0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #240 -: Ноември 13, 2012, 15:03:40 pm »
nimika райската ябълка трябва да е мека като я даваш, че иначе е много стипчива.

Мисти това бебе ти не го ли храниш с АМ? Ако да няма как сега да развие АБКМ. Ако го кърмиш пък що не си продължите с кърменето и да отложиш кравешките храни и това е.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #241 -: Ноември 26, 2012, 10:45:25 am »
Момичета, имам молба.Трябва ми някой знаещ немски, за превод на съдържанието на една каша на Бебевита-немска.Нека ми пише на лична.Ако има време и желяние за превод.Или ако някоя от вас е ползвала каши на Бебевита.Интереесува ме Ябълкова с овес, дали има мляко.Мисля, че не, понеже млечните са Мilchbrei/извинявам се ако не го пиша правилно, но само немски не зная :lol:/.Иначе кашата, коята ме интересува е:Abendbrei Dpfel-Hafer.Важно ми е да е без мляко...
Извинявам се ако е спам... :wink:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #242 -: Ноември 26, 2012, 11:36:13 am »
Гугъл преводача ще ти свърши работа смятам.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #243 -: Ноември 26, 2012, 11:51:55 am »
Гугъл преводача ще ти свърши работа смятам.
Не мисля!Ползвала съм го!Не е особено точен!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #244 -: Ноември 26, 2012, 11:58:18 am »
Ако става въпрос за тази:
http://www.baby-markt.de/Pflege-Ernaehrung/Nahrung/Breinahrung/Bebivita-Abendbrei-Apfel-Hafer-600-g.html
Пише, че е млечна.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #245 -: Ноември 26, 2012, 12:07:18 pm »
Ако става въпрос за тази:
http://www.baby-markt.de/Pflege-Ernaehrung/Nahrung/Breinahrung/Bebivita-Abendbrei-Apfel-Hafer-600-g.html
Пише, че е млечна.
Същата!Значи няма да я давам скоро.... :?
Благоаря  mimi26!


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #246 -: Ноември 30, 2012, 15:29:45 pm »
Да питам нещо майките , вече захранили децата си .
Та чета тук ,че някой от вас смесват пюретата с АМ.Моята бебе я захранвам от 5 дни , обаче повече от три лъжички отказва да яде. Почнах с тиква ,морков , картоф . Знам,че е още рано , но си мисля ,че тя просто не може да стои на едно място и за това отказва да яде . В смисъл, че й омръзва бързо и мисля вариант примерно да разбера дали пък като й го смеся с АМ ще го яде . Поне е да разбера дали ,че е от лъжица и затова отказва .По принцип си е лакома и си мисля ,че тоя бавния вариант не й е по вкуса .
И като смесвате предполагам ,че шишето трябва да е с по широка биба ,де , че то иначе няма как да минава сместа .
Моля да ме посъветвате !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #247 -: Ноември 30, 2012, 15:34:54 pm »
Захранва се само с лъжичка, не с шише. Започва се само с един плод/зеленчук, не със смес. При въведен вече един, може да се добави втори. Смесва се с АМ, за да е по-редичко, бебетата не са свикнали на гъста консистенция. Започва се с 2лъжички първи ден, 4 втори, 8 трети (примерно). Целта е да се запознае с храната, а не да се нахрани с пюре. Дохранваш с АМ. Колкото иска да яде, толкова. Детето ще покаже кога е готово да се замести изцяло хранене, може и месец след захранването.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #248 -: Ноември 30, 2012, 15:38:42 pm »
Захранва се само с лъжичка, не с шише. Започва се само с един плод/зеленчук, не със смес. При въведен вече един, може да се добави втори. Смесва се с АМ, за да е по-редичко, бебетата не са свикнали на гъста консистенция. Започва се с 2лъжички първи ден, 4 втори, 8 трети (примерно). Целта е да се запознае с храната, а не да се нахрани с пюре. Дохранваш с АМ. Колкото иска да яде, толкова. Детето ще покаже кога е готово да се замести изцяло хранене, може и месец след захранването.
Да , Мими , наясно съм .Не бързам и да изместя хранене .Много е рано още .Мисълта ми беше друга .Че тя повече от три лъжички не поема , защото й омръзва , а вече пети ден е така . Та затова питах просто да пробвам дали ако е от шишето смесено ще го яде . Нямам намерение да я захранвам с шише.Само да видя дали това ,че й давам с лъжичка е проблема.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #249 -: Ноември 30, 2012, 15:45:54 pm »
Ако не иска лъжичка, значи не е готова за захранване. По-добре, ако смяташ че е от това смени консистенцията или лъжичката, но не давай от шише в никакъв случай.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #250 -: Ноември 30, 2012, 15:49:30 pm »
Ако не иска лъжичка, значи не е готова за захранване. По-добре, ако смяташ че е от това смени консистенцията или лъжичката, но не давай от шише в никакъв случай.

ок.благодаря!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #251 -: Ноември 30, 2012, 18:49:29 pm »
Дидомира, може малката още да не е готова за захранване, въпреки че си пие добре мляко. Ние започнахме на вашата възраст, но малкият наистина проявяваше интерес към нашата храна. Както е писала и mimi26, смесва се пюрето с АМ и се дава с лъжица, за да стане консистенцията приятна за бебето. Но ти наистина си писала че захранваш от 5 дни, а си предложила вече 3 различни зеленчука - за 5 до 7 дни се предлага само един нов плод или зелевнчук. Може и да спреш за седмица или две и да опитате постепенно отново или да смениш схемата и да започнеш с плодови пюрета.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #252 -: Ноември 30, 2012, 19:26:52 pm »
ra4ko75,да , права си ,че така се процедира , но като й предложих тиква повърна . Като й предлагах три ден картоф рева и едва го опита . Моркова , хмм ,пак го опита но се мръщи . Та затова се чудя да й предлагам ли този зеленчук като не го иска .
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #253 -: Ноември 30, 2012, 19:51:54 pm »
По принцип само картоф се приема от много малко деца. И моето опита ден-два по лъжичка и почнах да му го смесвам с вече въведени желенчуци. Защо не направиш пауза от седмица и пак да опиташ с тиква по малко, че тя е най-сладка.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #254 -: Ноември 30, 2012, 19:57:26 pm »
Дидомира, най-вероятно детето не е готово още. Спри за седмица и предложи отново, но го смеси с АМ да стане по-редичко.
Ние започнахме с картоф.
Имай предвид, че тиквата разхлабва, а картофа и моркова запичат. Така че прецени според това, за да не стане проблем после.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #255 -: Ноември 30, 2012, 20:50:54 pm »
Дидомира, както са ти казали момичетата, явно детето още не е готово за захранване. При мен и при двете деца се получи така, и след отлагане и проба след една седмица, проявиха интерес към храната и нещата след това се случиха много бързо, та чак учудващо.
Пресният ми спомен е от Юлияна- предложих морков на 5, 5 месеца- отказа,печена ябълка- пак отказа, но пък прие оризовото брашно и дохранвах с АМ. След 1 седмица вече си хапваше зеленчук почти по цяло пюре (и плод също).
Успех!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #256 -: Ноември 30, 2012, 20:53:25 pm »
Да, Мими , зная . Доста изчетох по темата и съм наясно вече от как се захранваме кое разхлабва и кое запича .Картофа го смесих с АМ и не беше гъсто .Тиквата и моркова също не са гъсти , знаете. Ще пробвам още ден , два и без друго сме на преглед на 4-и и ще искам съвет и от педиатъра си . Не мога да я накарам насила да яде , това ми е ясно .Страхувам се и така пък да не я стресирам ... Въобще трудна работа се оказа това захранване при нас . Но ще спрем , ако трябва и детето ми още не е готово . Няма за къде да бързам . Все ще прояде някога  :D!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #257 -: Декември 07, 2012, 10:57:14 am »
Искам да попитам някой смесвал ли е АМ с обикновено прясно мляко? Искам да давам вече на малкия по малко, но за да не му е неприятен и непознат вкуса си мислех да го смесвам с АМ. Затова питам някой правил ли е такива миксове. :)


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #258 -: Декември 12, 2012, 15:59:28 pm »
На дечицата на година и половина с колко сухара правите попарата? А някой ползвал ли е пълнозърнести сухари?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #259 -: Декември 12, 2012, 18:46:49 pm »
Аз съм ползвала пълнозърнести сухари, моят син различно изяжда, затова чупя 4-5 сухара и ям с него  :D Понякога изобщо не яде 1-2л и това е, аз затова съм 5кг нагоре сигурно  :?