0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #340 -: Август 12, 2012, 07:41:59 am »
Д-р Бърди моят син вдига температура онзи ден веднъж дадох Нурофен и приключи. Вчера се събуди в 6.30 с 37.5 след като я понижих към 14ч пак вдигна и вечерта още веднъж. Тази сутрин стана с 37.7 видимо му е некомфортно, има 3 подути кътника, но може ли да е от зъби? Езика за мен е обложен от 2-3 седмици(тогава пак беше с температура, но еднократно-педиатъра каза, че е ок и вероятно зъби). Дърпа се от Нурофена, може да е гърло? Днес варианта ми е спешен кабинет, педиатъра ще ме накара да чакам до утре(с температурите 3 дни се самолекуваме).
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #341 -: Август 12, 2012, 22:40:25 pm »
Може да е от зъби.Бузана вдигна в събота като вашта темература.Видях,че е от зъбче и не съм давала нищоо.Сама свали Т след 2 часа.Обаче се появи разстройство :).Два дни е така...днес само 4 памерса,по-добре е вече.И сега реших да бръкна в устата-ми то още един тръгнал osi_14 osi_12
То тя е назад със зъбите,ама сега как ги подкарааааа...имаше само 2 зъбчета,сега третото почти излезе,а четвърто е тръгнало


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #342 -: Август 12, 2012, 22:45:49 pm »
Ех, тия зъбчета, докарват и Т , и разстройство....

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #343 -: Август 13, 2012, 02:10:51 am »
kisela_2000 да не те плаша, но на Макси му бяха избили 4 кътника наведнъж  :wink:.
Досега никога не е вдигал температура или е имал разстройство от зъби.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #344 -: Август 13, 2012, 19:09:02 pm »
за температурата не зная дали е свързано или не, а и няма значение след като я е смъкнало само детето и си е било добре, но разстройство е много възможно да има, защото нали се променя състава на слюнката като изкарват зъби и затова акали по-рядко.

да питам и аз - това е графата "луди майки", но ади беше болна, сега е по-добре, остана кашлицата и сополите, но този филм сме го играли не е страшно. обаче, докато беше болна страшно много се потеше, направи ми впечатление, че й се променя миризмата (започва по-силно да мирише, по-остра да е). вчера й се появи обрив (ситни червени пъпчици) по врата и раменето (точно под формата на "лодка" деколте, на сгъвката на единия лакът и по ластиците на памперса. след банята е намазах с авеено, позавехна, но още има. първата ми реакция беше от слънцето е (ние не сме в бг и не е от жеги), но като видях на памперса се зачудих и се питам може ли да има връзка между обрива и това че се поти, може би се променя потта й? не знам, звучи ми глупаво, но исках да питам дали някой е забелязал подобно нещо?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #345 -: Август 13, 2012, 19:33:19 pm »
Елена, не знам при вас дали има връзка, но понякога потта мирише различно като взимаш лекарства.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #346 -: Август 13, 2012, 21:32:43 pm »
боби мерси, не знаех това и тя и аз сме били само на ибупрофен.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #347 -: Август 13, 2012, 22:31:53 pm »
Докторе моля за съвет,едното ни детенце в четвъртък вдигна Т-38,и петък след преглед при Пердиатъра-диагноза Гнойна Ангина,лечение АБ-Ксимебак на 12ч.по 5мл.Детенцето същата вечер вдигна последно 37,8.дадох Панадол и от тогава не е вдигал до днес следобед 37.8 пак дадох Панадол и веднага при Педиатъра и без това трябваше да отидем защото е 5-ти ден от АБ да го прегледа така се бяхме разбрали.След прегледа каза:Леко зачервено гърло и някъде от зад виждала сополи,Лечение Нов АБ 8O Клацид.и в петък пак да го заведа,Да обаче на мен даването на АБ след АБ ми се стори  не правилно и се консултирах с приятелка която работи в Спешно Отделение и преди време  беше Педиатър,нейното мнение без преглед,да не давам новия АБ,не бил за деца на 1г. и утре да пусна утайка,да го прегледа и тога да ми каже какво предлага като лечение.Докторе Вие какво ще ме посъветвате
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #348 -: Август 13, 2012, 22:52:29 pm »
Имах проблем с нета и нямаше как да пиша. Малко по-късно открих, че има бял налеп по небцето, педиатъра ни диагностицира по телефона с херпангина  :D и изписа АБ и Дактарин. Заведох го в спешния, там ни изписаха АБ, бях решила да пиша, че нали уж не се дава АБ при вируси, та Т падна и не се качи повече. Не съм давала АБ, но въпроса сега е да мажа ли Дактарин? Афтите от небцето се изчистиха, езика е страшна гледка за сега, долу-горе яде, също и вода по-малко.
Обсъждали сме, че не се вдига Т от зъби, но на нашия педиатър това му е първото предположение, ако няма други симптоми и мисля, че такива като него сеят заблудата. От доста приятели също чувам, аз просто ги отбелязах зъбите, то е ясно, че ще растат независимо от другите неща.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #349 -: Август 14, 2012, 00:14:17 am »
Обсъждали сме, че не се вдига Т от зъби, но на нашия педиатър това му е първото предположение, ако няма други симптоми и мисля, че такива като него сеят заблудата.
И аз не вярвах и тук дори писах по въпроса за мита и зъбите, но вече го вярвам, че е възможно. Иначе другата вероятност е да имаме някакви леки еднодневни вирусчета, които все така съвпадат с израстването на зъб. При Ивана първо мислех, че е съвпадение, но си смених мнението след като и при Андреа се получи. Педиатърката ми и тази която я замества са на мнение, че ниска температура е възможна.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #350 -: Август 14, 2012, 00:18:47 am »
Педиатър ми е казвал, че връзката между никненето на зъбите при децата и вдигането на температура, пускането на сополи и т.н. е че има връзка с падането на имунитета....само не помня кое беше първо  :oops: първо лепват някое вирусче и като падне имунитета по-лесно избиват зъбите или обратно- като избие някой зъб, пада имунитета и лепват някой вирус. Вярно...изкуствена блондинка съм, ама явно и това работи  :lol: или пък просто егн-то си казва думата ;)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #351 -: Август 14, 2012, 09:18:00 am »
Др.Бърди  дано се включите скоро,така и така ще водя детенце да го боцкат след малко,освен за утайка друго изследване да пускам ли?
Не е вдигало Т.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #352 -: Август 14, 2012, 13:30:59 pm »
Не вярвам във връзката температура-зъби, но ми сле случи един път. Тогава вдигна 38,3 наобяд, преглед-нищо му няма-наболи зъби, температурата не се повлия изобщо от Панадол, вечерта спадна сама и на другия ден все едно нищо не е било. Ако някой може да ми обесни каква е тази едноденевна температура?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #353 -: Август 14, 2012, 13:38:48 pm »
Пете, може някой вирус да е закачил, ама да не го е "ударило качествено". И аз наскоро имах такъв, че и доста познати го изкараха. Ей така "от нищото" изведнъж висока температура, няма сваляне и цялата работа за един ден-два и после все едно не е било. Аз като го изкарах, Дани точно ей така направи - един ден висока температура, ама до 39 я докара, че хексалгин дадох даже и след 24 часа - нищо му нямаше. От зъби не е било със сигурност. ;) И аз не вярвам в тази връзка, но пък и дерт със зъби не съм имала почти и не съм компетентна на база личен опит поне.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #354 -: Август 15, 2012, 00:45:43 am »
kisela_2000 да не те плаша, но на Макси му бяха избили 4 кътника наведнъж  :wink:.
Досега никога не е вдигал температура или е имал разстройство от зъби.
Ако някой може да ми обесни каква е тази едноденевна температура?

Отговор на имунната система
« Последна редакция: Август 15, 2012, 00:47:55 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #355 -: Август 15, 2012, 06:11:34 am »
Точно до вчера Анреа беше така. Онзи ден получи жълтеникаво растройство ( по-скоро меко ако :-) ама съм описателна)и вигна 37.5. Не изглежаше нещо да я притеснява и си заспа съвсем спокойно, не съм и давала нищо . Вчера вече акото беше нормално, но пак имаше температура 37,7 вечерта ( през деня нямам престава дали е имала, не съм мерила). Изглежаше, че не е на кеф и и дадох нурофен и се успокои и заспа. днес вече няма нищо, но пък има ново зъбче :-). Тази история се повтаря и потретва, та вече нямам съмнение, че е свързано със зъбите.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #356 -: Август 15, 2012, 22:15:08 pm »
Нашето педи ми е казала, вдигне ли над 38Т, не е от зъб От зъб висока Т не се вдига, а обикновено е инфекция или вирус.
При Марти напсоледък наблюдавам много дребен обрив по корема само и мисля, че е от жегата, но тези дни не е топло, а  вечер преди баня така става. После минава, но не знам дали не е от някоя храна.
Бяхме с повръщане и няколко дни почти не са яли и отново имаше такива обриви.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #357 -: Август 16, 2012, 13:50:25 pm »
Доктор Бърди, наскоро ме консултирахте в темата за ваксините относно поставяне на превенар на дъщеря ми (4.5 г.). Докато организираме поставянето й, обаче се случи следното:
На 26 и 27 юли започна да уринира много често като в следващите два дни тези симптоми се засилиха - имаше позиви за уриниране през пет минути, със съвсем малко и дори никакво количество. Пуснахме урина - обикновена и стерилна - чиста. Въпреки това педиатърката на детето изписа суметролим. Пихме го седем дни, като за този период почти липсва позиви с често уриниране.
Ходихме и на детски уролог, чието заключение бе, че е най-вероятно вирус, на ехограф установи нормални бъбреци, уголемен пикочен мехур (но не като проблем) и без данни за вулвовагинит.
4 дни след края на суметролима пак започна по-често уриниране.
Отново урина в друга лаборатория - отново чиста.
В същото време детето се почесва по гениталите много често, казва че я сърби отвътре. Личната лекарка ни даде направление за детски гинеколог, но единственият такъв (доц. Сираков) е в отпуск до края на август.

Затова ходихме отново при детския уролог, който и взе влагалищен секрет- резултат- енетрококи фекалис в значително количество. Податливи са на амоксициклин. Моля, ако има възможност, за съвет - има ли връзка между честите позиви за уриниране и тази бактерия, както и за това дали ще се повлияе от прием на АБ през устата. Говорихме с личната лекарка, която е казала, че АБ няма да подейства, а ще ни напише рецепта за крем за мазане..
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #358 -: Август 19, 2012, 22:02:23 pm »
Тъй като наближаваме годинката се записвам да следя :-)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #359 -: Август 21, 2012, 01:53:15 am »
Докторе, при Стефания /5 г, 6 м./ започна никненето на кътници
за съжаление се повтаря картинката от изкарването на последните от серията 20 зъби от преди 3 години-  огромни, твърди, подути венци, съпроводена болка по врата, която тя самата като че ли не може да дефинира
мога ли да направя нещо, с което да облекча процеса, и дано не стигаме пак до онези драматични събития тогава :(
единият е почнал да пробива- белее се в долната част на зъбчето долу вдясно

тук при нас има бум на менингит, дори и в градината, която Стефания посещаваше /слава Богу доста след като я спрях/ :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит