0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #200 -: Юли 23, 2012, 20:26:06 pm »
Овесени ядки + кисело мляко.
Не давайте.
Иначе, ако е вирусно- ще си проличи с добавъчни симптоми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #201 -: Юли 24, 2012, 03:29:42 am »
благодаря докторе, досега киселото мляко винаги й е помагало да ходи до тоалетната, или ако няма проблем е водило до сериозна "продукция". повръщането спря, но сега проблемът със запекът се засили - очевидно има блокаж на изхода на червото, защото се опитва да отиде до тоалетната, понякога се подава, но не може да се изходи. много е неприятно, защото явно я боли и плаче и се опитва, но нищо не може да направи. единственото, което аз правя е да мажа отвън с олио (за лубрикация), да я гушкам и да ми се къса сърцето. знам, че не е болка за умиране, но е много неприятно за нея. мъж ми искаше да бръкне с пръст да се разбиела масата, но аз не дадох, обаждаме се за консултации, казват, след като няма кръв, има газове, да не правим нищо "механично" да давам лаксативи - сок от сини сливи и др. но според мен, проблемът не е, че няма движение на червата - има по няколко пъти на ден се опитва - просто фекалиите са много сухи. та няма ли нещо, което да можем да направим. в краен случай - клизма?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #202 -: Юли 24, 2012, 10:04:31 am »
Елена тук има глицеринови свещички, след 5 мин. и има резултат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #203 -: Юли 24, 2012, 13:28:01 pm »
м-и, благодаря, ще погледна дали и в англия ги има, няма начин да ги няма. оправихме се вчера с помощта на зехтин върху дупето й, но беше много неприятно. дано няма повече такива инциденти (случвало се е веднъж преди, но в никакъв случай в такъв вид). казаха да не давам много млечни продукти и там, бял хляб и тн, дежурните неща, които запичат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #204 -: Юли 24, 2012, 15:53:25 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Отново се включвам с въпрос :?
До момента съм пускала три пъти ПКК на дъщеря ми.
Всеки път Лимфоцитите са завишени. Като референтни стойности за деца няма. Първия път педиатъра на детето каза да не се притеснявам.
Днес резултатите са:
Лимфоцити-%    H     70.9        %     20-40    
Лимфоцити -бр.    H     6.6       G/L     0,6-4,1
Също така има и завишен Тромбокрит:
Тромбокрит    H     0.503        L/L     0.002-0.450
И понижени Неутрофилни левкоцити:
Неутрофилни левкоцити-%    L     20.5        %     44,0-76,0    
Неутрофилни левкоцити-бр.         1.9        G/L     2,0-7.8
Моля, за мнението ви. Има ли място за притеснение? И трябва ли да направя нещо допълнително?
Отново благодаря за отделеното време!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #205 -: Юли 24, 2012, 21:05:15 pm »
Аз се включвам отново за отчет.....
Нямаме глисти, но е друга гад  :( - Ламблия интестиналис
ЛЛ предписа на малкия Trihomonacid за 7 дни 3 х 1/2
а за мен и баща му 3 х 2 защото сме контактни...
Аз имам фобия от такива гадини и ми се иска на мига да започнем лечението, но ме притеснява да дам на детето това лекарство...дали е подходящо за 2 годишно дете  :?
 няма ли някякво ефикасно лекарство в този случай, но да си е детско???
Дано д-р Бърди се включи!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #206 -: Юли 25, 2012, 10:20:17 am »
здравейте, докторе!

от няколко дни забелязвам, че гласът на моето момче е променен. говори по-гъгнещо, като че ли му е запушен носът или има залепнали секрети по гърлото. той твърди, че носът му не е запушен - и аз така мисля. редовно почистваме нослето и мажем с маз Низита на основа на морска вода. няма вид да диша през устата.

преди 2 седмици имаше епизод с нощно хъркане, който отшумя. такива нощни хъркания прави последните 3 години пролетно време за около 10-тина дни.

дали става дума за трета сливица, според Вас? тъй като след няколко дни заминаваме на море, можем ли да отложим визитата при УНГ за след това?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #207 -: Юли 25, 2012, 10:47:04 am »
Сладолед давате ли му?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #208 -: Юли 25, 2012, 10:56:21 am »
Сега отново изненада.... тази сутрин изведнъж му текнаха жълти сополи. Снощи спа спокойно....
Взехме Трихимонацид, на листовкта пише, че се дава на деца над 2 години, но мисля да го започнем утре, за да не се объркаме при евентуална алергична реакция. Дано разсъждавам правилно.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #209 -: Юли 25, 2012, 11:12:18 am »
здравейте, докторе!

от няколко дни забелязвам, че гласът на моето момче е променен. говори по-гъгнещо, като че ли му е запушен носът или има залепнали секрети по гърлото. той твърди, че носът му не е запушен - и аз така мисля. редовно почистваме нослето и мажем с маз Низита на основа на морска вода. няма вид да диша през устата.

преди 2 седмици имаше епизод с нощно хъркане, който отшумя. такива нощни хъркания прави последните 3 години пролетно време за около 10-тина дни.

дали става дума за трета сливица, според Вас? тъй като след няколко дни заминаваме на море, можем ли да отложим визитата при УНГ за след това?

и мен ме вълнува същия въпрос, защото преди около две седмици и при Ели имаше абсолютно същите симптоми, които отшумяха за около 10-на дни :(

и да, ние даваме сладолед :?
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 11:16:26 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #210 -: Юли 25, 2012, 15:01:41 pm »
Сладолед давате ли му?

