0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #160 -: Декември 17, 2012, 15:35:52 pm »
Спрях със серилизирането май около 8-9 месец и то не защото взе да лапа де що види(той и до сега не лапа нищо) ами защото взе да ми писва, а и последните месеци беше стерилизация през ден или там как дойде и накрая го махнах стерилизатора да не ми се пречка на плота :-D

За гърнето -пробвам го чат пат сутрин като стане.но не винаги става номера а и не мисля, че осъзнва ккво става въпрос.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #161 -: Декември 18, 2012, 23:33:50 pm »
Благодаря ви много за отговорите :) Значи имаме време за гърнето, че една позната помня че на 7-8м вече слагаше, а сега детето и е на 2 и 2м и е без памперси, а се чудих да не съм закъсняла, ама явно тя доста е подранила :) аз моята ако я сложа сега, няма и 30 секунди да седи :)) ние трудно седим на едно място. Катери се, изправя се сама и ходи като се държи за разни предмети...Много енергия има, спи по 15 минути през деня, направо съм се видяла в чудо..ония ден отивам да тоалетна и се връщам, нашата се изправила, държи се за матрака на спалнята и ходи и обикаля сама  8O 8O Моето дете май няма да проходи, а направо ще протича  :lol: :lol:
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 23:38:30 pm от Krisi88 »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #162 -: Декември 19, 2012, 00:16:01 am »
Ех, Криси, браво, много бързо се развивате! Радвам се да те видя тук пак! Цунки на теб и на бебчето!  :kiss: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #163 -: Декември 19, 2012, 02:24:25 am »
аз гърне преди втората година хич и не смятам да пробвам, пък за момчетата било и по-късно, но не съм сигурна, колко това не е мит.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #164 -: Декември 20, 2012, 17:28:30 pm »
Ех, Криси, браво, много бързо се развивате! Радвам се да те видя тук пак! Цунки на теб и на бебчето!  :kiss: :bighug: :bighug: :bighug:

Е, ще видим колко бързо се развиваме, ние можем да си останем и на този етап още 3-4 месеца и точно към годинка да проходим :) На мен лично ми е всеедно, радвам се на последните месеци в които ще мога да посядам от време на време :) Иначе, аз съм тук, редовно ви чета, но започнах работа и вече съвсем не ми остава време ;)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #165 -: Декември 21, 2012, 14:33:41 pm »
Криси, не тормози детето с гърне, моля ти се! Много е рано още.
Аз до шестия месец стерилизирах. Не помня къде бях чела, че така трябвало. Съжалявам!
Като почне да ходи, ще изразходва много енергия и ще спи повече през деня.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #166 -: Декември 22, 2012, 21:39:18 pm »
Криси, не тормози детето с гърне, моля ти се! Много е рано още.
Аз до шестия месец стерилизирах. Не помня къде бях чела, че така трябвало. Съжалявам!
Като почне да ходи, ще изразходва много енергия и ще спи повече през деня.
Няма, няма :) Аз питах само, че нали писах по-нагоре за тази позната дето ми се похвали как вече на 2г и било детето без памперс и започнала на 8-9 месеца и за това реших да питам да не би аз да изоставам с графика :)

