0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #160 -: Ноември 04, 2012, 12:30:28 pm »
здарвейте!!искам да ви попитам какав може да бьде режима на едно 17 дневно бебе кьрмата не достига мрьще се многои дохранвам с лактана био!през колко време е хубаво да се храни едно 17 дневно бебе и по колко!а през ноща хубаво ли е да се правар по дьлги пазузи?благодаяре ви


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #161 -: Ноември 04, 2012, 13:52:19 pm »
здарвейте!!искам да ви попитам какав може да бьде режима на едно 17 дневно бебе кьрмата не достига мрьще се многои дохранвам с лактана био!през колко време е хубаво да се храни едно 17 дневно бебе и по колко!а през ноща хубаво ли е да се правар по дьлги пазузи?благодаяре ви
В началото аз се водих от бебето. И ние бяхме на смесено хранене. При нас беше на около 2 часа. По-малко и не е добре за коликите. А за нощните хранения си зависи от бебето - ние до около 4,5 м. спяхме непробудно през ноща по 7-9 часа, те бебетата през деня си наваксват храната. А за количеството е много индивидуално, но на кутиите за АМ има препоръчителни количества за определената възраст. Ние например пиехме по 60 до 80 мл на всеки два часа.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #162 -: Ноември 04, 2012, 18:13:13 pm »
казаха ми че е хубаво да почива стомахчето и вместо АМ през ноща да му давам малко вода мислите ли че е удачно на 17 дена сме?::благодаря за отговора


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #163 -: Ноември 04, 2012, 19:36:28 pm »
Не е удачно да даваш вода. Бебето е малко, коремчето в началото събира милилитри и е нормално бебето да огладнява, като яде ще порасне. През първите 6м т.е. преди захранването бебетата нямат нужда от вода и не е нужно стомаха да почива. С по-често кърмене можеш да увеличиш кърмата и да спреш дохранването. Има тема за кърмене, ако искаш пиши и там.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #164 -: Ноември 04, 2012, 19:39:08 pm »
казаха ми че е хубаво да почива стомахчето и вместо АМ през ноща да му давам малко вода мислите ли че е удачно на 17 дена сме?::благодаря за отговора
НЕ! В никакъв случай. Бебето няма нужда да му почива стомахчето, нито има нужда от вода изобщо. Кой го даде този съвет за 17 дневно бебе?

От къде си сигурна че кърмата не ти достига?

Моите и двете гледах да ги храня през 3 часа, но ако е гладен по-рано, ще храниш по-рано разбира се. Общо взето трябва да го храниш когато е гладен - слагаш на гърда каот заплаче и това е.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #165 -: Ноември 04, 2012, 20:14:27 pm »
mirados , не знам кой ти е дал подобен съвет, но ако е педиатърът на детето - вземи го смени като начало. На тази възраст, моят син имаше поне 8 хранения в денонощието т.е. на 3 часа средно. Случвало се е да са и повече докато беше само на кърма. Когато изцяло мина на АМ - сам си установи график да търси храна на 3 часа, а освен АМ пиеше и вода отделно. Няма такива неща като "да си починело стомахчето" - храниш когато детето е гладно независимо по кое време на денонощието се случва това, особено при такова малко дете!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #166 -: Ноември 05, 2012, 12:10:30 pm »
мирадос, режимът на 17 дневно бебе е да се слага на гърда при първи сигнали, че е гладно или жадно (върти си главата, хапе си юмруците, отваря затваря уста; плаченето е крайна мярка, така че следи бебето и то ще ти покаже кога е гладно и преди да стигне да плаче). ако го слагаш на гърдата достатъчно често няма да имаш нужда да дохранваш. дохранването може да доведе до намаляване на кърмата ти или проблеми при теб със запушване на канали и тн. както са ти писали и по-горе капацитета на стомаха на бебето е много малък 10-20 милилитра, така че не се притеснявай, че "не яде достатъчно", затова е нужно да го слагаш на гърда на поискване.

на лекарката дето ти е казала това можеш да й кажеш следващият път като е гладна да пие една студена вода, за да й почине стомаха, но да не дава такива глупави и опасни съвети. докато започнете захранването няма нужда да му даваш вода, кърмата е 80% процента вода, няма да стои жадно. пиши в темата за кърменето и успех
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #167 -: Ноември 05, 2012, 15:13:59 pm »
Elena B , на мен ми намирисва, че тези "акъли" изобщо не са дадени от лекар, ами от някоя "компетентна роднина", което знаеш в БГ си е просто задължителна част от пейзажа като родиш ;) Наред с "не го носи и не го гушкай, че ще се разлигави", "слагай сол във водата като къпеш, че да не му мирише потта като порасне", "не храни нощем, че като свикне така все ще иска да яде през нощта", "недей да кърмиш на поискване, че ще получи "разширен стомах"... :lol: Да продължавам ли, или и сама се сещаш за какво става дума?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #168 -: Ноември 06, 2012, 13:20:38 pm »
жбрул, дано си права, че ако е лекар е доста страшно. но имам спомен, че четох нещо за препоръка от лекар, дано да греша. а иначе "експерти" дал бог.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #169 -: Ноември 06, 2012, 17:28:07 pm »
Ето на какво мнение е Д-р Birdie по темата за хранене на новородените

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=22516.msg780820;topicseen#msg780820


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #170 -: Ноември 08, 2012, 12:21:03 pm »
Момичета да ви се оплача със зверска алергия сме след като дадох половин лъжичка каша ХУМАНА-овес с праскова -млечна.Сякаш отрова му дадох на това дете...сега така съжалявам няма да дам нищо на тази марка посмъртно.
Това вече трета седмица.
Първо ни изписаха фенистил-капки.-ефект никакъв.
След това Фенистила с един крем приготвен в аптека изписа ни го дерматолог.
Три дни -пак нищо.Спрях новите неща още в началото на алергията.Все пробвани давам, но от пазара, така че не се знае от какво точно е вече.
До сега приготвях аз, но с купени продукти предимно.
Сета сме на АМ-хипоалергенно-само.След това отново от начало -захранване.
 :(Направо ми се плаче.
Вчера гледам едно детенце горе долу колкото нас си гризкаше рогче...
Направо не ми се вярва,че ще стигнем и ние до рогчетата...
Някой имал ли е сходен проблем...Как го решихте?!
А иначе ,да се похваля, че да не е съвсем негативно...имаме един зъб...Първия!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #171 -: Ноември 08, 2012, 12:26:09 pm »
Мисти, надали е от марката. Праскова друг път давала ли си? И ако да - в какъв вид? Виж и състава на кашата, длаи има нещо друго, което не си давала до момента и може да предизвика алергия. Не ти знам схемата на захранване (какво си въвела), за да мога да кажа нещо повече...
И каква ви е точно от алергичната реакция?
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #172 -: Ноември 08, 2012, 12:39:11 pm »
Мисти, надали е от марката. Праскова друг път давала ли си? И ако да - в какъв вид? Виж и състава на кашата, длаи има нещо друго, което не си давала до момента и може да предизвика алергия. Не ти знам схемата на захранване (какво си въвела), за да мога да кажа нещо повече...
И каква ви е точно от алергичната реакция?
Да давала съм праскова замразена от лятото -нектарина.
Кашата избрах овесена млечна и с праскова защото вече бях дала.
Захранвам от 5,5 месеца.Започнах с ябълка, круша,слива,банан,тиква,праскова,оризова каша. В този ред.
Зеленчуците:тиква, сладък картоф , морков, картоф,тиквичка, карфиол, грах, пипер/от червения се обрина и го спрях, дадох зелен и беше ок/.Общо взето бавно и постепенно въвеждах всичко.И когато реших да въведа глутена с овесената каша ... и край!..Дали е от прасковата дали от овеса дали от млякото...Но спрях веднага.И нищо още по зле става...Дано с хипоалергенното се оправи...После пак наново.Дали няма да е по трудно...Пък вече си хапваше  160 гр пюре и май не му стигаше...Дали мога да давам само тиква и ябълка, и хипоалергенното АМ, че имам от село и съм сигурна в тях?!Че поне после да не почвам пак от АБ...?!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #173 -: Ноември 08, 2012, 12:45:06 pm »
Според мен спокойно можеш да даваш храни, които си сигурна че няма да му обострят състоянието - ябълка, картоф, круша, оризова каша.
Вместо Фенистил, питал личната си за Ериус - по мои впечатления по-бързо действа при реакция.
След това, за да разбереш към какво е реакцията пробвай овеса в друг продукт (пюре, каша), прасковата също. Но поотделно и след време.
Това е което бих направила аз.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #174 -: Ноември 08, 2012, 12:51:05 pm »
mimi26 Благодаря за отговора.Щ го оставя три дни само на Ам хипоалергенно и после ще давам само селски сигурни неща ивестно време.Мисля да се консултираме и с алерголог.А овесаната ще пробвам на Хип -чиста овесена, но вече когато напълно се оправи и пробвам всичките стари неща.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #175 -: Ноември 08, 2012, 13:29:54 pm »
Мисти, нектарината не е същото като прасковата, така че реално не си давала.

Не казваш в какво се състои алергията - питам понеже 3 седмици е много време да седи хранителна алергия, да не е от нещо друго? Пък и крема не помага.... не знам, странно ми се струва.


  
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #176 -: Ноември 08, 2012, 18:56:51 pm »
Мисти, нектарината не е същото като прасковата, така че реално не си давала.

Не казто ваш в какво се състои алергията - питам понеже 3 седмици е много време да седи хранителна алергия, да не е от нещо друго? Пък и крема не помага.... не знам, странно ми се струва.
Обриви по тялото крачетата,около устата, подмишниците, под гушката.Около устата изчезнаха, но се появиха под очите.В начало беше само по крачетата, след това и около устичката.В момента около устата няма.Крема го ползваме вече 4-ти ден.Казаха, че трябва поне 9 дни да се прилага.Притеснява ме, че избива на други места вместо да изчезна напълно.Ще видя как ще е след това хипоалергенно АМ.
Следобед дадох оризово брашно с пюре от ябълка и АМ.хипоалергенното.Ябълките ми са селски за това рискувах.Иначе гладен свикна да яде пюрета...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #177 -: Ноември 08, 2012, 19:21:07 pm »
Мисти, нектарината не е същото като прасковата, така че реално не си давала.

Не казто ваш в какво се състои алергията - питам понеже 3 седмици е много време да седи хранителна алергия, да не е от нещо друго? Пък и крема не помага.... не знам, странно ми се струва.
Обриви по тялото крачетата,около устата, подмишниците, под гушката.Около устата изчезнаха, но се появиха под очите.В начало беше само по крачетата, след това и около устичката.В момента около устата няма.Крема го ползваме вече 4-ти ден.Казаха, че трябва поне 9 дни да се прилага.Притеснява ме, че избива на други места вместо да изчезна напълно.Ще видя как ще е след това хипоалергенно АМ.
Следобед дадох оризово брашно с пюре от ябълка и АМ.хипоалергенното.Ябълките ми са селски за това рискувах.Иначе гладен свикна да яде пюрета...
Какво значение има че са ти селски ябълките, ако детето има алергия към тях?
Очевидно щом нови се получават, ако е алергия, не си премахнала алергена и не е от онази праскова преdи 3 седмици.


  
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #178 -: Ноември 08, 2012, 19:26:05 pm »
Мисти, нектарината не е същото като прасковата, така че реално не си давала.

Не казто ваш в какво се състои алергията - питам понеже 3 седмици е много време да седи хранителна алергия, да не е от нещо друго? Пък и крема не помага.... не знам, странно ми се струва.
Обриви по тялото крачетата,около устата, подмишниците, под гушката.Около устата изчезнаха, но се появиха под очите.В начало беше само по крачетата, след това и около устичката.В момента около устата няма.Крема го ползваме вече 4-ти ден.Казаха, че трябва поне 9 дни да се прилага.Притеснява ме, че избива на други места вместо да изчезна напълно.Ще видя как ще е след това хипоалергенно АМ.
Следобед дадох оризово брашно с пюре от ябълка и АМ.хипоалергенното.Ябълките ми са селски за това рискувах.Иначе гладен свикна да яде пюрета...
Какво значение има че са ти селски ябълките, ако детето има алергия към тях?
Очевидно щом нови се получават, ако е алергия, не си премахнала алергена и не е от онази праскова преdи 3 седмици.
само дето тези ябълки ги яде отакто е проял друго освен мляко...и пак ли може да е от тях...?! :( А, ако не е алергия какво друго може да е?! :?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #179 -: Ноември 08, 2012, 19:49:59 pm »
Какво значение има че са ти селски ябълките, ако детето има алергия към тях?
Очевидно щом нови се получават, ако е алергия, не си премахнала алергена и не е от онази праскова преdи 3 седмици.
само дето тези ябълки ги яде отакто е проял друго освен мляко...и пак ли може да е от тях...?! :( А, ако не е алергия какво друго може да е?! :?
Не знам, не съм лекар. Просто казвам. Не знам какво яде и какво не, но ти казваш, че е станало от овес и праскова, а вече 3 седмици не си давала нито овес, нито праскова, а нови обриви се получават. Затова разсъждавам, че може нещо да не е така, знам ли.Ивана един ден на годинка полужи жесток обрви по краката, оказа се екзема. да не помислиш, че това казвам, че е. Просто казвам,че има обриви и от други неща, може би е добре специалист алерголог да го види и на него или нея да разкажеш тези неща, кога кое си дала и кога е имало пак нови обриви.