0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #380 -: Август 30, 2012, 15:53:44 pm »
доктора е в почивка, но се надявам да пише, понеже това си е сериозно. Междувременно това е, което аз знам - когато имаш гърч при температура 37,7, трябва много обстойно да се отхвърли възможността да не е от друго, не от температурата, понеже 37.7 не е висока температура. Колкото до това дали ЕЕГ е достатъчно, не мога дадам мнение , но знам, че ЕЕГ е това, което се прави при епилепсия, така че вероятно те си знаят работата.

Аз бих избягала много много далеч от лекар , който ми лекува това с хомеопатичен сироп. Не говорим за настинка все пак, но това си е мое мнение.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #381 -: Август 30, 2012, 18:46:59 pm »
ЕЕГ ще покаже ако има някаква патологична мозъчна активност, ако има нещо подозрително сигурно ще поскат кат скан или томография. но това е малко вероятно и преди да се панираш се консултирай с повече от един доктор. както и ти си чела, температурните гърчове са чести и минават при децата
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #382 -: Август 30, 2012, 20:08:29 pm »
https://webstore.neilmed.com/orders/

получих оферта на мейла за продуктите на Нелимед, педиатричните комплекти са с 40 процента намаление и фрий шипинг за територията на ЮК, от там с превозвач до София ще ви излезе 2,2 доставката /за килограм стока/
сега е момента да си поръчате, ако имате желание
а аз да попитам доктора има ли някой друг от продуктите на фирмата, който би ни препоръчал, защото ще си поръчвам прахчета да си имам, да обединя нещата

Здравейте! Моля, разяснете как да поръчам и кой продукт е за чисто носле.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #383 -: Август 30, 2012, 20:10:03 pm »
мисля да поръчам тази бутилка от сайта на neilmed. ако има някой желаещ да си поделим доставката, да ми пише лс
Здравей!
Имам желание да поделим доставката!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #384 -: Август 30, 2012, 20:10:37 pm »
Макси, прави се контролна ЕЕГ, 40 дни след гърча.

Така както го описваш на мен ми прилича на температурен. Детето е било изморено от поддържаната температура. Гърч може да се получи и при рязко спадане на температурата. Също  оставам с впечатление, че е бил гладен, което е важно и евентуална причина.
Ако нямате отклонения в ЕЕГ-то - супер, и да има такива, то ако тя е правена в състояние на фебрилитет, то не може да се приема като сто процента достоверна. Предполагам са ви казали да си вземете направление 17 и след 40дни да направите контролно ЕЕГ.
Това с хомеопатията също ми се струва много странно. Но е избор на лекаря.
Поискай, ако не са ти дали да си имаш в къщи ампула диазепам и указания за прилагане. За съжаление не се продават у нас свещички.

Не допускай да качва Т. Повече от 37,5 вече ви е опасна. Не казвам, че обезателно нещо ще се случи. Но примерно аз преди давах сиропчета и т.н, над 38,5. Сега обаче нямам това време и сили, смелост да рискувам. Давам на 37+ и следя денонощно. Винаги има човек на пост в къщи, ако имам дете с температура.
За да подейства антипирептикът поне при нас отнема поне 40 минути, което за вашия случай са много.
И това, че драстично е качвало температурата в по-високи стойности - нищо не значи. Просто в един момент се случва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #385 -: Август 30, 2012, 22:46:44 pm »
И при моя син след половин час започва падане на Т. Това че температурните гърчове са чести и нормални не знам дали е вярно, но надали успокоява тези мами, при които се случва и аз като Вера щях да дежуря.

Има ли вероятност физиологичния рефлукс да притеснява детенце когато вече от дълго време няма симптоми? Вече 2 вечери моят син много мрънка на заспиване и започвам да му масажирам корема за да го успокоя. Няма запек-прави 2-3 обилни изхождания.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #386 -: Август 31, 2012, 08:53:36 am »
Благодаря за отговорите! :D
Vera не са ни правили нищо освен едни кръвни изследвания и старт на антибиотиците. Даже и не разбрах каква бактериална инфекция са имали./зачервено гърло, трудно преглъщане и образувания като бели афти ми прилича на Херпангина, но не съм доктор./
Според личния педиатър няма място за притеснения и ако искам да направя ЕЕГ, но в София, че у наше село няма специалисти за такива малки деца и също препоръча фенобарбитал, вместо диазепам, защото от диазепама можело да има проблеми с дишането...Аз си мислех дали ЯМР не е по-показателно?
А сиропа го изписа педиатъра от детското отделение, но не съм го давала, защото детето е във такава фаза, че се страхува от всичко, а като прочетох съставките и нещо ме притесниха.
Иначе дежурим в къщи, но след една седмица за съжаление трябва да ги пусна на ясла и много се притеснявам да не стане нещо. Все пак са много деца и сестрите нямат време да наблюдават всичките. А и разболяването рано или късно ни е сигурно....
Може ли да ми препоръчате детски невролог в София?


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #387 -: Август 31, 2012, 10:53:54 am »
https://webstore.neilmed.com/orders/

получих оферта на мейла за продуктите на Нелимед, педиатричните комплекти са с 40 процента намаление и фрий шипинг за територията на ЮК, от там с превозвач до София ще ви излезе 2,2 доставката /за килограм стока/
сега е момента да си поръчате, ако имате желание
а аз да попитам доктора има ли някой друг от продуктите на фирмата, който би ни препоръчал, защото ще си поръчвам прахчета да си имам, да обединя нещата

Здрасти! Имам нужда от помощ да го поръчам и получа това нещо. Нямам идея как става! Ще помогнеш ли?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #388 -: Август 31, 2012, 15:10:16 pm »
макси, едва ли ще направят ямр без еег, освен ако не си го платиш, не съм лекар, но еег-то ще си покаже ако има нещо  и ако е нужно да се правят други изследвания. моя приятелка пообиколи невролозите в софия, ще я питам за имена.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #389 -: Август 31, 2012, 23:54:19 pm »
Макси, ние лежахме в Педиатрията в София, при доц. Литвиненко.
Като специалист е препоръчван, с адекватни терапии. Като човек - не бих казала. На мен лично ми липсваше човещина и разбиране към страха и стреса, който преживяваме всички. Да не говорим, че не задълбочи да търси причината за инфекцията в нашия случай.
Контролите сме ги правили при него, в  поликниниката на педиатрията. С талон 17, но забележи освен талона, за ЕЕГ трябват 40 лева и почти ден висене  за прегледа.
Има много пациенти, приема и в "Детско здраве", на Ами Буе /това по инфо от 2010/.

Една контрола правихме и при д-р Попова, детски невролог. В медицински център "Сана", на ъгъла на Педиатрията. Приемаше всяка сутрин, ако те интересува, звънни да провериш. Отново ни прие с талон 17, но не сме плащали за ЕЕГ.
Докторката беше много блага и спокойна, съобразяваше се с това, че малката се страхува. Разчита и ти обяснява ЕЕГ то.

За ходенето в ДГ - обезателно информирай сестрата, лелите, госпожите. Аз дори съм се подписала, веднага да дават антипирептик, макар да имаме възможност до половин час да я вземем. За съжаление и тук са много деца и не могат да хванат всичко, та веднъж ми я върнаха с температура, без да я усетят.
Та след всичките ми писания, съветът ми е, като отшуми сегашната инфекция, да направите ЕЕГ и по него да се водите в нататъшните действия.
Фенобарбитала доколкото знам аз е старо като терапия и с много странични ефекти. На нас диазепама ни го дадоха от ампула, за ректално приложение, но дано да не се налага никога.
И понеже пропуснах в предния пост, а го мислих, много съжалявам и искрено ти съчувствам за преживяното.
*

    mammaviki

  • *
  • 5
  • СТРОГА МАМА С ПРИНЦИПИ,КАТО ВСЯКА ДЕВА
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #390 -: Септември 01, 2012, 11:11:03 am »
Здравейте.7 год.ми дъщеря от 1 месец се оплаква от болки отзад в коленете и отпред пред лакъта на ръцете.Болките започват изведнъж и при масажиране изчезват.Някой имал ли е същия проблем при децата си?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #391 -: Септември 02, 2012, 09:25:33 am »
Има ли вероятност физиологичния рефлукс да притеснява детенце когато вече от дълго време няма симптоми? Вече 2 вечери моят син много мрънка на заспиване и започвам да му масажирам корема за да го успокоя. Няма запек-прави 2-3 обилни изхождания.

И аз имам същия въпрос и по -точно в какво се проявява рефлукса при деца на възраст около годинка?

На около 3-4м имахме рефлуксни прояви ,който мн бързо отминаха с подържаща доза Ар Ам.

