0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #120 -: Ноември 20, 2012, 20:59:13 pm »
криси, нормално, понякога и забират, доста време поседя на дъщеря ми на ръката, ти къде си, че не се правят там тези ваксини?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #121 -: Ноември 20, 2012, 23:11:56 pm »
Здравейте момичета,

Това нормално ли и е на ръката на мястото където и е направена BCG ваксина на 18.09.12?

Даже се водят децата за контрола и ако нямат такъв белег някой им слагат повторно ваксината БЦЖ  :) Остава белег като паричка после, моите личат, синът ми имаше топче, но няма паричка.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #122 -: Ноември 20, 2012, 23:28:38 pm »
Ох слава Богу че направо тука мъжа ми ме изяде как заради мене, че съм настоявала за тази ваксина сега нещо и имало на ръката на малката и вече започнах и аз да се тормозя. 
Ох ако знаех, че е така наистина нямаше да я правя тази ваксина с то това топче е огромно (поне за ръчичката и).

Елена във Франция съм, тук не я слагат, те такива болести нямали ;)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #123 -: Ноември 21, 2012, 08:36:46 am »
Криси, до преди половин година на Дани стоеше като малко жълто топченце (все едно връх на гнойна пъпка). Изчезна вече. От педиатърката ни знам, че не се пипа въобще. Може да слагаш компресче с риванол, защото виждам, че е леко суха кожата точно там. Ако имаш притеснения, попитай педиатъра си следващия път.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #124 -: Ноември 27, 2012, 13:37:59 pm »
Понеже почнахме захранването и въпреки ,че е още рано да ви питам нещо .От кога предложихте чаша на вашите бебета .Аз купих на авент , ама не съм я пробвала още .Прегледах темите за храненето , ама не намерих отговор , за което се извинявам ,че пиша тук .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #125 -: Ноември 27, 2012, 14:18:30 pm »
аз дадох като дадох и твърдите храни. в началото доста се чудеше какво да я прави, от нормална чаша беше по-лесно, защото виждаше водата вътре. има ето тази, която в началото свърши добра работа, но си трябват пластмасови лигавници и то с джоб  :)

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10751&categoryId=14601&fcd=set&pageView=&dm=filter&N=2316&langId=-1&top_category=&parent_category_rn=&Ns=NumberSold%7c1&storeId=10001&rw.cm=Google,ppc,doidy+cup&cm_mmc=icrossing-_-Google-_-Exact-_-doidy+cup&OVMTC=Exact&site=&creative=16596186013&OVKEY=doidy%20cup&url_id=14535749&adpos=1t1&gclid=CPXK4sSQ77MCFYXLtAodZHEAhg

ако нещо не се отвори линка, че ме съмнява, гугълни doidy cup, мога да ти дам и нашата, защото вече не се ползва :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #126 -: Ноември 27, 2012, 15:51:08 pm »
Понеже почнахме захранването и въпреки ,че е още рано да ви питам нещо .От кога предложихте чаша на вашите бебета .Аз купих на авент , ама не съм я пробвала още .Прегледах темите за храненето , ама не намерих отговор , за което се извинявам ,че пиша тук .
Мекия накрайник го дават след 6м, твърд след 9м. Аз дадох мек около 6м, като започна да го стиска и да се мокри купих  http://www.koalabebe.com/productv/1893/tomi-tipi-tommee-tippee-explora-easy-drink-beaker-nerazlivashta-se-chasha-330-ml.html
и още сме с такава. Моят мъж каза и 70лв да била, пак си струва  :D Вероятно щеше да върши работа и в началото.

Пропуснах да напиша, че той доста дълго не пиеше вода или по 30мл дневно.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #127 -: Ноември 27, 2012, 16:10:22 pm »
Благодаря , момичета .
Елена , ако нашата не влезе в употреба като се видим ще пробваме вашата .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #128 -: Ноември 27, 2012, 18:49:57 pm »
само ми пиши другата седмица, да знам да я взема  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #129 -: Ноември 28, 2012, 00:41:33 am »
Ние имаме тази на Авент, която е 6м+ и хич не разбира какво да я прави. Имаме и една на tommee tippee  която е за 4м+ и с нея не се оправяме. Лапа ги, ама като че ли не разбира че трябва да смуче за да тръгне течността и само дъвчи накрайника...


