0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #280 -: Август 03, 2012, 00:16:47 am »
@Боби
Не сте ме обидили.
Не мисля че тук е форум, където можем да започваме да препоръчаме домашно приготвяне на каквито и да е било официално търгуващи се неща. Това е обида за нашия интелект, простете.
В цивилизованите държави, просто си купуваме това, което ни е нужно. Вендузите и пиявиците останаха в миналото. Котешкия нокът в уиски- също.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 00:30:24 am от jam »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #281 -: Август 03, 2012, 00:30:40 am »
Цитат
В цивилизованите държави, просто си купуваме това, което ни е нужно.

в цивилизованите - да. България не е цивилизована.

както стана ясно, за да си купи въпросната система за промивка на носа, българската майка трябва да си я поръча от чужбина. това не е белег на цивилизована страна.
за да получи поръчаната от чужбина пратка, българската майка трябва да се моли на някой там горе, дано българските пощи не й откраднат колетчето (случва се твърде често, за да е случайно). това не е белег на цивилизована държава.

изобщо... нямате представа колко са сложни за реализиране в България някои действия, които в цивилизована държава са елементарни и ви се струват вътрешно присъщи като вдишването и издишването.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #282 -: Август 03, 2012, 01:23:53 am »
Боби, дай, моля те, точната рецепта за сместа за промивка на носа. аз бих я направила.
освен това, стои въпросът с какво да се извърши самата промивка като апаратура, обаче?
Джам,тук продават една... ами направо малка лейка си е :-). И с тази лейка мъжът ми си сипва в носа. Много смешно изглежда - даде $17 за тази лейка. Аз на Ивана и слагам като течността я тегля в спинцовка и впръсквам в носа  около 2-3 мл, че повече не търпи. Не става толква добре, кокото при голям човек,понеже не иска да лежи, ама пак е нещо. Докторът да каже колко милилитра е най-добре, аз на око я карам. Можеш да слагаш и с някаква по-голяма пипета сигурно.   
Там беше дадено количество за 240 мл и помня че го смятах колко е това на литър и така го правих, но не знаех колко е това в лъжички примерно.  Затова сложих онази - по чаена лъжичка сол и сода за хляб на литър вода.
Ако не искаш лъжички, а грамаж, точният грамаж ще ти го дам по-нататък, че не мога да открия пакетчетата докато се върне мъжа ми от работа. Водата си я превари и ако я държиш повече от ден си я сложи в хладилника. Аз не бих я държала повече от 2-3 дена примерно. Но като се има предвид колко е евтино да се направи, това не би било проблем.

Докторе, САЩ също е цивилизована държава, но и тук хората си ги правят също тези неща. Както Ви казах, лекарите дори не знаят имената на нещата, които не са лекарства, а дават съвети какво да си „забъркаш“. Защо като нещо се търгува официално, да не можем да си го направим ние сами, че дори от чужбина да го поръчваме. Тук докторе търгуват официално всичко - дори има хапче сол ( 1г натриев хлорид) - дават го за да не се обезводнят маратонци примерно, вместо да има кажат да хапнат една кисела краставичка ( примерно) :-) понеже им е добре да направят пари от това.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 01:51:09 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #283 -: Август 03, 2012, 02:56:58 am »
Тук докторе търгуват официално всичко - дори има хапче сол ( 1г натриев хлорид) - дават го за да не се обезводнят маратонци примерно, вместо да има кажат да хапнат една кисела краставичка ( примерно) :-) понеже им е добре да направят пари от това.

И като им кажат, къде да си носят киселите краставички маратонците бягайки? В гащите или в чорапите? :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #284 -: Август 03, 2012, 07:09:38 am »
И като им кажат, къде да си носят киселите краставички маратонците бягайки? В гащите или в чорапите? :lol:
хе хе, така е :-). Имах предвид като ходят да спортуват тук по жегите, да играят тенис примерно, не задължително маратонци. Има ги по магазините, виж ги някой път за какво ги рекламират . Въпросът е, че мислят, че е нещо специално, не знаят че е готварска сол :-)


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #285 -: Август 03, 2012, 11:05:26 am »
Бърд, здравейте отново! Вчера се включих във форума и обещах да пиша какво се случва с нас. От дехидратиращите прахчета ми предложиха едно единствено - Дехидратин Арфа. Добавям във водата. Спрях всичко - мезимфорте, хидрасек, ентерол... Снощи направих пилешко бяло месо, пилешко, леко овкусено, просто, за да го яде. Десерт - половин ябълка. Сутринта се събуди от това, че й се ака. Изпражненията бяха каквито виждам в последните дни - леко оформени, като попаднат във водата се разпадат... Иначе, събужда се гладна, едва дочаква да й приготвя закуска. Яде попара с препечен хляб и сирене. Не посмях да сложа масло... Това е. Греша ли някъде или правилно съм разбрала съвета Ви? Благодаря!
Лора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #286 -: Август 03, 2012, 11:12:45 am »
Не грешите- ще минат 2- 3 дена още докато всичко се оправи.
Постарайте се да давате Дехидратин колкото се може през деня, в каквато и да е било течност.
Продължаваме с възстановяване нормалното хранене на детето.

Не обръщайте внимание на изхождания 1/2-1 час след хранене- това не е диария в истинския смисъл на думата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #287 -: Август 03, 2012, 11:18:02 am »
Добре. Благодаря! Действам. Пак ще пиша. А на Вас - усмивки през деня желая!
Лора
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #288 -: Август 03, 2012, 15:53:41 pm »
Здравейте, от снощи синът ми се оплаква, че при уриниране го боли пенисът. Тази сутрин измерих 37.3 фебрилитет. Днес го заведох при личната му лекарка. Каза да пуснем веднага една урина. Резултат: уробилиноген- неув., белтък- опал, билирубин- отр., седимент-4-6 еритр. на поле.
Изписа Суметролим 2x8 мл на 12 ч.- 7 дни и след почивка от 3 дни да направим посявка на урина.
Бърди, мислите ли, че това лечение е адекватно? Не е ли по-логично да пуснем още утре една стерилна урина? Ако изчакваме обаче до понеделник или вторник резултата няма ли да закъснеем с лечението, все пак детето е и с болка? Друго изследване трябва ли да пуснем?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #289 -: Август 03, 2012, 16:28:33 pm »
Кое от общото изследване на урина показва "уроинфекция"? Левкоцитите от общото изследване на урина са?
Посявки нямаме също... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #290 -: Август 03, 2012, 16:40:56 pm »
Гледам сега пак изследването- няма резултат за левкоцити. Идея си нямам кое от това показва уроинфекция. Затова се чудя какво да правим. Кажете ми, моля, как да процедираме.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #291 -: Август 03, 2012, 17:24:26 pm »
Без левкоцити и без посявка, как решихме че е уроинфекция, и то за АБ?
Не знам какво да кажа- ако имахте поне левкоцити в урината, щеше да е по-лесно да се реши какво да се прави.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #292 -: Август 03, 2012, 17:41:42 pm »
Утре отиваме да дадем урина за посявка и левкоцити. Нещо друго да пуснем ли?
Благодаря много, че ми помагате!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #293 -: Август 03, 2012, 17:54:55 pm »
Попитайте от днешната проба,колко са левкоцитите. Не може да не са ги работили... .
Друго не е нужно, що се отнася до урината.

За АБ, и при съмнение за уроинфекция, аз бих дал Аугментин ( ако детето не е алергично).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #294 -: Август 03, 2012, 20:37:54 pm »
мисля да поръчам тази бутилка от сайта на neilmed. ако има някой желаещ да си поделим доставката, да ми пише лс


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #295 -: Август 04, 2012, 09:21:30 am »
Здравейте отново, Бърд! Ние сме мама и момиче, което лекувам от рядко ако. Днес очаквах да скочи сутринта, за да ака. Но се размина. Закуси кус-кус със сирене и малко масло, днес се престраших да сложа. Около 40 минути след закуска се изходи, пак същите - леко оформени, светли на цвят. Разликата е, че сега не се оплака от болки в стомахчето, около пъпа, а просто, както тя се изрази, й се доакало. На обяд си е поръчала пълнен пипер с кайма и ориз. Ще й направя. Дехидратина си върви към всяка напитка. Правя чайчета, които охлаждам, тя обича. Иначе, палава, бяга, играе, вечно заета с нещо. И непрекъснато гладна! Вчера, като ходихме за продължаване на болничния ми, педиатърката препоръча да пие по едно прахче БИОКОМФОРТ. Взех, но не съм давала, исках да помоля първо за мнението Ви. По упътването чета, че съдържа Duolac L  и B. Гова засега... Не мога още да заема оптимистична позиция, притеснена съм, но чакам всичко това да отмине. :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #296 -: Август 04, 2012, 09:35:50 am »
Не давайте нищо друго освен дехидратин-алфа!
Продължаваме по плана.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #297 -: Август 04, 2012, 09:39:40 am »
Добре, Бърд! Лека от мен!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #298 -: Август 04, 2012, 13:19:59 pm »
Може ли да пръскам Тантум верде на дете на 1 год и 2 месеца?Пак сме с червено гърло, за сега леко.Док изписа Калциев глюконат и вит. ц.Ще ми се някакав спрей за гърло?Ако може помагайте, и д-р Бърди ако може да се включи?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #299 -: Август 04, 2012, 21:04:41 pm »
Здравейте! Добрата новина е, че Богомила ака за втори път от сутринта едва сега. Малко по-добър резултат. Светло на цвят още. Но не така воднисто. След обяд закуси топъл сандвич са кашкавал и чаша кисело мляко. Тя е фен на киселото мляко,  :). Пие си Дехидратина. За тая вечер съм приготвила свинско месо, нетлъсто, с картофи, задушени. За утре сутрин си е поръчала палачинки. Това засега, Бърд. Лека от мен! Сякаш, добивам кураж...