0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #180 -: Ноември 08, 2012, 19:54:15 pm »
А случайно през това време да си сменяла прах за пране, козметика?
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #181 -: Ноември 08, 2012, 20:19:09 pm »
А случайно през това време да си сменяла прах за пране, козметика?
Все със Тео бебе пера, смених само аромата, от зеления, не се сещам с алое вера ли беше, на жълтия с лайка.Но марката е същата...И все бебешки ...но периода ми се губи...


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #182 -: Ноември 08, 2012, 20:32:02 pm »
Не го изключвай като причина. Различните аромати имат различен състав. А от Тео съм чувала доста отзиви за алергични реакции, аз лично не съм взимала от него, няма и да взема.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #183 -: Ноември 08, 2012, 21:02:54 pm »
Мисти, моят син беше получил екзема от омекотителя. Ползваш ли такова нещо?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #184 -: Ноември 08, 2012, 23:55:51 pm »
Щом се появяват нови значи алергена още присъства. И според мен е добре да се направи консултация с алерголог или поне дерматолог.

Боби предполагам, че ябълките са сигурни за пестициди и други препарати, затова пише, че са селски.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #185 -: Ноември 09, 2012, 01:11:44 am »
Misty - я първо изпери всички неща на детето с друга марка препарат и виж дали пак ще се обрива.
Не съм специалист и аз, но алергия от храни, които подозираш пък вече три седмици не си давала и пак да има реакция ...не ми се вързва.

Щом реагира, значи има контакт с алергена, може да е външен, мислиш за храна защото в това си вторачена. Помисли и за други неща, с които детето има досег, какво си сменяла, кога, може да е нещо наглед съвсееем незначително и да не ти е наум даже.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #186 -: Ноември 09, 2012, 09:42:21 am »
blue_sky не ползвам такива неща... :?
Jbrul  това го направих взех си от стария вид прах за пране на тео бебе Алое вера/с него съм прала от както се е родил/ и всичко изпрах...сега съхне...
За алерголог взехме час но за вторник другата седмица... 8O"Трай коньо за пзелена трева!" :(Педиатърката каза че може да давам, картоф и ябълка -САМО!Че  иначе глад с това мляко 9 кила бебе на къде...А иначе ябълките ми са селски не третирани.Но вчера яде само ябълка и млякото и пак се позачервиха старите петна...Дали да не дам пак пюре от ябълка но купена?!Днес ще се мъчим с картофа -хич не го люби, ама...няма как...
Други промени не се сещам да съм правила...
Благодаря ви за насоките!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #187 -: Ноември 09, 2012, 11:21:12 am »
Може и от козметика да стане. Някакви кремчета, масла, нов сапун.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #188 -: Ноември 09, 2012, 14:50:38 pm »
Misty , не подценявай АМ като храна. За нас възрастните това е просто една напитка, не и за бебетата. Ако мислиш, че ябълка и картоф имат по-висока хранителна стойност и засищат повече от шише АМ - ще трябва да те разочаровам.  :lol: Моят син е бил по-голям от твоя в момента, когато е имал няколкодневни периоди само на АМ, без да приема "нормална храна" и гладен не е оставал никога. ;) Понякога сам е отказвал да яде друго, когато му избива някой зъб и венците му са раздразнени примерно. Друг път, аз не съм давала друго освен "лечебно АМ", когато го хване разстройство, че миличкият е "право черво" като мен и "изпуснем ли положението" - нищо чудно до болница и системи да опре. Казвам го за твое спокойствие, да не се тревожиш, че детето би гладувало и само на АМ да е за известен период от време.

Когато Дани отказа да пие всякакво АМ - това ми беше главният дерт, че вече не мога да решавам лесно и бързо проблема "разстройство" с шише от "правилното" АМ, ами се налагат други, далеч по-трудоемки методи - "диети", на него му писва от еднообразни храни и пр.

Дано всичко е било от перилния препарат при вас. Не го мъчи детето с храна, която не му харесва, дай си му шише АМ, ако го пие охотно и се успокой малко.


