0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Аз да се оплача на 01.07 (РД на децата)следобед забелязах,че Криси мрънка повече от всякога и червени бузите и бегом към къщи меря Т-38,обаждам се на педиатърката не вдига неделя е все пак.Имам приятелка Пед. и по нейна преценка започвам Панадол и Нурофен през 4ч. и така Т падна.На др.ден при тяхната им педиатърка вече с Т39 при прегледа леко зачервено гърло+Т=Херпангина,лечение да продължавам по същата схема е така в Понеделник беше последното покачване 38.8 и от тога в добре,НО вторник вечерта следващия Марти 38,9 от раз следя го през целия ден и бях в готовност,започвам и с него горната схема,но вечерта 39,1,след разговор с Педи.Хексалгин дадох 5-6 капки,12кг. е достраша ме капка на кг.Т падна на 37-38 и така до снощи 39,4 8O Изпаднах в ужас детето се отпусна като дроб в ръцете ми даже нямаше и сили да плаче,след поредното обаждане на Педи.пак Хексалгин 9 капки Т падна и днес цял ден не е вдигал повече,дано всичко е преминало.Но и двамата са с обрив,Педи.каза,че е нормално дадох Фенистил
Ако получат температурен гърч какво представлява и как се процедира
Извинявам се че стана толкова дълго,но искам мнението ви правилно ли е това лечение
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 15:01:53 pm от бина »
*
Бина аз за температура и Т гърч тук http://www.pramed.com/febr_gyr4.htm четох след първата ни Т, която ме  8O Не че ми стана по-спокойно като прочетох тия неща, просто започнах да я понижавам още при прехвърлянето на 37, защото после броя минутите докато падне, а те са доста повече като е висока.

След нахалстване(от което се срамувам, че не съм такава, но ...) от моя страна педиатъра прегледа големия мъж и ни изписа суметролим 2х5мл за 5 дни, дори и да падне Т.
Да се запишем и ние официално при вас, за съжаление отново с проблем: днес са дали на малката мед, по принцип знам, че след годинката вече може, но ние я навършихме преди броени дни и смятах да изчакам поне още 2-3 месеца с него, защото много ме е страх от този ботулинов токсин. Та въпросът ми е със сигурност ли няма проблем след 1 година и какви са симптомите в случай, че да не дава Господ, се случи нещо? За какво да наблюдаваме? Също така колко време след приемането се проявяват ако има такива гадини в меда?
Благодаря предварително!
бина, обикновено това, от което се опасяваш се случва в началото на вдигането на температурата. Което в никакъв случай не значи, че е безобидно и може да си стои детето без мерки.  Моят печален опит сочи - 38,5 нурофен /панадол/ сле д двайсет минути хексалгин и душ със "слънчева вода". Аз така му казвам, защото нито е топла, нито студена водата. Също много облекчават обтриванията с приятно топла вода, на челцето на сгъвките на крачетата. Омокряш и махаш. Не студена, не с оцет и др. добавки.
Много течности. Не знам как и по колко пиете, но ако се налага с пипетка в устата по милилитър. Като пропие, почва да си иска. Но ако е във фаза на отказване, приемам дори насилствени мерки за нужни.
Тия дни моите и двамата карат вирус висока температура ден и половина, повръщане един ден, лежане после и на другия ден са ок. Девойката се изреди, сега вторият участник се бори.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
dessi-kk , няма страшно, не го мисли.

бина, Ивана като ми вдигна 40 и я водих в детската болница, казаха че за деца нямало страшно до 42 градуса. Обаче ти естествено не искаш да стига до там, така че наблюдавайте се и ако се вдигне над 40, мокриш детето да сваляш температурата ( ако не спада по друг начин) и отиваш в болница. Но както разказваш май сте преминали най-силното. Обаче с това червено гърло да нямат нужда от антибиотик?


  
Хм, на мен дискусията ми е много интересна. Абстрахирам се от личните нападки, естествено  :wink:
Боян миналата година го лекувах няколко пъти последователно от стрептокок пигуенас. След като се убедихме, че всичко идва от ДГ отидох с чиста посявка на детето и наши с баща му при медицинската сестра и и казах, че ако не затегната контрола и не помолят вечно сополивите деца да се лекуват, а детето ми се  прибере още веднъж с тази бактерия, ще подам писмена жалба в Хеи, риокоз или където там му е мястото. И въпреки, че дамата се държа меко казано нагло с мен по време на този разговор, резултат имаше веднага. Всяка сутрин преглеждаше децата /нещо, което иначе прави веднъж седмично/, болните бяха изпратени у дома и помолени да се върнат с документ от микробиологична посявка.

