0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #80 -: Ноември 16, 2012, 17:51:21 pm »
Благодаря, rosidanailova!
След адаптираните млека определено повръщането се засилва. Повдигнали сме направо подматрачната рамка и има хубав наклон на цялото тяло. Винаги го държа доста след хранене, оригва се добре.
Нашата консултация е след 5 дни и ще видим като цяло колко е наддал за месеца.
А храненето на майката има ли значение при рефлукса? Примерно храните, коите правят киселини при възрастните трябва ли да се избягват?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #81 -: Ноември 16, 2012, 18:19:27 pm »
Елма, моят син също беше с рефлукс. До 4м беше страшно повръщане по 40 пъти дневно съм броила, педиатъра твърдеше, че нищо му няма щом наддава(600гр за първи месец) и да си кърмя. Ревът беше денонощен, също смених доста капки за колики, дори хомеопатични, колиеф, накрая биогайя от която имаше най-голям ефект според мен. Д-р Бърди препоръчва даване на АР и ако помага дори да се спре кърменето и да се мине на него. На своя глава взех решение да давам АР по 30мл на дневните хранения и повръщането намаля доста, бебето беше по-спокойно. Повръщането като цяло спря чак в 8м. От Ар съм купувала аптамил, фризовом и хумана, най-добър ефект от последното.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #82 -: Ноември 16, 2012, 18:27:33 pm »
Честно казано тия адаптирани млека....не знам. Иска ми се преди това да опитам и сгъстяването на кърмата с оризово брашно, както Бърди препоръчва. Някой може ли да ми каже точно съотношения и кога се слага оризовото брашно, с какъв биберон да го давам? С обикновен биберон вероятно няма да тече. А бях чела че Бърди препоръчва оризово мляко да се дава преди хранене, а пък педиатърката ми каза да добавям в последните 30мл кърма за да затапва. Нещо тотално се обърках. Преди кърмата, след нея или цялото мляко да сгъстявам?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #83 -: Ноември 16, 2012, 19:53:01 pm »
Момичета благодаря за информацията за термометрите, ще мерим засега с каквото има. По нататък се надявам да успеем да купим от този за ухо на Браун.
Относно рефлукса, надявам детенцето да го израсте, макар, че моето момеченце е вече почти на година и връщането продължава. То не бяха ехографски прегледи, Мотилиум, хомеопатия.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #84 -: Ноември 16, 2012, 20:05:20 pm »
elma , не можеш да сгъстиш кърмата. С нищо. Можеш само АМ да сгъстяваш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #85 -: Ноември 16, 2012, 22:07:36 pm »
elma , не можеш да сгъстиш кърмата. С нищо. Можеш само АМ да сгъстяваш.
Вероятно ще я сгъсти със загряване, но какъв ще е ефекта не знам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #86 -: Ноември 16, 2012, 22:21:35 pm »
Елма трябва да откажеш напълно млечните продукти, като резултат евентуално ще видите след месец,защото са нужни 2 седмици да са изчисти организмът на майката и още толкова на детето от кравешките протеини. Също за предпочитане да се избягват яйца, риба, ядки цитруси. Но въпросът със сгъстяването може  да не реши проблема, вероятно ще намалят повръщанията но млякото пак ще се връща в хранопровода до някъде, примесено със киселини, което може да го раздразни.Но ако откажете млечните продукти не трчбва да давате и АМ защото е от краве мляко освен ако е хипоалергично. Ваксините утежняват рефлукса.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #87 -: Ноември 16, 2012, 22:31:44 pm »
rosidanailova ХА млеката не са за рефлукс, има си АР, които съдържат клей от рожкови, които да задържи млякото в коремчето, а не да се връща по хранопровода. Избягването на някой храни аз лично не съм забелязала да отразява на бебето-млечни не ям изобщо. И месец на ориз и картофи ще затормози организма на майката. Това за ваксините и рефлукса къде го прочете може ли линк-за първи път го чувам(чета) и ще ми е интересно?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #88 -: Ноември 16, 2012, 23:02:14 pm »
Педиатърът ме съветва така, на 6 месеца сме и не сме слагали ваксини не мисля и да слагам  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #89 -: Ноември 16, 2012, 23:06:13 pm »
Педиатъра те съветва да не слагаш ваксини на бебето си?!А как ще го запишеш на детска градина и на училище,без имунизационния му картон?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #90 -: Ноември 16, 2012, 23:17:03 pm »
Педиатъра те съветва да не слагаш ваксини на бебето си?!А как ще го запишеш на детска градина и на училище,без имунизационния му картон?
Ами същия ще и даде бележка, че ги има или че има проблем и не може да се сложат.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #91 -: Ноември 16, 2012, 23:34:42 pm »
И това ми били лекари...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #92 -: Ноември 16, 2012, 23:35:54 pm »
Не ме е съветвал да не слагам ваксини изобщо,а в периода в който е на лице ГЕР. Решението си изцяло на моя глава!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #93 -: Ноември 17, 2012, 11:50:58 am »
Аз писах вече в предишните постове, вече близо месец съм без абсолютно никакви млечни продукти, а от две седмици на много по-строга диета - без никакво месо, риба, пресни плодове и зеленчуци /с изключение на ябълка и круша/, без ядки, без никакви глутенови, в краен случай царевичен хляб ям, без бобови и тн. Относно АМ то е хипоалергенно и за интолерантен стомах - Аптамил АДЦ. Лошото е, че тази сутрин отказа тотално да го яде.
А щом кърмата не може да се сгъстява дали пък не е вариант да сгъстявам АМ по 30мл и да давам накрая? От друга страна това е мляко със специални преработки за да се усвоява по-лесно от стомахчето и без лактаза. Ако добавя оризово брашно да не го затормозя допълнително това чувствително коремче? :(
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #94 -: Ноември 17, 2012, 22:19:30 pm »
И ние пробвахме с хипоалергенно мляко , но то мирише отвратително и не го опита дори.
Мъчиме се на кърма, и плодови домашни кремчета, междудругото ни ще правим ехограф и урина. често рефлукса се съпътства с възпаление на пикочните канали.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #95 -: Ноември 19, 2012, 00:33:38 am »
елма, аз нямам личен опит с тежък рефлукс, дъщеря ми имаше, но не ни е причинявал толкова тревоги. но от това, което зная и съм чела:

