0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #180 -: Януари 05, 2013, 14:54:48 pm »
смарайди, тя си спи при нас засега. лягаме си всичките вкупом, тя обаче спи до обяд на другия ден  :). имах предвид да поиска сама да си отиде в леглото (някога). затова съм й го направила да има свободен достъп до него. сега от време на време отива, завива се с одеалцето и ми казва лека нощ, или пък си завива куклите там, та това ме кара да си мисля, че има надежда. но аз въобще не бързам да се изнася от нашето легло - много по-приятно и удобно ни е и на тримата да сме си заедно. сега ще купуваме по-голямо легло. просто дадохме толкоз пари за бебешко легълце, че е грехота да стои така, но то става и за по-големи деца. що не бях попречела повече по форумите, че да си спестя този разход, ама айде здраве да е  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #181 -: Януари 05, 2013, 19:11:23 pm »
Според мен това със спането в собственото легло е както го научиш в самото начало. После става много трудно, защото свикват да спят с мама и тати. Но предполагам, че по някое време изявяват желание да си спят в леглата  :D Благовест от новороден го слагах в кошарата и досега си спи там. С разликата, че до преди 1-2 месеца го слагах и си заспиваше сам, а сега се върти, сяда, смее ни се, та го слагам при нас на спалнята, боричкаме се, слагам чувала и го"заклещвам" за да заспи. После го местим в кошарата.
Но пък да отбележа, че аз се цедях и му давах кърма, така че все трябваше да ставам от леглото през нощта. Ако се кърмихме, можеше и аз да го слагам при нас. Макар че с позите на баща му при спане едва ли щеше да има място за нас. :? :lol:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #182 -: Януари 06, 2013, 13:29:40 pm »
На нас ни е проблем самото заспиване  :wink: все още я дундуркаме или на гърда. Друг вариант няма, а сама да заспи просто е най-голямата ми мечта. Мамите с по-големи бебета, ако могат да споделят кога започват да си заспиват сами вече? Ние дори в количката не заспиваме, не мога да ви опиша гледката как баща и я дуднурка като сме навън някъде и после я местим плахо плахо в количката, а събуди ли се - край  8O. Направо никъде не можем да отидем за повече от 2-3 часа, защото доспи ли и се и не успеем ли с тази процедура, трябва да се прибираме  :lol:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #183 -: Януари 06, 2013, 15:07:22 pm »
Криси, със сина ми случаят беше аналогичен. Не се обвинявай! Просто се зареди с търпение!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #184 -: Януари 06, 2013, 15:42:09 pm »
И аз ще има да си мечтая скоро Рая да заспи сама в кошарата, но пък приспиването там с малко повече усилия и потрошени нерви :) се оказа възможно.

От вчера нямаме гушкане в леглото, дано не е само временно, днес даже процедурата отне само 10 минути, на фона на вчерашния цял час. За сметка на това имах трудна вечер, като се събуди посред нощ като я гушна на леглото за 5 минути е заспала, но виж снощи да се мъча това да стане в кошарата отне 1ч и 30 мин почти, ама поизнервих и детето и себе си  :(.  Ще видим какво ще стане днес, но поне едно известно време ще се инатя да стане на моето пък, то ще стане ясно :wink:

Криси, това с излизането е много кофти, и ние имахме такъв период, то тогава Рая беше на 6-7 месеца. Сега даже на гости ходим с нея, където има легло, там съм я приспала :). Това поне се оказа, че няма да ни е проблем, спи ли й се, спи навсякъде - не подбира легло и обстановка, но по-много спи само в къщи, иначе 30 минути :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #185 -: Януари 06, 2013, 16:08:03 pm »
blue_sky благодаря ти за отговора, да ти кажа честно аз не се виня, приемам че това е характера и и това е, но определено доста хора около мен ме винят как аз едва ли не съм виновна, а истината е че тя от бебе е така. От бебе не и харесва в количка, от бебе не и харесва да се вози в колата. Никога не съм я вадила от стола ( един вид да я уча, че ако реве ще я извадя) и пак качим ли се в колата след 20 мин е зверски рев и истерия и аз няма какво да направя, нали карам, ама има моменти след 50 мин крещене, в които ми се иска да сляза от колата  :lol: Както и да е, при вас баткото кога започна сам да си заспива?

