0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Говорим за "ритмизиране". А не повишаване.
Само персонални детски инхалатори се ползват за инхалации, а не се ползват уреди, излъчващи пара в стаята.
Не ми се спори, но няма понятие ритмизиране на влажността. Уредите не са отречени и не увеличават риска, а се препоръчват при астма от детските алерголози/пулмолози, ако е сухо, нали водих Ивана.  Увеличената влажност го увеличава този рикс без значение как е получена, но ако къде си е сухо, не пречи да се вдигне до нармални граници с този уред.  Аз у нас си я меря и затова знам точно каква е. При майка ми, ако не се сложи увлажнител, е 30%, което много добре знаете въобще не е добре. Такава влажност в Гърция вероятно никъде нямате и затова  ми ги казвате тези неща


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
С климатиците се ритмизира влажността.
Само с тях става възможно това.
Уреди, излъчващи обикновена пара, не се препоръчват или ползват. Те се замениха от персонален инхалатор, като този, например.
https://www.look-after-yourself.com/nebulisers-to-buy-or-rent/medelclennynebuliser/0/
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
С климатиците се ритмизира влажността.
Само с тях става възможно това.
Уреди, излъчващи обикновена пара, не се препоръчват или ползват. Те се замениха от персонален инхалатор, като този, например.
https://www.look-after-yourself.com/nebulisers-to-buy-or-rent/medelclennynebuliser/0/
Докторе никъде тук не се препоръчва инахалация с вода по никакъв повод. 
Климатиците изсушават въздуха. Понятие ритмизиране няма, влажността или се увеличава или намалява.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
http://www.daikin.eu/corporate-home/product-and-brands/products/industrial/

Водеща компания климатици:

"..Daikin offers customised industrial ventilation systems that ensure the highest standards of air quality, temperature and humidity control within industrial buildings. "

Всички съвремени климатици имат възможности за контрол на влажността.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Всички съвремени климатици имат възможности за контрол на влажността.
Е и? Дори и да беше вярно, ( а то не е, след малко ше поясня),как мислите я качват когато има нужда? С магия, без изпаряване на вода, ако навън е сухо? Моля ви се не ми се продължава този спор, не мога да повярвам,че спорим няколко поста вече как се качва влажност. Дали климатика го качва или външен уред, по един и същи начин става. Дали вие ще си мерите или климатика ще си го мери, разлика няма.
Колкото до климатиците, всички са с така нареченият humuditу control, което означава, че намаляват влажността. Климатика въобще няма в него никава част, която да може да увеличи влажността, а и аз до сега за 19г никъде не съм видяла климатик, който увеличава влажноста. Има обаче една тръба, по която да се оттича водата, събрана от въздуха и така изсушава. Тази тръба като ти се запуши и ти наводнява тавана ( питайте ме от къде знам :-) )Това означава humidity control - че контолира висока влажност. Ама не я контролира както вие си мислите, че мери проценти едва ли не, Просто изсушава, без много много умна мисъл :-). Може и някъде де има за някакви специални нужди климатици, които увеличават влажността при нужда, не знам. Линка който сте дал е за индустриални климатици и без това.

И последно, тук специалистите по детска астма, помините водих Ивана при такъв, препоръчват овлажнители, ако е сухо. Мисля че нещо сте недоразбрал, понеже при вас нямате много различни климати и за вашият вероятно е вредно. Не се препоръчват по принцип без оглед на това каква е влажността. Казват да се премери и да се види и ако е сухо, се препоръчват. Педиатърката същото го каза, като беше бебе Ивана.
Лек ден и мисля, че изчерпахме темата.