0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #120 -: Октомври 29, 2012, 19:17:16 pm »
силванченце, водата с нишесте за какво я даваш? ако си е с нормално ако детето, давай си му нормална храна, нали говорехме, че това е най-доброто възстановяване, след като вече му се е регулирал стомаха, според мен можеш и пилешка супа, и месце да му дадеш.

иванита, аз ползвам това http://www.totseat.com/english/home/

мисля, че това са инструкции по които може да се ушие: http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/chairseat.html

само да кажа, че в моят комплект има и една лента около 10 см широка и с залепваща се лента на двата края, за столове, които ниско долу, до седалката нямат облегалка, а празно пространство, слага се за допълнителна опора на гръбчето на детето. нещо не го обясних като хората, но ако искаш мога да се опитам пак.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #121 -: Октомври 29, 2012, 21:23:36 pm »
vanyush, знам тази чаша, ама се чудя още дали да я взема,защото Благовест не се сеща да си повдига шишето/преходната чаша - повдигам му ръчичките, показвам, махам си ръцете и той си отпуска ръцете :-( тва е положението. - Принц
Елена, не разбрах какво ми показваш- някаква чаша ли?защото се отваря нещо друго


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #122 -: Октомври 29, 2012, 21:37:27 pm »
Тези връзки за стол ги има в детският магазин при входа на Южният парк от към Нишава т.е. на ул. Нишава е магазина :D
Цената им е около 25лв. мисля, но ми се видяха малко бош лаф та си рекох "пари на вятъра" :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #123 -: Октомври 29, 2012, 21:54:14 pm »
иванита, нали ти питаше за столче от плат за като сте навън? това съм дала, стола, който аз ползвам и инструкции за ушиване, които случайно намерих. ако не си питала ти, извинявай.

къди, зависи какво имаш предвид под бошлав работа. на мен ми беше много удобно, особено като сме пътували извън лондон, в софия и по други места, където няма столчета в ресторантите. но аз не ползвам количка, така че ако нямам такова нещо трябва детето да у мен през цялото време. та в този смисъл, зависи за какво ти трябва и колко време прекарваш с детето в заведения, ние често сме навън, така че го използвах почти всеки ден. откакто порастна ползвам само допълнителната лента - слагам й я като колан.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #124 -: Октомври 29, 2012, 22:21:47 pm »
Elena B, аз питах и благодаря :). Гледах го това в предишната тема, но май не ми се занимава с поръчки от чужбина, а и с доставката ще ми излезе златно направо. То и така си е скъпо за едно парче плат. За това ми се щеше нещо местно, хем да погледна/пробвам.
КЪДИ, сещам се за магазина и ще погледна при удобен случай. Много мерси! Бошлаф или не, подозирам, че все ще е по-добре от 11-килограмовата ни количка, която често блокира пътя на сервитьорите :) Пък и 25 лв. ще преглътна по-лесно от 25 лири  :lol:
ivanita, да не би господинът да не е по пиенето просто? Моята госпожица отлично знае кога потича водата, за това много внимава да не й наклоня аз чашата. Като я дам, грабва я, захапва и хуква из стаята гризейки ръбчето :) Е, веднъж на високосна година надига (и се олива подобаващо)...
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 22:34:20 pm от vanyush »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #125 -: Октомври 29, 2012, 22:48:22 pm »
Момичета, от петък сме си в къщи, изкарахме няколко дни в инфекциозната болница, влязохме вторник на обед.

А какво да давам, вече два дни е с нормално ако, но давам само специално мляко и бисквити и малко ориз.От утре какво да давам, морков и картоф не иска, някаква супа пилешка да дам ли?А кисело мляко с бисквитки и нишесте с вода кога да дам, тях поне ги обича.

Силве, когато аз бях с децата в инфекциозна болница при изписването ни (вече бяха с нормални изпражнения и тримата) не си спомянм някой да ми каза какво да правя и аз реших, че ни се е разминало. Факт е, че 2 дни по-късно се върнах там отново с Никол. Тогава едната лекарка ми каза, че най-малко седмица дори 10 дни трябвало детето да е "на диета", в смисъл да се внимава с храната която му се дава.  

А аз направих грешка като реших, че стомахчетата им вече са ок и освен лечебното мляко ги метнах и тримата на обичайното им меню. Алекс също го повтори но в по-лека фаза и затова само с Никол ни приеха вторият път.

Моят съвет е да продължиш още няколко дни внимателно с храната. Без мазнини, захар и храни, които предразполагат разхлабване. Предполагам си въвела ориз (как не ми идва друго на ум сега:) освен картофите, които пък отказва да яде). За следобедна закуска можеш да му дадеш печена ябълка. Мисля доста се харесва на децата. Пилешката супа също не би му навредила мисля.

« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 22:51:18 pm от Lisko »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #126 -: Октомври 30, 2012, 07:49:38 am »
А с тия чаши http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11722&cat=91 децата ви не разливат и не мажат ли?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #127 -: Октомври 30, 2012, 08:13:08 am »
Тук на това му викат BRAT диета - Banana, rice, apple sause, toast. Това традиционно са предписвали винаги след стомашно чревни заболявания. Обаче сега са го сменили казват да не се пие мляко, сладки и газирани напитки, не много мазнини и това е общо взето, но да не е чак толкова стриктна диетата само от 4 неща. И дето вика Лиско,да няма разхлабващи храни, ама то егати ако някой се прибере в къщи и даде сини сливи ще бъде голям куриоз :-).

По повод захранването една смешна случка - моята малка госпожица Андреа вече е захранена с ребра на скара. Вчера имаше рев да ядяла каквото имам в чинията и накрая викам ще и го дам, да види че не може да го дъвче и да миряса, понеже няма кътници. Ми нашата като си заглозга реброто, не го пусна докато не изяде половината. Направо ме сбърка, как яде това нещо само с предни зъби не ми е ясно. Мъжът ми каза, че вече трябвало и тях да ги предвижда в скарата :-).


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #128 -: Октомври 30, 2012, 08:53:14 am »
Момичета, от петък сме си в къщи, изкарахме няколко дни в инфекциозната болница, влязохме вторник на обед.

А какво да давам, вече два дни е с нормално ако, но давам само специално мляко и бисквити и малко ориз.От утре какво да давам, морков и картоф не иска, някаква супа пилешка да дам ли?А кисело мляко с бисквитки и нишесте с вода кога да дам, тях поне ги обича.

Силве, когато аз бях с децата в инфекциозна болница при изписването ни (вече бяха с нормални изпражнения и тримата) не си спомянм някой да ми каза какво да правя и аз реших, че ни се е разминало. Факт е, че 2 дни по-късно се върнах там отново с Никол. Тогава едната лекарка ми каза, че най-малко седмица дори 10 дни трябвало детето да е "на диета", в смисъл да се внимава с храната която му се дава.  

Предполагам си въвела ориз (как не ми идва друго на ум сега:) освен картофите, които пък отказва да яде). За следобедна закуска можеш да му дадеш печена ябълка. Мисля доста се харесва на децата. Пилешката супа също не би му навредила мисля.


Благодаря, Петинка!

До вчера съм давала само мляко ал110, обикновени бисквитки, ориз и няколко парченца пиле, и малко сухари.От неделя е твърдо акото, даже от събота следобед.Но свърши млякото, и опитах да дам хумана за диария, но не го хареса, и сутринта дадох от фризолака.
Не знам какво да давам, малкия в последните три месеца е много злояд, и карахме основно на нишесте с мляко, кисело мляко с бисквитки и плодова каша, по малко съм пробутвала попара и пилешка супа.

Какво от тези неща мога да дам, кисело мляко с обикновени бисквитки добре ли е?
А нишесте с вода, да не го раздразни млякото, но пък в него има захар, плодова каша не е добре още сигурно, освен само ориз да предлагам  :) .
Имам пюре банан, и банан с ябълка, те ще му харесат, но мога ли да дам вече?
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 08:55:39 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #129 -: Октомври 30, 2012, 09:00:45 am »
Имам пюре банан, и банан с ябълка, те ще му харесат, но мога ли да дам вече?
Банана е първото, с което започват тези диети и без това.



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #130 -: Октомври 30, 2012, 10:01:29 am »
Силванче, не му пасирай банана, а му дай 1/3 от банана, нека да си го държи в ръчичка и да си отхапва от него. Същото важи и за картофа. Свари му го, охлади го и му го начупи на парчета. Лиско ти е казала за печена ябълка.
И най-важното - не го насилвай да яде.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #131 -: Октомври 30, 2012, 10:12:57 am »
А с тия чаши http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11722&cat=91 децата ви не разливат и не мажат ли?

А, моето специално пак разлива и маже, но в пъти по-малко. Чашата принципно не тече като я обърнеш, но остава по някоя капка в улейчето все пак. Не е като да ливне 200 мл. от обикновена чаша и да скочи в тях  :wink:
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #132 -: Октомври 30, 2012, 11:28:14 am »
Като сме  на тема чашки избрала съм да взема като първа чашка тази:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11240&cat=91
Как мислите дали е добра за нашата възраст?!
И да попитам за глутена, дадох овесена каша на Хумана с праскова, млечна.Половин лъжичка в плодовото пюре.Резултата-обриви по вратлето устичката и по крченцата.Уж много четох и внимавах... :oops:Обадихме се на Педиатърката предписа- Фенистил капки,днес ще ходим  и на консултация.
Някой имал ли е подобен проблем?!Толкоз го мислих тоз глутен.С каката даже не помня как точно го въвеждах този глутен 8O.Пък и проблеми нямахме. :?
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 11:35:57 am от Misty »


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #133 -: Октомври 30, 2012, 12:04:15 pm »
Майче, аз на твое място бих изчакала 1 седмица или колкото там каже педиатърката и бих започнала с чистата овесена каша на Хип - безмлечна. За първи път ли даваш млечна каша?
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #134 -: Октомври 30, 2012, 12:19:10 pm »
Майче, аз на твое място бих изчакала 1 седмица или колкото там каже педиатърката и бих започнала с чистата овесена каша на Хип - безмлечна. За първи път ли даваш млечна каша?
Да, със сигурност ще изчакам Гери!
Да, за първи път давам млечна, дали пък не е от млякото в кашата?!Но пък давам и АМ вечер.Нали бяхме говорили с теб , и ra4ko 75 точно за млякото в млечните каши...


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #135 -: Октомври 30, 2012, 12:24:48 pm »
Ами според мен е все едно си дала 2 нови неща така... В схемите, които имам гледам, че въвеждат млечните каши като нова храна. Не знам дали така е правилно, но и аз така ще дам.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #136 -: Октомври 30, 2012, 12:27:15 pm »
Ами според мен е все едно си дала 2 нови неща така... В схемите, които имам гледам, че въвеждат млечните каши като нова храна. Не знам дали така е правилно, но и аз така ще дам.
Има логика в това!Ще направя консулт с лекарката и след седмица две ще дам само овесена.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #137 -: Октомври 30, 2012, 12:27:55 pm »
Ние също се обринахме при първия прием на овесената каша. Но аз започнах с овесена безмлечна. Не съм давала лекарства. След известно време пак му дадох, но вече му нямаше нищо. Ние сме с АД и аз си мисля че овесът му подейсва първия път просто алергично, може би му е дошъл по-силен като храна.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #138 -: Октомври 30, 2012, 15:13:24 pm »

И да попитам за глутена, дадох овесена каша на Хумана с праскова, млечна.Половин лъжичка в плодовото пюре.Резултата-обриви по вратлето устичката и по крченцата.Уж много четох и внимавах... :oops:Обадихме се на Педиатърката предписа- Фенистил капки,днес ще ходим  и на консултация.
Някой имал ли е подобен проблем?!Толкоз го мислих тоз глутен.С каката даже не помня как точно го въвеждах този глутен 8O.Пък и проблеми нямахме. :?
Не е от глутена, първо защото от него не се получава това, което описваш ( то не е класическа алергия) и второ и по-важно, защото в овеса ( ей, заболяхаме пръситте да го пиша това) глутен НЯМА. От нещо друго в кашата може да е или дори от овеса, но не е от глутен.



  
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #139 -: Октомври 30, 2012, 15:52:52 pm »
и второ и по-важно, защото в овеса ( ей, заболяхаме пръситте да го пиша това) глутен НЯМА. От нещо друго в кашата може да е или дори от овеса, но не е от глутен.
Нямам претенции за магистър по въпроса, но навсякъде четох че се започва с овеса понеже има ниско съдържание на глутен?!Къде е истината в крайна сметка?!
Рачко беше споделила по  горе, че и Марти се е обринал пак от овесена каша...