0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #240 -: Януари 15, 2013, 21:38:56 pm »
врабчо, не съм лекар, затова се извинявам, че се намесвам, но моя близка приятелка имаше и още има същият проблем с бебето - слуз и понякога червени нишки в акото на бебето, така започна. оказа се алергия към белтъка на кравето мляко. много е рядка при изключително кърмени деца, но се случва. те също мисля изолираха клепсиела. не е пила антибиотици, просто тя мина на диета - без млечни, риба, някой плодове и зеленчуци. когато не приема тя (и бебето, защото вече е на година и нещо) такива храни няма проблем, иначе - има. ако искаш мога да я питам дали мога да ти пратя мейла й, сигурна съм, е няма да откаже. знам, че при съмнение за алергия препоръката е да изключиш възможните алергани за поне 2 седмици и после да включваш (в твоята диета това) едно по едно, за да видиш от кое има реакция. също така от нейните проучвания разбрах, че в момента дори и при алергия към млечния белтък препоръката е да се кърми, а не да се дават ам. трудно е, но те вече година се справят съвсем добре, най-големият проблем е яденето навън. дано е това, защото е малкият дявол, стискам палци
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #241 -: Януари 16, 2013, 01:04:15 am »
Елена, ще ти бъда благодарна, ако може да ми дадеш нейния мейл да й пиша.

Ние решихме да пуснем още една проба в друга лаборатория, за да сме сигурни, че не е грешка. След това ще решим какво да правим. Притеснява ме обаче това, че ще забавим втората ваксина за Хепатит, защото лекарката каза след приема на антибиотик.
До кога най-късно може да оложим? До края на първия месец? Защото пък след това идват още две ваксини.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #242 -: Януари 16, 2013, 01:06:20 am »
Не се забавя ваксината. Няма защо.
Няма защо да пускате втора проба.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #243 -: Януари 16, 2013, 01:31:36 am »
Не се забавя ваксината. Няма защо.
Няма защо да пускате втора проба.
Ами, ако е грешка и на база тази грешка е предписан АБ. Най-вече заради това искам да повторим. Не знам и аз какво да направя. А и на лекарката трябва да кажа, че за сега няма да даваме АБ и да обсъдим ваксината. Абе пълна каша  :( и като съм притеснена и незнаеща, още по-зле...А отговорността е голяма. Ако е за мен ще си експериментирам, но не е.
Благодаря Ви отново, докторе!
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 01:38:07 am от Врабчо »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #244 -: Януари 16, 2013, 14:29:55 pm »
Врабче, от мен първо: Честито бебче! Да ти е живо и здраво, и много да те радва!
Второ - за антибиотика - д-р Бърди е прав (и е страхотен лекар), че на такова малко бебче антибиотик пер-орално мнооого рядко се дава (че да кажем не се дава). Зинат е добър избор, защото покрива почти всички възможни бактерии, но определено е тежък антибиотик (с доста странични явления) за възрастен, а какво остава за толкова малко бебче. Смятай, че при неговото приемане почти всички бактерии ще бъдат избити в организма - включително и полезните. Как после ще регулираш бактериалната микрофлора на толкова малко бебе, просто не ми побира ума. Сигурно ще трябва да даваш биогая, че млечно-киселите бактерии не се дават на толкова малко бебче, защото може да се отключи алергия, но не знам дали ще е достатъчна биогаята за да възстановиш флората. А, за коликите да не говорим - колийф, инфакол ... Въобще може да стане така че да влезеш в един филм изпълнен с химически добавки и невиждан край във времето.... Наистина помисли добре преди да решиш... Дали вече не е започнало да се оправя бебчо - как е сега? Какво стана с вторите изследвания - излезе ли резултатът?
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 14:40:23 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #245 -: Януари 16, 2013, 14:38:18 pm »
Врабчо, а случайно да си яла цитруси, киви, зеле?
Защо не пробваш за ден-два да направиш нещо като диета, да ограничиш храните, които могат да са "дразнител" и да видиш как ще е тогава детето?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #246 -: Януари 16, 2013, 14:45:45 pm »
Не се забавя ваксината. Няма защо.
Няма защо да пускате втора проба.
Ами, ако е грешка и на база тази грешка е предписан АБ. Най-вече заради това искам да повторим. Не знам и аз какво да направя. А и на лекарката трябва да кажа, че за сега няма да даваме АБ и да обсъдим ваксината. Абе пълна каша  :( и като съм притеснена и незнаеща, още по-зле...А отговорността е голяма. Ако е за мен ще си експериментирам, но не е.
Благодаря Ви отново, докторе!
Изолираното само по себе си не е патологична находка, защото този МО се намира нормално там.
Кръвта вероятно е реакция към консумирани от Вас храни ( макар че има и ред други причини).
Оставете само кърмене и не давайте други неща, можещи да го компрометират ( биогаи, и т.н.)
Вземете под внимание храните,за които се пише тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #247 -: Януари 16, 2013, 15:15:05 pm »