radostinka като ни поканят на гости ми става лошо  :lol: последния път мъжа ми я клатушкаше 1,20 мин в коридора на тъмно, на хората (французи) им беше неудобно да ядът докато той не е на масата и така седнахме да се храним в 10:30...... Мисля че скоро няма да ни канят пак  :lol:
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 16:12:15 pm от Krisi88 »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #186 -: Януари 06, 2013, 16:12:01 pm »
Да споделя и аз с нас как е.
Онзи ден пътувахме 4 часа и като й се приспа рев , ама рев . Нищо не помага в тия случаи и колкото да ми е гадно я оставям да се нареве и си заспива . Няколко пъти съм пробвала да я приспивам на ръце и да опитвам различни начини ,но не и не . Тя вижда ли ме , край ... няма заспиване . Свекърва ми така се опита да я успокои и резултата беше 2 часа рев . Не я ли оставя сама в кошарата и опитам да я успокоявам реве 2 часа , а така 5 мин и заспива . Моете дете от раждането си спи сама в кошарата и даже като се е налагало и на ръце не мога да я приспя . Добре ,че се случва рядко това и особено , когато съм изтървала часа на заспиване и се превъзбуди . Иначе няма проблем , обаче да отидем на гости и да спи в чуждо легло -абсурд .

Сега да ви питам - на беба й свири носа много . Нищо й няма и е здрава , да чукам на дърво . педиатърът каза да й слагам физиологичен разтвор , ама то вече една седмица файда никаква ! Някакъв съвети да ми дадете !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #187 -: Януари 06, 2013, 16:41:53 pm »
Криси и Рая от самото начало не е фенка на количката, ако сме на разходка някъде по-става, но ако седнем на кафе или се спра в някой магазин, се започва един рев.

А за столчето за кола не ми се говори, там винаги реве. И аз много мразя да я возя сама, защото тогава положението е ужасно. Единствено ако е прясно наспана, първите 5-10 минути са добре и после се почва викане, пищене. Сега имам една надежда, че като й купим вече столче, и махнем кошницата е ще по-добре. В момента само се опитва да се надигне, да седна и се върти, изобщо горните колани не мога да и ги сложа, защото от въртене те падат - и ме е страх да карам сама.

Като цяло трудно се задържа на едно място седнала, от малка нито я нося много на ръце, нито съм я слагала да сяда в мен, в количката не обича - все е била на леглото, на земята където има свободно движение и ей го на резултата :)

Дидомира, Рая беше с много хъркащо носле през седмица, две. Пръсках със физиологичен разтвор, с капки с антибиотик, посявки пускахме и нищо, все минаваше за кратко. Лошото беше, че секрета се стичаше към гърлото и от там все кашляше, не знам колко пъти я водих на лекар, че тази кашлица в един момент почна да ме притеснява. И странното е че си мина от само себе си. Но ако не се правили посявка, може би само това остава да проверите.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #188 -: Януари 06, 2013, 16:47:07 pm »
Моят син също не иска да стои в столчето и реве та се скъсва в някой случаи. Купих една играчка от тия с метална спирала и дървени топчета. Е няма такова спокойствие не знам до кога, но заспива с нея, събужда се и продължава да реди, а в къщи не я отразява.
Хъркащото носле предполагам, че може да е от сух въздух или алергия към нещо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #189 -: Януари 06, 2013, 16:54:07 pm »

А за столчето за кола не ми се говори, там винаги реве. И аз много мразя да я возя сама, защото тогава положението е ужасно. Единствено ако е прясно наспана, първите 5-10 минути  са добре и после се почва викане, пищене. Сега имам една надежда, че като й купим вече столче
Ехееее вие колко кила сте? Ние сме 10кг, като сме слаби и високи, дрешки носим за 2 годишно.
 Ние сме със столче от 6 месечни, тогава "чукнахме" 9 кила  :lol:  :lol: като имай в предвид че се роди 3300 в 36та седмица  :lol: и аз така се успокоявах че като се преместим на столче ще премине, ама не стана,, просто не и харесва да е на едно място...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #190 -: Януари 06, 2013, 21:13:42 pm »
Крис, разби ми надеждите  :lol:
Килата последно бяха осем, другата седмица ще ги мерим пак :P Ама пък Рая и ниска и пухкава :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #191 -: Януари 06, 2013, 22:42:16 pm »
Криси, моят спи в кола. Поне в повечето случаи, но ни се е случвало да пътуваме три часа, той да е уморен и да мрънка и реве, като заспи последния половин час. Когато колата спре, той се събужда още по-кисел. Но като цяло са рядкост тези случки. В количката от много отдавна не спи или ако случайно за спеше, беше за кратка дрямка, а не за истински обеден сън. Тя и количката е вече прибрана. Все още човекът да се гушка, но като бременна просто му казвах да ляга сам и седях до него, докато заспи. Баща му го гушка и сяда на дивана. Говори му малко и после го слага в леглото. Няма смисъл да се сравняваме обаче. Може Ема по-рано да започне да заспива сама. Просто опитвайте на определени периоди нови методи или като Радостинка - опитайте да й се наложите. Последното също съм го правила, за да го приуча да спи от количката вкъщи.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #192 -: Януари 06, 2013, 23:48:09 pm »
при нас коша за кола беше също проблем - аз обикновено изкарвах по-голяма част от пътуването надвесена над нея, за да суче, така беше спокойно и тя по някое време си заспиваше. по същия начин - спи навсякъде, но заспива на гърда. мен това не ми пречи, дори ми улеснява живота, та не виждам смисъл да се прави нищо по въпроса, защото ми дава много свобода - ходим където искаме, стига аз да съм наоколо, като й се доспи гушва се, намира си гърдата и заспива - на нова година спа по средата на латино парти :D. ако мен ме няма става малко по-трудно, но пак се гушва в някого и заспива като й дойде време.

