0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2012, 16:04:01 pm »

Гъби и аз не бих дала още, защото са тежки. Като ядем пица и иска и той може да пробваме, но аз гледам да е само с подходящи продукти.
Домашна пица ли?Не съм се сетила да предложа :DА с какви домати?Сигурно не от консерва,или?
Домашна пица, месено в къщи тесто, домата белен, маслини, кайма(от мляно месо колбаси още не му предлагам)кашкавал или моцарела.

 Мисля че използват сухо мляко в кухните( не знам дали е от значение за теб). То мисля че проблема с прясното мляко е да не се пие директно. Много майки не дават десертите и от гледна точка на това, че имат захар.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2012, 19:28:03 pm »
Проблема с мялкото е както vacci е казала - да не се замести кърмата или Ам с него, не че има иначе проблем с него да има малко в храната. Кисело мляко не давате ли? Толкова е полезно.

Гъби аз давам на пица, ама не искат да ги ядат и без това. Обаче в гъбите няма нищо полезно, ама съвсем нищичко, така че не ми е зор, ако искат да не ядат, ако искат да ядат.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2012, 20:08:26 pm »
по повод глутена - взе си парче хляб като беше на 6 месеца и така го "въведохме" и досега много обича, иначе взимам различни видове хляб и така яде и ръж и каквото друго има. гледам да са пълнозърнести, но това е заради всички ни, не само за нея. месото започнах с пиле.

надявам се да не се налага да отваряме отново нова тема, но аз да питам, те колко гъби ще изядат, ако искат да ядат, да ядат, дори и супа да дадете количеството няма да е повече от "да опитат", нали така?
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2012, 20:47:06 pm »
Кисело мляко отдавна съм въвела.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2012, 21:33:27 pm »
тогава десертите какво да ги правя освен да ги предлагам на таткото.

Яж ги ти. :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #25 -: Октомври 16, 2012, 14:25:45 pm »
тогава десертите какво да ги правя освен да ги предлагам на таткото.

Яж ги ти. :wink:


добър вариант, но нали сме цял живот на диети ...... гладни и дебели хахаха
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #26 -: Октомври 16, 2012, 14:32:35 pm »
сега видях, че и някои супи имат мляко. Странно.
Нищо няма да й стане на момата от количеството прясно мляко в супите и десертите  :wink:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #27 -: Октомври 16, 2012, 18:18:36 pm »
Като стана въпрос за млякото - откога се дават млечни каши? Ние още на безмлечните се мъдрим :oops:.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #28 -: Октомври 16, 2012, 18:22:02 pm »
Като стана въпрос за млякото - откога се дават млечни каши? Ние още на безмлечните се мъдрим :oops:.

Мисля че ако сте на АМ може по-рано млечни каши.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #29 -: Октомври 16, 2012, 22:28:29 pm »
И аз мисля,че можеш да минеш на млечни :P
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2012, 22:59:25 pm »
Мерси, момичета  :).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2012, 11:43:32 am »
Аз от самото начало си правя кашите с АМ, до сега само гола каша не съм давала. Така си има още една порция млекце.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2012, 12:12:19 pm »
Да, безмлечните така, аз питах за млечните заради съдържанието на мляко в тях.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #33 -: Октомври 17, 2012, 23:05:04 pm »
Всички млечни си ги правя само с вода, защото те си имат мляко в тях. Погледни опаковките на млечна и безмлечна каша и ще забележиш че безмлечните имат препоръчана пропорция с вода или мляко, а млечните само с вода.


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2012, 15:47:10 pm »
Всички млечни си ги правя само с вода, защото те си имат мляко в тях. Погледни опаковките на млечна и безмлечна каша и ще забележиш че безмлечните имат препоръчана пропорция с вода или мляко, а млечните само с вода.
Млечните каши с АМ ли са винаги?!Не съм давала млечни, не бях сигурна какво точно е млякото в кашите!Не пише на кутията... :?Наблягам на пюретата и без друго сме "на диета",че сме 9 кг на 7 мес. :D педиатърът каза веднъж в седмицата каша.Предстои ми да дам глутен след седмица-две.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2012, 15:58:46 pm »
мисти, не се коси за теглото, моята мома беше горе-долу вашите килограми, пък после спря да наддава, като имаш предвид, че тя каши никога не е яла. обичат да слагат на диета децата, но не винаги е нужно, май :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2012, 16:09:23 pm »
Аз не знам дали въобще млечните каши са с АМ и затова питах откога се дават. Обезмаслено мляко си е обикновено краве според мен или се лъжа? Аз взех една млечна елда с круша, но не съм давала все още.
Ясен беше 9.400кг на 7 месеца, но не са ми казвали да го подлагам на каквато и да било диета. Оттогава качва по 400гр. на месец и ми се струва ок.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #37 -: Октомври 21, 2012, 16:28:00 pm »
Аз не знам дали въобще млечните каши са с АМ и затова питах откога се дават. Обезмаслено мляко си е обикновено краве според мен или се лъжа? Аз взех една млечна елда с круша, но не съм давала все още.
Ясен беше 9.400кг на 7 месеца, но не са ми казвали да го подлагам на каквато и да било диета. Оттогава качва по 400гр. на месец и ми се струва ок.
Браво на Ясен!..и на майка му... :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #38 -: Октомври 21, 2012, 17:18:54 pm »
обезмасленото мляко си е мляко, с намалена масленост. доколкото знам препоръчват децата да приемат пълномаслени млечни продукти, в това число и прясно мляко, защото имат нужда от всички калории и мазнини, които могат да поемат.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #39 -: Октомври 21, 2012, 17:21:20 pm »
Нали уж обикновено краве мляко се давало след годинката?