доста рядко. не мога да свържа ядене на сладолед с появата на състоянието.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #211 -: Юли 25, 2012, 15:08:55 pm »
Тези състояния се причиняват от много неща. Всяко различно само за себе си:

* обикновени вирусни ринити
* алергични ринити със задно течащи нослета- тук храните са по-важни. Банани, например, праскови мъхести. Пуканки, чипс, царевица печена, овесени ядки.
* употреба на студени течности- причиняват фарингити.
* хронични микробни носителства.
* много кресливи деца често страдат от ларингити, траещи седмици.

Най-доброто е "Ксозал" за 3-4 дена + гаргари за по-големите деца ( със сода за хляб).
Синус-Ринз за промивки на носа е незаменимо за 2-3 дена също!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #212 -: Юли 25, 2012, 15:15:58 pm »
благодаря Ви!

Ксизал в каква дозировка? Детето е на 6 г.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #213 -: Юли 25, 2012, 15:19:26 pm »
и аз благодаря, докторе :)
ако може дозировка и за 3.5г. дете :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #214 -: Юли 25, 2012, 16:34:10 pm »
Доктор Бърди, имате ли впечатления от Cervarix, ваксината с-у рак на маточната шийка? Започва кампания за ваксиниране в БГ, а имаше доста дискусии дали е безопасна.

Не е за тази възрастова група въпроса, ако модераторите смятат за необходимо, моля, да го преместят.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #215 -: Юли 25, 2012, 18:41:15 pm »
Децата ми пият всичко ледено студено от хладилника.По принцип в САЩ всички пият всичко, включително и чай, леден и с половин чаша с лед. В детската градина мялкото им се сипва в чашите директно от хладилника Никой не се разболява от това, дори когато спомена, че в родината ми има разбиране, че студеното разболявало, не могат дори да разберат за какво говоря, толкова им е далече подобно мислене. На децата си те дават течности с лед от бебета и дори  съм виждала как дават лед с лъжичка на 6 месечно бебе.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 18:44:56 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #216 -: Юли 25, 2012, 18:50:57 pm »
Децата ми пият всичко ледено студено от хладилника.По принцип в САЩ всички пият всичко, включително и чай, леден и с половин чаша с лед. В детската градина мялкото им се сипва в чашите директно от хладилника Никой не се разболява от това, дори когато спомена, че в родината ми има разбиране, че студеното разболявало, не могат дори да разберат за какво говоря, толкова им е далече подобно мислене. На децата си те дават течности с лед от бебета и дори  съм виждала как дават лед с лъжичка на 6 месечно бебе.

И затова накрая всички са с болни стомаси, нерегулируем апетит, "фоейрверки" от стомашни проблеми и... епидемия от наднормено тегло. Всъщност- най-дебелата нация на Земята.
Всяко нещо си има първопричина.
Може да дават и АМ заледено- нищо не им пречи. Масовият Американец така или иначе е известен със "странните" си характерови особености що се касае до децата.

Умеренността е ключ към много неща.
Крайностите са винаги комични.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 18:53:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #217 -: Юли 25, 2012, 18:52:48 pm »
Доктор Бърди, имате ли впечатления от Cervarix, ваксината с-у рак на маточната шийка? Започва кампания за ваксиниране в БГ, а имаше доста дискусии дали е безопасна.

Не е за тази възрастова група въпроса, ако модераторите смятат за необходимо, моля, да го преместят.

Сложен въпрос. Ваксината се прилага вече масово.
Но много са въпросите най-вече около това, колко дълга е защитата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #218 -: Юли 25, 2012, 19:22:56 pm »
И затова накрая всички са с болни стомаси, нерегулируем апетит, "фоейрверки" от стомашни проблеми и... епидемия от наднормено тегло. Всъщност- най-дебелата нация на Земята.
Докторе,това всичкото сериозно ли :-)?
Извинете, но една вярна думичка няма. Американците са с по-здрави стомаси от българите, студеното не разваля стомаха, разваления стомах не води до по-голям апетит, апетита се контролира от мозъка,  а освен това е против законите на физиката да ядеш студено и да дебелееш.
Както и да е, мисълта ми беше, че никой при всичкото това пиене на студено, не прави фарингит от него.  Не разбрах какво общо има дебелината на американците.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 19:29:06 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #219 -: Юли 25, 2012, 19:29:16 pm »
Умереност трябва във всичко.
Не крайности.
Не виждам логика и нужда да давате нещо от хладилника на децата направо.
Хладилникът е уред за консервиране и поддържане на храната. За това е и създаден- за запазване на храната.
А не способ да давате прeохладени храни непрестанно.
И не говорим че не може тук там да дадете нещо по-студено. И че пречи на гърлата, или предизвиква хронични ангини ( макар че за НЯКОИ деца това е вярно, за други-не).

Децата са различни-едно, две, три може и да не реагират.
Други обаче може да реагират и то неприятно. ГЕР е една от видовете реакция.

Американците са една от най-затлъстeлитe нации в световен мащаб. Защо? отговорете си сами... но с такива "подходи" на непукизъм, много неща са възможни. За връзката между киселинността на стомашния сок, апетита, бързината на изпразване на стомаха, температурната активност на стомашните ензими- Вие сами си помислете. Пепсина например е с максимална активност в температурен диапазон между 37-42. А не при 7-8 С. Защо ли?
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 19:46:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.