0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #120 -: Юли 11, 2012, 16:20:01 pm »
и аз да се включа в темата с "кафявите" въпроси - откакто сме си дошли в софия детето се изхожда доста по-нарядко, вече втори ден пропуска. пие много вода, хапва доста кисело мляко също, плодовете си вървят. не е твърд корема, тя изглежда добре. възможно е да яде по-малко, мисля, че е то топлото. та питането ми е, след колко време говорим за "запек" при дете на 13 месеца, основно на кърма и малко твърда храна? и колко време след "запека" започваме да правим нещо (и какво) по въпроса?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #121 -: Юли 11, 2012, 20:49:25 pm »
Елена може да го изразходва. Изчакай още един ден, според мен е хубаво да видиш консистенцията преди да вземеш сериозни мерки.
 Моят син от как е горещо също яде по-малко твърда храна, но ако всеки ден или ако е през ден е 2 пъти и не е запечен. А толкова вода изпива, че ме хвърля в ужас по 300мл на ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #122 -: Юли 12, 2012, 00:10:12 am »
и аз да се включа в темата с "кафявите" въпроси - откакто сме си дошли в софия детето се изхожда доста по-нарядко, вече втори ден пропуска. пие много вода, хапва доста кисело мляко също, плодовете си вървят. не е твърд корема, тя изглежда добре. възможно е да яде по-малко, мисля, че е то топлото. та питането ми е, след колко време говорим за "запек" при дете на 13 месеца, основно на кърма и малко твърда храна? и колко време след "запека" започваме да правим нещо (и какво) по въпроса?



Осигурете течностите.
Не прегрявайте.
Оставете детето на спокойствие и без "мерки".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #123 -: Юли 12, 2012, 16:05:24 pm »
оставила съм, го докторе, мисля, че се притеснявам, защото обичайната ми нагласа е "оставете детето без мерки" и понякога (особено като се задържа повече във форума) започвам да се питам дали не съм твърде неглижираща.
разписа се девойката вчера, всичко ни е наред. има ли насоки за темата запек след годинката при кърмени деца - кога да започна да се притеснявам?

а как да не претоплям, докторе, като навън е 40 градуса? стои по без памперс
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #124 -: Юли 12, 2012, 16:11:17 pm »
Докторе,много се надявам да се включите и да помогнете със съвет.След ставане от следобедния сън Митко се оплака от дразнене на пишката.Погледнах внимателно и видях че уретрата е по-зачервена от обикновено.Водих при педиатърката,която предположи, че е от замърсяване и каза да смеся дефламол със солфатиацол/простете ако не изписвам правилно лекарствата/ и да мажа.Доколко ви се струва адекватно лечението и какво друго бихте препоръчали ако не е?Благодаря ви!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #125 -: Юли 12, 2012, 16:45:54 pm »
Парси, от опит  - пусни стерилна урина с посявка. Промивай с риванол лекичко, докато излезе резултата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #126 -: Юли 12, 2012, 17:05:19 pm »
Мими,това за урината го знам обаче нощес пътуваме за морето.Много сложно става,защото ако не тръгнем губим сума ти пари. :?В чуденка съм какво да правя значи...
П.П.Митко вече няма оплаквания,дори като пишка :ask:

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #127 -: Юли 12, 2012, 18:53:11 pm »
Мими,това за урината го знам обаче нощес пътуваме за морето.Много сложно става,защото ако не тръгнем губим сума ти пари. :?В чуденка съм какво да правя значи...
П.П.Митко вече няма оплаквания,дори като пишка :ask:
Намажете локално с Фусикорт или Бактробан. Първото е по-добро.
Давайте по-обилно течности и драстично ограничете "сокчетата".

Дали е уроинфекция? не знам обаче... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #128 -: Юли 12, 2012, 20:00:26 pm »
Докторе,благодаря ви за включването и съвета.Веднага ще взема Фусикорт.Надявам се да не е уроинфекция.Ще тръгнем и ще се моля да премине,ако не ще мисля"на място".Повече оплаквания от това еднократното не е имал слава богу.
Прохладна и спокойна вечер на вас! :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #129 -: Юли 12, 2012, 20:50:11 pm »
Това с пътуването е проблем, макар че в лабораторията можеш да поискаш резултата да го получиш по нета. Не можете ли сутринта да пуснете проба и тогава да пътувате, а после да си провериш резултата? Или да ползваш лаборатория на мястото, където ще почивате?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #130 -: Юли 12, 2012, 21:34:16 pm »
Ами обмислям варианта като стигнем до Бургас да намеря лаборатория и да пусна,пък както казваш резултатите по интернет :).

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #131 -: Юли 13, 2012, 12:27:32 pm »
Докторе, ще помоля отново за съвет..
Преди 3 седмици Марти беше с налепи в гърлото и висока Т (39,8), водихме го на УНГ, той го маза 3 дни с някакво лекарство което сам си забърква, освен това изписа нурофен, фенистил и вит.Ц (детето нямаше споли). На 4-тия ден мазане и все още висока Т му сложи инжекция Флосферон, след още ден малчо се оправи уж. Но сега отново е с налепи в гърлото, днес го водих при същия лекар УНГ, според него е вторичен вирус, налепите били по-скоро като афти. В понеделник ще пътуваме за 10 дни на море и понеже няма да можем да го водим да го маже той, изписа дактарин 4-5 пъти дневно, нурофен 3*4мл, фенистил 3*11к, цоларгол 4*2к и вит.Ц амп. 3*100мл. Той няма сополи или други оплаквания освен не много висока Т засега (37.7). Чела съм, че не препоръчвате коларгол и вит. Ц, затова купих само дактарин и фенистил, но ще съм благодарна ако се включите с мнение дали е правилно това лечение и ако не какво да променя? Личната педиатърка ни даде рецепта за агументин и каза да започнем с него ако се влоши следващите дни, а УНГ категорично забрани АБ, каза че било вирусно и се чудя какво да правя.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #132 -: Юли 13, 2012, 12:51:10 pm »
Влизам само да кажа-Докторе,безценен сте.Фусикорта свърши чудеса само от едно намазване. :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #133 -: Юли 13, 2012, 12:57:03 pm »
Привет и от мен!

Д-р Бърди имам въпрос към Вас!
В стерилна урина на дъщеря ми изолираха еколи. Заместващ педиатър предписа Панцеф по антибиограма и препоръка за нефролог, за да се изключели бъбречни аномалии.
Започнах да давам антибиотика и записах час за нефролог.
Въпроса ми е трябва ли да изискам нещо определено като изследване освен ехограф на бъбреците?
Сигурна съм, че докторите си знаят работата, но ми се иска да съм подготвена.

Предварително Ви благодаря!
 

Привет, д-р Бърди!
Преди малко се върнахме от лекар.
Проблем с бъбреците няма, но пикочния мехур е уголемен. 1 месец Панцеф доза - 4 мл. на 24 часа след това контролна стерилна урина. Ако пак се изолират еколи пак на лекар. Като евентуално ще търсят рефлукс. Дано не се стига до там или ако се стигне да е в лека форма и да не се налага оперативна намеса.
Старая се да не изпадам в паника, но ми е трудно.

п.п Майка ми като медицинска сестра веднага се намеси с въпрос :wink:
След като ще пие толкова време антибиотик нещо противогъбично трябвали да се дава?
Това пък въобще не ми хрумна да питам лекарката тази сутрин.

Благодаря Ви отново за отделеното време!
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 14:26:03 pm от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #134 -: Юли 13, 2012, 15:01:47 pm »
Д-р Бърди пак аз :oops:
Какво мислите за продължителността на лечението на София описано в предния ми пост?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #135 -: Юли 13, 2012, 15:17:18 pm »
Докторе, ще помоля отново за съвет..
Преди 3 седмици Марти беше с налепи в гърлото и висока Т (39,8), водихме го на УНГ, той го маза 3 дни с някакво лекарство което сам си забърква, освен това изписа нурофен, фенистил и вит.Ц (детето нямаше споли). На 4-тия ден мазане и все още висока Т му сложи инжекция Флосферон, след още ден малчо се оправи уж. Но сега отново е с налепи в гърлото, днес го водих при същия лекар УНГ, според него е вторичен вирус, налепите били по-скоро като афти. В понеделник ще пътуваме за 10 дни на море и понеже няма да можем да го водим да го маже той, изписа дактарин 4-5 пъти дневно, нурофен 3*4мл, фенистил 3*11к, цоларгол 4*2к и вит.Ц амп. 3*100мл. Той няма сополи или други оплаквания освен не много висока Т засега (37.7). Чела съм, че не препоръчвате коларгол и вит. Ц, затова купих само дактарин и фенистил, но ще съм благодарна ако се включите с мнение дали е правилно това лечение и ако не какво да променя? Личната педиатърка ни даде рецепта за агументин и каза да започнем с него ако се влоши следващите дни, а УНГ категорично забрани АБ, каза че било вирусно и се чудя какво да правя.

http://apteka.framar.bg/21001697/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BD-%D0%B0%D0%BC%D0%BF-2%D0%BC%D0%B3-5%D0%BC%D0%B3-1%D0%BC%D0%BB-5

Това ли "инжектирахте"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #136 -: Юли 13, 2012, 16:22:36 pm »
Предполагам, че е това. Съпруга ми донесе само ампула от аптеката, без опаковка. На рецептата доколкото разчитам пише Dipropho amp 7 mg (1/2 amp), но в аптеката е нямало същото и след това док изписа Flosteron пак 1/2 ампула.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #137 -: Юли 13, 2012, 16:34:13 pm »
Това е КС препарат. Защо го инжектирахте това? за т-та?
Вероятно детето има нужда от АБ щом толкова дълго време е с ангина.

Може би ще е добре да изследвате за мононуклоеза( капсулни антигени).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #138 -: Юли 13, 2012, 16:35:54 pm »
Привет и от мен!

Д-р Бърди имам въпрос към Вас!
В стерилна урина на дъщеря ми изолираха еколи. Заместващ педиатър предписа Панцеф по антибиограма и препоръка за нефролог, за да се изключели бъбречни аномалии.
Започнах да давам антибиотика и записах час за нефролог.
Въпроса ми е трябва ли да изискам нещо определено като изследване освен ехограф на бъбреците?
Сигурна съм, че докторите си знаят работата, но ми се иска да съм подготвена.

Предварително Ви благодаря!
 

Привет, д-р Бърди!
Преди малко се върнахме от лекар.
Проблем с бъбреците няма, но пикочния мехур е уголемен. 1 месец Панцеф доза - 4 мл. на 24 часа след това контролна стерилна урина. Ако пак се изолират еколи пак на лекар. Като евентуално ще търсят рефлукс. Дано не се стига до там или ако се стигне да е в лека форма и да не се налага оперативна намеса.
Старая се да не изпадам в паника, но ми е трудно.

п.п Майка ми като медицинска сестра веднага се намеси с въпрос :wink:
След като ще пие толкова време антибиотик нещо противогъбично трябвали да се дава?
Това пък въобще не ми хрумна да питам лекарката тази сутрин.

Благодаря Ви отново за отделеното време!

Асимптоматичните бактериурии при деца не се лекуват. Не подлежат на АБ лечение, ако общото изследване на урината е добро.

Не се дава АБ, ако общото изследване на урината е нормално.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #139 -: Юли 13, 2012, 16:39:54 pm »
Това е КС препарат. Защо го инжектирахте това? за т-та?
Вероятно детето има нужда от АБ щом толкова дълго време е с ангина.

Може би ще е добре да изследвате за мононуклеоза( капсулни антигени).

Според УНГ тази ампула щяла да помогне на организма сам да се справи с възпалението и да не се налага АБ, поне така обясни. След това детето беше добре 3 седмици и от днес отново е с налепи, не е бил постоянно с ангина.
Как се изследва за мононуклеоза, с венозна кръв ли?
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 21:29:00 pm от Birdie »