0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2012, 22:54:50 pm »
Здрасти Елена,
Благодаря ти за бързия отговор. Именно в млякото ми каза да го слагам, то така си пише и на инструкциите. Незнам как би се задавила като тоя cereal е на прах като адаптираното мляко, т.е. не става на бучки. За другите неща съм съгласна, че са и излишни тоя калории... Ами това каза лекарката, реших да пробвам, май ще сме до тук...
Ох, дано не е нещо сериозно... :x


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2012, 23:15:06 pm »
Здрасти Елена,
Благодаря ти за бързия отговор. Именно в млякото ми каза да го слагам, то така си пише и на инструкциите. Незнам как би се задавила като тоя cereal е на прах като адаптираното мляко, т.е. не става на бучки. За другите неща съм съгласна, че са и излишни тоя калории... Ами това каза лекарката, реших да пробвам, май ще сме до тук...
Ох, дано не е нещо сериозно... :x
Мисля че има един cereal като гевречета голям колкото 1ст.      моят син също се храни нощем все още. Хубаво е да не яде през нощта(за теб), но не всички деца са склонни. Всъщност по-често се случва при бебетата на АМ. Не е грешно или вредно за бебето да има нощни хранения, на мен още не ми дава сърце да откажа храна като чуя, че корема му курка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #62 -: Октомври 23, 2012, 23:56:21 pm »
криси, не е "нещо сериозно", че си му дала веднъж, по-сериозното е, че лекарката ти ти дава грешен съвет. никъде не пише, че децата трябва да стоят гладни 12 часа (по презумпция нощният имсън е 10-12 часа) това за едно дете, особено под годинката е твърде много време. пък и си имат нужда от храната. ако идеята е ти да си почиваш нощем, пак не виждам как ще стане, добре няма да му даваш да яде, обаче, той се събужда и реве, та кой точно спи в тази ситуация? храни си го когато той си иска и дишай спокойно  :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2012, 00:03:53 am »
Здрасти Елена,
Благодаря ти за бързия отговор. Именно в млякото ми каза да го слагам, то така си пише и на инструкциите. Незнам как би се задавила като тоя cereal е на прах като адаптираното мляко, т.е. не става на бучки. За другите неща съм съгласна, че са и излишни тоя калории... Ами това каза лекарката, реших да пробвам, май ще сме до тук...
Ох, дано не е нещо сериозно... :x
Мисля че има един cereal като гевречета голям колкото 1ст.     

Не, не  :D. И аз за тоя сириъл си помислих и щях да убия лекарката с поглед  :lol:, но става дума за обикновена оризова безмлечна каша. Аз я слагах в последното мляко, заради рефлукса.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2012, 06:17:26 am »
Здрасти Елена,
Благодаря ти за бързия отговор. Именно в млякото ми каза да го слагам, то така си пише и на инструкциите. Незнам как би се задавила като тоя cereal е на прах като адаптираното мляко, т.е. не става на бучки. За другите неща съм съгласна, че са и излишни тоя калории... Ами това каза лекарката, реших да пробвам, май ще сме до тук...
Ох, дано не е нещо сериозно... :x
Криси слушай си лекарката. Прекрасно би било, ако детето спи през нощта и за него също би било добре, ако не е гладно. Така че не виждам от какъв зор да не опиташ. Ако не става с тази, има оризови каши.

Елена защо реши, че щяла да си държи детето гладно? Лекарката не и е дала такъва съвет, къде прочете такова нещо? Казала и е да дава малко повече храна, точно за да не огладнява толкова често детето. Не го е казала в смисъл, че е вредно, а че вече му е време да се учат да не яде през нощта. Пък ако не става, не е кой знае какво, ще го нахрани разбира се.  Аз не прочетох някой да е казал да остави детето да реве от глад. Ама сега да и казваш въобще да не опитва, извинявай, ама не си права.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 06:20:17 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #65 -: Октомври 24, 2012, 08:44:25 am »
Криси аз съвсем изключих, обрива ако е алергичен по-вероятно е от домата, защото те до часове би трябвало да избият. Може и да е полазено нещо, имам чувството, че като се застуди и какви ли не гадини илязоха. А за опита детето да спи повече и аз съм за, ако не стане пак по старо му  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #66 -: Октомври 24, 2012, 13:08:59 pm »
боби, нека не започваме пак старата песен на нов глас, дала съм на жената линкове, да чете да си решава. ако ще се успокоят духовете, да заменим "гладно" с "без храна" и да мирнем. но абсолютно стоя зад изказването си, че няма никаква причина да трябва, да е хубаво и тн дете, особено под годинката, да не се храни 12 часа. това според мен е грешна препоръка на лекаря. но всеки си има глава на раменете, да чете и да решава.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #67 -: Октомври 24, 2012, 13:46:51 pm »
Здравейте :)
Имам следния въпрос, незнам дали е за тук или за Педиатрични Грижи, но...
Вчера бяхме на лекар и стана въпрос че бебето не спи цяла нощ, а започна да се буди по 2-3 пъти за ядене и педиатърката каза, че на нашата възраст бебето не трябва да яде през нощта и ни каза да даваме за вечеря повече мляко и също така да отида да купя cereal (каша предполагам) и да и слагам вътре във вечерното мляко, за да я засити за цяла нощ. Аз купих на Нестле някакво със ванилия. Имаше и без глутен от 4м- до 6м, ама така или иначе ще трябва да я захранвам с глутен, та реших да взема пшенично (аз я захранвам от 5м). Сложих малко, днес щях да сложа повече и така докато стигнем максимума от 3 лъжици.
Та днес сутринта нищо и нямаше и на обяд съвсем забравих, че това се води захранване с пшеница и реших да и сложа малко домат в пюрето, като за 1ви ден захранване. И преди малко забелязах как на ръката има 2 обрива  :x
Сега, въпроса ми е от кое от двете може да е? От едното са минали почти 24 часа, а от другото 2-3....Може ли въобще да е алергия, петната са с големината на 1 стотинка и са 2 около китката...По тялото няма нищо...
Благодаря Ви
Криси спокойно и ние сме от будещите се вечер, това с оризовата каша, което ти е казала педиатърката го пробвах в АМ вечер по една мезурка с идеята да спи...да ...ама не!Пак става и пак си търси така,че просто си усложняваш живота излишно.Знам, че е трудно особено когато буденето за храна е съчетано и от зъби/ние сме така в момента/.Но просто чакаш сама да се откаже."Все някога ще е..." -както казва мъжът ми.А аз му отвръщам:"... дано оцелея... :lol: до тогава..."Това естествено в кръга на шегата...А иначе за домата четох че е добре да се даде след 8-ми месец...съдържащше нещо в момента не се сещам каквото точне беше... :?След поредна безсънна нощ...ми е много трудно вече да мисля адекватно...Споко не остана има няма още година и половина и ще вземат да спят по цяла нощ...и тогава кеф.... :lol: :lol:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2012, 14:01:59 pm »

А иначе за домата четох че е добре да се даде след 8-ми месец...съдържащше нещо в момента не се сещам каквото точне беше... :?След поредна безсънна нощ...ми е много трудно вече да мисля адекватно...Споко не остана има няма още година и половина и ще вземат да спят по цяла нощ...и тогава кеф.... :lol: :lol:
[/quote]

За домата - май съдържаше хистамин, но не съм сигурна.
Мисти - за вас има няма година и половина, а при мен сигурно тъкмо Благовест ще започне да спи без да мрънка и да се буди (пък май от бременността ме мъчи чат пат безсъние и не мога заспя после) и ще дойде втора серия  :lol: :lol: Както казва моя - Ти вече така и така си набрала скорост, кво толкова :jump12: Ми да-кво толкова, нали спи като пор, на това отгоре и с възглавница върху него, и не става той  :balk_153:

Сори, че се отнесох от темата  :oops:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2012, 14:51:09 pm »
о, хич не си се отнесла, направо си си вътре в темата, ще видиш като почнете да се карате със спящия около това каква храна да се предлага на детето и защо бисквитките с шоколад не са точно за нея в момента. "ама тя колко ще изяде и само да опита" и други такива. според мен е добре да му кажеш, че петък и събота трябва да тренира, че като родиш, той ще трябва да поеме "голямото" бебе :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2012, 15:23:33 pm »
Ние и сега се караме за храната - е повече беше преди годинката му когато го захранвах. "Дай му това, нищо няма му стане" "какво го пазиш толкова"  А бе същата работа! Добре че знае че много от храните в магазина (пастет, кренвирши и т.н.) съдържат много Е-та та не дава зор за тях  :D


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #71 -: Октомври 24, 2012, 16:04:23 pm »
Ние и сега се караме за храната - е повече беше преди годинката му когато го захранвах. "Дай му това, нищо няма му стане" "какво го пазиш толкова"  А бе същата работа! Добре че знае че много от храните в магазина (пастет, кренвирши и т.н.) съдържат много Е-та та не дава зор за тях  :D

Беше на вашата възраст Йоана когато баща и топнал пръстче в бирата-да опитала какво толкова,И то зад гърба ми заговорничат.Отскоро има нова дума в речника "матата"каквото и да значи,много и харесва да я  повтаря :Dвместо мама и тата....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #72 -: Октомври 24, 2012, 17:01:08 pm »
Мисти - за вас има няма година и половина, а при мен сигурно тъкмо Благовест ще започне да спи без да мрънка и да се буди (пък май от бременността ме мъчи чат пат безсъние и не мога заспя после) и ще дойде втора серия  :lol: :lol: Както казва моя - Ти вече така и така си набрала скорост, кво толкова :jump12: Ми да-кво толкова, нали спи като пор, на това отгоре и с възглавница върху него, и не става той  :balk_153:
Сори, че се отнесох от темата  :oops:
ivanita Eха супер!..не че пак няма да спиш  :wink:,а че ново бебче ще си имате...това съм го пробляла.... 8O /проспала ако спях, но не би.../лека и безпроблемна бременност.То нали казват едното като е "диво"/разбирай като не спи... :)/  другото е кротко /надявай се и вярвай.... 8) :D :D :D/
Пък да са здрави ще спим като ги оженим....то не остана.... :) :) :)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #73 -: Октомври 24, 2012, 18:48:36 pm »
Misty, хубаво ме успокои ти!  :D Ако се оплача от Благовест значи да се оплача от ангелче. Да вярно не спи непробудно и ме буди, но си заспива почти веднага. Цялата работа е за не повече от 4-5 мин., и до преди 2-3 дни даже си заспиваше сам. Не плаче, не се тръшка, каквото му бутна в устата(дори мойте гадни манджи) яде. На който съм го оставила, не се е оплакал.
Та второто ако е обратното............... не ми се мисли  :crazy: :jump12:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #74 -: Октомври 24, 2012, 19:39:10 pm »
Цитат
ако ще се успокоят духовете, да заменим "гладно" с "без храна" и да мирнем. но абсолютно стоя зад изказването си, че няма никаква причина да трябва, да е хубаво и тн дете, особено под годинката, да не се храни 12 часа. това според мен е грешна препоръка на лекаря. но всеки си има глава на раменете, да чете и да решава.
Огромна разлика има между гладно и без храна!
Хубаво разбрахме, че е нормално, но зорлем да съветваш хората да не опитват въобще няма никаква никаква логика.
Може да няма причина, но ти може ли да ми извадиш един логичен довод защо да не опита, ако бебето не е оставено гладно? Ами ако се буди понеже не му е достатъчно, какво лошо намираш ти в това да и даде малко повече вечер и да спят по-дълго?Аз съм съгласна, че няма нужда, така че за това се разбрахме. Вместо да продължаваме да говорим за нуждата, кажи каква е пречката? Ти не знаеш дали не е така и докато не пробва поне няколко дена и тя няма да знае. И така е с всичко при бебетата. Аз нямаше да знам, че Ивана няма нужда да се храни, ако не и бях дала вода при буденето и в 4:00. Ми тя точно за една вечер отказа нощното хранене, не е плакала не е имало драми. Ако слушах твоите съвети, още да си се храним посред нощ. Имай предвид, че аз повече от 10-15мл вода никога не съм дала, не е като да съм им тъпкала стомаха с вода, но Ивана и толкова не пожела,  а се обърна и заспа.Вероятно според теб съм я измъчила нещо, така ли? Същото беше и с Андреа, отказа се на 4 месеца по същият начин. 
 Та в крайна сметка, ако извадиш поне  една логична причина какво лошо е станало с моите деца, като от 5 месечни не ядат през нощта при положение, че не са гладни и НИКОГА не са оставяни да плачат за храна, може и да говорим.  Иначе са празни приказки и хипария, както ти самата го нарече.


Иванита, да не те тревожа, ама при нас така беше. Ивана не спеше, а Андреа спеше по 21 -22 часа първите 2 месеца. Стискам палци при вас двете да са еднакви, щом първото си спи.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 19:44:21 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #75 -: Октомври 24, 2012, 20:51:23 pm »
Момичета,нашата докторка иска да захранвам още отсега и то със сокчета.Казах и ,че няма да стане и защо ,а тя каза че Жаклин не наддадавала достатъчно.В момента е 5.800 за един месец е качила 0.800 гр имам ли основания за притеснения или просто да не и обръщам внимание?Аз мисля чак след 5-я месец да започна с картофче или морковче.Малко се тревожа,защото ,когато беба е на 6 месеца ще заминем на доста дълга ваканция и ще захранвам в друга държава,дано да не се наложи да търся лекари там.Мислех да давам домашни пюрета,но не знам дали когато сме там не е по добре да купувам бурканчета,защото няма да знам от къде идват зеленчуците.С голямата ми дъщеря захранвах ,както ми казваха на консултацията,щото нямаше информация тогава,а сега колкото повече чета,толкова по страшно ми се струва.От сега съм се запритеснявала :?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #76 -: Октомври 24, 2012, 21:11:38 pm »
теди, таман като видях на екрана, че последната публикация е от теб се зачудих какво аджеба правиш тук.

пълни глупости ти разправя докторката, това не е според мен и хипарските ми истории (изразът е на мидже, не мой, боби), а според СЗО, ако искаш ще се поразровя да ти дам линк към препоръките да ги прочетеш. захранването се започва след 6 месеца най-рано, тоест, можеш спокойно да започнеш и на 7, примерно ако както казваш ще сте някъде където ще ти е по-трудно да захранваш. 0.800 грама за един месец си е съвсем добре според всякакви стандарти, имай предвид, че тя от 5-6 месец ще спре да наддава дори и по толкова, това не значи, че не й стига кърмата, или че не ти е "достатъчно маслена" и другите глупости, които говорят знаещи и незнаещи, а просто ако наддават по килограм на месец няма да можем да ги носим на ръце като на годината са 17 кг.

стига да кърмиш на поискване и детето ти да е живо и усмихнато нямаш никакви притеснения. няма никаква логика сокчетата или дори зеленчуковите пюрета да са по-хранителни от кърмата - тя има повече мазнини и протеини от пълномасленото краве мляко, ако беше така хората на диета нямаше да ядат плодове и зеленчуци, а млечни продукти. за справка, на мен един доктор ми каза да давам сокчета, че да отслабне ади, защото наддаваше по около кг на месец. както се казва з...би ги тея и си гледай детето спокойно. съжалявам, ама побеснях.

ето ти един линк за даването на сокчета преди и след 6 месец и преди боби да каже, че не харесва този сайт, това са препоръките на американската педиатрична асоциация, на предната страница има доста около даването на твърда храна при кърмените бебета.

боби, не казвам нищо за твоите деца, ок, те си спят, ти спиш и всички са щастливи. дадох линк където се обяснява защо да не се слага въпросното нещо в бутилка, че изследванията показват, че всъщност това не е задължително да води до по-дълго спане, даже майки от форума казаха, че техните деца не са спали по цяла нощ от него. не виждам какъв ти е проблемът. мен ако ме питаш не майката, а детето трябва да си регулира колко да яде вечер, наобед и следобед, но това е съвсем друга тема. радвам се, че твоите спят, дано все така да са. моето все още си яде нощем, искаш ли ти да ми кажеш една логична причина да се напъвам да променям това?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #77 -: Октомври 24, 2012, 21:28:18 pm »
Теди, хич не я слушай педиатърката. Захрани поне след 5 месец. Ние на вашата възраст бяхме 5,500 и то бпхме вече на АМ, така че съм виждала какво яде. Така че не се притеснявай.Не знам в коя държава ще ходите, но като че ли ще е по-добре с бурканчета.


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #78 -: Октомври 24, 2012, 21:55:13 pm »
Елена,детето си е напълно спокойно и никак не изглежда недохранено(как ме е яд,че не умея да качвам снимки!!)смее се гука,не плаче изобщо и спи от 9 вечер до 6 сутрин,без да се буди,да не чуе дявола:)Нищо не съм"махала"тя сама спря да си търси ядене нощем.Когато се върнем от почивката,Жаки ще е на 7 месеца и половина не е ли късно тогава да започвам?
Иванита,в Тайланд ще ходим страх ме е да давам местни зарзавати,че нали имаше авария в японска електоцентрала  преди 2 години и писаха,че изливали радиоативната вода в океана.Ще търся пюрета,които да не са произведени там.Дано тревогите ми са напразни и се справим.Ще разчитам на вашите съвети.Някой беше публикувал своята схема на захранване,съвпадаше с моите виждания,яд ме е че не си я копирах и запаметих,ще ровя в темата да я търся.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #79 -: Октомври 24, 2012, 22:36:07 pm »
Теди и аз мисля, че килограмите ви са супер, 800гр моят син е качил само първия месец, после 2 3 по 700гр. То ако захраниш от тук, а там не даваш, все едно захранваш на ново като си дойдете. Сигурно ще се намерят бурканчета, не се притеснявай.
Елена нямаш линкове в поста.