Изолираното само по себе си не е патологична находка, защото този МО се намира нормално там.
Кръвта вероятно е реакция към консумирани от Вас храни ( макар че има и ред други причини).
Оставете само кърмене и не давайте други неща, можещи да го компрометират ( биогаи, и т.н.)
Вземете под внимание храните,за които се пише тук.

 :good_post: Доктор Бърди, е супер - както винаги! Врабче, не прави моята грешка - аз като се стреснах в началото, че бебо имаше сериозен рефлукс, акито беше воднисто със слуз, колики страшни и т.н. спрях от раз кърмата и минах на ХА АМ. А, то, може би просто бях яла нещо, което беше раздразнило коремчето на бебо. И Аптамилът да му е бил тежък. Вероятно и от ваксините от болницата имаше странични ефекти. Може би, и клапичката на стомахчето беше забавила леко развитието си в сравнение с другите орагани... Но, всичко премина и след 2 седмици нямаше и спомен от рефлукса - даже сега на 4 месеца вече, само се плюнчи бебо без да има какъвто и да е рефлукс. Наистина този период беше страшен за мен и бебо, но Слава Богу премина. Съжалявам само, че спрях да кърмя толкова рано... Химията в АМ и останалите добавки е много гадна и съжалявам, че трябваше от толкова рано бебо да се тъпче с нея... Дано при теб това премеждие да премине бързо и да няма нищо сериозно. Нали съм все неразбрала - какво показаха изследванията в другата лаборатория?

« Последна редакция: Януари 16, 2013, 15:24:31 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #248 -: Януари 16, 2013, 15:36:18 pm »
Здравейте, днес гледах зъбките на малката и забелязах нещо много странно в устата и  :( забелязах, че нещото което се намира над горния венец (сега видях на диаграма че се казва upper labial frenulum) на нея и започва от началото на венеца от между зъбите направо и даже ми се струва, че от това има и разстояние между предните два зъба  :( :( :( Прочетох, че се прави операция, много съм притеснена, някой да е имал подобен проблем? Предполагам че само няма да се измести нагоре :(
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 16:28:10 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #249 -: Януари 16, 2013, 16:05:57 pm »
криси, не разбирам, какво си видяла? не се шашкай преди да знаеш със сигурност, много малко неща при бебетата се нуждаят от операция, дано бързо лекарите ти разсеят съмненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #250 -: Януари 16, 2013, 16:09:11 pm »
Роуз, Мими, благодаря ви за включването.
Цитруси и киви не съм яла. От плодовете ям само банани. Около Коледа ядох малко зеле, но кръвта се появи чак на 3.01, така че и това отпада.
Вчера и днес няма кървави нишки. Иначе изпражненията продължават да са слузести, точно както и Роуз ги описва.
Резултатите от втората проба ще са готови в събота.

Д-р Бърди, с тази Биогая съвсем се обърках. Отвсякъде всеки я препоръчва-лекари, фармацевти, приятели. От 5.01 започнах и аз да давам. Отделно за т.нар. колики редувам Еспумизан и Колийф. Кой знае какъв ефект не виждам, но може ли с нещо да навреди кокретно Биогаята, след като не я препоръчвате?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #251 -: Януари 16, 2013, 16:14:50 pm »
Спрете бананите!! вероятно от тях е.
Не променяйте нищо друго, освен да избягвате храните, за които тук писахме.
НЕ правете обширни "диети"!! Ограничете прясното мляко до 500 мл/дневно, но в никакъв случай не спирайте "всичко млечно".
НЕ давайте на бебето НИЩО друго ОСВЕН кърма- следете теглото, понякога такива слузести изпражнения има ако кърмата ЛЕКО не достига- увеличете престоя на детето на гърдата. Сменяйте двете гърди в рамките на едно хранене.
Зелени изпражнения и лека слуз при деца изключително кърмени не се вземат под внимание, нито значат нещо ( освен ако няма плеяда други съпъстващи симптоми).