нито едно специализирано мляко не е по-лесно усвоимо за корема на бебето от кърмата ти, в този смисъл заменянето на кърмене с ам ми изглежда безсмислено, макар, че зная, че някой лекари го препоръчват.

пиенето от биберон често води до поглъщането на повече газове - оттам проблеми. имаш ли възможност да се видиш с консултант по кърмене, който да види дали в позицията на детето няма някакъв проблем, така че да не захапва добре зърното и да поглъща въздух?

няма нужда да даваш чайове и вода на дете под 6 месеца. това, че пие "неограничено количество" за мен означава, че е гладен. аз лично храних след повръщане и когато плаче винаги предлагах гърда, така и бебето беше спокойно и аз. често, особено децата с рефлукс, предпочитат по-малки, но по-начесто хранения.

липсата на млечни протеини в диетата ти има смисъл само ако се мисли за алергия, не е задължително рефлуксът да е придружен от алергия, доколкото знам. киселинността на храните, които ти ядеш, няма общо с киселинността на кърмата ти, защото тя се синтезира от кръвта ти, не от стомаха :)

слагането на оризово брашно в кърмата не я сгъстява

накратко, можеш да направиш твърде малко - да храниш когато детето поиска, дори и да има нужда от гърдата само за комфорт, това е ок и ще му помогне, особено като се има предвид, че не наддава много. държиш го изправен, както и правиш. говориш за режим, аз мисля, че е твърде малък за режим и ако повръща, той си е гладен, така че ...

дано се намери решение, че не мога да си представя колко ти е трудно. надявам се пак да пишеш
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #96 -: Ноември 19, 2012, 02:02:06 am »
Аз писах вече в предишните постове, вече близо месец съм без абсолютно никакви млечни продукти, а от две седмици на много по-строга диета - без никакво месо, риба, пресни плодове и зеленчуци /с изключение на ябълка и круша/, без ядки, без никакви глутенови, в краен случай царевичен хляб ям, без бобови и тн. Относно АМ то е хипоалергенно и за интолерантен стомах - Аптамил АДЦ. Лошото е, че тази сутрин отказа тотално да го яде.
А щом кърмата не може да се сгъстява дали пък не е вариант да сгъстявам АМ по 30мл и да давам накрая? От друга страна това е мляко със специални преработки за да се усвоява по-лесно от стомахчето и без лактаза. Ако добавя оризово брашно да не го затормозя допълнително това чувствително коремче? :(

Или го сгъстявай ти, или давай АР-мляко. И с тази твоя "диета" като чета...само проблеми ще си докараш, но няма да оправиш рефлукс при малко бебе. Това е физиологично състояние, което се израства. Кога точно - никой не може да ти даде гаранция.

Аз за разлика от Елена - съм майка на бебе с достатъчно тежък рефлукс и бях кърмачка с препълнени гърди и сучещо чудесно дете. Спрях да кърмя и рефлуксът се овладя за нула време. Детето ми е живо, здраво, чудесно се развива, няма проблеми. Имам редица приятелки, които си докараха децата до килограми..."нереални" за възрастта им с по 30 повръщания на ден, разранени хранопроводи, неспирен плач от глад и дискомфорт...ама не! То да бъдело кърма, да не бъдело АМ... :?
Твой избор. Аз споделям опит, решението го взимаш ти и лекарите ви.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #97 -: Ноември 19, 2012, 09:31:51 am »
Момичета, помагайте!
Даная е много подсечена от няколко дни. Мажа обилно със Судокрем, но няма ефект. Кажете ми някакво лекарство по повода.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #98 -: Ноември 19, 2012, 09:46:48 am »
Момичета, помагайте!
Даная е много подсечена от няколко дни. Мажа обилно със Судокрем, но няма ефект. Кажете ми някакво лекарство по повода.

Катрин , моята беба е така постоянно. Опитах всякакви кремове , но никаква файда . Педиатъра обаче ни изписа крем , който се забърква в аптеката специално и само от него се оправи. Не зная обаче за теб дали е удачно . Защо не говориш с педиатъра си за такъв крем . Съставките няма как да ти ги напиша тук , че нищо не разчитам по рецептата . Знаеш как пишат лекарите . :(
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #99 -: Ноември 19, 2012, 10:01:27 am »
Тя се подсича така всеки път, когато се зададе ново зъбче, но сега е.... Май идват кучешките.