0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Цитат
Отварям нова тема и Боби искам да те помоля да престанещ да ни набиваш канчетата колко сме прости, защото раздаваш с лека ръка съвети като медицинско лице, а не си такова
Ох мини, омръзна ми да имаш различно отношение към мен. Защо просто не ме игнорираш, както беше казала, че правиш. За пореден път те моля да престанеш с личните нападки.  Това не знам къде го четеш, то си е само в твоята глава. Ти си се държала неведнъж много обидно с мен и не съм ти отговорила с лични нападки, а винаги по темата. Обаче ти го правиш, защото на теб никой не ти прави забележки, когато се държиш така с потребители. Но после се чудите защо потребителите скачат срешу модератори. Ами като има открито такова отношение като твоето и никой не казва нищо, естествено че хората остават с мнението, че модераторите са безнаказани да се държат както си искат.
Освен това ти непрекъснато даваш съвети за лекарства, диагностични тестове и подобни, пък не ти е в компетенцията, нали? Така че остави ме намира аз да си говоря на теми, от които разбирам. И да, смея да твърдя, че разбирам от това повече от теб, въпреки че от тонът ти към теб изглежда, че не мислиш така. Все едно, но щом ти можеш да даваш подобни съвети и аз мога да изказвам мнение. Да не говорим, че аз лично мнение не изказвам. Не съм тръгнала да препоръчвам лекарства.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Помолих те както забеляза.
Имам оплаквания от потребители от твоите непрестанни включвания, много ти е трудно да се въздържаш. Не съм изписвала лекарства, аз съм споделяла терапия. На никого не съм писала- така дай на детето си, ако си забелязала. Но ти си толкова сигурна в себе си, че не забелязваш такива неща. ББ лапад да яде.
Следващ пост не по темата ще ти бъде изтрит. Благодаря ти за разбирането.

и цитирам от съседен форум


Цитат
принципна дефиниция:
Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80



тъй като това няма да стане, ще трябва да се примирите с факта, че някои от потребителите играят доброволно, безплатно и в ущърб на свободното си време, ролята на модератори и администратори на този сайт и форумите към него. нещо, което носи повече негативи и загуби за лицето, отколкото ползи. ще трябва да се примирите и с факта, че тези потребители-модератори също имат мнение и са пълноправни участници в дискусиите и могат да пишат във всички теми. подбрали сме достатъчно адекватни хора, така че да могат да правят разграничение между двете си роли - на модератор и на потребител - и ясно да показват кога в коя роля се изявяват.


тази дискусия се води периодично и обикновено срещу участието на модератори в дискусията роптаят новите участници, които са склонни априори да обвиняват модераторите в налагане на мнение. това е много типично погрешно схващане и се наблюдава и в други форуми, не само тук. модераторите винаги са виновни, по подразбиране.

ние периодично каним потребители, които са постоянни, активни, доказали са се като интелигентни и съвестни участници в дискусиите и ангажирани с идеите на този сайт, да станат част от екипа на модераторите. казвам това, за да е ясно, че вратите са отворени - ако искате да се включите в екипа, да поработите и да видите какво е - имате този шанс.
ние периодично каним потребители, които са постоянни, активни, доказали са се като интелигентни и съвестни участници в дискусиите и ангажирани с идеите на този сайт, да станат част от екипа на модераторите. казвам това, за да е ясно, че вратите са отворени - ако искате да се включите в екипа, да поработите и да видите какво е - имате този шанс.
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 07:34:57 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Запис.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Хм, на мен дискусията ми е много интересна. Абстрахирам се от личните нападки, естествено  :wink:
Боян миналата година го лекувах няколко пъти последователно от стрептокок пигуенас. След като се убедихме, че всичко идва от ДГ отидох с чиста посявка на детето и наши с баща му при медицинската сестра и и казах, че ако не затегната контрола и не помолят вечно сополивите деца да се лекуват, а детето ми се  прибере още веднъж с тази бактерия, ще подам писмена жалба в Хеи, риокоз или където там му е мястото. И въпреки, че дамата се държа меко казано нагло с мен по време на този разговор, резултат имаше веднага. Всяка сутрин преглеждаше децата /нещо, което иначе прави веднъж седмично/, болните бяха изпратени у дома и помолени да се върнат с документ от микробиологична посявка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Хм, на мен дискусията ми е много интересна. Абстрахирам се от личните нападки, естествено  :wink:
Боян миналата година го лекувах няколко пъти последователно от стрептокок пигуенас. След като се убедихме, че всичко идва от ДГ отидох с чиста посявка на детето и наши с баща му при медицинската сестра и и казах, че ако не затегната контрола и не помолят вечно сополивите деца да се лекуват, а детето ми се  прибере още веднъж с тази бактерия, ще подам писмена жалба в Хеи, риокоз или където там му е мястото. И въпреки, че дамата се държа меко казано нагло с мен по време на този разговор, резултат имаше веднага. Всяка сутрин преглеждаше децата /нещо, което иначе прави веднъж седмично/, болните бяха изпратени у дома и помолени да се върнат с документ от микробиологична посявка.

