0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #260 -: Декември 12, 2012, 19:22:31 pm »
Аз слагах по 1-2 сухара, но нещо спрях да ги купувам и сега слагам 1 филия хляб и ядем.[quote  author=м-и link=topic=48663.msg976850#msg976850 date=1355330809]
Аз съм ползвала пълнозърнести сухари, моят син различно изяжда, затова чупя 4-5 сухара и ям с него  :D Понякога изобщо не яде 1-2л и това е, аз затова съм 5кг нагоре сигурно  :?
[/quote]

 :lol: :lol: :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #261 -: Януари 11, 2013, 16:27:38 pm »
Здравейте,след 2 дни заминаваме за дълга ваканиция,сега събирам багажи и се чудя какво да взема за Жаклин,като храна.Досега съм захранила с почти всички зеленчуци(без чушка)давам по 60 гр на обяд в 12 и после кърмя,не искам да замествам още изцяло хранене.Сега за там съм купила зеленчукови пюрета,да взема ли и плодови,ако да кога да давам следобед в 15 или в 18 часа?
Каша да взема ли,ако да каква и кога да я давам?
Месно пюре какво и кога?Ще сме там 45 дни,т.е.като се върнем малката ще е почти на седем месеца и половина,тревожа се да не изпусна времето за въвеждане на дадена храна,например глутена?Него кога и с какво да въведа?
Знам че са много въпросите ми,ама уж четох уж разбрах и сега ,като дойде време да тръгваме и блокирах :oops:
Искам да си нося всичко за нея,защото все пак отиваме в много различна държава с различни от нашите плодове и зеленчуци и не бих искала да експерементирам.
Да дам първо плодово пюре или пресен плод?Банан например намачкан?
Ох,що така се паникьосах не знам...Адаптирано мляко взех за всеки случай,да не стане някой сакатлък с кърмата.
Благодаря на тези ,които ще изчетат тревогите ми и ще ми дадат акъл:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #262 -: Януари 11, 2013, 16:48:56 pm »
В тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34267.0;all има няколко варианта на въвеждане на храни. Харесай си някоя схема и виж според нея какво ще трябва да въведеш през времето на отсъствие и си вземи такива пюрета и каши. Плодовете можеш да въвеждаш след зеленчуците наобяд т.е. даваш си зеленчуковото, после плодовото пюре за захранване - 2,4,8 лъжички и след това можеш да го изместиш следобяд и да увеличиш количеството. Аз давах към 17.30-18ч плодовото.
По принцип 45 дни не са чак толкова много, затова можеш и малко да поотложиш захранването. 7 месеца не са чак толкова преклонна възраст за захранване. Няма чак толкова фатални срокове, за които да се притесняваш. Съобрази се и с това, че отивате на съвсем различен климат и среда и в началото бебето може тях дори да не понесе, а какво остава и да въвеждаш през това време нови храни. Ще има да се чудиш, ако се случи нещо по-различно от нормалното и състояние.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #263 -: Януари 11, 2013, 17:48:28 pm »
Мими,аз най вече за глутена се чудя,нали казват нито твърде рано,нито твърде късно...Да взема освен каша от елда и просо и от ориз,за месото няма да бързам,като си дойда тогава.
Питах личната,дали мога да я къпя в морето(водата е около 28 градуса)каза,че няма проблем,някой има ли опит с такова малко бебе ,да сподели.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #264 -: Януари 11, 2013, 18:16:13 pm »
Каша от елда, просо и ориз са без глутен. За къпане в морето-просто гледай да не е мръсно и да не я охладиш прекалено или пък претоплиш на слънцето, също може и да е мръсна водата. По принцип слънчеви бани не се препоръчват мисля до 2г. Ако все пак решиш, то обилно мажи с висок фактор, след всяко мокрене.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #265 -: Януари 11, 2013, 19:39:03 pm »
Аааа,М-и никакви слънчеви бани,даже сме купили бански,който покрива цялото и тяло уж бил с 50-ти фактор защита бил.И шапка,дето закрива и вратлето,даже и слънчеви очила имаме:)Дано всичко е ок, и тревогите ми да са напразни:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #266 -: Януари 11, 2013, 20:27:58 pm »
теди, аз предизвиках ужасен скандал, когато взех три месечното си бебе и отидох на морето (тя там ги навърши). ей ужас беше, къде съм тръгнала с това малко бебе, безотговорна и тн. обаче - и тримата си изкарахме чудно. те си стояха в стаята с баща й докъм 4.30-5 (той не обича морски ваканции) аз ходех да плувам в морето, четях малко книжка и се връщах да я нахраня и да ги видя как са, ядяхме, спяхме, който каквото му е кеф, когато излизахме да се разходим с нея, показвах й пясъка, гледахме морето - намазана и в слинга. топнах я веднъж, защото водата беше студена (бяхме насеверното черноморие), нямаше никакви грижи, аз повече се притеснявам от солта, може би да я обливаш с чиста вода като излезете. иначе, според мен, дишай си спокойно, ще си изкарате супер и ще видиш как и на тримата ще ви е добре.

от опита ми с ходенето на плуване с бебето мога да ти кажа, че е трудно да не се усетиш и да я простудиш във водата - ади се залепва за мен като лишей- с цяло тяло и не се пуска въобще ако й е студена водата, плаче, абе въобще разбираш. иначе когато не е е голяма радост и кеф.

приятна почивка
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #267 -: Януари 12, 2013, 06:12:12 am »
Нормално ли е децата да искат всичко, с което те видят в ръка? За храна става дума.
Започвам да си мисля, че моите деца са вечно гладни, аз ли не ги храня достатъчно- не знам!
Сутрин пием АМ, по 240мл , това към 8 сутринта. След дрямката, към 11 ядем бисквитки, или мляко с бисквити, попара понякога, различно.. в 1:30 или по-рано, (зависи кога сме се събудили и хапнали преди това) ядем супа. По една пълна бебешка купичка, 250гр, пасирана( аз им правя различни и по-гъстички, почти всеки ден) от скоро ядем и десерт. един плод на двамата, каквото ни се намира. Днес  им правих желе с банани в него. Хапнаха 200 гр десерт -двамата заедно. Откъм сладко , по-скромно гледам да го раздаваме!
След следобедната дрямка към 4:30 ядем пюре, или плод( по един на всеки) или кисеко мляко с бисквити( любимото им!) Пак, каквото се намира и не сме го яли предния ден! Вечер в 7 шише АМ с 240мл и лъжичка оризова каша в него!
Пищим и крещим, нападаме, който и да се мерне с нещо в ръка, с татко им не можем и кафе да пием край тях, пълна лудница! Не им стига храната ли, или просто са любопитни, не знам и аз! Иначе растем нормално, наддаваме си нормално, дори понатежаха, откакто почнахме да обядваме с нещо, което аз им готвя.. Стресирам се напразно или има защо, споделете при вас как е!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #268 -: Януари 12, 2013, 09:52:00 am »
Ами може би скоро трябва да въведеш и вечеря. Моят е доста по-голям. Режима е такъв:
Първа закуска кърмене-колко е часа не ме питай(от 5до 7)Втора закуска в 9ч. днес кускус(иначе попара, качамак, печена питка, палачинки и др.) Обяд 12-12.30 давам сготвено в къщи, в повечето случаи с месо(и то не 8%) след обедна закуска към 15-16ч плод, 1-2 бисквитки и бутилка АМ изпива до 180мл. Получава се едно ядене от 2ч. В 18-18.30 вече е много гладен и вечеряме. Следва баня и кърмене, има и още едно кърмене през нощта. Всички порции са около 200мл, даже онзи ден на обяд изяде близо 400. Предполагам, че ще се нормализират нещата, но не знам кога.
А сега си спомням, че малко след годината беше започнал на обяд да изяжда по 400мл или да иска да яде след 2ч.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #269 -: Януари 12, 2013, 10:38:55 am »
Брейй М-и, пък аз си мислех, че моето дете е ящно. :) Не че му личи де. Ние ядем горе долу като вас, но порциите не са толкова големи(без кърменето през нощта и втората следобедна закуска :-)) Не дава признаци на глад обаче когато и да му подадеш нещо все яде, та може и да си ядем през час два по малко.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #270 -: Януари 12, 2013, 13:06:20 pm »
Гальонди, а аз си мисля че децата просто са любопитни и искат да опитат от това, с което и вие се храните.И моят молчуган все иска като види че ние ядем, но ако му го дам персонално, като храна само на него и в повечето случаи се мръщи. Ние откакто сме на 12м. към 19:00-19:30 ядем вечеря(нещо готвено) и като си лягаме пак пием мляко. Но като количество твоите малчугани изяждат повече от нас.  :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #271 -: Януари 12, 2013, 14:34:09 pm »
Гале, гледай да има протеин във всяко немлечно хранене, той държи ситост. Месо, сирене, яйца, кисело мляко, cottage cheese... Супата е добра като количество, но без протеин бързо ще й се изчерпят калориите.

В нея има ли достатъчно въглехидрати: картоф, фиде, зърнени, хляб?
Сутрешната закуска според мен може да мине по-рано. Аз освен мляко, давам овесена каша с масло и сирене към 8.

Вечеря въведох към 9-месечна възраст по същия повод - детето беше гладно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #272 -: Януари 12, 2013, 16:23:52 pm »
Иванита от както е така ящен съм спряла да рева, че е слаб  :D давам да яде колкото иска, дори и двойно без забранените неща естествено, като изключим кюфтета, тях ги разреших по принуда.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #273 -: Януари 12, 2013, 16:26:33 pm »
М-и, какво имаш против кюфтетата?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #274 -: Януари 12, 2013, 16:30:35 pm »
Всъщност, съм против пържените, а баба му само такива прави и им слага чер пипер  :) в началото ги "белех", че да яде само вътрешното, но не му насмагам и започнах да  давам да си хапне, то реално веднъж в месеца му готви тя и се налага да се примиря с метода и на готвене, защото така можела  :) Аз ги правя с ориз на сос, с картофи и т.н.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #275 -: Януари 12, 2013, 16:33:47 pm »
Просто я помоли, следващия път като прави пържени кюфтета, да отдели 2-3 за него и да ги изпече във фурната. Стават прекрасни  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #276 -: Януари 12, 2013, 16:36:58 pm »
М-и, представям си как не можеш му насмогнеш  :lol:
Сега, моето паяче че е слабо, слабо е, ама и аз съм спряла да се тревожа че е такова. А повярвай, преди имаше доста такива моменти. :) Ми то при нас и никой не е дебел на кой да се метне. Важното е че наддава. Малък проблем че някои модели панталони му падат, ама и на това се намира колая :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #277 -: Януари 12, 2013, 16:41:37 pm »
Мими какви подправки им слагаш и с яйце ли? С бабата не става, на мен нищо ми нямало, че така съм хранене  :lol: но аз пробвам нови рецепти и дори ние си хапваме с удоволствие.
Иванита панталоните са къси и широки  :D тиранти му е майката на точния номер ако няма ластиче с копчета от вътре. Манекена почти 90см и 11кг  :D и ние сме слаби ама баща му е бил шошаво бебе.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #278 -: Януари 12, 2013, 17:26:46 pm »
М-и, правя ги както за пържене - с яйце и хляб, но ги пека във фурната. Едно време дядо ми така ги правеше. Слагам си чубрица, червен пипер, малко сол, вече слагам и от тези подправки, които са за барбекю/скара по малко, но ние сме големи вече.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #279 -: Януари 12, 2013, 17:41:55 pm »
Гале, гледай да има протеин във всяко немлечно хранене, той държи ситост. Месо, сирене, яйца, кисело мляко, cottage cheese... Супата е добра като количество, но без протеин бързо ще й се изчерпят калориите.

В нея има ли достатъчно въглехидрати: картоф, фиде, зърнени, хляб?
Сутрешната закуска според мен може да мине по-рано. Аз освен мляко, давам овесена каша с масло и сирене към 8.

Вечеря въведох към 9-месечна възраст по същия повод - детето беше гладно.
Супата им я правя все с месце! Имам една-две супи зеленчукови, но и в тях слагам картофи, фиде, за всеки случай, давам и по един кремвирш на gerber, да не би да не ги засити супата! Ядем значи, та пушек се вдига! Като свърши яденето, крещят, че съм спряла да им давам! Понякога с баща им като вечеряме, ги слагаме в столчетата им с нас на масата, и им даваме cherios да си чоплят, ние докато се храним! За малко проработва идеята, но после почваме да се пресягаме и да искаме! Всичко!  :D И ядем, грах, зелен боб, всичко що ни се предложи! Дано така си ядат зеленчуците и като пораснат, че баща им е ужасно злояд!
Вечеря мислех да им предложа, но не изкарват и до 7 и заспиват! Ще трябва да хапваме следобедната закуска към 4, после вечеря към 6 и шишето с АМ към 7. Не е ли много начестичко? Или?