0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #100 -: Юли 09, 2012, 21:15:11 pm »
Не мисля че е нужно да давате лекарства сега.
Следете внимателно за развитие, нови симптоми и т.н. .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #101 -: Юли 09, 2012, 21:16:13 pm »
Винаги ме е било страх да не направят децата гърч, просто защото незнам как да реагирам, а много бързо вдигат висока температура. Последното боледуване стигна до 39,9, а миналата година Криси ми вдигна 41 градуса  :?
Докторе, ще съм благодарна ако напишете насоки за първоначална реакция при гърч.
Единствената рекация е ректален диазепам. Ректалният Диазепам няма алтернатива по принцип.
И следене за проходимост на ДПътища.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #102 -: Юли 09, 2012, 21:42:12 pm »
Благодаря много за отговорите!
Дано не се налага да прибягвам до съветите!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #103 -: Юли 09, 2012, 23:09:32 pm »
благодаря ви, докторе!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #104 -: Юли 09, 2012, 23:42:11 pm »
И аз с въпрос. Тео е на клацид. Сутринта го разтворих, но оставих извън хладилник (пише да ссъхранява на т до 25    градуса). В стаята т е стигнала до 27 грдуса и сега се чудя да взимам ли нова опаковка или не е проблем това. Моля, ако някой знае  да помага.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #105 -: Юли 10, 2012, 09:48:51 am »
Взех нова опаковка и съхранявам в хладилник.

Остава въпроса за останалите лекарства, от рода на панадол, нурофен и т.н.т, къде ги държите? В хладилник ли? На всички пише до 25 градуса, а температурата у дома надвишава 25.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #106 -: Юли 10, 2012, 10:51:52 am »
Всичко е в Хладилника :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #107 -: Юли 10, 2012, 10:57:09 am »
Всичко е в хладилника, даже мисля да освободя едното чекмедже за зеленчуци за тях, че купих и няколко риванола  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #108 -: Юли 10, 2012, 11:29:08 am »
Благодаря ви!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #109 -: Юли 10, 2012, 13:43:02 pm »
А за силно подсичане на бебе на година и осем месеца, някакъв крем имаше бейби тан, нещо ефикасно, от което сте били доволни.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #110 -: Юли 10, 2012, 13:51:06 pm »
силванченце - судокрем му е майката, според мен. или бепантен, и от двата съм много доволна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #111 -: Юли 10, 2012, 15:41:03 pm »
И аз с въпрос. Тео е на клацид. Сутринта го разтворих, но оставих извън хладилник (пише да ссъхранява на т до 25    градуса). В стаята т е стигнала до 27 грдуса и сега се чудя да взимам ли нова опаковка или не е проблем това. Моля, ако някой знае  да помага.
Не е проблем за 2 градуса за 1-2часа. Това 25 градуса е стандартната така наречена стайна температура. Те не са си праивли труда да го изледват и на всеки един градус увеличение (примерно на 26 и на 27 градуса) какво точно ще стане. Изледват на стайна температура и ти пишат, че там може да се съхранява. Естествено, ако го оставиш на 30 градуса няколко дена сигурно ще е различно, но за няколко часа с 2 градуса по-високо.. просто не го мисли.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #112 -: Юли 10, 2012, 15:49:22 pm »
благодаря, Bobbie, вече взех нов  :lol:

ще набухам всички лекарства в хладилника, но тъпото е, че там не мога да огранича достъпа на детенце. сега ги държа на високо и ми е по-спокойно. ще ги "скрия" естествено, но все пак  :ask:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #113 -: Юли 11, 2012, 11:00:58 am »
Днес Марти след сутрешното изхождане имаше колкото грахово зрънце слуз която беше оцветена в розово 8O,има прекаран вирус с висока Т и обрив,предната седмица от вторник до петък.Преди това нямаше изхождания 1 ден и на 2-я вечерта малко и много твърдо.Жизнен е,храни се,играе няма Т.Обадих се на Педиатърката и тя каза,че това в следствие на прекарания вирус, да давам Линекс бейби по 1 на ден и витамин Ц 5 дни по 1 ампула 8O.И да мине на диета без месо и яйца,а плодове само ябълки и банан.
Моля за вашето мнение и,ако може и др.Бърди за съвет

Дано се шашкам излишно,защото в момента ми треперят краката
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 11:07:57 am от бина »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #114 -: Юли 11, 2012, 11:14:22 am »
Бина мисля, че не трябва още да се шашкаш. И диетата сякаш е прекалена, няма да навреди, но може да се запече. Твърдо ли беше изхождането? Линекса може да регулира изхожданията евентуално, но вит. С защо? Скоро се коментираше, че не е доказан ефекта от вит С(то и от пробиотиците май  :)) Дано Доктора се включи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #115 -: Юли 11, 2012, 11:20:06 am »
аз категорично не бих подложила детето на диета, за линекса също съм скептична, но дано се включи и доктор Бърди.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #116 -: Юли 11, 2012, 11:36:04 am »
Днес Марти след сутрешното изхождане имаше колкото грахово зрънце слуз която беше оцветена в розово 8O,има прекаран вирус с висока Т и обрив,предната седмица от вторник до петък.Преди това нямаше изхождания 1 ден и на 2-я вечерта малко и много твърдо.Жизнен е,храни се,играе няма Т.Обадих се на Педиатърката и тя каза,че това в следствие на прекарания вирус, да давам Линекс бейби по 1 на ден и витамин Ц 5 дни по 1 ампула 8O.И да мине на диета без месо и яйца,а плодове само ябълки и банан.
Моля за вашето мнение и,ако може и др.Бърди за съвет

Дано се шашкам излишно,защото в момента ми треперят краката


Въпрос на преценка е, от къде е кръвта. Ако смятате че не е от рана- може би ще са нужни посявки.
НЕ се правят диети при обикновени детски диарии.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #117 -: Юли 11, 2012, 14:02:57 pm »
От 2-3 дена детенце вдига температура около 37,2-3.Водих го на лекар, прегледа го гърло, гърди, уши всичко е наред.Заключи че може би е от зъби, погледна му устата и каза че горе резеца и 2 кътника са на път.Според вас дали е възможно да е от зъбите?Други симптоми няма детето.Споделете да не е някакъв вирус?
Привет на всички!И ние сме така вчера и днес. Вчера се събуди сутринта с температура. Днея я вдигна към обяд.Не съм я водила на лекар още.Не виждам и зъб да излиза. Дали това леко повишение може да се дължи на жегите?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #118 -: Юли 11, 2012, 14:05:35 pm »
Докторе благодаря за включването,не знам какво да мисля,случвало се е и по твърдичко да е изхождането,но не е имало кръв,а то и сега не е чак кръв червена,а леко розова смесена със слуз?Нищо не съм му давала от това което Педи предписа.Докторе да изчакам следващо изхождане или какво препоръчвате вие,какво мислите че може да е,моля за мнение и съвет.Какво да наблюдавам

Благодаря м-и ,да твърдо беше,но и по твърдичко е бивало

StefiZ не съм подложила на диета и аз като теб мисля
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #119 -: Юли 11, 2012, 14:50:06 pm »
Здравейте,преди време писах че имахме диария и проблеми с изхождането,сега пък диарията се редува със запек,откриха ни алергия към кравия белтък и след консултация с гастро заключиха че синът ми/1,7М/ има диспепсия.Трябва да пуснем изследвания и след това ще се знае със сигурност но ми изписаха Шуслерови соли ,бейби баланс и ентеросан.преди време е правена копрокултура където всичко беше отрицателно сега ще се пускат за гъбички..Проблема е че синът ми отказва да яде ,просто като ме види с храна и започва да пищи,незнам какво да правя,вече се побърквам.Моля ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми да пише ,ще се радвам и д-р Бърди да даде мнение или насоки.