ето това е един лъч- значи все пак има начин
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Кроки,би ли споделила ако си наясно действително дали има начин да подадеш жалба и към кого ХЕИ или РИОКОЗ?Смятам да постъпя по-същия начин,но искам да имам убедителни аргументи тъй като не съм наясно с такива неща.

*
Всъщност Парси не съм проверявала, но наистина имах такова намерение. Смятах да звъня в Хеи и направо там да питам към кого трябва да се обърна.

Преди седмица в градината беше ад от комари, децата се прибираха буквално на решето, като не бяха просто пъпки, а отоци. Аз на два пъти бях готова да хуквам към спешното - единия път две ухапвания по врата, точно на лимфните възли. Гледката беше страшна, и понеже аз наскоро бях в болница за мононуклеоза се стреснах много. Втория път ухапването беше по ръката, а отока беше засегнал чак пръстите. Четири дни детето не беше на градина и нямаше ухапване, на петия и шестия си го прибрах от градината много нахапан, като дете от неговата група беше в пъти по-тежко състояние.
Отидох при госпожата и казах, че ако не вземат мерки през уикенда ще се обърна към когото е нужно. Други родители също са се оплакали. Събота и неделя пръскаха и сега проблеми няма.
*
Благодаря ти!Ще взема и аз да изтъкна обаждане към съответните органи,пък дано вземат някакви мерки.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
к(Р)оки, ако тази сестра направи каквото е казала, децата просто ще започнат да се връщат с бележка от лекаря, че не са болни. Така е при свекърва ми, която работи в ясла. Там директорката беше проявила своеволия да изисква някакви критерии, забравих вече какви, но децата започнаха просто да идват със същите симптоми, но с бележка от лекар, че са здрави. И при вас ще стане така. Като отидат и направят микробиологията и после на лекар за лекарство и кажат така и така няма ми нищо, ама микробиологията...и лекарят ще им каже да си гледат работата, щом нямат симптоми няма антибиотик. Тук вече споделите, че това са казвали лекарите като видят подобна микробиология. Та така...


Този точно стрептокок всяка година  прави 700 милиона инфкеции. Сама можеш да сметнеш, че за 10 години е обиколило населението на земята. Няма изчистване, с него ще си живеем :-).


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
И аз съм от майките на ръба ... скоро ще го прескоча обаче и ще вдигна грандиозен скандал.
Преди две седмици прибирайки детето, пред госпожата направих забележка, че едното кашля много лошо! Никаква реация, на следващия ден същото момиче беше пак там. Вечерта вече и моето дете беше болно. Две седмици бяхме в къщи едва на втората в края болното дете е изписано с 39 С температура. Е кажете ми, това дете две седмици с ужасни сополи и кашлица, как никой не го видя и не го спря? 
*
боби, радвам се, че не се отказа да пишеш, на мен са ми полезни нещата, които казваш
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 21:52:30 pm от Elena B »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
боби, радвам се, че не се отказа да пишеш, на мен са ми полезни нещата, които казваш
С малка добавка- че "този точно стрептокок" ( Pyogenes) причинява скарлатина ( една от най-опасните и смъртоносни в близкото минало честа инфекциозна болест) и свързаният с нея- ревматизъм.
Борбата срещу Пиогенес, и разпространението му в затворени колективи ( докато е достъпна ваксина), трябва да бъде "жестока". Иначе- беда.