През деня е ок,но от няколко нощи  сме точно както м-и . Буди се ,не се успокоява ,плаче  . Забива глава  и крачета в леглото  и изтласква нагоре корема -прави точно поза мост .  Вярно ,че в устата е зъбна атака-мъдреци,кучешки ,но точно това изтласкване на коремчето нагоре ме замисли .Ако го вдигнем и разнасяме и носим млъква,но не заспива,а чак  изтощен сутринта  се унася. Милването и масажа на корем,гръбче го успокоява,но за кратко и пак се буди проплаквайки.

Доктор Бърди ,ще съм благодарна ,ако се включите .
« Последна редакция: Септември 02, 2012, 09:43:20 am от nimika »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #392 -: Септември 02, 2012, 22:51:44 pm »
Спираме изцяло

* кисело мляко
* домати
* грах

Иначе- не знам ... ако можех да видя от близо.

*****************

За температурните гърове

* нужно е да се изключи менингит, или друго, като причина.
* иначе- добър контрол на т-та с антипиретици и ректален Дизаепам- има го вече в Бг като "Диазепам Деситин"- немски е >> 5 и 10 мг.
* ЕЕГ, особено при първи гърч вече не се прави. Поне не рутинно. Но хоспитализацията и изключване на важни причини е много важно.
« Последна редакция: Септември 02, 2012, 22:53:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #393 -: Септември 03, 2012, 09:50:46 am »
Благодаря на всички за отговорите. :D
* нужно е да се изключи менингит, или друго, като причина.
* иначе- добър контрол на т-та с антипиретици и ректален Дизаепам- има го вече в Бг като "Диазепам Деситин"- немски е >> 5 и 10 мг.
* ЕЕГ, особено при първи гърч вече не се прави. Поне не рутинно. Но хоспитализацията и изключване на важни причини е много важно.
Ето това е чуденката ми. Как да изключа важните причини, с какви изследвания - мислех да самоназнача ЕЕГ, контролни кръвни изследвания и какво още..... В болницата пуснаха само кръвна картина. Понеже са близнаци и двамата бяха болни и хоспитализирани, съответно лекувани еднакво - с Медаксон, малко Ентерол и това е.
Обаче те са различни деца и това поставяне под общ знаменател не помага да се открие причината за гърча.
Затова и пиша във форума, който ми помогна да имам моите две слънца, явно сега ще ми помага при гледането :D


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #394 -: Септември 03, 2012, 13:09:09 pm »
Последния резултат от стерилната урина на София след лечение със сироп от червени боровники е: НЯМА РАЗВИТЕ НА БАКТЕРИИ  :D
Та засега еколите са в историята. Ще се обадя на доц. Буева, за да ми даде насоки трябва ли да правя нещо допълнително, кога да пускам контроли и т.н
Докторе, блягодаря за съветите!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #395 -: Септември 03, 2012, 15:35:22 pm »
Спираме изцяло

* кисело мляко
* домати
* грах

Иначе- не знам ... ако можех да видя от близо.



Благодаря , Доктор Бърди!

А от плодовете трябва ли да ограничим някакви -обича всички сезонни ?
И когато пием АМ -вече сме минали на 3ка - препоръчително ли е да добавяме мезурка оризово брашно или не е нужно ?
Мнението Ви  в този случай за приготвяне  с прясно мляко на  нишесте, мляко с ориз и  други подобни , изискващи варене -да избягваме ли ?

Въобще представата за рефлуксна проява, лекарите свеждат до еднозначното  -повръща ли -не  , ами не е рефлукс. обяснение за всичко е - мъчат ви зъби  / което също е истина / и толкова.

И малко встрани от коментираните въпроси -просто да споделя, че ми е прясно -за ампулите Ca глюконат , за които Д-ра многократно е писал , че не се дават . Тук едва ли не ги имат за панацея и масово лекарите ги предписват. Дори днес една майка в парка сподели  ,че вече си знае -щом усетела , че  понастивало детето и веднага няколко ампулки  + вит С ампулка и се оправят веднага.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 17:29:16 pm от nimika »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #396 -: Септември 03, 2012, 18:52:32 pm »
Може да слагате оризово брашно в последното АМ- 1, 2 мезурки.
Ако проблемът Ви е от време, не е зле да опитате с Хумана АР за последното вечерно хранене.
Не са нужни нишестета. Мляко с ориз за десерт?  ако сте въвели пълноценно прясно мляко- може.

Даването ка калциев глюконат на бебета, от ампула, без причина ( а те са 1-2, и свързани с редки и специални заболявания) е абсолютно нежелателно.
Даването на Вит Ц е безсмислено. Още повече- от ампула.
В състава на поливитаминен качествен препарат? може. При определени ситуации.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #397 -: Септември 03, 2012, 23:26:53 pm »
Благодаря Докторе.
Кис мляко, грах и домати яде рядко или малко(домат 1-2 парченца), но не пречи да ги спра изцяло.
АР аз нямам шанс да пробутам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #398 -: Септември 04, 2012, 16:30:34 pm »
Да кажа и аз за гърча като преминала през това наскоро. ЕЕГ се прави задължително 40 дни след гърча, защото всеки гърч може да отключи епилепсия или да предизвика промени, те трябва да бъдат следени. Това е мнението на д-р Димитрина Христова, невролог в Токуда, препоръчвам я, беше много внимателна, мнението и се покри с това на двама други лекари във Франция и Испания.

Диазепам ректал или производни у нас няма, защото не е пререгистриран при последното пререгистриране на лекарства. Твърде евтин е и нямат сметка. Диазепам ректал има в Испания и Англия със сигурност, в други страни, както и у нас се работи с ампули диазепам, спринцовки и тн, нещо което и самата невроложка каза, че е абсурдно и не може да гарантира, че ще работи. До 6 годишна възраст е важно да се следи температурата и своевременно да се дават антипиретици, за да не се стига до гърч. Сестрата в детската градина можете да инструктирате и да и оставите диазепам ректал ако намерите, другия на ампули няма право да го вземе, защото е нужна специална каса за съхранение на подобни лекарства отпускани със зелена рецепта.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #399 -: Септември 04, 2012, 17:25:14 pm »
Да кажа и аз за гърча като преминала през това наскоро. ЕЕГ се прави задължително 40 дни след гърча, защото всеки гърч може да отключи епилепсия или да предизвика промени, те трябва да бъдат следени. Това е мнението на д-р Димитрина Христова, невролог в Токуда, препоръчвам я, беше много внимателна, мнението и се покри с това на двама други лекари във Франция и Испания.

Диазепам ректал или производни у нас няма, защото не е пререгистриран при последното пререгистриране на лекарства. Твърде евтин е и нямат сметка. Диазепам ректал има в Испания и Англия със сигурност, в други страни, както и у нас се работи с ампули диазепам, спринцовки и тн, нещо което и самата невроложка каза, че е абсурдно и не може да гарантира, че ще работи. До 6 годишна възраст е важно да се следи температурата и своевременно да се дават антипиретици, за да не се стига до гърч. Сестрата в детската градина можете да инструктирате и да и оставите диазепам ректал ако намерите, другия на ампули няма право да го вземе, защото е нужна специална каса за съхранение на подобни лекарства отпускани със зелена рецепта.

Правенето на ЕЕГ след първи епизод на обикновен температурен гърч, не е масова практика днес! Макар и въпросът да е все още дискутабилен, все повече мнения се концентрират около това, да не се прави ЕЕГ след първи епизод неусложнен, обикновен температурен гърч.
Никакво "отключване на епилепсия" няма след температурни гърчове. Просто няма такава тема.
Терминът "отключвания" е руска глупост с 30 годишна давност, и термин празен от съдържание.

Ректален диазепам има в почти всяка страна от ЕС с изключение на Бг. Просто лекарството навсякъде е под специален контрол и е трудно да се закупи отвън. Следователно- "натискайте" да започнат легален внос в Бг- немския "Диазепам Деситин" е много добър ректален диазепам.
Има схеми с орално приложение на медикаменти- Мидазолам, например, но не е общо прието все още, а и е несигурно като начин на приложение.

http://adc.bmj.com/content/89/3/290.full

"... CLINICAL BOTTOM LINE
Abnormal EEG was uncommon in children with complex febrile seizures (95% probability less than 8.6%).

The current local practice of EEG in neurologically normal children with complex febrile seizures does not appear to be evidence based. There is some limited evidence to suggest that it may not be useful.



http://www.bcguidelines.ca/pdf/febrile.pdf

"...EEG does not predict which children progress to a seizure disorder.  Epileptiform abnormalities are relatively
common in children with benign febrile seizures. EEG has a low sensitivity in children under three years of age
following an unprovoked seizure."


http://emedicine.medscape.com/article/1176205-workup

"...No specific studies are indicated for a simple febrile seizure."

Нужно е да се чете. Ох как е нужно. Особено в Бг, и особено от специалистите.

Има мнения че, даването на антипиретици няма влияние върху вероятното повторение, или не, на следващ гърч.
Но въпреки това, все пак е нужен контрол на т-та- това все пак е единственото с което може някак да се намесим.
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 09:30:43 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.