НЕ ДАВАЙТЕ НИЩО НА БЕБЕТО, ОСВЕН КЪРМА! НИТО вода, нито "чайчета", нито "сокове"!!!!! НИТО биогаи... ..
СПРЕТЕ всякакви Еспумизани и Колиййф!!
Стремете се да кърмите добре в рамките на едно кърмене.
Ползвайте залъгалка като "инструмент", за да отличите неспокойствие от глад.

Ако чак толкова имате нужда от нещо против колики "Саб-Симплекс" е най-доброто. В кърма, а не в АМ.
Но няма да се наложи, ако направите нещата,за които ВИ писах.
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 16:22:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #252 -: Януари 16, 2013, 16:36:13 pm »
Elena B казва се на български Френулум, дефакто всеедно това което ти свързва от вътре устната с венеца, като ципа, така май най-добре мога да го обясня  :oops:  по принцип то не трябва да се вижда, а при нея въпросната ципа започва от началото на венеца, между двата предни зъба направо и за това прави разстояние между тях :(

http://community.babycenter.com/post/a33507415/maxillary_labial_frenulum_-_upper_lip_tie

Ето така изглежда и при нея, само че има зъбки вече. Записах час при зъболекар - хирург утре, но аз знам че е това със сигурност  :(


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #253 -: Януари 16, 2013, 16:41:25 pm »
Врабче, ще чакам с теб. Дано да се окаже, че в лабораторията са сгрешили и всичко е нормално. И през това време бебо може да се оправи. За биогаята, която я давахме по препоръки на доки между 2-3 месец - на бебо му усилваше още повече слюнкоотделянето и когато имаше хрема си гълташе от нослето секретчетата, които излизаха с акито като слуз. Карахме един курс и повече не сме повторили, че сега с тези плюнки може бебо да се удави, ако станат още повече :wink: не видях особена полза от тях...  
Криси, това аз го имам от рождение. Искаха да ми го цепят по едно време (не че се оперира - просто се цепва със скалпел или нещо такова беше), но не ми създава проблеми до момента. Ако, то започне да дърпа венците, корените на зъбите се оголват - тогава се цепи, защото може оголените корени на зъбите да се възпалят и те да опадат. При мен е отгоре и отдолу - преградите свързващи устните с венците посредата на челюстите отпред са плътни ципи. Понякога се зачервяват и това означава, че съм пред инфекция в устната кухина, тогава се джабуркам със зъболекарска вода (вода за уста - Елудрил примерно), пия топъл чай и витамин С.
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 17:02:01 pm от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #254 -: Януари 16, 2013, 17:15:02 pm »
Спрете бананите!! вероятно от тях е.
Не променяйте нищо друго, освен да избягвате храните, за които тук писахме.
НЕ правете обширни "диети"!! Ограничете прясното мляко до 500 мл/дневно, но в никакъв случай не спирайте "всичко млечно".
НЕ давайте на бебето НИЩО друго ОСВЕН кърма- следете теглото, понякога такива слузести изпражнения има ако кърмата ЛЕКО не достига- увеличете престоя на детето на гърдата. Сменяйте двете гърди в рамките на едно хранене.
Зелени изпражнения и лека слуз при деца изключително кърмени не се вземат под внимание, нито значат нещо ( освен ако няма плеяда други съпъстващи симптоми).

 
НЕ ДАВАЙТЕ НИЩО НА БЕБЕТО, ОСВЕН КЪРМА! НИТО вода, нито "чайчета", нито "сокове"!!!!! НИТО биогаи... ..
СПРЕТЕ всякакви Еспумизани и Колиййф!!
Стремете се да кърмите добре в рамките на едно кърмене.
Ползвайте залъгалка като "инструмент", за да отличите неспокойствие от глад.

