0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #420 -: Септември 09, 2012, 23:01:09 pm »

Иванита и аз така мисля. Не се слага такова лекаство ей така по твоя си преценка. Само лекар може да каже дали и кога да се дава.


Останала съм с впечатление, че Дорктора отговаря на всякакви въпроси на разтревожени родители, ако все пак това е форум само за температури, гърчове, инфекции и антибиотици - просто кажете.
Аз не мога да казвам за какво е форума, аз си говоря от мое име какво аз мисля. докторът отговоря, но според мен неговото време е по-ценно от това да ти пише някава енклопедична информация каква е нормата. Ми извини ме, ама отнема секунди да напишеш „фонтанела“ в Гугъл и да го видиш.  Ако да речем сте извън норма и не вярваш на преценката на педиатъра е съвсем друго.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #421 -: Септември 09, 2012, 23:55:27 pm »
Да, смятам, че има нещо обезпокоително, затова питам Доктора, след като проверих в гугъл. Посещението ни при настоящия педиатър е след доста месеци.
Смятам, че съм достатъчно разумна, да не занимавам хората с проблемите си, ако мога да ги разреша. Ако не мога, питам, човек на когото вярвам. Той ако има време ще ми отговори, ако няма - няма. Не разбирам защо трябва да се влиза в излишни полемики...
Темата, доколкото виждам е "Помагаме си взаимно", а не "Уперекваме се поединично"
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #422 -: Септември 10, 2012, 00:20:22 am »
orchidblossom, на моя син се затвори фонтанелата след годинка и половина, но не помня точно кога. Между година и половина и две беше. Определено и аз бях притеснена като теб. Педиатърката ми обаче - не. Уточнявам, че живея извън Бг.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #423 -: Септември 10, 2012, 09:18:37 am »
Иванита, няма място за паника, децата ни имат нужда от нас и в тези моменти трябва да сме най-силни. Честно казано, аз и за себе си на знам как ше реагирам, но общо взето аз се стягам и чак след като е минало страшното се отпускам. Онзи ден Андреа се задави и започна да става тъмно червена, а мъжа ми седи до нея и я гледа. За секунди я откачих от столчето, обърнах по корем върху ръката си и потупах по гърба докато изплю на каквото се давеше. А той нашият чакал да види какво щяло да стане. Бе тя си сменя цветовете, той чакал. За няколко секунди, ама ми изправи косата. Представям си как щях да съм, ако беше нещо по-дълго, както са гърчовете. Сигурно като отмине и ще рухна.

За гърча- дано не се случва на никого, но ако се случи по-добре човек да е подготвен какво да прави. Ето тук малко инфо какаво да се прави (което е общо взето почти нищо) http://namama.bg/article-temperaturen-gurch/82


П.П.
...затова питам Доктора, след като проверих в гугъл.
Разбирам  - и на Гугъл не вярваш :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #424 -: Септември 10, 2012, 22:56:51 pm »
И Благовест се задави един път и направо побелях като платно като го видях как не може да си поеме въздух. :( И аз знам, че детето трябва да се обърне по корем върху ръката, като главата му да е под нивото на тялото и да се потупа по гърба. Обаче ми казаха да съм го натиснала под диафрагмата. Има ли нещо такова?


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #425 -: Септември 11, 2012, 03:42:31 am »

П.П.
...затова питам Доктора, след като проверих в гугъл.
Разбирам  - и на Гугъл не вярваш :-).
[/quote]