Ох сега видях линка на Елена, вие явно говорите за чаши, аз говоря за тези с накрайника, още от чаша не съм и давала

Ето и въпросчче от мен - Кога дадохте за първи път на детето лъжицата "само" да се нахрани? Че нашата се стреми към нея, ама не я давам че ще стане страшнооо :)

Днес бяхме при лекарката и тя погледна въпросната подутина и каза, че определено това е реакция към ваксината и че се случвало при 10% от децата. Даже ми каза, че може да се отвори и ми изписа някакъв спрей да я мажа ако недай си Боже стане...общо взето изключително много съжалявам че и направих това БДЖ, дано няма някакви усложнения. Незнам дали има нещо общо, но аз цял живот съм правила много силни реакции на Манту-та дето ни правиха там в 1ви, 5ти, 7ми клас....Всеки път ме пращаха в инфекциозна...

Също така (това е малко по храненето, ама така или иначе пишем едни и същи хора :) ), но на нас тепърва ни казаха да захранваме с месо, риба и млечни продукти. До сега бяхме само на плодове и зеленчуци. Месо забрани повече от 5гр като цяло на ден, а пък риба нямало проблем. Бях чела някъде, че риба до 1 година не се давало?
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 00:52:25 am от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #130 -: Ноември 28, 2012, 01:45:02 am »
криси, то тва БДЖ  :wink: си е страшна работа. тук пък я слагат много рано и така. по другите теми съм чела мнения на д-р бърди, че манту не се прави, така, че можеш да попрочетеш и да го пропуснеш, аз така мисля, дано не съм разбрала грешно.

тази чаша дето я постнах точно заради това й беше много полезна на ади, защото вижда водата и много бързо схвана каква й е функцията на чашата и, че съдържа течност. вече като по-голяма много лесно направи връзката и почна да смуче, за да пие и така на мен ми е по-лесно, щото не трябва да слагам лигавници всеки път като пие. ако нямаш достъп опитай с чашка за ракия, по размер са им таман, даже знам, че така хранят с кърма или ам бебета, които напълно отказват биберони.

колкото до самостоятелното хранене - сигурно знаеш моята никога не е била хранена от друг човек от ден първи яде сама - с ръце и после с прибори, така че, ако ме питаш мен, давай смело - лигавниците са страхотно откритие. не зная, сигурно даваш пюрета, това е по-скоро проблема, а не че детето ще се омаже. опитай с варен картоф например или нещо такова, което не е в полу-течен вид. също така по-удобни са им вилиците, защото по лъжицата нещата се пързалят и въобще е по-трудно да ги сложиш вътре.

аз и месо и риба съм дала преди едната година, не сме имали никакъв проблем, даже тя много обича.

а защо само по 5 грама месо, има някакъв проблем детето ли?

