0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #60 -: Ноември 13, 2012, 09:48:58 am »
Дидомира, не казвам, че ти си се загубила в превода, имах предвид, че двете не сме се разбрали  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #61 -: Ноември 13, 2012, 10:08:56 am »
дидомира, моят син на 4-5 месеца, май по-скоро беше, когато имаше същия проблем със зимния кош. Е, трябваше да го преместя в количката. Със зимното яке му беше тясно иначе. Колко градуса е при вас?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #62 -: Ноември 13, 2012, 10:25:24 am »
blue_sky, не е студено . Около 10 , 15 градуса е в София през деня .  Питам тук като малоумна , защото си мислех , че от как педиатърът ни каза ,че можем да я слагаме седнала поне в количката пак ефекта е същият . Нарочно я извеждам като се е наспала , нахранена и подсушена , уж да стои повече ама нъц. Тя навън не спи и затова гледам да ходим тогава .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #63 -: Ноември 13, 2012, 10:42:14 am »
Моя в началото не го слагах седнал, а пак легнал. Чак като стана на 6 м. му повдигах леко гърба. Тогава започна и да седи стабилно. Но всичко си е до бебе. На десетина градуса по-скоро бих го завила с някакво по-дебело одеалце, но щом смяташ, че космонавтът е подходящ. Аз имам два ватирани за бебето. Големият си имаше зимен чувал, но не съм го ползвала при такива температури. Иначе е невероятно практично нещо.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #64 -: Ноември 13, 2012, 11:52:01 am »
дидомира, изглежда просто не харесва количката бебето. както за всяко нещо "има и такива бебетата" да опиташ други начини да излизате? сигурно си опитвала де, та въпросът е по-скоро как е ако не е в количка?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #65 -: Ноември 13, 2012, 12:13:07 pm »
дидомира, изглежда просто не харесва количката бебето. както за всяко нещо "има и такива бебетата" да опиташ други начини да излизате? сигурно си опитвала де, та въпросът е по-скоро как е ако не е в количка?

хаха , на челна стойка ще е ,Елена.
Ми в кенгуру... как да е иначе , ами ми тежи доста .
Айде стига съм се оплаквала , така ще е пък дано го израстем.
Само да кажа последно ,че и на мен ми се струва ,че като я сложа седнала не е много стабилна и някак си не стои като ,че ли добре . Ама като каза педиатърът , че може и това ми е крайния вариант вече. :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #66 -: Ноември 13, 2012, 12:38:42 pm »
дидомира, единственото, което мога да кажа - смени си кенгуруто, аз имах подобен проблем около 6тия месец на ади, беше станала много тежка и беше много трудно. но смених кенгурото и се родих. ако имаш от кого да вземеш назаем да пробваш различни, да видиш дали ти пасва този модел или другия ще е най-добре. аз се връщам декември, мога да ти предложа да я поносиш в моето, ако искаш  :).
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #67 -: Ноември 13, 2012, 12:43:28 pm »
дидомира, единственото, което мога да кажа - смени си кенгуруто, аз имах подобен проблем около 6тия месец на ади, беше станала много тежка и беше много трудно. но смених кенгурото и се родих. ако имаш от кого да вземеш назаем да пробваш различни, да видиш дали ти пасва този модел или другия ще е най-добре. аз се връщам декември, мога да ти предложа да я поносиш в моето, ако искаш  :).

Благодаря , Елена . Много мило от твоя страна .
Не зная обаче декември дали пък аз ще съм вече в София , или няма да ползвам баба и дядо за вид "кенгурута "! :D Това в кръга на майтапа , разбира се .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #68 -: Ноември 13, 2012, 13:26:45 pm »
поканата стои, ако си в софия, ще е добър повод да пием кафе :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #69 -: Ноември 13, 2012, 13:43:54 pm »
поканата стои, ако си в софия, ще е добър повод да пием кафе :)

писах ти на лични , да не спамим тук.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #70 -: Ноември 13, 2012, 19:17:34 pm »
Дидомира, аз лично използвам чувалче за крачетата, а относно поканата за кафе и разходки може и на мен да подсвирнеш аз съм в Гоце Делчев, но често пребивавам в  Борово в градинката при Хедон ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #71 -: Ноември 13, 2012, 19:45:50 pm »
Дидомира, аз лично използвам чувалче за крачетата, а относно поканата за кафе и разходки може и на мен да подсвирнеш аз съм в Гоце Делчев, но често пребивавам в  Борово в градинката при Хедон ;)

Къди , супер си , да знаеш .
Ще ти пиша на лични също , а ти пък пиши кога и по кое време излизате и да си организираме среща .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #72 -: Ноември 13, 2012, 21:17:30 pm »
Дидомира, аз все още имам същия проблем с Рая - много бързо и омръзва в количката и почва да се пъне вътре и да ръмжи, от самото начало не й е фенка. Отделно в количка спи не повече от половин час, та на обяд гледам да сме си в къщи. Веднъж направих грешката да обикалям с нея за обувки, та пробвах обувки и я носих на ръце едновременно :lol:, добре че имам баба под ръка :wink:
И аз продължавам да се надявам да е период :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2012, 22:12:57 pm »
Моето хлапе не спи в количка от тримесечна възраст, задължително трябва да сме си у дома за дневните дремки.

