0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #40 -: Ноември 10, 2012, 08:44:32 am »
Каква професия има мъжът ти, че не може да сглоби една кошара?

Моят свекър работи подръжка на огромен хотел по Черноморието , но като бяхме на гости милият два часа се бори с подобна кошара . Така ,че няма формула ,че като разбираш от всичко , понякога не разбираш пък от нещо друго . :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2012, 11:46:55 am »
Момичета,благодаря за отговорите,явно е нормален процес,този косопад и няма много неща,които мога да направя :(Страх ме е да се среша,адски много пада,верно ще взема да я подстрижа по късо.Абе не стига,че съм дебела ами и плешива,винаги съм имала огромно самочуствие,което сега се спишна като балон...И това ще мине,важното е бебето да е здраво,след година две пак ще съм мацка:))
За мен ли е въпроса за професията на мъжа ми?Ако да-моя работи шеф:))))Затова е свикнал друг да му върши тези неща и като трябва той да направи нещо с ръцете си пада голяма смях:)))Затова пък си има други качества,труд и техниката не му е силата:)Иначе друг ,като прави нещо си умира да дава акъли,на майка си се е метнал:)))
Днес съм в страхотно настроение,ще си турна новото палто и шапка(да не ми се вижда голото петно)и паля количката на разходка.Живота е прекрасен,на кой му пука за десетина кила и няколко опадали кичура:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2012, 13:19:06 pm »
Теди, по време на моя косопад ми препоръчаха да пия Калмацин. Според мен е добре да се консултираш с лекар за това голо петно. То косопад, но чак пък толкова силен... не ми се струва нормално.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #43 -: Ноември 10, 2012, 15:32:14 pm »
Теди, моят за всичко ново първо чете инструкциите, а аз се мятам директно към действие и ако нещо не стане или се обърка, тогава чета упътването.  :lol:
Баща ми не беше особено сръчен, та много държах мъжът ми да не е толкова вързан в ръцете, та затова си взех цял инженер.  8)


Дидомира
, напълно нормално е детето на такава възраст да проявява любопитство към света. И как обичат да ги държиш, а те да подскачат. Чак ръце не ти остават. Нали?!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #44 -: Ноември 10, 2012, 16:14:11 pm »
А бе и моята коса взе да пада, пък уж като си бременна ти става по-хубава. То нали имам по природа много, та и да пада сега  :(
Blue sky при нас е обратното - аз чета инструкциите, моя се хвърля да прави.Като купихме кошарата тя дойде в 2 кашона, една мизерна хартийка с упътване( на това отгоре с миниатюрни схеми) и едно пликче с гайки, винтове и тем подобни. За моя най-голяма изненада той успя да я сглоби въпреки моите настоявания за помощ от някого, даже всички гайки и дюбели влезнаха в употреба.Обикновено като сглобява нещо, остава по някоя :lol: Верно отне му 4-5 часа, и долните чекмеджета се разминават с 2-3 мм. но пък иначе все още е здрава въпреки ритниците, които отнася от малкия :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #45 -: Ноември 10, 2012, 17:29:38 pm »
blue_sky,моята глезана от втория си месец е така  :D!

Сега обаче вече всичко ни е тясно и в шезлонга не щем , та май ще се купува и сглобяема кошара за хола.Иначе оня ден тупна от дивана и вече очите ми са сто  8O!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2012, 16:50:48 pm »
Откакто сложих сглобяемата кошара в хола, малко видях свободно време и аз  :lol:
сега я ползвам само за игра.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2012, 23:09:22 pm »
дидомира, това е много кофти период - хем са подвижн, хем не могат да слизат сами, ади пада няколко пъти, макар, че никога не е оставяна сама в стая, добре, че имаме мокет на пода (не ме питай как се чисти, обаче). не съм ползвала кошара за игра, но открих две неща, които може да ви свършат работа - магнитни играчки, които се лепят на хладилника, много се забавлява да ги слага и маха. преди бяха разните малки магнитчета, но не всички са подходящи да си играе с тях и стикери, които се слагат и се махат на стъкло (хората, при които бяхме на гости имаха на вратата на хола) нямам линк да ви покажа, дано ме разбрахте. от разнасянето отърване няма,  :D

пп - днес извадихме от устата й - отхапан графит на молив, а една минута след това шнолата й за коса :), както се казва enjoy!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #48 -: Ноември 12, 2012, 13:12:09 pm »
Момичета , майтапа на страна , ама изтрещявам .Малко спам сега , за което моля да бъда извинена .