Естесевено, че не вярвам, там се пишат всякакви неща, често абсолютно противоречиви.
Ама то на мен "толкова ми разбира главата", както се беше изразила по мой адрес в друга тема. Това човешката злоба край няма.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #426 -: Септември 11, 2012, 06:40:37 am »
Естесевено, че не вярвам, там се пишат всякакви неща, често абсолютно противоречиви.
:-) това дори не си спомнях, че си била ти, докато не го каза сега.
Гледай сега, опитах се да ти кажа, че това е елементарна инфомация, която можеш да си намериш и сама и че след като сте в норма нямаш за какво да се тревожиш. Написах го понеже е пълно с хора,  които не четат, а искат а им се достави на готово нещо, което е факт,а не изисква професионална преценка, поне докато не е извън нормата. Не е толкова трудно да се намери такава инфомрация от достоверен източник или поне да се опита да се потърси какво е писал Бърди по въпроса.  Ти обаче дършиш да ми покажеш,че не ти е възможно да се справиш. добре, вярвам ти.
Ето какво е писал доктора: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.msg838448#msg838448 Не виждам какво има да си говорим повече за това.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #427 -: Септември 11, 2012, 06:57:32 am »
Ами, ето това е приказка, с това трябваше да започнем и само това ме интересуваше - мнение на Доктора по въпроса.
Все пак ще имам предвид ситуацията и в бъдеще ще си задавам въпросите към Доктора в лични съобщения, за да не притеснявам хората тук.
Благодаря
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #428 -: Септември 11, 2012, 11:10:36 am »
Ами, ето това е приказка, с това трябваше да започнем и само това ме интересуваше - мнение на Доктора по въпроса.
Все пак ще имам предвид ситуацията и в бъдеще ще си задавам въпросите към Доктора в лични съобщения, за да не притеснявам хората тук.
Благодаря
Вместо да тормозиш Доктора на лични, просто ползвай търсачката на сайта, все може да е писал нещо по въпроса. След като Боби успя да намери тема, значи и другите могат  :wink:
И да, абсолютно е права, че повечето не си правят труда да прочетат дори предната страница, защото нямат време за губене, а все ще се намери някой с мнооого време за губене да пише едно и също нещо през 5 дни.
Уважавайте и личното време на другите (включително и на Д-р Бърди), не само своето, за да Ви уважават и те!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #429 -: Септември 11, 2012, 22:53:27 pm »
Здравейте докторе,
Не съм писала от мноого време, но отново съм в безизходица и ви моля за помощ.
Сина ми е вече на 4 години. От октомври имаме проблем с неспираща хрема. Ходи на детска градина и отговора на лекарите е че докато ходи на градина ще си има хрема.
Единственото, което са показвали резултатите е мураксела. Изписваха ни какви ли не капки. От декември до март въобще не ходи на градина. През януари беше в болница с пневмония. Но хремата не спира и не спира. Максимум е спирала за 1 седмица, но се усеща, че има задна хрема. От февруари до май не слагахме никакви капки, а се консултирахме с хомеопат и приложихме и такова лечение. Но резултат отново нямаше. През май направи бронхит и през юни отново. От хремата винаги започва да кашля и явно слиза към белите дробове.
Водих го при специалисти УНГ, но те си изписват капките и казват, че ще се оправи.
Ходихме на море там хремата спря, но щом се върнахме отново започна. А сега не ходи на градина.
След 10 дни ще го водя на алерголог.
Направо не знам вече какво да правя...

Попитах в аптеката, но не им е познато.
намерих го в ebay:
http://www.ebay.com/itm/Neilmed-Sinus-Rinse-Pediatric-Starter-Kit-Relieves-Allergies-Sinus-Symptoms-/160743040130?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item256d082482
Да го взема ли? Как и колко често трябва да се ползва?
Или да търся нещо друго тук?
Да, това е. Вземете и един "набор" прахчета ( те се продават отделно като "консумативи").
Ако не намирате детски, вземете за възрастни- ползвайте 1/2 прахче в този случай.
Ползваме дестилирана вода, или преварена, или минерална. Тези Бг термини "трапезни" и т.н. нещо не ги схванах, простете... много години вече съм извън Бг.  :(


Ред:
* правим носни и фарингеални посявки в добра лаборатория.
* след това, започваме промивки - сутрин и вечер
http://www.youtube.com/watch?v=OndIV7_Ktf8
* спирате да слагате в нослето каквото и да е било!
* ако имате достъп до добър УНГ- можем да заведем за изключване на трета сливица. Ако нямате достъп- може да се направи една странична рентгенография на назофарингс за наличие на трета сливица.
* спираме банани, шоколад за известно време.

Пишете след 2-3 дена, и след като излязат посявките.

Здравейте докторе,
* Прилагам файл с изследванията, които ни направиха
* Правим промивки със Sinus rinse
* В носа започнахме да слагаме Назонекс (описание по-долу)
* УНГ каза, че има трета сливица и като цяло сливиците му са уголемени, но не нещо тревожно
* Спряли сме бананите и шоколада
* Заведохме го на алерголог и резултата  е, че е алергичен към цъфтящи треви и два вида плесени. Каза, че със сигурност хремата и кашлицата се дължат на алергия.
Изписа ни лечение за 4 месеца:
1) Singulair 4 mg sachettes - всеки ден по 1
2)Назонекс - по едно впръскване във всяка ноздра веднъж на ден за 10 дни. След това 10 дни почивка и отново се повтаря - 4 месеца
3) Aerius - 3 ml - веднъж дневно - 10 дни. След това Xizal - 2х5капки - 10 дни. Редуват се за по 10 дни 4 месеца

Започнахме с предписаното лечение и в момента детето няма изтичаща през носа хрема и кашлица. За задна хрема не мога да определя, но нослето му не хърка както преди.

Притеснявам се от резултата от посявката. УНГ и личния лекар ми обясниха, че Haemophilus parainfluenzae е нормална бактерия за всеки и не трябва никакво лечение. Но според това, което прочетох не съм сигурна дали е точно така.
Може ли проблемите му да идват от тази бактерия, а не от алергия?
Разчитам на Вашето мнение и съвети.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #430 -: Септември 12, 2012, 00:19:08 am »
Ами, ето това е приказка, с това трябваше да започнем и само това ме интересуваше - мнение на Доктора по въпроса.
Все пак ще имам предвид ситуацията и в бъдеще ще си задавам въпросите към Доктора в лични съобщения, за да не притеснявам хората тук.
Благодаря
Вместо да тормозиш Доктора на лични, просто ползвай търсачката на сайта, все може да е писал нещо по въпроса. След като Боби успя да намери тема, значи и другите могат  :wink:
И да, абсолютно е права, че повечето не си правят труда да прочетат дори предната страница, защото нямат време за губене, а все ще се намери някой с мнооого време за губене да пише едно и също нещо през 5 дни.
Уважавайте и личното време на другите (включително и на Д-р Бърди), не само своето, за да Ви уважават и те!

Това частен форум ли е, само за вас богоизбраните?
Не съм останала с впечатление Доктора да е изтормозен, отговарял ми е човека. Или вие искате да не питаме, че да има време за вашите въпроси? Защо е нормално 150 майки да зададат един и същи въпрос за повръщането на кърмачетата и Доктора да им отговаря търпеливо на всички, а не е нормално аз да си задам моя въпрос?
И пак питам, защо трябва да се тези критики и нападки, вместо да си помагаме.
Повече няма да коментирам темата, мисля, че е достатъчно, но не е лошо да се поосъзнаете!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #431 -: Септември 12, 2012, 00:32:09 am »
@milichka

Моето скромно мнение е че трябва да лекувате изолираното. И оттам са всичките Ви проблеми най-вече!
Останалото ми "мирише" на Г-н Мустаков!!   8O  :wink:  8O
Простете.

Какво бих направил лично?

* 10 дена Зинат ( цефуроксим), в три дози дневно, с контролна посявка на 3-4 ден от началото и 3-4 дена след края на лечението. Ако детето не е алергично към него.
* Бих спрял всичко друго, бих дал Аеруис само, в последните 4 дена от лечението със Зинат.
* Аз лично избягвам на всяка цена да давам Сингюлер! За 4м "лечение с Аериус и Назонекс, ЗА МЕН лично, И РЕЧ не може да става.


Може ли да дадете алергичните тестове да ги погледна?
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 23:17:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #432 -: Септември 12, 2012, 00:41:41 am »
Ами, ето това е приказка, с това трябваше да започнем и само това ме интересуваше - мнение на Доктора по въпроса.
Все пак ще имам предвид ситуацията и в бъдеще ще си задавам въпросите към Доктора в лични съобщения, за да не притеснявам хората тук.
Благодаря
Вместо да тормозиш Доктора на лични, просто ползвай търсачката на сайта, все може да е писал нещо по въпроса. След като Боби успя да намери тема, значи и другите могат  :wink:
И да, абсолютно е права, че повечето не си правят труда да прочетат дори предната страница, защото нямат време за губене, а все ще се намери някой с мнооого време за губене да пише едно и също нещо през 5 дни.
Уважавайте и личното време на другите (включително и на Д-р Бърди), не само своето, за да Ви уважават и те!

Това частен форум ли е, само за вас богоизбраните?
Не съм останала с впечатление Доктора да е изтормозен, отговарял ми е човека. Или вие искате да не питаме, че да има време за вашите въпроси? Защо е нормално 150 майки да зададат един и същи въпрос за повръщането на кърмачетата и Доктора да им отговаря търпеливо на всички, а не е нормално аз да си задам моя въпрос?
И пак питам, защо трябва да се тези критики и нападки, вместо да си помагаме.
Повече няма да коментирам темата, мисля, че е достатъчно, но не е лошо да се поосъзнаете!

Ако позволите, ще Ви кажа няколко неща.
* Не обичм "агресивните", "пробивните". Имам лоши спомени от България, може би, а и по характер съм тих и кротък човек. Мразя тези навици дълбоко, както мразя манталитета "Мустаков" в медицината. Вече 16 години живея в обстановка на културно и кротко поведение.
* По това, за което питате, има тонове изписано за 7 години откакто съм тук. С удоволствие бих Ви отговорил ако прочетете малко, и после питате.
* За повръщането при кърмачета пиша непрекъснато, от страх да не почнат с "Нексиуми" и други глупости, когато може просто да се решат нещата. Както и да предпазя от пилорна стеноза, ако може да е това. Нещо, което иска спешна намеса.

* На много майки отговарям веднага, защото познавам от години децата им, и понякога те имат нужда от спешност. Разбира се, когато мога. Ако Вие "работите" с мен скромно, културно и възпитано, и Вас ще опозная добре.


"...Не съм останала с впечатление Доктора да е изтормозен."

Това все пак само аз го зная, не е ли така? 9800 поста тук не са малко. И изобщо това звучи малко грубичко, да си го кажем откровено.

Та, така... накратко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #433 -: Септември 12, 2012, 00:46:09 am »
Или вие искате да не питаме, че да има време за вашите въпроси? Защо е нормално 150 майки да зададат един и същи въпрос за повръщането на кърмачетата и Доктора да им отговаря търпеливо на всички, а не е нормално аз да си задам моя въпрос?
даам, точно това е, как пък го уцели. Искам да не питаш, че да има време за моите въпроси :-)
Гледай сега, ще се опитам пак да ти го обясня - ти задаваш въпрос кога се затваря фонтанелата. Не е като да сте извън норма, да имате някакъв проблем като повръшането, което си споменала, да са ти казани различни неща от някого.  В съобщението ти не пише никаква причина кое те притеснява. Пише само, че лекарката ти казала, ама ти не и вярваш и толкова. Най-малкото да беше написала защо смяташ, че имате проблем, но нямаш какво да напишеш, понеже нищичко не си погленала никъде.Нямаш някаква причина да си разтревожена, а ей  така хрумнало ти да провериш кога се затваря и що да не питаш доктора, тъй и тъй е тук. Ми това е неуважително.


П.П.Не съм видяла че докторът е отговорил, докато съм писала.
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 00:48:34 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #434 -: Септември 12, 2012, 00:47:25 am »
Бих искала да попитам Доктора, кога е нормално да се затвори фонтанелата напълно? Питам, защото моето момче е на почти 14 месеца, фонтанелата му е колкото върха на показалеца ми и имам чувството, че е така от доста време. Да допълня, че той се роди с много голяма фонтанела, но си мисля, че трябва да се затваря вече. БГ педиатърката ми каза, че се затваря до 18-20 месеца, ама аз и нямам вяра и затова пак питам. Дали има връзка, че детето още не е проходило?
Ще се радвам, ако и другите мами споделят мнение.
Благодаря
За коя фонтанела питате? голямата или малката?
Голямата се затваря в диапазона 9-18м. Тези цифри са вариабилни обаче, в зависимост от школата. Аз лично виждам 10 до 15-16м.
Много големите фнтанели обикновено "говорят" за редица заболявания, от които по-чести са хипотиреоидизма и много по-рядко-рахит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #435 -: Септември 12, 2012, 03:28:12 am »
Към Доктора:Благодаря за отговора. По редица причини рахитът ме притеснява, но това ще го отнеса към педиатъра на детето на следващата консултация.

Към останалите: Приемете, че има различни хора. Хора които нямат вашите умения и време да се ровят в интернет и да намират достоверна информация. На такива хора е хубаво да се помогне, вместо да се упрекват. Все пак всички сме МАЙКИ и всички искаме най-доброто за децата си, включително и аз, която явно съм невъзпитана, груба, глуповата, да не кажа проста, не ми разбира главата от нищо, нахална и явно настояваща за нещо, което по никакви всемирни и всеинтернетски правила НЕ ми се полага в този форум.

Останете си със здраве.... :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #436 -: Септември 12, 2012, 06:30:36 am »
Не мога да се въздържа да не коментирам, след прочетеното, една типична нашенска черта: изискваме "прогресивно" и "пробивно", където ни се помага доброволно и безвъзмездно, но се спотайваме и кротуваме там, където ни се полага.

Простете за спама.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #437 -: Септември 12, 2012, 20:44:34 pm »
Докторе, благодаря за отговора.
Мустаков го "надушихте" от далече :), но ни изпратиха при него като най-добрия алерголог. Може би не е така.
Личния лекар се усъмни в посявките и иска да ги направим отново в края на месеца.
Каза ни да спрем Назонекса.
Детето пи Зинат при последния бронхит - в края на юни, началото на юли. Не би ли трябвало да се е повлияла тази бактерия от него тогава?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #438 -: Септември 12, 2012, 23:13:20 pm »
Би трябвало, но :

* не знаете дали тогава я е имало
* не знаете, дали някой друг от Вас има, и детето се заразява от там.

Може да изберете друг АБ по антибиограмата... но не е зле да повторите в добра лаборатория, и да си направите и Вие посявки също.

За останалото, написано от мен, не съм си променил мнението.

ДА се правят по повод и без повод МЕСЕЦИ лечения със Сингюлер, Назонекс, да се препоръчват антихистамини с години  за мен лично са недопустими неща. Само много ограничен контингент деца ВЕРОЯТНО да имат нужда от всичко това, но дори и в тези случаи, аз предпочитам десенсибилизацията.

Може ли да дадете резултатите от тестуването?
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 23:19:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #439 -: Септември 12, 2012, 23:24:23 pm »
Докторе, благодаря за отговора.
Мустаков го "надушихте" от далече :), но ни изпратиха при него като най-добрия алерголог. Може би не е така.
Личния лекар се усъмни в посявките и иска да ги направим отново в края на месеца.
Каза ни да спрем Назонекса.
Детето пи Зинат при последния бронхит - в края на юни, началото на юли. Не би ли трябвало да се е повлияла тази бактерия от него тогава?

Тук, пишете друго:

"2) Назонекс - по едно впръскване във всяка ноздра веднъж на ден за 10 дни. След това 10 дни почивка и отново се повтаря - 4 месеца".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.