Трима възрастни се съобразяваме с това и координираме излизанията около спането му, без това да ни прави нещастни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #74 -: Ноември 15, 2012, 14:08:00 pm »
 :offtopic:, теди, писах ти на лични, но не съм сигурна, че съм го адресирала до правилната теди, ако не си получила, би ли ми писала, да ти пиша пак.
извинете ме за отклонението
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #75 -: Ноември 15, 2012, 19:48:12 pm »
Момичета, ние от днес сме с температура.
Беше коментирано преди, но не успявам да открия, моля споделете вие какъв термометър ползвате за измерване на температурата на децата. До момента меря с обикновен живачен под мишницата, че в дупето е мисия невъзможна, но трудно успявам да задържа ръчичката в продължение на поне 3 минути.
Имам няколко цифрови, съвсем обикновени от аптеката, но никак точно не измерват. Може би моите са някакво менте..
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #76 -: Ноември 15, 2012, 22:10:31 pm »
рина, не са менте и моите са така. аз и в другата тема таман писах - аз съм доволна от ушният на браун, зная че е скъп, но е бърз и поне ади не се дърпа, даже ходи и сама си го слага. има и инфра-червени, но мисля, че са доста скъпи

дано се оправи бързо детето
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #77 -: Ноември 15, 2012, 23:34:36 pm »
Аз меря с електронен, обикновен от аптеката. Имам няколко, направи ми впечатление, че тия, които мерят за по-кратко време дават грешка. Слагам под лява ръчичка и подрусвам, разнасям, иначе го вади.

пп Моя мъж като лежа в болницата и там с такива мереха, китайски. Той решил, че ще са някаква марка и ги разпитал :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2012, 16:21:06 pm »
Момичета помагайте, ако можете, както и д-р Бърди ще помоля за съвет.
Моето момченце е на 1 месец и 27 дни.
След като се роди се кърмихме успешно първия месец, но много плачеше и повръщаше след хранене. Аз не знаех никога кога е гладен, дали не е преял, ако повърне дали след това да му давам да суче още, а той беше изключително неспокоен, ръмжеше, почервеняваше, гърчеше се, плези се, прави едни физиономии жални с насълзени очи....вода и чай може да поема в неограничени количества, а след това започва да ги повръща до безкрай....т.е. До следващото ядене. Тормоза от храненето продължава повече от два часа, той не може да спи, а ако заспи прескача хранения. С други думи някакъв проблем с коремчето има, който нашата лекарка нарече денононщни колики. Минахме през всякакви капки за колики, но разбира се, без резултат. За повръщането ни изписаха Нан АР, но от него не само, че се влошава коремчето, но и повръщането е съпроводоно от страшно давене. И така десет дни след  първата консултация беше наддал само 100гр и ни изпратиха на гастроентеролог. Започнах да се изцеждам и да давам кърма от шише за да знам горе-долу колко яде и евентуално да създадем някакъв режим. Докато чакахме часа и деня за гастроентеролога взехме шишета др Браун и за няколко дни повръщането съществено намаля. Но проблема с неспокойствието и гърченето след ядене остана.
Гастроентеролога не обърна внимание на повръщането, каза че всички бебета са с лек или тежък рефлукс. Прегледа и го каза че коремчето е твърдо, пълно с газове и това го тормози.
Предписа Аптамил АДЦ като добавка, от която реално нямаме нужда, тъй като засега успявам да изцеждам достатъчно кърма, диета за мен ( включва варен ориз, картофи, ябълки, круши и царевичен хляб ) плюс колийф в кърмата. Каза, че проблема е, че не може да преработва лактазата и от това се получават газовете.
Храним се приблизително 6 пъти по 120-125мл в денонощие. Сега сме заменили едното хранене с АМ, но от това мляко започва да му се гади още докато го пие, не успява да изпие повече от 90мл с големи мъки, а сред това 2-2,5часа не мога да го изпусна от поглед за секунда, защото детето ще се удави безмълвно, някакви киселини ли се връщат, не знам какво става. Връща през носа и устата едновременно, не гоямо количество, но сякаш му се полепва и не може да излезе, някакъв ужас. На този режим сме вече 12 дни, ефект никакъв. Междувременно направихме микробиология на акото, която е чиста и ПКК,в  която също няма нищо тревожно. Сега ни назначиха и други кръвни изследвания от вената, заради жълтеницата, която все още не минава.
Съжалявам за дългия и объркан пост, но наистина се виждам в чудо вече, а е толкова тъжно да гледам едно детенце което се мъчи след хранене, а не доволно бебе, както би трябвало да бъде.
Благодаря предварително за всички мнения и съвети!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #79 -: Ноември 16, 2012, 16:49:36 pm »
Здравей Елма доколкото разбирам бебчето ти има рефлукс, ние сме със същия проблем, значи: в никакъв случай не заменяй кърменето с АМ защото е по трудно усвояемо и се задържа повече в стомахчето и съответно по голяма вероятност да го повърне, докато кърмата е с по алкален състав които щади незрялата храносмилат с-ма. АР адапт. млека по скоро задълбочават проблема защото стом. съдаржимо пак се връща по хранопровода без да се повръща и примесен с киселините от стомаха причинява изофагит, т.е възпалява се хранопровода, в резултат детето да отказва да яде и се извива на дъга за да облекчи болката. Помъчи възможно повече след храна да е в изправено полужение и повдигнете креватчето с 30 градуса наклон. Ние също бяхме качили малко и сме на сироп за изофагита.  Иска се търпение много, казват че се израства. казвам казват защото ние още се борим  :wink: