0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Желая ви здрави и усмихнати бебета!

Линк към старата тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48091.0

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2012, 11:30:21 am »
Хайде да се запиша първа в новата тема :D.
Дидомира, на нас ето това бънджи ни върши чудесна работа:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9800&cat=73
Хем той се забавлява, хем аз мога да си свърша работата :wink:. Може да го пробвате след месец. В този сайт често го пускат с 30 лева по-евтин на Хит цена на деня.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2012, 11:43:03 am »
Хайде да се запиша първа в новата тема :D.
Дидомира, на нас ето това бънджи ни върши чудесна работа:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9800&cat=73
Хем той се забавлява, хем аз мога да си свърша работата :wink:. Може да го пробвате след месец. В този сайт често го пускат с 30 лева по-евтин на Хит цена на деня.

Благодаря , Гери.Това ще е следващато нещо в колекцията ни и дано помогне малко .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2012, 16:02:29 pm »
Момичета може да опитвате много неща, но не винаги помагат. Това не трябва да ви отчайва  :) Моят син още иска да го нося, срам не срам ще си призная уча го да гледа ТВ(неуспешно за сега) за да свърша нещо. Точно миналата седмица ми се наложи да правя кюфтета с една ръка, а с другата да го държа. Свиква се, като няма друг вариант.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2012, 16:06:32 pm »
Момичета може да опитвате много неща, но не винаги помагат. Това не трябва да ви отчайва  :) Моят син още иска да го нося, срам не срам ще си призная уча го да гледа ТВ(неуспешно за сега) за да свърша нещо. Точно миналата седмица ми се наложи да правя кюфтета с една ръка, а с другата да го държа. Свиква се, като няма друг вариант.
Ми, що да е срамно !
Беба и тя се заглежда , разбира се на далечно разстояние и я оставям !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2012, 16:14:58 pm »
Срамно, че са ми се изчерпали идеите в момента и нищо не му задържа вниманието за 10мин и за да спра да нося лягаме пред ТВ там може да седя, на др. място не  :D Надявам се някой ден да седи сам там и да мога да направя нещо с 2 ръце.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2012, 16:21:24 pm »
Срамно, че са ми се изчерпали идеите в момента и нищо не му задържа вниманието за 10мин и за да спра да нося лягаме пред ТВ там може да седя, на др. място не  :D Надявам се някой ден да седи сам там и да мога да направя нещо с 2 ръце.

Като виждам колко сте големи и още се носите  :(.Май само си мечтая , че като проходи ще спрем с това !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2012, 19:50:21 pm »
Дидомира, това, което Гери е показала изглежда добро. :-) надявам се да помогне. Ние не се носим много, но иска да ходи и тъй като е мнооого бъзлив все за ръка. Като поотрасне може с проходалката да шета. Нашия до 11 месец не я помръдна, но сега с нея е като малък булдозер и изби всички первази. :lol: Много се заглежда по рекламите- като започнат забравя всякаква друга дейност. Живо се интересува и от времето. :D


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2012, 21:09:42 pm »
да не ви плаша, но моята е на 17 месеца и пак иска да я нося, мисля, че това е напълно нормално,  но трудно за майките. на мен слинговете и кенгурата много ми помагат - количка не ползвам, когато искам да свърша нещо, а тя не иска, просто си я слагам в слинга и толкоз. имало е случай и баща й и бейби ситърката да са в къщи, да стоят да си бъбрят на масата в кухнята, а аз да готвя с нея на ръце, щото в момента я е тръшнала сепарационната тревожност и не иска да е в никой друг. но с времето става все по-способна да стои сама и да си играе, голям е кеф да "помага" в домакинството, а между другото, пробвали ли сте пералнята - слагате ги на стол пред работеща пералня - понякога работи по-добре от бейби тв, сериозно. сега я оставям да премества дрехите от пералнята в сушилнята, или да ги слага вътре - това отнема около 7-10 мин. ако не стоя да я снимам с телефона мога да свърша нещо. мисълта ми е, колкото повече ги гушкате, толкова по-самостоятелни ще стават като пораснат, макар и да звучи парадоксално.

единственото спасение е да намерите време и начин да се грижите за гърбовете си, казвавм го от личен болезнен опит, поради немарливост (няма време, все има по-важни неща да се правят, за времето, в което друг я гледа) го докарах да ходя на физиотерапия. та пилатес му е майката вкъщи или някъде на вън.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2012, 22:07:08 pm »
Елена моят син помага-носи посудата до която стига в спалнята, евентуално с чука за пържоли може да поблъска  :lol: Пералнята я уважава от към копчета, т.е. не може да е сам при нея, че ако я спре може да я отвори и да ми наводни мокрото. Слинг и готвене може да са съвместими при кротко дете, което гледа. Аз ако развъртя ножа и ще ми го вземат, затова заставам странично и ръката с която го държа е далеч от плота. Пилатес не знам ще поразгледам, аз съм се хванала на по-интензивна гимнастика, че са ми останали паласки, които не мога да гледам. Като се пораздвижа и за гърба забравям, преди 2 седмици чак пръстите на носещата ръка бяха блокирали. Има си тежките периоди. Предния кътник излезе с рев и носене тоя със сън, преструва се че му се спи и нося 2ч докато се случи, днес не стигнахме до сън даже.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2012, 23:04:01 pm »
И ние много се носехме точно на възрастта, на която е детето на дидомира. Все нещо беше крив, все ревеше, а и спеше само два пъти дневно по 45 минути (само навън). Нямах избор и съм го разнасяла в слинга доста и съм готвила така. Понякога дори заспиваше в него и не смеех да мръдна. Когато започна да пълзи и да се изморява, нещата се промениха доста.
Иначе и сега понякога го мързи и иска да го носим. Аз поне си имам извинение и казвам, че нося бебето и не може и двамата. Научи се да кара колело без педали и просто го взимам с нас, че когато го мързи да ходи, да кара. Но имате още много време дотогава.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2012, 23:19:07 pm »
Ох,момичета купихме сгъваема кошара на Чиполино и вече над час се борим с нея и не можем да я сглобим,търсих клипчета в нета ,но не намирам.Уж трябва да се заключат едни механизми в самите поддържащи пръчки ,ама не ще и не ще...То и моя е от кръжока ръцете ми пречат,само да можехте да ни видите много щяхте да се смеете:)))И сега кошарката си седи не сглобена и не мога да и се порадвам...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2012, 23:26:56 pm »
Теди, какъв модел сте купили точно? Можеш ли поне снимка да намериш в нета?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2012, 23:44:08 pm »
Деси,току що успяхме:)Моя се радва все едно изобрети двигателя с вътрешно горене:))То си имало чалъм,първо се разгъват двете пръчки по ширина,после двете по дължина и накрая дъното,ама ако не го знаеш има да се мъчиш,като нас:)Сега остава да разберем и как се сгъва,ама това утре,че героя е уморен:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2012, 00:05:20 am »
Теди, за сгъването - първо се дърпа дъното, след това се разблокират срещуположните страни две по две. Нямате ли упътване към това чудо?

Ето ти едно клипче, което да ви помогне:
http://www.youtube.com/watch?v=_p3bNcb9N6I

На мъжа ти му кажи, че има да ме черпи една бира!
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 00:14:56 am от blue_sky »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2012, 00:27:28 am »
м-и погледни за пилатес има доста в нета, много е добър за паласките, защото се съсредоточава точно върху мускулите на "ядрото" корема, гърба и дупето, идеално като за нас. не ти трябва нищо освен място колкото да легнеш, та ако успееш да си дисциплинирана и да го правиш, докато детето спи, си герой. аз не успявам, та стигнах до физиотерапия и ултразвук, че ме болеше да се смея.

не знам, моят опит, особено със слинга е, че ми дава възможност да си върша неща, да ходя по света и тя е доволна и аз.

теди, ако ще ти стане по-добре, мъжът ми сглобява леглото й около два дена, аз го разглобих и сглобих наново за около 2 часа. а днес я беше оставил с мръсен памперс,  щото не помислил дори и да провери. та с героите е така, но са си наши :wink:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2012, 03:45:35 am »
Деси,току що успяхме:)Моя се радва все едно изобрети двигателя с вътрешно горене:))То си имало чалъм,първо се разгъват двете пръчки по ширина,после двете по дължина и накрая дъното,ама ако не го знаеш има да се мъчиш,като нас:)Сега остава да разберем и как се сгъва,ама това утре,че героя е уморен:)

Сгъва се като й вдигнеш парчето плат в средата на дъното и там има една "примка". Издърпваш и тя се сгъва. Имам си подобен боклук у дома /май Бертони беше/, ама кошара за игра. Всичките са на един принцип, та вероятно така се сгъва и тази. Пожелавам ви да си я ползвате със здраве и да не се налага дълга употреба, че над 2-3 месеца - няма да изкара без щети. :lol:

За носенето - спокойно, ще има да носите като камили още мнооого време. Моичкият се заиграва и зъбите си мие сам и каквото се сетите, ама като ми висне на крачола с големите оцъклени оченца и "мамо, мамо, мамо..." и вдигам и нося и това е положението. Дископатията ми песни пеее дето се вика и майка ми физиотерапевт, ама...пия хапове, ако боли много и нося, нося... Извинете, че ви отчайвам, ама минала съм го това - по-добре да сте подготвени. Като поотраснат - има "бонус кеф" за нас от носенето - гуш, цун, гъди-гъди - "друга бира". Ама пак боли гръб да си знаете. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2012, 06:10:22 am »
Деси,имаш я бирата хем ще е с някое тежко мезе в добавка,заповядай ,добре дошла си:)
Жбрули,това няма да ни "официалното" легло,взехме го,защото ще пътуваме януари,за доста дълъг период,а идеята да ползвам мърлявите хотелски кошари,не ми се нрави.
На този етап момата си спи до мен на спалнята,защото не може да се обръща и като омалее,започва да сумти и трябва да я обърна,пък ме мързи да ставам и засега така ни е удобно.Тепърва ще избираме дървена кошара още се чудим каква.Само за сглобяването ще си викна майстор,че шанса мъжа ми да я оправи е нулев:))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2012, 09:49:16 am »
Това с постоянният рев и при нас го има, но само с Никола. Той е по-глезен и инатлив, докато Даная е съвсем различна. Докато бяха съвсем малки и аз трябваше непрестанно да вървя, когато сме на разходка, а Нико постоянно ревеше в количката. Много се дразних от десетките баби със своите съвети по улиците. Въпреки това аз не го взимах или това се случваше за съвсем кратко време. Кенгуруто стоеше в количката - за спешни случаи. В къщи го носеше тати, когато се прибере вечер. Нещата се промениха, когато започнахме да се заглеждаме. Купихме активна гимнастика, която свети и пее. Беше им много интересна до скоро. И разходките са по- тихи. В къщи телевизията е на почит. Нико пак си мрънка, но се търпят нещата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2012, 13:40:54 pm »
катрин, а защо да не го гушнеш като реве? след като плаче детето явно има някакъв проблем или бъркам?