до 9-ти.
 На 14-ти съм на преглед и нямам търпение да видим колко е пораснала малката.

bebe честит ти 9-ти месец.

Оооо...казах ли ви,че ще се намърдам и аз на финала в новата темичка  :P
Ама разбира се afrodita-ка не сме се и съмнявали. Още 2 седмици не те пускаме от тук.
Не се притеснявай, OPTI, всичко ще е наред. Ще родиш някъде около термин, ще ни зарадваш с сладко пухкаво бебче!


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #10 -: Май 11, 2013, 11:02:03 am »
Здравейте и от мен :) аз също ви чета редовно, макар да не съм много активна. При нас нещата за сега са добре, нямам оплаквания, бебка ритка и се чувстваме добре. Снощи забелязах, че имам секрет или коластра или кърма от гърдите, не зная точно какво е  :ask:... На някоя от вас случвало ли й се е подобно нещо?


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #11 -: Май 11, 2013, 11:19:00 am »
Афродита, трябва да устискаме още 2 седмици  :crossfingers:
Опти, това все едно съм го писала аз. Само, че аз треперих да мина 26г.с. + 4 дни. Но няма една с друга еднакви бременности ;) Този път трябва всичко да е наред! Макар че май докато не си видим бебетата и да ни кажат докторите - имате здраво бебе - няма да сме 100 % спокойни. Стискам ти палци да стигнеш до термин.
Озиф, май си има жени с по-чувствителна матка и се укротява положението само с лекарства и почивка. аз си изкарах цялата бременност така, но важното е да стигнем до раждането на здраво бебче. За срастванията идея си нямам. Пожелавам ти прекрасна щастлива сватба :)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #12 -: Май 11, 2013, 11:41:07 am »
Моля моля...:) аз съм 1 седмица, ако бъдем- точни 8 дни  :P

ОПТИ, стискам силно палци този път всичко да е наред и да си носиш достатъчно време бебчо.

Аз треперих цялата бременност:( то човек като са му се случвали лоши неща и някак все за тях се сеща...но ето- избутахме и сега ще треперим още повече като се появят вързопчетата...

Озиф, според мен трябва да лежиш и да не се напрягаш по никакъв повод. Аз бях по същия начин и също правихме сватба, бях 4 мес., макар че ние имахме само свидетели и родители- пак си беше напрегнато, а ходех и на работа. Тогава ми се появиха контракциите, та до днес. Пий си магнезия и но шпато или каквото ти е изписала лекарката. Но наистина най-важна е почивката.

tesoria, доколкото знам това е нормално, и аз имах- по едно време повечко, после съвсем леко. Като постъпих в облницата в 7 месец така се беше засилила... може от кортикостероидите,знам ли, ама си течеше направо, после спря...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #13 -: Май 11, 2013, 13:38:30 pm »
И аз да се намърдам в новата тема :) :) :)
Озиф добре дошла и лека бременност до термин :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #14 -: Май 11, 2013, 14:45:53 pm »
Благодаря за топлото посрещане момичета!
Ще си полежавам повечко и ще си пия хапчетата!
Лек ден и спокойно бременеене!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #15 -: Май 11, 2013, 15:22:04 pm »
Надзорника е тука, да ви дебне всичкие  :lol: Опти, малкото дяволче, бебе 2013 и линаполи, от вас искам отчет най-малко през ден  :lol:
Афродита е освободена, нея след два дни и пускам "свободно" и чакам снимки на снахите  :lol:

Озиф, възможно е болката да е от това. Изрично подчертавам, че е възможно! Ако е ниско долу, прилична на менструалните, болката обикновено е от контракции. На мен между 15-17г.с ми се появи една силна болка, прилична на цистит. Три пъти давах стерилна урина, понеже бях убедена, че е това, но НИЩО 8O Така и не стана ясно, от какво е всъщност. Да поясня, премахнати са ми десния яйчник и тръба, може и да беше от това, въпреки, че при операцията матката не е била засегната...
Тезория и при мен рано протече коластра, притесних се, но се оказа нормално. Не прави нищо, особено изстискване /цедене/ или стимулация на гърдите. Забърсвай ако е повече и това е. Коластрата е полупрозрачна течност... :D
Хайде, дебна ви, нали знаете?  :lol: Лека ви бременност и още по-леко раждане...Че повечето късметлийки от вас, няма да ми берат гайлето на голямото шкембе АВГУСТ мин.год.  :help1:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #16 -: Май 11, 2013, 15:30:06 pm »
Моля моля...:) аз съм 1 седмица, ако бъдем- точни 8 дни  :P

ОПТИ, стискам силно палци този път всичко да е наред и да си носиш достатъчно време бебчо.

Аз треперих цялата бременност:( то човек като са му се случвали лоши неща и някак все за тях се сеща...но ето- избутахме и сега ще треперим още повече като се появят вързопчетата...

 E добре, от мен да мине, afrodita-ка, имаме сделка на 8дни, но нито ден по-малко. А после ще чакаме да ни зарадваш с малките съкровища.
Благодаря ви за стиснатите палчета.  Както се пееше в една песничка..."ДАНО ДАНО, ДАНО...ДО ВСЯКО ДОБРО СЪШЕСТВО...."
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #17 -: Май 11, 2013, 15:50:55 pm »
Надзорника е тука, да ви дебне всичкие  :lol: Опти, малкото дяволче, бебе 2013 и линаполи, от вас искам отчет най-малко през ден  :lol:
Бубулинка, тук съм, следя за новини и стискам палчета на Афродитка, Линаполи и бебето всичко да е наред и да почакат бебчовците още малко  :crossfingers:
При мен няма нищо ново, всичко е нормално, бебо шава и си рита когато му скимне, на моменти даже въздух не ми остава от гимнастиките, но това да е  :D Важното е всички да сме добре и да ни кротуват вързопчетата до термин  :balk_602:
tesoria, добре дошла и лека бременност до финала. За секрета от гърдите не се притеснявай, аз от месец имам. Мidwife-ката ми каза, че е коластра и е нормално. Както и Бубулина ти е казала, никакво цедене, просто попивай със салфетка или ако е хванало коричка с мокра кърпичка изтрий  :wink:
Озиф, Почивай си повече и стискам палчета болките да отшумят
Хубав ден на всички, че като гледам какво хубаво временце е в Бг, на благородна завист го докарвам  :balk_87:
« Последна редакция: Май 11, 2013, 15:58:38 pm от malkoto_dqvolche »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #18 -: Май 11, 2013, 20:12:44 pm »
Аз също ви следя  редовно, ама нещо все не остава да пиша. Ние продължаваме да растем, ритаме по малко; по-подробен отчет другата сряда, когато съм на преглед и сигурно ще насрочим дата за секцио. Нещо много бързо мина това време, а още не съм поизчистила, подредила нещата за бебока. 8O Кога ме мързи, кога нямам време и то ще дойде   :D
Леко бременеене на всички мами, и да не ви изброявам поименно, че ще изпусна някоя, дано родите около термините си здрави бебчета


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #19 -: Май 11, 2013, 21:15:00 pm »
Да се запиша и аз в новата темичка, че да не изпусна нещо  :wink:
От един бърз поглед забелязах, че Афродита мноооого се е разбързала... спокойно мила, ще ги извадят бебетата, а пък после ще те питам къде се загуби  :lol:
Добре дошли на новите бременелки и успех на тези, които скоро ще прегърнат своите съкровища!