Апропо, от скарлатина почина първото дете на Ген. Дуайт Айзенхауер-Doud Dwight "Icky" Eisenhower (September 24, 1917 – January 2, 1921) на възраст около 4 годинки... (просто за справка, като факт).


" За дълго време, нещата изглеждаха, като че ли светлината бе изчезнала от Айк ( Ген. Айзенхауер). През всичките години, които последваха, споменът за тези сиви дни, бе дълбока вътрешна болка, която никога не се намали дори и с малко."


Мами Айзенхауер, съпругата на Генерала. Частни спомени... .

Така че... да не бъдем... наивни хм... непредпазливи.
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 22:12:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
добре де, нали за това са ваксините и педиатрите, все на някого трябва да можем да се доверим (колкото и да са калпави и в Англия и в България и в Щатите).
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 23:32:22 pm от Elena B »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
добре де, нали за това са ваксините и педиатрите, все на някого трябва да можем да се доверим (колкото и да са калпави и в Англия и в България и в Щатите).
Няма ваксина срещу пиогенес.
Вие сте доволни от дж.п "системата" в УК?
Ако се съди по това, което пишете, май- не. Е, не е Бг, но ... .
Както и да е.
НЕ става въпрос за "калпави". Масовите системи навсякъде са едни и същи. И имат сродни проблеми. Изключая Бг, където проблемите са фундаментални, от корен.
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 00:08:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
не съм доволна нито от тази в Англия, нито от тази в България. поради което с голям интерес и благодарност следя разговора тук, защото мисля на друго място не бих могла да намеря микробиолог и доктор, педиатър заедно, да ги питам неща и да се образовам, така че да мога да взимам решения с, понякога вместо, а понякога въпреки джи пи то. мисля, в друга тема ви бях питала, дайте ми заглавие на добър учебик по педиатрия, щото явно ситуацията е "оправяй се както можеш"
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
не съм доволна нито от тази в Англия, нито от тази в България. поради което с голям интерес и благодарност следя разговора тук, защото мисля на друго място не бих могла да намеря микробиолог и доктор, педиатър заедно, да ги питам неща и да се образовам, така че да мога да взимам решения с, понякога вместо, а понякога въпреки джи пи то. мисля, в друга тема ви бях питала, дайте ми заглавие на добър учебик по педиатрия, щото явно ситуацията е "оправяй се както можеш"
Има много добри частни Педиатри в УК. Вкл и чужденци.
Въпросът е да потърсите само.

Много съм писал, и за всичко. Има много писано. Може да прочетете темите, с надежа да намерите нещо полезно и за Вас.
Не Ви трябват учебници. Отнема време- около 12-13 години... . :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
боби, радвам се, че не се отказа да пишеш, на мен са ми полезни нещата, които казваш
С малка добавка- че "този точно стрептокок" ( Pyogenes) причинява скарлатина ( една от най-опасните и смъртоносни в близкото минало честа инфекциозна болест) и свързаният с нея- ревматизъм.
Мисълта ми, когато казах колко е разпространен, беше, че е навсякъде и ще си живеем с него, независимо дали ни се иска или не. Не съм имала предвид, че е безопасен.


  
*
. Отнема време- около 12-13 години... . :)
[/quote]

таман ще е поотраснало детето :). по какво да ги позная добрите частни педиатри? няма проблем, че са частни, направихме й застраховка, аз нямам, но тя има :). ето това имам предвид, че като сме по-информирани, по-можем да разберем дали нещата, които ни казва педиатъра са надеждни или не. докторе, ако имате колега, на когото имате доверие в лондон, моля пишете ми, може и на лични
*
Хм, аз не съм си измисляла нови критерии и не съм искала бележки от всички деца. В градината имаше поне 4-5 даца, които видимо бяха с не добро здравословно състояние. Зелени сополи до брадата и ужасна кашлица. Е, може би без температура но...
Аз не пускам МБ на детето всеки петък, примерно. Само, ако е болен и може от там да "изскочи" нещо.