И малко в страни от конкретния въпрос, но пак по темата все пак. Не превръщайте захранването и храненето на децата си в ритуал наподобяващ излитане в космоса - нещо сложно, страшно, нервно и което трябва да се случи на всяка цена и на секундата. Децата усещат тази настройка на родителя, изнервят се, започват да реагират на цялата "процедура" неспокойно, започват да "злоядстват" и пр. Като цяло го казвам, не за някоя от вас конкретно, просто го имайте предвид.
С очите си съм го виждала как става, при моето всеядно и ядящо с охота дете, където храненето е "песен"...докато с въпроса не реши да се заеме моята баба. Е, те тогава става страшно ви казвам. Жената приготвя храната, съдовете и приборите, като хирург инструментите си за операция, половин час преди времето в което ТЯ е решила, че малкия ще яде - започва да го дебне, променя й се целият вид и излъчване, напряга се така, че въздухът край нея чак трепти  :lol: Самото "хранене" се състои в гонене на малкия из къщата, притискане по ъгли и тъпкане с лъжицата в устата, опити да го "застопори" на някой стол и пак да го натъпче, крякане, вайкане, тюхкане че ако точно в 13ч. примерно не изяде точно количеството, което тя е решила ще остане гладен... В резултат - Дани стисва устата, или ако му пробута нещо - просто го плюе и я гледа все едно е психично болна. Като я погледам 15-ина минути и "отнема" купичката му и просто я сложа на масата до 5 мин. дребното идва, покатерва се на стола и къде с моя помощ къде сам си изяжда всичко с апетит. Нито го моля, нито го гоня и всичко става лесно, бързо и приятно.
Баба ми, откакто се помня - все опява, че злояди деца й се падали на нея горката и все било адска мъка да ги нахрани. И нейните собствени и нас внуците и правнуците... Откакто я видях в действие, да ви кажа едва ли е виждала злоядо дете тя, просто с това истерично поведение от нейна страна - децата са реагирали като Дани. За протокола, тя и моето твърди, че било злоядо  :lol:
Та, имайте предвид и тези "подробности" като опре до хранене на деца. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #189 -: Ноември 09, 2012, 15:07:18 pm »
а баш, как хубаво си го разказала. нямам научни доказателства по въпорса, но имам собствена теория за злоядите и нормално ядящите деца и все си мисля, че проблема не е в децата :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #190 -: Ноември 09, 2012, 15:24:57 pm »
стефиз, проблемът твърде рядко е в децата, не-ядящи, не-спящи, не-спиращи -да-реват.
да, и моята баба казваше, че в нашата къща ядящо дете не е имало. до ади. затова нея никога за нищо не съм я насилвала, защото мен още ме гонят колко точно съм яла, та трябва да им напомням на колко точно години съм.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #191 -: Ноември 09, 2012, 19:03:05 pm »
Jbrul Толкова колоритно си го разказала.... :D
Паднах от мях, като си представих Дани и бабата в неравна схватка... :D :D :D
При нас като, че ли са малко по добре нещата...Картоф не ще!Ябълката си я хапна!
Еми на АМ и ябълка ще я караме... 8)Обривите доста избледняха.Но във вторник ще идем на алерголог все пак.
Имаш право че нещо се вторачих...в процеса, какта не помня глутени да съм въвеждала, с незнам колко си зърна и прочие...Мааше попарата...и ела да я видиш ква е голяма  сега...
Друго се сетих по повод обрива...скоро слижих един вълнен китеник...вече го "джаснах"  де :lol:, че и от него има вероятност да е.И то доста голяма периода съвпада!
Мерси за всичко златни сте! :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #192 -: Ноември 09, 2012, 19:06:56 pm »
о мисти, това с вълната е стара история, да знаеш как ми подаряваха плетени терлички и не знам още какво си за бебето (новородено), на нашите бях дала инструкции, но разни други хора от родата... но ако е това е белият дявол или там както се казва.
колкото до храненето - аз моята щерка никога не съм я "захранвала" по този начин, не й пречи. ако нямате история на алергии не виждам защо да трябва да броиш зърна глутен и други, но .... пиши какво е казал докторът
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #193 -: Ноември 09, 2012, 20:34:38 pm »
blue_sky не ползвам такива неща... :?
Jbrul  това го направих взех си от стария вид прах за пране на тео бебе Алое вера/с него съм прала от както се е родил/ и всичко изпрах...сега съхне...
За алерголог взехме час но за вторник другата седмица... 8O"Трай коньо за пзелена трева!" :(Педиатърката каза че може да давам, картоф и ябълка -САМО!Че  иначе глад с това мляко 9 кила бебе на къде...А иначе ябълките ми са селски не третирани.Но вчера яде само ябълка и млякото и пак се позачервиха старите петна...Дали да не дам пак пюре от ябълка но купена?!Днес ще се мъчим с картофа -хич не го люби, ама...няма как...
Други промени не се сещам да съм правила...
Благодаря ви за насоките!
Защо ще го тормозиш с нещо, което не му харесва? Аз мисля като Жбрул, така стават злояди децата. Моите ако не искат не ги карам да ядат. Андреа изкара 4 дена само на мляко миналата седмица, понеже нищо не искаше, вероятно защото и излизаха зъби + беше болна. Е,нищо не и стана, а след това пак си стана старото ящно дете,което си знам. днес в градината една гофтета омаха докато още си говорех с учителката и си поиска втора :-).  А че 4 дена не яла, нищо не е се е случило кой знае какво, щом течности приемат. Пък твоето дори е по-малко, АМ си му е напълно достатъчно, ако друго не иска.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #194 -: Ноември 09, 2012, 21:10:28 pm »
По повод захранването, яд ме е че се наложи преинстал на лаптопа и надлежно водените ми записки по захранване /схема достойна за НСИ  :lol:/ се затриха. Пращала съм го файла на доста майки, ако някоя го пази моЕ ми го метне на скайп за архива.

