0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
meshko106, зеленчуковото пюре просто няма как да даде на бебето достатъчно допълнителни калории за по-значимо наддаване на тегло и да оправдае ранното захранване.

Калориите са в кърмата и АМ, и са от протеините и мазнините. Добавката на АМ има повече смисъл.
Мешко, аз на твое място бих изчакала със захранването. Нямаш причини да го захраниш на момента, спешно.
Дани също е имал месеци, в които повече на см е качвал, отколкото на грамове. Четири см не са никак малко.

Здравейте,и аз се включвам на финала на темичката с въпрос: едната ми близначка плаче денонощно-буквално-спи по макс 30 мин после 3-4 ч реве...за последните 24 в спала общо час. И не се уморява-реве си и то доста силно. Не е гладна,със сменени памперси,не са колики (тях ги получава вечер и знам защо плаче), изхожданията са с нормална честота и вид.няма температура.преди 3 дни я водих по спешност при педиатъра,защото 48 часа плака-не откри нищо нередно-само че има сополи и те и лречат да диша.обаче освен промивки и дърпа е с аспиратора,друго не може да се направи-а нищо не изкарвам от носа...другата и тегля доста,но на тази-не. Днес май пак ще направим 48 часов маратон,както е тръгнало.повдигнала съм матрака и гледам темп в стаята да е адекватна,макар вкъщи да е мн топло по принцип...в петък пак сме на лекар,но не знам дали ще издържа толкова,напеаво е страшно с толкоз рев.
Някой да има идеи?
*
afrodita прави инхалации с инхалатор.Аз така се спасявам.Иначе няма спане когато е сополив Макси.Той направо изтерясва защото не може да диша  пък в устата си има биби (срам не срам обаче още не я отказал, давам само за спане.)
Инхалации не съм пробвала,то на толкоз малки бебчета не знам как изпбщо могат да се направят,особено като пищят и мърдат като луди.и инахалатор пще не съм си купила ...:(
*
Афродита, Жорко беше на 10 дни, когато се наложи да му правя инхалации. С малко бебе е лесно, не може да се съпротивлява много  :)
Моят инхалатор е на Чико, има няколко приставки и маска за бебе ( дете). Доволна съм от него. По принцип инхалаторът на Омрон най-много го хвалят.

Благодаря Мецани, аз съм ползвала точно този на омрон,но за себе си,тъкмо проверявах как върви като цена,че онзи ми беше назаем.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Мен не ми е много ясно - с какво ги правите тези инхалации без лекарство?


  
*
Боби при нас инхалации с ф.разтвор много облекчават дишането.Секретите се втечняват и се отпушва нослето.
Инхалатора ми е Омрон и ползвам една приставка която е за уста.Правя инхалациите от разстояние,  засега не съм ползвала маска. Върши ми чудесна работа.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби при нас инхалации с ф.разтвор много облекчават дишането.Секретите се втечняват и се отпушва нослето.
Инхалатора ми е Омрон и ползвам една приставка която е за уста.Правя инхалациите от разстояние,  засега не съм ползвала маска. Върши ми чудесна работа.
Слагаш го в чаашкта ли - за колко време колко се изпарява?

Верятно ви е  сух въздуха,но за по-лесно защо не пробваш с овлажнител? Таман ще е навсякъде действието . Или дори с мокра кеъпа в стаята или оставен отворен буркан с вода.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби при нас инхалации с ф.разтвор много облекчават дишането.Секретите се втечняват и се отпушва нослето.
Инхалатора ми е Омрон и ползвам една приставка която е за уста.Правя инхалациите от разстояние,  засега не съм ползвала маска. Върши ми чудесна работа.
Слагаш го в чаашкта ли - за колко време колко се изпарява?

Верятно ви е  сух въздуха,но за по-лесно защо не пробваш с овлажнител? Таман ще е навсякъде действието . Или дори с мокра кеъпа в стаята или оставен отворен буркан с вода.

Не се ползват овлажнители за въздух- повишават многократно риска от развитие на Астма/Астматични бронхити.
Широка практика в Европа е да се правят инахалации с физ р-р от обикновени инхалатори при деца- много резултатно е. Е, не го "пише" в книжките, но не значи че не е ефективно.
В Германия, например, е една от най-честите клинични препоръки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
За инхалациите не бях вярвала наистина , че има ефект,но като бях бременна изкарах тежка настинка и след инхалациите с ф.разтвор не остана и помен от секрети.и понеже съм тома неверни,следв път не го взех,щото си викам-то мин.път ми е минало просто,та щях да се удавя и се влачих много дълго. :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не се ползват овлажнители за въздух- повишават многократно риска от развитие на Астма/Астматични бронхити.
Не самият овлажнител, а крайната влажност е това, което ги увеличава. Вие изхождате от мисълта, че у тях влажността е средна и овлажнител ще напраив въздуха влажен, но тя може да не е. При нас например влажността нормално е висока към 65-70% и рискът затова е по-висок заради влажността, въпреки че овлажнители не ползваме. В Далас пък често е 30-35% и там се ползват да качи поне на 45-50% и ползването им там не повишава риска. 

Тук се проеоръчват овлажнители за хора с астма, за да дишат по-лесно .


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Овлажнителите при деца са уреди носещи висок риск от сенсибилизация. Не се препоръчват вече в Европа толкова, колкото преди време.
От овалжнители и климатици в САЩ се напатиха достатъчно... страната има един от най-високите проценти астма/атопия/ алергични заболявания световно.
Такива алергични "епидемии" няма никъде в Европа... .

Само с професионални уреди може да ритмизирате влажността. Ако такива са нужни.
Уреди, излъчващи пара, не са подходящи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди,момичета помагайте.Вчера бях с бебето на преглед за съмнение за шарка.Излязоха му много пъпки някои от тях имат течност под връхчето но върха им не е бял.Предимно са по главата ,лицето,бузките и под косата,има много и по ръцете до рамената.По тялото няма.Лекарката каза че не е шарка а вирусни молуски.Изписа ни Молутрекс кремче,но никъде го няма има само разтвор 5% това едно и също ли е или разтвора е по-силен?От днес тя е отпуска изключи си телефона а аз не знам дали да купя този разтвор.Даже го няма във повечето аптеки а през интернет трябва да го поръчам от една аптека.За разтвора пише че не се препоръчва за деца под 3 год. а той е на 6 месеца.лекарката каза че ако не се излекуват трябвало да се кюретират...............
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Само с професионални уреди може да ритмизирате влажността. Ако такива са нужни.
Уреди, излъчващи пара, не са подходящи.
Извинете, но няма как иначе да се увеличи влажността освен с изпаряване на вода, защото все пак тя е мярка именно за количеството вода във въздуха :-) .


  
*
Д-р Бърди,момичета помагайте.Вчера бях с бебето на преглед за съмнение за шарка.Излязоха му много пъпки някои от тях имат течност под връхчето но върха им не е бял.Предимно са по главата ,лицето,бузките и под косата,има много и по ръцете до рамената.По тялото няма.Лекарката каза че не е шарка а вирусни молуски.Изписа ни Молутрекс кремче,но никъде го няма има само разтвор 5% това едно и също ли е или разтвора е по-силен?От днес тя е отпуска изключи си телефона а аз не знам дали да купя този разтвор.Даже го няма във повечето аптеки а през интернет трябва да го поръчам от една аптека.За разтвора пише че не се препоръчва за деца под 3 год. а той е на 6 месеца.лекарката каза че ако не се излекуват трябвало да се кюретират...............

Ти сигурна ли си, че е крам или че изобщо има крем? Аз в сайта на производителя не виждам, а и на друго място също не намерих крем. Другото, което ми идва на ум е, да не те е насочила към определена аптека, където да ти направят крем от този разтвор. Ако има такъв крем, но при вас го няма може би фармацевта ще ти предложи заместител.
Аз не съм разбрала само разтвор има,даже го купихме.днес се свързах с нея но трябва много да внимавам как го слагам да не го изгоря.Д-р Бърди малко инфо за вирусните молуски може ли?Има ли общо че бяхме на почивка в чузбина и там се появиха първите пъпки,как става заразяването с този вирус?Може ли сега и баткото да се зарази?Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Само с професионални уреди може да ритмизирате влажността. Ако такива са нужни.
Уреди, излъчващи пара, не са подходящи.
Извинете, но няма как иначе да се увеличи влажността освен с изпаряване на вода, защото все пак тя е мярка именно за количеството вода във въздуха :-) .
Говорим за "ритмизиране". А не повишаване.
Само персонални детски инхалатори се ползват за инхалации, а не се ползват уреди, излъчващи пара в стаята.
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 18:25:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,момичета помагайте.Вчера бях с бебето на преглед за съмнение за шарка.Излязоха му много пъпки някои от тях имат течност под връхчето но върха им не е бял.Предимно са по главата ,лицето,бузките и под косата,има много и по ръцете до рамената.По тялото няма.Лекарката каза че не е шарка а вирусни молуски.Изписа ни Молутрекс кремче,но никъде го няма има само разтвор 5% това едно и също ли е или разтвора е по-силен?От днес тя е отпуска изключи си телефона а аз не знам дали да купя този разтвор.Даже го няма във повечето аптеки а през интернет трябва да го поръчам от една аптека.За разтвора пише че не се препоръчва за деца под 3 год. а той е на 6 месеца.лекарката каза че ако не се излекуват трябвало да се кюретират...............
Снимки?
Нещо не е наред... от описанието.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.