Да взема да пусна една обява търся си майка с бебе , което не стои в количката от кв.Борово,София ,  да бутаме заедно по улиците бебетата си , че вече сама ще почна да си говоря . :D

Елена , хубаво предложение , ама беба още малка , пък и къде да й ги лепна тия неща,т.е хладилника ни е отрупан , ама пак трябва да я държа  ?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2012, 14:01:46 pm »
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 14:09:03 pm от TEDI 81 »
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2012, 14:56:40 pm »
Теди успяла си да качиш 2  :D Сладка годпожица.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2012, 15:44:25 pm »
Сладка принцеса :-)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2012, 18:04:11 pm »
С какво обличате вашите бебета ? Мойта беба днес разбрах защо не иска стои повече от половин час в количката . В космонавта не ще ,че й е тясно , в одеялото за количка ,което е с ръкави също й е тясно . В чудо се виждам вече . Тя все иска пространство и да рита и да си дърпа играчките . Дайте съвети ,че вече и на вън не ще да стои! :)Как да я обличам в тоя студ , че хем да й е просторно , хем да не настине .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2012, 18:36:14 pm »
Момичета,извинете за спама одеве,ама имах специалист под ръка та ми показа как става работата със снимките:)
Иначе аз още не съм слагала космонавта,с яке сме и по дебел панталон,под който има чорапогащник,отгоре я завивам с поларено одеяло и така.Ама одеве се чудех дали не и студено,защото аз ходя и ми е ок,а тя лежи.Ръчичките и са студени,но пък нослето е топло.Като казах ръчички,да ви кажа че си пъха и двете в устата,само палците и стърчат :DНаправо ще ги изяде,махам и ги и,ама няма файда.Още не се сеща да смуче пръстчето,ама май ще имаме такъв проблем,слагам и ръкавички в къщи,ама и с тях си ги лапа.Не знам кое е по правилно да и предлагам бибата или да си лапа ръцете,с кое от двете ще имам по-големи ядове,когато дойде време за отказване?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2012, 19:23:32 pm »
TEDI 81,да те "успокоя" ама ние сме постоянно с пръст в устата . Бибата вече не я ще , макар за мен да е по -малкото зло.Преди я смучеше , ама от как пръстта й се услади я плюе и си лапа палеца . До като не го захапе не заспива . Опитах всичко , за сега без ефект . Даже като заспи ходя да й го махам ,че така си го смуче и до като спи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2012, 20:16:56 pm »
Ако сега си обличате бебетата с космонавти, на -10 градуса какво ще им слагате?
Винаги съм се водила на принципа децата да са само с една идея по-облечени от мен, това например е едно одеалце и чувалите за крака на количката (близнашката е доста отворена, няма зимен кош).
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2012, 20:58:07 pm »
Ако сега си обличате бебетата с космонавти, на -10 градуса какво ще им слагате?
Винаги съм се водила на принципа децата да са само с една идея по-облечени от мен, това например е едно одеалце и чувалите за крака на количката (близнашката е доста отворена, няма зимен кош).

Аз пък от тоя принцип не се водя , щото беба трябва да е с пет ката дрехи  :wink:!Т.е майка й е много зиморничева , и тя е с по -малко дрехи от мен винаги . Отдолу е с тънко боди и от горе космонавт , който не е от тия дето са за минусовите градуси още . То има да два модела , не знам дали знаеш . Бях сигурна ,че трябваше да обяснявам , де , макар съм сигурна ,че на никой няма да му е интересно как си обличам бебето.
Само поисках съвет .  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #57 -: Ноември 12, 2012, 21:09:57 pm »
Космонавт за мен е това:
А другите по-тънките са си цели гащиризони.
Както много често се случва и сега пак има - загубени в превода  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #58 -: Ноември 12, 2012, 21:35:50 pm »
Никога не съм навличала, но моят син се поти постоянно, така че си зависи и от детето. От педиатър съм чувала, че преди да проходят се обличат с един кат повече, а след като проходят с един кат по-малко от нас. Аз чорапогащник само във върлата зима съм слагала, в това време яке, одеяло, ако духа найлон или чувал, но тогава пък му става топло  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #59 -: Ноември 13, 2012, 09:21:39 am »
Космонавт за мен е това:
А другите по-тънките са си цели гащиризони.
Както много често се случва и сега пак има - загубени в превода  :lol:

mimi26, сигурно съм се загубила в превода , миличка и най -малко искам да се правя на веща по ,който и да е въпрос , но последно пиша по темата ,че на етикета пише космонавт , обаче есенен и не от тия ватираните , които ти показваш .