пп - имай предвид, че ако не е пасирано е съвсем нормално да подъвчи месото и да го изплюе, но тя си е взела от соковете голяма част от хран му вещества. успехи, много е забавно :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #131 -: Декември 05, 2012, 21:46:27 pm »
Момичета,мисля си дали да направя на Жаклин ваксина против хипатит а,предвид пътуването в Тайланд през януари?Ние с мъжа ми ще се ваксинираме,но за малката не знам дали е удачно,притеснявам се да не и дойдат в повече,заради задължителните ваксини.Дали да не питам в темата да доктор Бърди?Ако все пак решим колко време преди пътуването трябва да поставим ваксината,за да се изгради имунитета?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #132 -: Декември 05, 2012, 23:08:07 pm »
Теди не знам дали има минимална възраст за ваксината, на нас педиатъра ни предложи около година и половина да я сложим. Може би трябва да се поинтересуваш какви са задължителните и препоръчителните ваксини за там също.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #133 -: Декември 06, 2012, 07:49:00 am »
Tedi, в една от темите обсъждахме ваксината с/у хепатит А, долната възраст е 1год. За по-малки мисля, че няма. Аз като говорих с нашата педиатърка тя спомена, че има някаква комбинирана за А и Б, но не спомена за каква възраст е. Ако може по някакъв начин да се комбинира със задължителните ще е добре. Но по принцип е ЗА ваксинирането срещу хепатит А.  :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #134 -: Декември 06, 2012, 09:35:53 am »
криси, то тва БДЖ  :wink: си е страшна работа. тук пък я слагат много рано и така. по другите теми съм чела мнения на д-р бърди, че манту не се прави, така, че можеш да попрочетеш и да го пропуснеш, аз така мисля, дано не съм разбрала...

а защо само по 5 грама месо, има някакъв проблем детето ли?

Здрасти. Относно манту-то, незнам тук дали се прави, аз казвам само да не би защото аз винаги имах реакции към мантутата и тя да има някаква реакция като мен. Иначе днес се случи това което не исках да става, в 4 часа се събудих от рев и като и видях ръката зле ми стана - това се беше спукало и цялата и ръка беше в кръв и гной...то за последните 2 седмици продължаваше да расте и явно е спала на ръката и се е спукало :( надявам се сега да зарастне и да забравим за тази тъпа ваксина...

А за месото, не нищо и няма, просто педи смята че в момента няма физическата нужда от повече от 5гр. на ден


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #135 -: Декември 06, 2012, 19:12:38 pm »
Ване,благодаря за информацията,ще и се обадя да го обсъдим.И аз бях чела ,че има долен праг,но не знаех колко е надявах се да е 6м.Аз разбира се ще я пазя,а и тя още не може да ходи и да пипа,ама все пак.Четох в един друг форум,че на около 4м и половина тръгва първото зъбче,а при Жаклин никакви признаци няма,венците са спокойни.И не може да се обръща уж и показвам как,ама тя само се хили:))Как беше при вашите малчовци?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #136 -: Декември 06, 2012, 19:58:58 pm »
На нас първото зъбче ни излезе на 9 месеца и след още 1 седмица излезе и второ. Това си е индивидуално. А за обръщането мисля, че се обърна сам при навършени 5 месеца :D. Всичко си му е наред на бебето, не го препирай :wink:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #137 -: Декември 07, 2012, 01:55:17 am »
теди, споко бе, ще се обърне, аз не съм показвала, не мисля, че на 4 и малко изостава, че да се притесняваш.

и при ади зъбите започнаха доста след 4тия месец, по-към 8-9ти. в момента се оплаквам, че е на 18 месеца и има само 6 зъба, ама то и нищо не можеш да направиш по този повод, освен да чакаш. нали знаеш, има деца, които се раждат със зъби, има такива, които прокарват по-късно.  :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #138 -: Декември 07, 2012, 08:17:08 am »
Ааа, Теди, няма от какво да се притесняваш. Севи започна да се върти доста късно - след 7-мия месец, че ако не и по-късно. Можеше, но не искаше. Вече стоеше седнала като й подпирам гърба без да се изхлузва надолу, но нямаше желание да се обръща.
А първото зъбче изби един ден преди да навърши 10м. Бяха започнали да я мъчат още от 3-я месец. Сега сме с три зъба и половина :lol: така че, Еленка, не сте само вие с малко зъбки :wink:
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #139 -: Декември 07, 2012, 08:53:48 am »
Момичета , от едно известно време Ния има лек обрив под брадичката . Мажа я с орален крем на биодерма , но почна и над устната й да се разпространява . Това се появява , защото постоянно се плюнчи , но вече почвам да се притеснявам ,че не се маха с тоя крем. Как сте се справяли с това чудо , и дали да не я водя на кожен лекар вече ?