0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #440 -: Ноември 11, 2014, 15:42:11 pm »
  Мерси за отговора Слънчице.  Стискайте ми палци утре. Много ме е страх...

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #441 -: Ноември 19, 2014, 14:35:29 pm »
Здравейте, момичета. Днес ми е 13ти ден, на прегледа се видя дом. фоликул 14.3 мм, стори ми се, че чух ,,лигавица Х,, което не знам какво означава. Цикълът ми обикновено е 28 -30 дни и май този фоликул не расте добре. Знаете ли при какви условия се ,,канселира,, опита?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #442 -: Ноември 19, 2014, 18:04:00 pm »
Феичката, как си?   :bighug:
Nyxia, при ЕЦ цялото 'канселиране' се изразява в спиране на проследяването, просто не отиваш на следващ преглед през този месец. Това е всичко. Случва се когато док прецени че няма шанс за образуване на хубав фоликул този цикъл. Винаги можеш да попиташ доктора какво следва при тези обстоятелства и дали има смисъл да ходиш пак.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #443 -: Ноември 19, 2014, 21:30:55 pm »
Ще бъда на преглед в петък, за да се прецени ситуацията...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #444 -: Ноември 19, 2014, 21:43:57 pm »
Значи тогава ще ти кажат дали правите нещо или изчаквате следващия месец. Успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #445 -: Ноември 19, 2014, 23:15:18 pm »
Благодаря, момичета
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #446 -: Ноември 20, 2014, 10:49:04 am »
Лили при мен яйцеклетката не се оплоди. Другия месец - ИКСИ, дано този път се получи. Момичета мога ли да си поискам от клиниката епикриза (не знам точно дали така се казва). Искам да имам някакъв документ каква точно манипулация ми е извършена, какво се е случило, защо няма оплождане и т.н. (не знам дали ме разбрахте). Към кого трябва да се обърна?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #447 -: Ноември 21, 2014, 12:52:56 pm »
Аз приключвам този цикъл - док каза, че фоликула не расте добре и условията няма да са добри ... Живот и здраве декември ще пробвам отново.
Поздрави, момичета, важното е да не губим кураж
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #448 -: Ноември 22, 2014, 11:44:29 am »
Лили при мен яйцеклетката не се оплоди. Другия месец - ИКСИ, дано този път се получи. Момичета мога ли да си поискам от клиниката епикриза (не знам точно дали така се казва). Искам да имам някакъв документ каква точно манипулация ми е извършена, какво се е случило, защо няма оплождане и т.н. (не знам дали ме разбрахте). Към кого трябва да се обърна?
Феичка ако си в клиника Надежда няма да ти дадат епикриза или кой знае какво обяснение (поне при мен беше така), просто ще т кажат "случва се".И при нас при първият опит при стандартното ин витро яйцеклетката не се оплоди, но при вторият опит ИКСИ забременях и сега си имаме едно малко ангелче, което в момента наблюдавам как сладко си спинка  :wink: Лекарите в тази клиника са страхотни и мноого всеотдайни.Успех и вярвай че много скоро ще видиш твоите 2 чертички  :goodluck:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #449 -: Ноември 23, 2014, 09:56:16 am »
Благодаря за окуражителните думи, Слънцето87. Много се радвам за теб и се надявам да ме орисаш с късмет и през декември нашето чудо да се случи :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #450 -: Ноември 25, 2014, 11:54:25 am »
Момичета, при ЕЦ при какъв размер на фоликула започват да се следят ЛХ и Е2?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #451 -: Ноември 25, 2014, 12:23:03 pm »
При мен не са проследявани, пускани са еднократно при 17-19 мм. И ако са ок - вечерта има боц в дупето  :D.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #452 -: Ноември 25, 2014, 12:43:26 pm »
Дано другия месец са по-благоприятни условията и имам повече късмет.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #453 -: Ноември 25, 2014, 23:56:08 pm »
Nuxia, при всеки е индивидуално.
При Лили 17-19 мм е било ОК, при мен максимума трябваше да бъде 18 мм, защото ако беше по-голям, или се пукаше фоликула или яйцеклетката беше презряла. Когато фоликула ми беше около 15-16 мм, пусках еднократно хормоните и тогава се преценяваше кога да е прегнила. Но всичко това сме го установили в продължение на много опити на ЕЦ
Говорила съм с момичета, при които фоликула е бил 20-21 мм, иначе яйцекледката пък е неузряла.
Пожелавам ти бързо да намерите твоя най-подходящ размер и скоро да успееш  :)


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #454 -: Ноември 26, 2014, 09:56:19 am »
При мен фоликула не растеше. На 7ми ден беше 14 мм и до 15ти ден стигна едва 14.5мм. В това време в другия яйчник един достигна до 13 мм, явно се бореха кой да е доминантен. Но времето напредна и док прецени, че няма да извадим добра яйцеклетка и е по-добре да оставим за следващия месец. Имам направена лезия в края на октомври и доколкото разбрах ефекта и може да се ползва до 3 цикъла. Така че плана за другия месец е изготвен, вярвам, че нещата ще се подредят.
Поздрави на всички :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #455 -: Ноември 26, 2014, 11:39:00 am »
О, следващият цикъл непременно ще бъде по-добре!  :bighug:
Ние сме успявали да хванем яйцеклетка и при 20 мм в деня на Прегнила, но риска от спукване си е голям.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #456 -: Ноември 26, 2014, 13:27:05 pm »
Момичета във вторник съм на преглед и ако всичко е ок -в четвъртък или петък по мои сметки -пункция. Пак ме е страх...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #457 -: Ноември 26, 2014, 14:05:31 pm »
запис  yahoo_17
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #458 -: Ноември 26, 2014, 18:42:44 pm »
Момичета във вторник съм на преглед и ако всичко е ок -в четвъртък или петък по мои сметки -пункция. Пак ме е страх...
Няма от какво да се страхуваш, Феичка14, запази спокойствие, с ИКСИ мисля, че всичко ще бъде наред. Стискам палци за успех до край :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #459 -: Ноември 26, 2014, 22:47:43 pm »
Феичка, и аз мисля, че тревогите не трябва да те съпътстват.
Първия път сте опитали инвитро оплождане и след като не се е получило, сега ще бъде ИКСИ и всичко ще е наред.
Мисли позитивно и смело напред!
Чакаме те с хубави новини  :)