Ако чак толкова имате нужда от нещо против колики "Саб-Симплекс" е най-доброто. В кърма, а не в АМ.
Но няма да се наложи, ако направите нещата,за които ВИ писах.
За бананите наистина не знаех. Точно когато се появиха кървавите нишки изядох доста голямо количество  :(
Прясно мляко не съм пила.
Относно теглото-вчера го претеглиха 4,450 кг, като при изписването на 15.12 беше 3,370 кг.
Освен кърма нищо друго не съм давала да пие. От няколко дни започнах да сменям гърдите в рамките на едно кърмене, защото започна да се изнервя, все едно не му достига. Сега забелязвам, че имам повече кърма.

Имам и още един въпрос. Не трябва ли да пуснем и урина, след като на изследването пише, че бактерията се изолира масово? Няма ли опасност да премине в урината?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #255 -: Януари 16, 2013, 17:35:50 pm »
Не, няма опасност.
В изпражнениятя е нормална находка, няма какво да "лекувате" там, и няма защо пак да правите посявки ( изпражнения).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #256 -: Януари 16, 2013, 17:52:53 pm »
Консумирате ли овесени ядки, ядки, фъстъци, шоколяд с ядки? царевица, продукти с царевично брашно? и ако-"да", кое от тях конкретно?
Д-р Бърди,

Моето бебче е с АБКМ, на кърма основно, едно от храненията е с Аптамил АДЦ. От около месец се появи слуз в изпражненията, не е много, но я има.
Гастроентерологът ни предписа точно да засилим приема на био гайа 8O
Направихме курс 3х5капки дневно, следва в момента 2х5капки дневно.
Промяна в количеството слуз няма.
Аз съм на строга диета, но тя включва точно царевичен хляб 8O
Не трябва ли да консумирам царевични продукти?
Да не би царевичното брашно да му повлиява зле?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #257 -: Януари 16, 2013, 17:53:45 pm »
Криси, хубаво е, че ще се консултираш с хирург, но не позволявай да те наплаши, преди да потърсиш и друго мнение. Също така и на дентален хирург.  Това е "горната юздичка". Понеже ние с Дани имахме проблем с юздичката под езичето и я цепнахме като беше на 1 месец, за да продължим кърменето нормално все пак (сега е добре, плези се идеално, суче), бях чела, че горната също създава проблеми. Попитах тогава лекаря дали може да погледне и отгоре, да види има ли проблем и какво се прави. Той ми каза, че отгоре нищо не се пипа, докато не порастнат постоянните зъби на детето. Наблюдавай, при млечните, ако има "портичка" и тя не е наследствена, значи е от това. Имаш много време, докато решиш какво да правите, ако изобщо нещо правите.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #258 -: Януари 16, 2013, 18:26:20 pm »
Консумирате ли овесени ядки, ядки, фъстъци, шоколяд с ядки? царевица, продукти с царевично брашно? и ако-"да", кое от тях конкретно?
Д-р Бърди,

Моето бебче е с АБКМ, на кърма основно, едно от храненията е с Аптамил АДЦ. От около месец се появи слуз в изпражненията, не е много, но я има.
Гастроентерологът ни предписа точно да засилим приема на био гайа 8O
Направихме курс 3х5капки дневно, следва в момента 2х5капки дневно.
Промяна в количеството слуз няма.
Аз съм на строга диета, но тя включва точно царевичен хляб 8O
Не трябва ли да консумирам царевични продукти?
Да не би царевичното брашно да му повлиява зле?

Да, може би от там да Ви са проблемите, а не от "АБКМ".
АБКМ на кърмено дете е почти казуистика и много, много рядко състояние. Следователно- много е малка вероятността изключително къреното бебе да има АБКМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #259 -: Януари 16, 2013, 18:38:11 pm »
Ами и аз това се опасявах, че нещо бъркам в моето хранене. Слузта се появи близо два месеца след началото на диетата. Когато поставиха диагноза АБКМ изпражненията бяха редки, но нямаше слуз.
Значи спирам царевичния хляб и дано се оправи, жалко че току що излезе топъл от фурната :lol: