0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #360 -: Август 21, 2012, 09:03:02 am »
Мими,в някоя от темите имаше пост от доктора,че няма да го има може би до края на месеца.
Дано бързо и колкото може безболезнено да мине всичко при вас
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #361 -: Август 22, 2012, 15:18:09 pm »
Докторе, при Стефания /5 г, 6 м./ започна никненето на кътници
за съжаление се повтаря картинката от изкарването на последните от серията 20 зъби от преди 3 години-  огромни, твърди, подути венци, съпроводена болка по врата, която тя самата като че ли не може да дефинира
мога ли да направя нещо, с което да облекча процеса, и дано не стигаме пак до онези драматични събития тогава :(
единият е почнал да пробива- белее се в долната част на зъбчето долу вдясно

тук при нас има бум на менингит, дори и в градината, която Стефания посещаваше /слава Богу доста след като я спрях/ :(


Нурофен помага->> 1-2 дози дневно, за 2-3 дена.
Може да намажате локално също с "Алоклер".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #362 -: Август 23, 2012, 09:52:08 am »
Докторе, здравейте! С риск да стана досадна, искам пак да попитам за съвет за нашето ако. Дните минават, детето е на градина вече, но редуваме кашаво и оформено ден след ден... Водят ни с диагноза постентеритен синдром, вдигат рамене и никой не ми казва колко време продължава това и с какво аз да помогна. Изхожданията са до две на ден, има дни, пропуска даже. Но, ако първото ако излезе твърдо, след това тръгва и кашавото, да не казвам, че от време на време виждам и слуз. Ако не бях притеснена, нямаше да пиша. Извинявам се за което. Оставила съм я на мира, както ме посъветвахте, но нещата стигнаха до тук, а вече има месец и повече. Какви изследвания ще ме насочите да правя? С какво мога аз да й помогна? Няма болки, храни се добре, но аз избягвам прясното мляко. Давам плодове със страх...  Имам усещането просто, че не съм направила всичко, за да възстановя детето си напълно.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #363 -: Август 23, 2012, 14:47:42 pm »
Аз пък с риск да стана за смях с моите май винаги тъпи въпроси,но Докторе,момичета ще помоля и аз за съвет и мнение.Едното детенце вече 2-ра седмица ака като агънце-топченца един или най-много два пъти на ден,но винаги малки черни топченца.Той е детенцето което е склонно към запек и преди време се случи да изака малко кръв в началото.От бебе винаги изхожданията му са били по твърди и по на рядко от братчето му,но последно време това твърдо акане е постоянно.Изходените топченца за някак си все едно като тебешир,все едно можеш да пишеш с тях,тъмно кафяво към черно,от вътре са мисля нормални на цвят,но пак твърди кафяво-оранжеви.Храната с братчето му е една и съща с разликата,че въпросното дете поема в пъти по-малко течности и сутрин и вечер пие АМ,а не твърда храна.Днес излязоха резултатите от кръвта,ако ще са от полза ще ги споделя.Този път не съм ходила при Педиатърката,защото знам какво ще каже-"Дуфалак,да спа АМ и Линекс бейби".Това мисля,че ще каже.

Ще съм си Ви искрено Благодарна за съвети.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #364 -: Август 23, 2012, 15:17:09 pm »
Здравейте,Докторе
не съм писала до сега,но Ви чета редовно.Моля за съвет-момиченцето ми на 1година и 8 месеца от 2 дни поддържа температура 37,5-37,9.Успявам да я сваля с панадол и нурофен,но си вдига 2-3 пъти за денонощието.Няма никакви други симптоми.Заведох я при педиатъра и тя ми каза да изчакам да видим какво ще излезе.Не ме прати на изследвания,а мен ме притеснява да не е някоя бактерия в урината.Бихте ли ме посъветвали какви изследвания да пусна и според Вас основателни ли са моите притеснения?
Благодаря Ви
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #365 -: Август 23, 2012, 17:05:30 pm »
Здравейте, д-р. Birdie. Дъщеря ми е на 4г. и от около 1мес. е със задна хрема и кашлица. Правихме няколко посявки на носен и гърлен секрет, но все отрицателни, може би защото УНГ из4аква само 2-3 дни след капките в носа (били достатъ4ни). От 2 дни сме много зле- страшно обилен секрет (задръства се просто),зловеща кашлица(ту суха и лаеща, ту хра4кава), която води до повръщане на топка слуз и изкл. възпален ларингс.Сутринта док. УНГ изписа АБ Зинат 125мг. по 7,5мл. на 12h. Не съм много сигурна за тази дозировка. Моля ви, бихте ли ми казали каква е то4ната доза за дете 19кг. Знам, 4е някъде сте го казвали, но искам да съм сигурна. Не е ли най-добре 2 по 5мл. но от 250мг.? Благодаря Ви, предваритрлно!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #366 -: Август 23, 2012, 20:26:28 pm »
Деца:
 
При бебета и деца лекарят предписва доза в зависимост от теглото и възрастта.
 
■ За голяма част от инфекциите при деца на възраст над 3 месеца до 12 години се препоръчва по 125 mg (една мерителна лъжичка) два пъти дневно или по 10 mg лекарствено вещество на един килограм телесна маса два пъти дневно, като дозата не трябва да надвишава 250 mg дневно.
 
■ При деца на възраст над 2 години при отит на средното ухо или при тежки инфекции -по 250 mg (две мерителни лъжички) два пъти дневно или доза от 15 mg/kg два пъти дневно, като дозата не трябва да надвишава 500 mg дневно.
 
■ Приложението на Zinnat при деца под 3 месеца не се препоръчва, тъй като няма достатъчно данни, доказващи безопасността при тази възрастова група.
 
Лечението със Zinnat обикновено трябва да продължи пет дни, но при по-тежки инфекции може да продължи и по-дълго
.“

http://apteka.framar.bg/08001107/%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D1%81%D1%83%D1%81%D0%BF-125-%D0%BC%D0%B3-5-%D0%BC%D0%BB-50-%D0%BC%D0%BB-
« Последна редакция: Август 23, 2012, 20:32:35 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #367 -: Август 24, 2012, 13:02:52 pm »
Ами, в такъв слу4ай, ако трябва да спазвам:
■ При деца на възраст над 2 години при отит на средното ухо или при тежки инфекции -по 250 mg (две мерителни лъжички) два пъти дневно или доза от 15 mg/kg два пъти дневно, като дозата не трябва да надвишава 500 mg дневно.
 излиза то4но по 250мг. сутрин и ве4ер,т.е. 500мг. дневно. Защото:
15мг. по 19кг =285мг.
285мг. по 2приема = 570мг. дневно
Но понеже надвишава 500мг., трябва да ограни4а до толкова, т.е.:
2 по 250мг.= 500мг.
Правилно ли разсъждавам? Моля ви поправете ме ако греша!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #368 -: Август 24, 2012, 13:43:05 pm »
Ами то си пише, че зависи от инфекцията. Това е за отит, а вие нали нямате отит. Ти защо реши, че трбява да спазваш точно това и да взимате възможно най-силната доза, а не горното където пише дозировка за повечето инфекции? Вероятно лекарят ти смята, че няма нуждада ви тъпче с повече антибиотик, като и тази доза е достатъчна.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #369 -: Август 24, 2012, 15:01:31 pm »
Може би си права,пък и то като сметна предписаната доза от УНГ излиза:
2 по 198мг - приблизително 400мг., което явно е най-подходящо. Спазвам си нейната доза и така. Благодаря за отговорите  :) и дано да ни минава по-бързо, 4е детенце се изтормози!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #370 -: Август 25, 2012, 17:45:24 pm »
бина, моята дъщеря е с подобно храносмилане. Не мога да кажа, че съм се преборила с проблема. Доколкото това е проблем, но ще споделя ефективните храни, които действат бързо: праскови, нектарини, киви, сливи, тиквичка, пълнозърнест хляб, овесени ядки /не винаги/. Подсещай за водичката. И моята принцеса не се сещаше много, но сега е нещо като ритуал и игра вкарахме, та сама търси водата.
Отделно отскоро започнах да предлагам и супа на всяко хранене, ако иска, искак. Колкото да приеме течна храна.
И да знаете, принцесите само супи ядат и ние като тях  :lol:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #371 -: Август 25, 2012, 17:59:48 pm »
Вера твоята принцеса май е по-голяма и вече се лъже. Аз вода редовно предлагам, но от преди месец акането стана 1-2 пъти дневно и в момента е ужас, а беше 4 пъти дневно, пълен памперс. Като своя грешка отчитам, че започнах да купувам едни пюрета, които имат добавени ориз и желязо, но уж за повече разнообразие, че аз лятото съм на повече салата и готвенето ми е печено.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #372 -: Август 25, 2012, 18:58:21 pm »
Да, така е. При нея това е от бебе. Изхожданията не са всеки ден, но не бих го нарекла запек. Приемам го като особеност при нея и внимавам с храната.
И на двете с бина, дечицата ви са над 1 г. Предполагам са захранени с каквото е необходимо и може по ваша преценка да предлагате от изброеното по-горе. По едно време играехме на игра "до кое деление ще изпие водата".
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #373 -: Август 26, 2012, 13:22:18 pm »
Имах предвид, че игрите още не стават при нас иначе са добра идея при по-големи деца. За подбор на храна-да, гледам да е разнообразно менюто и всеки ден да има плод.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #374 -: Август 28, 2012, 16:26:52 pm »
Здравейте.И аз като всички майки тук,а и не само,търся съвет за лечението на детето си.Много ще съм благодарна на всички отговорили,и най-вече на Вас Докторе. Малката ми дъщеря от 2 дни е с хрема.Първия ден нослето течеше много,промивах със физиологичен разтвор,давах и  allium cepa 9 CH по 5 гранули 3 пъти на ден.Вчера вече сополите не течаха,а излизаха само при кихане.Прозрачни на цвят.А вчера по обед имаше температура 37.5 след сън нямаше,после не я бях мерила но ту беше топло челцето,само то,ту не.Изпотяваше се по челото от време на време и по вратлето.Вечерта както и през ноща нямаше нищо,спокойно спа.Тази сутрин имаше 36.9-37  и я заведох на лекар.Прегледа я и каза че имала червено гърло и едната сливица била по-голяма.Гърдите били чисти.Изписа да пие ЦЕК форте по една мерителна лъжица от 2.5 мл. На 12 часа.Въпроса ми е следния,ще помогне ли този АБ в нашия случай.Забравих да спомена че тя е  на 1 година и 3 месеца.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #375 -: Август 28, 2012, 23:53:26 pm »
Бубка аз нямам голям опит с АБ при бебето. Нашия педиатър ги изписва за щяло и не щяло, давах веднъж изрина се и сега първо мисля. Защо е решил, да даде АБ, за застраховане или защото е нужно и дали го е уцелил :? Последно му го изписа при Херпангина, но Т падна сама и афтите се изчистиха(после пак се появиха де)- реших, че няма нужда, после педиатъра одобри решението ми.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #376 -: Август 29, 2012, 15:05:22 pm »
Дано се включи и доктора да си каже мнението
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #377 -: Август 29, 2012, 15:11:32 pm »
докторът го няма, в почивка е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #378 -: Август 29, 2012, 20:38:45 pm »
бина, и моята принцеса е така, но за разлика от твоята пие вода като малка камилка. това, което аз разбрах до момента - внимавай с млечните продукти, д-р бърди каза да не давам овесени ядки (мисля, защото те сами по себе си абсорбират вода, а това е, което прави изпражненията твърди), давай неща в които има сорбитол - той задържа водата в изпражненията - сливи, круши, сок от сливи, тиквата също помага. неща като хляб, ориз, моркови, си ги знаем, че запичат, но ми казаха да не давам ябълки, особено зелени ябълки, което ме учуди, но ще го спазвам, защото тя има няколко случая вече, когато се опитва да се изходи и не може и това е болезнено и много, много нериятно. тогава олио по ануса помага. казаха ми и за парафинови свещички за бебета, не съм ползвала. портокали и сок от портокали много помагат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #379 -: Август 30, 2012, 09:15:26 am »
Здравейте,
Питам тук и ще съм благодарна на всички, а и специално на Вас докторе, ако ми отговорите как да продължа.
Преди 11 дни Емо направи гърч, предполагам, а и според докторите температурен. Предисторията е, че бяха със зачервени гърла и висока температура. По съвет на педиатъра започнах лечение със Суметролим и обичайните лекарства за температура - Панадол, Нурофен през 4 ч и Хексалгин. На втория ден от лечението след като цяла нощ поддържа висока температура 38-38,5-39, която смъквах, детето започна да повръща. Общо три-четири пъти, но само вода, защото не беше ял. На сутринта температурата спадна до 37,7, пи вода и около 15 мин. след това получи гърч.
Естествено аз се побърках, извиках Бърза помощ, сложиха му диазепам и ни вкараха в болницата и тримата. След изследване се установи високо СУЕ и на двамата, диагноза Ларингит акута и започнаха веднага лечение с Медаксон. Миналия петък ни изписаха, СУЕ падна и на двамата. Не са ни препоръчали допълнително лечение, единствено профилактика на гърча за 10тина дни Кюетюд /хомеопатичен сироп за успокоение, дано не бъркам името/.
Та въпреки че всички ми казват, че температурните гърчове са чести при малки деца, искам да питам какви изследвания да направя допълнително и евентуално какво може да се направи за да се избегнат?
Пропуснах да спомена, че нормално за мен и за Емо е да вдигаме рязко температура до 40С при боледуване и не е имало проблеми.
Не знам само ЕЕГ дали е достатъчно и показателно за наличието или липсата на проблем.