Записки водех с идеята всичко да ми е наготово за второ дете /ако то няма специфичен проблем/, но по повод същата тази схема, която е изпълнена по всички съвременни правила и препоръки съм срещала доста истерични реакции от "много чели" майки, понастоящем обзаведени със "злояди" деца. Изводите оставям на вас. ;)

Глутен въведох мързеливата - с бисквитка "Плазмон - биберон", после всичко друго с бисквитки "Плазмон - 7 зърна". Не съм "пощила" зърно по зърно, не съм мляла каши от екзотични, полезни култури, не съм се видиотявала, че нещо не щял да яде баш сега - ако ще. Като това не му харесва - има бол храна друга, която е подходяща. Всичко си яде човека сега и проблем нямаме.

Естествено, написаното го отнасям за деца, които нямат установени алергии към нещо, или друг вид проблем. Просто с това пусто втелясване българско по въпроса "к'во ШЪ ядем" ми е дотегнало не знам откога.  :? Няма здрав човек, вкл. дете дето да е умрял от глад при наличие на храна, ако го осъзнаят доста хора - по-малко "злояди" деца ще има. То у нас - поне 90% уж са такива, ако слушаме баби, майки и комшиите. ;)

По-лежерно го давайте /не по-малко информирано/ и всичко се получава.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #195 -: Ноември 09, 2012, 22:17:21 pm »
Жбрул,много успокоително звучи споделеното от теб,за такива като мен дето треска ги тресе още преди да са се метнали в "зоната на здрача"Толкова четох за пустото захранване,че сънувам глутени вече,а преди 11 години  не ги бях и чувала даже.На Мария и давах попара от 6 месец със сухари,а другите зърна не си спомням да съм въвеждала.Сега от да се втелясвам сигурно нищо няма да свърша,като хората...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #196 -: Ноември 09, 2012, 22:30:30 pm »
Аз си мислех, че майките които захранват за втори път са по-смели или си карат по стария тертип  :D Една приятелка докато се чудеше как да въвежда глутена по ред и ми обясни, че не иска да яде попара дребното  :D ами я плюе. Въвела му на куп хляб, сирене, масло и как да го дадяла овеса, че колко дни до ръжта  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #197 -: Ноември 09, 2012, 22:48:03 pm »
Аз си мислех, че майките които захранват за втори път са по-смели или си карат по стария тертип  :D Една приятелка докато се чудеше как да въвежда глутена по ред и ми обясни, че не иска да яде попара дребното  :D ами я плюе. Въвела му на куп хляб, сирене, масло и как да го дадяла овеса, че колко дни до ръжта  :lol:
Хе хе, ако имам трето баш така ще захранвам :-).


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #198 -: Ноември 09, 2012, 23:55:41 pm »
Аз си мислех, че майките които захранват за втори път са по-смели или си карат по стария тертип  :D Една приятелка докато се чудеше как да въвежда глутена по ред и ми обясни, че не иска да яде попара дребното  :D ами я плюе. Въвела му на куп хляб, сирене, масло и как да го дадяла овеса, че колко дни до ръжта  :lol:
Хе хе, ако имам трето баш така ще захранвам :-).

Аз още на второто, само да имам.  :lol: Като си спомня с Дани...

Ден първи: 13:45ч,. 2 лъжички пюре от био-тиква /надлежно се записва това, с марката на пюрето и грамажа му даже/ + коментар дали му харесало...записва се количеството АМ, което е изпил след тиквата. Поредица снимка на великото събитие!!! :lol:
Ден втори: 13:47ч., 3 лъжички пюре от био-тиква, пак му хареса, еди колко си АМ
Ден трети: 13:20ч., 5 лъжички пюре от био-тиква, иска му се да влезе в бурканчето, обаче аз съм съвестна майка и му набутвам АМ, да не пукне от алергична реакция към тиква /записвам, че май предпочита тиквата пред АМ/
Ден четвърти: 13:30ч....еми като настоява, че тиквата му харесва пък да си я яде аааа. Изяжда я, записвам си, пие по-малко АМ, изглежда доволен и добре похапнал.
Ден седми: /правили сме пауза все пак/ 12:45ч., пюре от био-тиква и био-картоф, /баси гадното изглежда и мирише/. Детето яде с апетит няколко лъжички, изумена спирам да броя и викам баща му с репликата: "скивай го нашия как набива тази гадост и се радва"  8O Усещам се, че липсва половината бурканче и пак пробутвам АМ. Записвам надлежно неизлагащата ни суха статистика в таблицата...

Към втората седмица ми хрумва, че няма защо да въвеждам нов зеленчук по 3 дни и с по две лъжички. Всички останали са възмутени, прилагам схемата тихомълком, записвам, пак няма проблем.

Решавам, че НАИСТИНА ще следя само най-общите препоръки и срокове, няма да чета определени форумни теми в периода и няма да коментирам как захранвам. Настъпва пълно блаженство за мен и детето и двамата сме щастливи, а той винаги наяден. Откривам лигавниците тип престилка и ползата да имаш лесна за почистване тапицерия на стола за хранене, вече не съжалявам, че ламината у нас не е бленувания преди време пресован бамбук, а към 11-я му месец откривам и частната детска кухня. Още по-пълно блаженство. :lol: Към 15-я си месец обаче Дани откри, че в моята чиния има далеч по-вкусна храна и отказа да го цакам с частната кухня. Относително пълно блаженство - ежедневно полезно готвене и за двама ни, но пък и аз загладих косъма по принуда. ;)

Та така момичета, опитвам се хумористично да ви убедя, че темата може да е важна и сериозна, но не си струва чак лудница и истерия. Храненето е все пак естествен процес за хората, а понякога го забравяме от престараване.


П.П. Пак казвам - за здрави деца говоря, да не стане недоразумение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #199 -: Ноември 10, 2012, 00:43:55 am »
tedi, няма нужда да се шашкаш, аз бях много благодарна когато ми казаха за това -

http://www.babyledweaning.com/, резултатът е усмихнати майка и дете от 6тия месец натам  :)