сега я сложихме в столче, което гледа напред, определено е по-добре, даже аз се возих на предната седалка, което не ми се беше случвало отдавна. много помагат стафидите - тук продават стафиди по 10 грама в кутийка - идеални са за това - хем нещо си праваят с ръцете, хем дъвчат, купуват доста време, даже в бебешките столчета. някой майки им дават корнфлейкс или други такива дребни неща, които да ги занимават. естествено е до време, но берекят версин, както се казва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #193 -: Януари 07, 2013, 00:07:58 am »
Елена не е ли много малка да яде по пътя? Аз много се страхувам от задавяне и като пътуваме ако не е много дълго и вода не предлагам, пък смятай да седна отпред  и да съм спокойна докато детето яде  :D :D :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #194 -: Януари 07, 2013, 01:19:50 am »
м-и досега никога не съм имала проблеми със стафидите специално. ако се е задавяла, в интерес на истината, винаги е било с течности, не с твърда храна. не помня дали като бях отпред й давах стафиди, но определено гледането напред помага. иначе, ако си до детето не виждам проблем, те са доста дребни, не си мисли тези големите, дето ги режем като правим бисквити с тях, точно са колкото да ги хване между два пръста. аз корнфлейкс не съм давала, щото са ми по-неудобни да ги нося.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #195 -: Януари 07, 2013, 09:19:20 am »
Крис, разби ми надеждите  :lol:
Килата последно бяха осем, другата седмица ще ги мерим пак :P Ама пък Рая и ниска и пухкава :D

:lol: :lol: :lol:
Вие пък къде се месите в леката категория. Снощи го мерих малкия гол - 9,800кг.  :noevil:  :lol:
Но иначе нямаме проблеми със столчето и количките. Заспива и в двете.Но не сме и пътували на дълги разстояния. Все още кротува в столчето, въпреки че го возя ообратно на движението. 
 


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #196 -: Януари 07, 2013, 09:59:27 am »
Ако ще си говорим за лека категория, не можете да се мерите с нас - на 1г и 3м бяхме 8500г 74см, джобно гадже :)
А за заспиването сме като Елена - гушва се, засуква и няма значение къде сме и по кое време на деня е. И на мен така ми е много по-лесно. Не съм принудена да стоя с нея в другата стая, докато заспи.
В количка и столче също спи - там даже и без гърда заспива, но в колата предпочита да гледа, отколкото да спи.
[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #197 -: Януари 07, 2013, 10:29:46 am »
м-и досега никога не съм имала проблеми със стафидите специално. ако се е задавяла, в интерес на истината, винаги е било с течности, не с твърда храна. не помня дали като бях отпред й давах стафиди, но определено гледането напред помага. иначе, ако си до детето не виждам проблем, те са доста дребни, не си мисли тези големите, дето ги режем като правим бисквити с тях, точно са колкото да ги хване между два пръста. аз корнфлейкс не съм давала, щото са ми по-неудобни да ги нося.
Не се дават такива неща на деца в тази възраст ( стафиди, фъстъци и подобни).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #198 -: Януари 07, 2013, 10:55:20 am »
Крис, разби ми надеждите  :lol:
Килата последно бяха осем, другата седмица ще ги мерим пак :P Ама пък Рая и ниска и пухкава :D

Вие сте много финни :) Дано при вас проблема отмине със столчето :) иначе и аз много се надявах и само чаках да стане 9кг за да купим :)
blue_sky благодаря за отговора, ние се опитахме с тоя cry it out метод и в интерес на истината след 1ч мъки заспа сама, направихме го 4ри поредни нощи не бих казала че периода на заспиване намаля и  се отказахме, много ми беше мъчно да я гледам как реве по 1ч.....ще видим..

На нас ни излиза пето зъбче отгоре и ми се струва че расте малко по-назад от предните два. Това означава ли че ще има криви зъби? Принципно ние нямаме криви зъби и в моето и в на мъжа ми семейството...


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #199 -: Януари 07, 2013, 12:25:10 pm »
Krisi88, тези зъбки нали ще се сменят с постоянни. От сега не може да се каже с какви зъбки ще е малката. :wink: