0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #200 -: Ноември 10, 2012, 05:46:14 am »
Жбрули,май ще стана фен на твоето"неправилно" захранване:)А прословутив глутен,дето ими толкова противоречиви мнения-кога и как-на кой месец го даде?Моята Мими умираше за корички хляб около 6-7 месеца,давала съм най-различни хлябове,кога какъвто има.Елена,звучи интересно утре ще си го прочета по обстойно,че сега в 5.40 не мисля много добре на английски:)
П.с. Сега колко ми е лесно ,като кърмя храната все си е с нас-топла и вкусна,ако така да си караме поне годинка...Ама нямааа,след 2 месеца се започва великото захранване:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #201 -: Ноември 10, 2012, 06:50:59 am »
Жбрули,май ще стана фен на твоето"неправилно" захранване:)А прословутив глутен,дето ими толкова противоречиви мнения-кога и как-на кой месец го даде?Моята Мими умираше за корички хляб около 6-7 месеца,давала съм най-различни хлябове,кога какъвто има.Елена,звучи интересно утре ще си го прочета по обстойно,че сега в 5.40 не мисля много добре на английски:)
П.с. Сега колко ми е лесно ,като кърмя храната все си е с нас-топла и вкусна,ако така да си караме поне годинка...Ама нямааа,след 2 месеца се започва великото захранване:)
Глитена казват най-добре да е преди да стане на 7 месеца, някъде в 6тия.

Жбрул, разсмя ме, особено с това 13:47 :-). Много си точна. Накара ме да си погледна записките - аз съм писала само на кое хранене е, сутрин, обед или вечер.Започнала съм с 1/2 ч.л. оризова каша. 1/2 лъжичка?! хе хе, бая шашната трябва да съм била. А с Андреа само записвах какво съм дала, че да не се прецакам пак да захранвам бавно със същото. 
 


  
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #202 -: Ноември 10, 2012, 11:08:06 am »
Jbrul Имаш литературен талант! :) Идвало ли ти е на ум, че може да пишеш хумористични разкази и новели!?/може и да ти е професия и в действителност де!/
Ако се навиеш,аз ще съм ти най запаления четец!  :D :D
Колкото до захранването на второ дете и отглеждането му, сега си давам сметка, че с първото бях толкова спокойна и търпелива...само на 25 години без форуми и интернет.Без грам опит и информация!
А сега,елате ме вижте...чета, правя, струвам, все едно подготвам совалка в космоса...
Добре, че има нормални хора като вас, че да се освестя...
Както има една преказка невежеството е спокоиствие!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #203 -: Ноември 10, 2012, 11:51:04 am »
Аз със захранването пък започнах да водя и график на отаналото хранене, да не би да настъпят промени и кльощавото ми дете да умре от глад  :lol: Преди 15г се чудех приятелката ми какво се шашка, че детето и нещеше да яде и го хранех аз  :) Що самелети отнесе и как го учих да бръмчи с пълна уста  8O а елате да видите сега. Забранявам игри с храната  :lol: ама няма кой да го храни бе  :D
Жбрул винаги се разсмивам с твоите постове, то на цялото сиво ежедневие трябва и нещо цветно. А тиквата и аз още и се чудя на аромата, пък с пиле да не говорим как е, но човека маха и не души.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #204 -: Ноември 10, 2012, 15:02:19 pm »
Оо, аз бях същата като Jbrul, :D - всичко надлежно написано в табличка, в тетрадка. Даже ( не ми се смейте) съм си писала и кога е акало детето. Още отпреди захранването. Сакън ако пропусне ще му стане нещо.  :lol: :lol: :lol: Моя щеше ме праща за жълта книжка.
В началото и аз четях, четях, еее голяма наука ми се видя. osi_10 И си викам "Е ся ша омотам работите и ще повредя детето." В началото не вървеше, но това го отдавам на това че май не беше готов за захранване. Обаче като разбра че тези храни наяждат - нямахме проблем. Не е отказал нищо. Дори след храна от детска кухня съм му давал пюре от агнешко, уж да го захраня с него :D( и то на Ганчев - нема такава гнусотия) и пак яде и отваря устата :eating:  Пу пу, да си остане такъв ящен!
Така че ако няма някаква история с алергии, и стига да се спазват що годе препоръките кога каква храна, и без да се втелясва човек колко е изял мъника, според мен няма да има никави проблеми с захранването.
Elena B, нищо против твоето захранване, обаче аз ако чаках моето да прояви интерес към храната ни, и най-важното, да си я сложи в устата, щяхме си караме още само на АМ. :lol: :lol: Нали си е принц, трябва му сложиш в устата. :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #205 -: Ноември 10, 2012, 15:32:37 pm »
Теди, както споменах вече, "великата и изрядна" схема за захранване на Дани потъна с още "по-великия" Windows XP наскоро. Светла й памет както се казва.  :lol: Ако някоя от майките на които съм я пращала още я пази, ще опитам да издиря файла и ще ти го пратя просто за инфо. За глутена мога само по спомени да опитам да кажа кога е било и мисля, че е било след 7-я месец със сигурност. Понеже с моето захранване "самоделка", което стартира на 5м.28 дни, първо реших да давам само зеленчуци и ги въвеждах по ред на номерата над месец и нещо, после захванах плодове, пък някъде между тях бутнах бисквитките "Плазмон" /прословутия глутен/, после подкарах и месото... С кашите не ми се получи, не щя каши от кутийка, което ме зарадва донякъде понеже много мразех да ги забърквам. Така и така захранвах от бурканчета открих, че се предлагат и редица каши в бурканче, които Дани си хапваше безотказно. Ако от мен зависеше - също щях да си го храня само с АМ поне до годинката, поради мързел естествено, с шишетата ми беше от удобно по-удобно, ама...няма начин.

Боби, баш така си записвах часовете човек, сериозно, но изобщо не мога да ти дам смислено обяснение защо съм го правила. Една таблица на "Word" си бях начертала, с разни графи в нея и си ги попълвах старателно при всяко хранене. Дата, на каква възраст е точно в момента - месеци и дни, кое е храненето за деня, точен час, какво давам, ако е ново - оцветявам вида храна в червено, колко грама и от какво е ял конкретно, вид пюре, марка на същото, графа "забележки"...чудУ ти казвааам  :lol:

П.П. Misty , мерси за комплимента, "талантът" ми го ползвам за да забавлявам вас тук понякога. Професионално съм мнооого далеч от такива занимания.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #206 -: Ноември 10, 2012, 22:42:59 pm »
И аз всичко описвах и по дни, и по часове и реакции и накрая с това влизане в болницата всичко отиде "в канала".
И така бързо въведох глутен и сирене, че чак свят ми се зави - с цяла паница с попара, която Рая омаха на един дъх :lol: :lol: :lol:.
А докторката завеждаща на инфекциозно, беше смаяна как 7 месечно ми бебе не е яло все още попара, "какво съм чакала?!"
Та така целия ми план и старание около захранването останаха на заден план :), та сега го карам както дойде :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #207 -: Ноември 10, 2012, 22:48:09 pm »
На завеждаща инфекциозното й кажи, че моят син още не е ял попара. Не съм голяма фенка, а и сутрин мъжът ми приготвя закуската, а той дори не знае какво е това.
Голям пропуск си направила, че не си дала на Рая попарата по-рано.  :x

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #208 -: Ноември 10, 2012, 23:30:25 pm »
Хахах, онзи ден водя моя мъж на лекар, влача и детето съответно. И лекаря ме пита още ли го кърмя, изумен, че имало такива хубави храни(АМ)  :lol: И още повече, започва да ми разправя как една луда майка, с дете колкото моето го държала 6м на кърма само  :lol: че той моя и след 6м трудно приемаше друга храна и си търсеше млякото. Пък вие за попарата се притеснявате  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #209 -: Ноември 10, 2012, 23:45:25 pm »
М-и, имам приятелка, чието дете ще стане след месец на три години и все още се кърмят. Въпрос на избор. Аз не бих го направила, но защо да осъждам нейното решение?! Важното е да са доволни.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #210 -: Ноември 11, 2012, 01:21:23 am »
Блу, би ли дала на дребния за закуска филия с масло /може и препечена/, сирене и нещо за пиене към това - мляко, вода, чай...
Ако би го направила, то аз лично никаква разлика не виждам от това да му направиш попара. :lol: Разликата е само във вида на тези продукти, преди да ги изяде и в главите ни. Иначе - пак ще яде хляб, масло и сирене, ако помислиш реално.

На "попара" скачаме толкова, защото е нарицателен пример на педиатри, баби и който се сетиш, как "нещо не правим както трябва", не че нещо й има на същата като храна конкретно. Какво да й е?!! Хлаб, сирене и масло...брЯх, че ужасно. ;) Принцеса с кашквал и кроасан /домашен естествено ;)/ със сирене, все едно е кой знае колко различно, освен на външен вид. Ами не, не е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #211 -: Ноември 11, 2012, 06:30:15 am »
Въобще не е глупаво това, че питат точно за попара. Попарата я казват, понеже за едновремешните условия е била това, което съдържа всичко необходимо за балансирана закуска- зърнени храни, протеини и мазнини -съобразено с нашата кухня. Тук не дробят хляб, а дават „cereal“, което реално е същото, ама пресовано,направено в търгоски вид и често с добавени витамини. 
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 06:33:33 am от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #212 -: Ноември 11, 2012, 09:03:55 am »
Като сме на тема попари, днес дадох на Рая за закуска "попара" от елда със сирене и масло, като елдата не каша, а на зърна.
Странно на вкус, но не беше лошо и аз си хапнах, Рая учудващо си дъвка спокойно, въпреки че аз се притеснявах, че не е пасирано.

Отделно, за който се чуди какво да дава за закуски или обяди, от седмица Рая яде и качамак и е на почит, колкото и кус-куса :)

А тая докторка в инфекциозното, изобщо не беше фенка на кърменето - "какво било това кърмата - нито вода, нито храна". Но факт, че диарията спря от раз като спрях да кърмя :o АМ-а продължава да се отказва и днес вече идва ред на киселото мляко :wink:

Едит: кога е удачно да дам пресен чай, имам липов цвят, но не смея. От друга страна май прясно запарен чай е по-добре от тези готовите гранулирани. От този на Хип Рая изпива цялото шише на един дъх, както не очаквах вече да я видя да пие от биберон, че накрая и реве за още.
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 09:15:10 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #213 -: Ноември 11, 2012, 11:22:22 am »
Кога давате на децата да ядат каша сами? Днес правих овесени ядки и човека се сърди иска той да е с лъжицата пък маже и блъска ама с помощ омете една чиния  :)

Радостинка аз купувам от светлата елда, тъмната ми горчи от люспите и сякаш детето  не я харесва(но моя мъж казва, че това било истинска гречка, другата каква е не знам  :lol:) За чая мисля, че след 1г., но ти си решаваш.
Блу скай и аз не съм сигурна дали ще кърмя до 2-3-4г, но просто ми  странно лекарите да имат претенции и проблеми с това.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #214 -: Ноември 11, 2012, 14:32:27 pm »
м-и нашите Убавци са на почти на едно с някой друг ден разлика :lol: и Марти вече 2-ра седмица отказва да яде,ако не му дам лъжица и се мъчи детето само да хапва,аз давам с лъжицата и той милия бута с неговата и едно мазане става :D.
Но аз няма как да му помагам защото храня двамата едновременно :P,скоро и Криси ще започне така,че се учат един от друг и тогава язък ми за ремонта в кухнята,ама така ще е.
Та така де на една възраст са и най вероятно им и е дошло времето за това
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #215 -: Ноември 11, 2012, 15:18:01 pm »
Не знаех че има светла и тъмна елда, тази която съм купила е от тъмната явно - тъмно кафява е и вярно има някаква горчива или тръпчива нотка, но пък Рая си я хапна  :wink:

За чая питам, защото все се намира някой около мен да ми дава акъли  :lol:, често неправилни, колкото да ме объркват само  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #216 -: Ноември 11, 2012, 15:29:12 pm »
Джей, аз нямам нищо против попарата. Само дето съм сигурна, че той няма да я яде. Супа яде, но като сложа хляб вътре, не я одобрява. Иначе не се сещам да му правя попара. От друга страна, не виждам какво толкова е пропуснала 7-месечната Рая от факта, че не е яла, че чак и педиатрите да се чудят.

м-и, бина, не помня кога точно започна моят син да яде сам, но на първия ден в яслата ни питаха дали вече може. Беше на 1,5 г. тогава. Така че, малко преди това ще да е било. Оставяйте ги да се опитват, щом проявяват интерес! Купете от пластмасовите лигавници, които отпред имат като улей, където се събира всичко! Е, ще пада мацане, но не се става лесно човек.  :lol: Моето дете още яде с такъв лигавник. Вече се справя и без, но има случаи, когато държи да си препълва лъжицата с кис. мляко и тогава просто няма как.




*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #217 -: Ноември 11, 2012, 15:58:09 pm »
radosttinka не виждам проблем да даваш домашно приготвен чай от нещо, щом на малката й харесва. Предполагам, че може да е от всичко, което е по етикетите на гранулираните детски чайчета /да заложиш на сигурно както се казва/. Можеш да го правиш с различна концентрация - съотношение вода и "материал", който да вариш. Подозирам, че няма да се пие така охотно като този на ХИП, понеже едва ли в домашния ще добавиш захар ;)
Аз давам само чиста вода - не от някакъв "фанатизъм", а поради лично убеждение, че няма нужда да давам друго за пиене на този етап. И аз самата, освен определени видове алкохол /нормално за възрастта ми все пак  :lol:/ пия само вода, не обичам сок, газирано и пр. Но пък и моето хлапе си пие охотно вода, още от времето когато сучеше де...та не ми се е налагало да мисля как "да пробутам течност". Гранулиран чай съм давала, когато имаше колики, уж с някакъв спомагателен ефект по проблема... Еми само дето се набутах да ти кажа, иначе и у нас се тачеше тази "напитка", ама минаха коликите и нЕма чай на гранули вече.  :lol:


Блу, нито Каи е пропуснал нещо като не е ял попара, нито Рая се е "набутала", че е яла попара. Идеята ми беше единствено, че същественото е какъв вид храни се поемат, а не точно под каква форма са същите, или как изглеждат на вид ;) Понеже в България специално /не при вас/, гледам една такава точно "мода" по отношение на въпросната попара й отхвърлянето й като добра храна, не защото не е, а по съвсеееем други причини. Ако даваш попара си едва ли не "неграмотна и недостатъчно модерна и чела майка", или "явно слушаш бабите"... Нещастната попара  :lol: се сдоби с егати "лошата слава" по някакви причини, нямащи нищо общо с качеството й като храна всъщност. Дето има една дума, от твоето изказване взех повод за темата като цяло, не е упрек към теб някакъв, но ти си наясно и без това.


За яденето сами...оставях го когато започна да опитва упорито, било е към 1,3 - 1,4г. така по-сериозно да опитва де, не само да цапа. В момента с вилица борави безгрижно, с лъжица все още му е по-трудно, особено при много течна храна - олива се, маже наоколо... Ама не съм впечатлена, той и баща му е същия със супите, хем е на 37 вече.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #218 -: Ноември 11, 2012, 16:06:21 pm »
Благодаря ви, аз вилици давам и между другото храня ако е съгласен иначе си разменяме пълна празна и така, но лъжица с нещо течно   :lol: и освен това не съм сигурна да яде или да маже иска, че я върти както дойде и тропа с нея в купата. Още не съм купила лигавник с джоб, но той и платен не иска та не знам, освен да имам още едно излишно нещо. От скоро престраших да дам да си държи сам банана(предвид, че не се пере), справя се прекрасно, но като се понаяде и стой та гледай ако правя нещо и не съм забелязала....
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #219 -: Ноември 11, 2012, 20:31:01 pm »
То при нас един филм се получи... спрях да кърмя, АМ не иска, вода не иска, та затова опряхме до чая, то само на сухи храни не става, трябва и течности.
Джбрул, иначе подозирам че харесва чая на Хип точно защото е леко сладък, а в домашния наистина няма да сложа захар :wink:
НО, след топлия чай няколко вечери подред, днес ударих десятката с цяло шише АМ  :D
Дано само не е инцидентно, че да се върнем на нормалния хранителен режим за едно бебе - поне сутрин и вечер мляко, а не само въглехидрати.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!