0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Въпроси и отговори по храненето 8
« -: Октомври 13, 2012, 12:06:43 pm »
Пускам нова тема, защото ме вълнува въпроса с въвъждането на глутена и месото.
и да попитам:
Глутена се въвежда в порденост-овес, ръж, ечемик и накрая пшеница.
Подскажете кое с какво точно, :oops:
Овеса съм взела Хумана -Овес и праскова
Пшеницата -сухари,
 но останалите неща нещо не успях да измисля. :?
В ДМ-а гледах, но съдържанието така ситно написано.... 8O
Глутен ще въвеждам по лъжичка в плодовото пюре.Увеличавам до пълна порция към 6-7 ден.Не разбирам само следващия глутенов продукт по същия начин и за същото време ли се въвежда??!
И след къто се въведе трябва да се дава плътно 1 месец?!След този месец може ли по рядко или поне през ден?!
И за месото:мога ли парелелно да въведа месо и глутен?! :?

Месото в началото, пак по схемата и всеки ден, като се започва с пуешко-като най леко?!
Простете ако питам като олигофрен! :wink:
Ама аз така питам, чета, по пет пъти, от пет места,че да съм сигурна.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 12:16:18 pm от Misty »


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2012, 12:29:20 pm »
За пореден път пускам линка за глутена.

http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/

Има много инфо изписано по темата. Ечемик въведох с бисквити на Плазмон.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2012, 13:19:52 pm »
Има ръжени сухари. Ечемик въведох с ядки. Всеки продукт съдържа глутен да, но съдържа и други неща, така че аз си ги въвеждах всяко за себе си така да се каже.

« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 13:24:26 pm от м-и »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2012, 15:21:43 pm »
А гъбите кога се даваха след 2-та година ли?
Че съм направила чудесна гъбена супичка,ама не смея да дам
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2012, 15:46:18 pm »
Бина, не че има нещо вредно в гъбите, но и за възрастен човек са тежка храна за стомаха. На тази възраст като твоите деца не бих им дала. Моят син е ял няколко пъти. Веднъж ми се стори, че спа неспокойно след това. Не знам дали имаше връзка.
По-скоро ги сложи в някаква манджа, където да преобладава друга съставка - например ориз. И им дай колкото да опитат, но гледай да не е вечер. Но по мое мнение е рано.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2012, 16:57:44 pm »
За пореден път пускам линка за глутена.

http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/

Има много инфо изписано по темата. Ечемик въведох с бисквити на Плазмон.
Това го четох много пъти, по скоро исках практически насоки.Но благодая все пак!
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 18:04:25 pm от Misty »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2012, 21:22:12 pm »
За пореден път пускам линка за глутена.

http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/

Има много инфо изписано по темата. Ечемик въведох с бисквити на Плазмон.
Това го четох много пъти, по скоро исках практически насоки.Но благодая все пак!

Какви практически насоки? То там е доста подробно. Ако имаш някакъв конкретен въпрос питай. Никой не може да ти каже какво да правиш стъпка по стъпка, освен да ти даде схема, която е използвал за захранване  :)

Гъби и аз не бих дала още, защото са тежки. Като ядем пица и иска и той може да пробваме, но аз гледам да е само с подходящи продукти.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2012, 12:01:36 pm »
Пускам нова тема, защото ме вълнува въпроса с въвъждането на глутена и месото.
и да попитам:
Глутена се въвежда в порденост-овес, ръж, ечемик и накрая пшеница.
Подскажете кое с какво точно, :oops:
Овеса съм взела Хумана -Овес и праскова
Пшеницата -сухари,
 но останалите неща нещо не успях да измисля. :?
В ДМ-а гледах, но съдържанието така ситно написано.... 8O
Глутен ще въвеждам по лъжичка в плодовото пюре.Увеличавам до пълна порция към 6-7 ден.Не разбирам само следващия глутенов продукт по същия начин и за същото време ли се въвежда??!
И след къто се въведе трябва да се дава плътно 1 месец?!След този месец може ли по рядко или поне през ден?!
И за месото:мога ли парелелно да въведа месо и глутен?! :?

Месото в началото, пак по схемата и всеки ден, като се започва с пуешко-като най леко?!
Простете ако питам като олигофрен! :wink:
Ама аз така питам, чета, по пет пъти, от пет места,че да съм сигурна.
Като месо съм въвела първо пуешко, но не съм давала първо всеки ден, а през два-три дни. След това давах телешко и пилешко. Около месец и половина след като въведох зеленчуци, плодове и месо започнах с кашите. Първо с безглутенови като оризова, от просо и царивичен грис, и накрая глутеновите като започнах с овеса. Не съм давала по лъжичка и да увеличавам количеството всеки ден, а започвах с малко количество на следващия ден безглутенова и редувах. Пшеницата я дадох във вид на хляб, а сега вече от скоро яде и 7 зърна на HIPP. Но не съм гледала да давам всички продукти както при пюретата-давам единия, следя за реакция като редувам с безглутенови каши и след това гледам някоя друга каша, в която може да има нов продукт и така.


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2012, 12:38:18 pm »
не можах да изтрия този коментар.
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 12:46:17 pm от Misty »


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2012, 12:44:23 pm »
За пореден път пускам линка за глутена.

http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/

Има много инфо изписано по темата. Ечемик въведох с бисквити на Плазмон.
Това го четох много пъти, по скоро исках практически насоки.Но благодая все пак!


Какви практически насоки? То там е доста подробно. Ако имаш някакъв конкретен въпрос питай. Никой не може да ти каже какво да правиш стъпка по стъпка, освен да ти даде схема, която е използвал за захранване  :)
Изреченията с въпросителен са въпросте ми! :wink:
ra4ko75 Благодаря за насоките!
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 12:49:19 pm от Misty »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2012, 14:02:25 pm »
Не разбирам само следващия глутенов продукт по същия начин и за същото време ли се въвежда??!   Аз ги въвеждах за по 4-5 дни всички нови.
И след къто се въведе трябва да се дава плътно 1 месец?    Това за плътното не съм го спазвала.!След този месец може ли по рядко или поне през ден?!   Мисля, че не е проблем да се дава през ден, то си е запознаване с храните в началото.
И за месото:мога ли парелелно да въведа месо и глутен?!  :? Ако паралелно означава примерно 5 дни овес, следващите 5 дни пуйка и т.н. мисля че няма проблем, ако имаш предвид заедно - просто ако стане алергия няма да знаеш от кое е. За реда на месата някъде четох, че не е нужно да се спазва, но аз го спазвах. Както и при глутеновите храни.

Месото в началото, пак по схемата и всеки ден, като се започва с пуешко-като най леко?! Не съм спазвала някакъв ред за всеки ден месо или през ден, след пъвите 4-5 дни като го захранвам. Когато реша, че няма алергия си го готвя и давам.
Простете ако питам като олигофрен! :wink:
Ама аз така питам, чета, по пет пъти, от пет места,че да съм сигурна.

Това е мое мнение, не твърдя, че съм права и няма да се сърдя, ако някой ме поправи.
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 14:04:40 pm от м-и »
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2012, 15:58:08 pm »
Мерси!Сега ми се поизясниха нещата :D
Нямахме проблеми, но нещо ми се изрина от един пипер, пък го хареса...сега давам само от познатите неща, но нещо като лишеиче излезе на бузата.Дали е от храната?!Животни нямаме!Внимателно въвеждах, и се бях успокоила, че всичко е ок.Та за това питам,че ми е притеснено .Вече втори месец захранвам...


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2012, 16:16:18 pm »
Пипера може да  е пръскан с нещо(т.е. пръскан си е 100%, но може да не е изчакан карантинния период или просто самия препарат да му е повлиял на бебо, те пипера го "торят" и да се зачерви), моя син се изрина от картофи. То винаги има притеснения, няма страшно ще пораснат  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2012, 20:54:39 pm »
Мисти, за пипера съм напълно съгласна с М-и. Най-вероятно малкия се изринал от препаратите, с които е третиран пипера - може след време да опиташ пак, но избягвай да купуваш много голям, лъскав, едър и месест пипер - гаранция, че е много торен (това получих като съвет от майка ми, тъй като точно такъв беше купил мъжа ми да си затворим в буркани, така и не затворихме, защото най-вероятно ще се развали, та и на Рая не дадох) по-дребните и тънки пипери са по-малко третирани, не че мога да намеря такива, за да го въведа :wink:

Аз днес за първи път дадох месо - точно два месеца след като захраних - дадох пилешко, съвсем малко парченце, детето си хапна :). Утре ще дам зеленчуково пюре, а в други ден пак с пилешко, но вече по-голямо количество, като чак след третия прием на месо, ще въвеждам нови непознати зеленчуци и плодове, а следващ вид месо след 20-тина дни поне.

За глутена още се колебая, дали да е след 10-я месец както казва Бърди или следващия месец според другите теории там, че прекалено рано и прекалено късно е по-вероятно да има алергии... иначе и аз мисля да спазвам тази последователност.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2012, 14:03:36 pm »

Гъби и аз не бих дала още, защото са тежки. Като ядем пица и иска и той може да пробваме, но аз гледам да е само с подходящи продукти.
Домашна пица ли?Не съм се сетила да предложа :DА с какви домати?Сигурно не от консерва,или?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2012, 14:20:29 pm »
Добра идея за пицата. Аз бих я направила с пресен настърган домат или пък от домашния консервиран.(Бран от градината ни)


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2012, 14:39:07 pm »
Скоро ще почнем храна от детска кухня да взимаме, но четейки менюто виждам, че често десертите са с прясно мляко. Аз този продукт още не съм го предлагала и мисля да го въведа след годинка, тогава десертите какво да ги правя освен да ги предлагам на таткото.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2012, 15:04:19 pm »
Къди, ми но можеш ли да не ги взимаш десертите? При нас може да взимаш ако искаш или само първото/ второто/ третото. А супите как ги правят?


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2012, 15:08:04 pm »
сега видях, че и някои супи имат мляко. Странно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2012, 15:33:28 pm »
Знам, че в крем супите се слага мляко.
Какъв е проблемът с млякото? Доколкото разбирам, прясното мляко не бива да се дава самостоятелно, за да не замести АМ или кърмата, до годинката. Ако е част от манджата обаче, не би трябвало да има проблем.