Ох, дано...Незнам защо постоянно се буди, поспи 40-50 минути и се събужда с крясъци и после като по засовник в 12 и после в 6 направо за закуска :) и после спане няма хаха...кой ще губи време в сън като може да тича в проходилката и да сваля играчки от елхата  :lol: :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #167 -: Декември 22, 2012, 22:18:06 pm »
Събуждане в 12 и в 6 е добре. Моите стават в 4.30 часа и това е! Просто като дойде време да си лягам и ми се реве вече, защото знам, че след малко някой ще се събуди.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #168 -: Декември 23, 2012, 01:50:47 am »
начинът дъщеря ми да не се събуди след 30-40 мин е да се гушнем на канапето заедно, едната спи, другата е на компа или гледа нещо. блаженство и за двете :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #169 -: Декември 26, 2012, 14:15:22 pm »
Честито Рождество,момичета!Желая здраве на вас и целите ви семейства!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #170 -: Януари 03, 2013, 20:21:36 pm »
За много години,момичета!Желая на вас и на семействата ви спокойна,щастлива и здрава 2013г!
Аз да питам,майките,които са пътували с малко бебе на дълъг полет(в моя случай 8 часа)някакви съвети да ми дадете за заглъхването и болките в ушетата,казаха ми да и давам течности докато кацаме newsm78А.
А с часовата разлика как се справяте ,там където отиваме са 4 часа напред,да започна ли да измествам режима отсега,заминаваме на 13 януари или да видя там как ще се чувства и тогава да му мисля?Доста се тревожа,какви лекарства освен за температура и повръщане да нося,оттук ли да си купя пюрета,то едва ли мога да помъкна храна за 45 дни,ама поне отначало?Хем се радвам,че отиваме на топло,хем ми е притеснено за бебка.
И друго,сега като въведох повечето зеленчуци(прие ги много добре)кога мога да включа и плодове?Зеленчук давам на обяд,по половин бурканче от 125мл и после кърмя.Не искам да замествам хранене,само да запознавам с вкусове.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #171 -: Януари 04, 2013, 11:38:27 am »
Аз не съм пътувала с бебе в самолет и не мога да дам съвет за това. За плодовото пюре по принцип 2 седмици след въвеждане на зеленчуковото можеш да даваш, в различен час-някой дават при втората закуска аз винаги съм давала в 15ч плод. Щом яде половин бурканче за 45 дни са ти 20 бурканчета не е чак толкова много, но вероятно там ще има внос пюрета и няма да се наложи да даваш притесняващи те храни. Щом искаш да въвеждаш плодове може и с каши да го направиш те са прахообразни и по-леки за носене. Приятен и лек път!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #172 -: Януари 04, 2013, 11:53:53 am »
Като стана въпрос за плодовите пюрета да питам. Значи ние до сега бяхме на зеленчукови и почваме плодовите следобяд .По същия начин се дава по 2, 3 лъжички в началото , нали ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #173 -: Януари 04, 2013, 12:04:33 pm »
Всички нови неща така си ги захранвах аз. Понякога не съм увеличавала постепенно, ами продължавам със същото количество или го добавям към нещо въведено(аз първо въведох оризова каша и към нея) Ако има алергия тя и от малко ще се прояви.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #174 -: Януари 04, 2013, 19:11:21 pm »
теди, вие се кърмите нали? ако се кърмите нямаш грижи, просто ако детето поиска й даваш да суче, ясно е, че ако се разплаче - пак. важното е да преглъща, така че ако даваш биберон залъгалка може и с него. виж какво ще проаботи при вас. моят опит от дълги пътувания е, че децата ги понасят доста по-леко - макар, че ние нямам стриктен режим, тя много бързо се наглася по нашият ритъм. пътуваме много често англия-българия - разликата е 2 часа, пътувахме 13 часа до майната си - разлика 5 часа, не сме имали проблеми, просто аз я оставям когато иска да спи, когато иска да е будна и тя много бързо влиза в ритъм (по-бързо от нас често). за пюретата не мога да те посъветвам, защото аз такова не съм ползвала, но не вярвам там да няма внос на големите марки. вземи си за два-три дни да имаш време да се осъферите и да намериш откъде да си купиш. другото, което аз правя и ми е много удобно е да дам количката на багаж още докато се чекираме и си я нося в кенгуро-то до самолета, това ми спестява доста нерви и работа при преминаване на проверките за сигурност (количката също трябва да мине на рентген, та ми се наложи първият път да я поразглобя) и тъй като я нося винаги ръчният ми багаж е на колелца, за да ми е по-леко. ако се сетиш нещо друго питай, аз имам доста въздушни мили под колана си с бебето. сега е лесното, като стане на година и половина-две става по-трудно, щото искат да щъкат. лек път
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #175 -: Януари 04, 2013, 22:47:31 pm »
Елена, и тогава не е трудно. Моят сам си съблича якето и го слага в легенчето и минава през скенера за проверка.  :lol:
Иначе веднъж в Мюнхен ни викнаха на някакъв специален скенер,  да проверят да не би да имало експлозив в количката.  :x

Иначе да напомня, че си имаме и седмична тема, и тема за храненето. Нека тази остане за педиатрични консултации!.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 22:49:43 pm от blue_sky »

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #176 -: Януари 04, 2013, 23:51:51 pm »
Споделете малко опит - кога започнахте да приучвате децата да заспиват сами в кошарата си? Какви трикове опитвахте?

Направо това ми се вижда мисията невъзможна за близко и далечно бъдеще.

Рая заспива само ако легнем двете на голямото легло, след като 5 минути се опитвам да я укротя да стои на едно място, с разни плюшени играчки на които показваме оченца, ушенца, и други номера като "боц" "бип" "баба варила кашичка" и т.н. след което и почва да клепа с очи и да се гушка и така, докато заспи дълбоко, за да я преместя в кошарата. Ако избързам с преместването веднага усеща и всичко от начало :wink:

От няколко дни пробвам да я слагам първо в кошарата, но резултата е изправено дете, което ми се хили насреща и половин час обикаля кошарата без даже да се сети, че и се е спяло... и накрая пак се гушкаме двете :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #177 -: Януари 05, 2013, 00:31:25 am »
аз не мога да ти помогна радостинка, защото чакам сама да си поиска да спи в кошарата. единственото, което направих е да й махна предната преграда, че да може сама да влиза и излиза от нея.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #178 -: Януари 05, 2013, 09:22:52 am »
При нас ситуацията е подобна само, че продължава да търчи по леглото докато окапе. Като седне аз казвам айде да спим и се гушваме  :)
Това приучване става или от началото или в по-късна възраст 3-4г мисля като разбират и говорят.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #179 -: Януари 05, 2013, 14:44:36 pm »
аз не мога да ти помогна радостинка, защото чакам сама да си поиска да спи в кошарата. единственото, което направих е да й махна предната преграда, че да може сама да влиза и излиза от нея.

Ели, Ади всеки път в различно време ли иска да си ляга? Аз нещо нямам търпение да го чакам сам да си поиска, има чувството, че няма да му се доще.  :wink:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.