Днес имах разговор на тази тема с една позната, чиято дъщеря е в групата на моя. Тя се заяде с мен. Нямало кой да гледа болните деца. Учителките не били виновни, сестрата всеки понеделник преглеждала.. Някакви от сорта. Аз и заявих, че малкия ми син като боледува не му личи изобщо.. Даже и с варицелата си беше ок и подскачаше. Пъпките му бяха повече от на баткото, но мога да си го пускам болен и да твърдя, че му няма нищо. Какво повече да и кажа? Смятам да не говоря с нея на тази тема, а само ще и кажа, че хремата е заразна, защото с тона, с който ми говори съм наясно, че тя това не го знае изобщо. Според нея всички ДГ били еднакви. Да, ама не! Имам 2 приятелки работещи в различни ДГ. Едната е директор. На едното място искат бележка от алерголог, че сополите са от алергия и, ако няма такава детето не се пуска в ДГ. Въпреки това има нагли родители, които носят бележка, че въпреки това детето е здраво и пак го оставят в ДГ. Учителката на моя пък сподели, че да - водят си децата с месеци със сополи, но това трае докато детето не се влоши съвсем и после се започва ходене по болници и отсъствия по няколко месеца от градината.
Бина, напоследък в Русе имало епидемия от Херпангина, по думите на личната лекарка на децата.
При нас Малкия изкара Херпангина и му бе назначен АБ Аугментин за 8дни.
Във вторник го водих на контролен преглед и херпесите се бяха изчистили.
Така че, не се борим само с високата Т, но и с херпесите в гърлото.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
херп ангината е вирусна и не се лекува с АБ, минава точно за 2 дни. казвам го, за да знаете и да не се мятате на АБ веднага.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Да,да Русе пламна с тази Ангина,не им беше назначен АБ,но мисля,че вече не е необходим от вчера вече и двамата са  :garden: няма и следа от тази ужасяваща ме Т.
Първият ден водих Криси два пъти защото Т се вдигаше въпреки лекарствата и Педи много ме ядоса защото като отидох 2-я път и тя ми вика :Абе момиче ти какво очакваш от дете на 1г. 8O да не мислиш,че ще му мина за часове Т: osi_7.Страхотно отношение няма що,та то аз ако знам няма да ходя при нея,а на децата им е за 1-ви път да вдигат Т
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 09:56:47 am от бина »
Стефи,
благодаря ти за мнението. Аз го водих и при педиатърката ни, която потвърди диагнозата, но каза, че не би назначила антибиотик (но аз вече го бях почнала), а Изопринозин и вит. С.

Бина,
коя е въпросната лекарка?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Кокиченце, извинявай, че се намесвам. Някъде по форума бях чела преди време и съм запомнила, че според др.Бърди Изопринозин и вит.Ц не се дават. Не зная до колко годишна възраст на бебето/детето. На твое място бих потърсила и неговото мнение :wink:

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Стефи,
благодаря ти за мнението. Аз го водих и при педиатърката ни, която потвърди диагнозата, но каза, че не би назначила антибиотик (но аз вече го бях почнала), а Изопринозин и вит. С.

Бина,
коя е въпросната лекарка?

Не се дават такива неща...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
dessi-kk , няма страшно, не го мисли.

бина, Ивана като ми вдигна 40 и я водих в детската болница, казаха че за деца нямало страшно до 42 градуса. Обаче ти естествено не искаш да стига до там, така че наблюдавайте се и ако се вдигне над 40, мокриш детето да сваляш температурата ( ако не спада по друг начин) и отиваш в болница. Но както разказваш май сте преминали най-силното. Обаче с това червено гърло да нямат нужда от антибиотик?
Интересно, кой ли иска да предизвика сам фебрилен гърч, оставяйки особено малки деца под 4 да си стоят с 40-42, защото "не била опасна".

Не се борим с т-та като такава.
Борим се с последствията и:

* фебрилен гърч
* обезводняване, влошаване на апетита
* детско страдание- не вярвам вие да си стоите с 40С 2-3 часа, без да правите нищо. Сигурен съм, че още при първите сипмтоми на неразположение, вземате нещо. Е, защо това да не важи и за децата? "защото температурата лекувала". Странно, за почти 20 години практика не съм видял нито едно дете да се е "самоизлекувало" чрез т-та си- или заболяването си минава само, или се налагат намеси. Даже противоположното- при едни и същи вирусни заболявания, практическия ми опит показва, че деца с давани антипиретици, много по-бързо се възстановяват, защото "упоритостта" на т-та не "добавя" симптоми към общата симптоматика.


Винаги изпадам в дълбока меланхолия, чувайки за тези неща.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 13:28:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Привет и от мен!

Д-р Бърди имам въпрос към Вас!
В стерилна урина на дъщеря ми изолираха еколи. Заместващ педиатър предписа Панцеф по антибиограма и препоръка за нефролог, за да се изключели бъбречни аномалии.
Започнах да давам антибиотика и записах час за нефролог.
Въпроса ми е трябва ли да изискам нещо определено като изследване освен ехограф на бъбреците?
Сигурна съм, че докторите си знаят работата, но ми се иска да съм подготвена.

Предварително Ви благодаря!
 

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не, не е нужно друго. Поне не на този етап.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Ники, да огледа и пикучния мехур хубаво. По принцип го правят, но ти следи все пак :wink:
Стефи,
благодаря ти за мнението. Аз го водих и при педиатърката ни, която потвърди диагнозата, но каза, че не би назначила антибиотик (но аз вече го бях почнала), а Изопринозин и вит. С.

Бина,
коя е въпросната лекарка?

Не се дават такива неща...

Д-р Бърди, благодаря Ви за включването. :)
Не се дават такива неща по принцип или не се дават до определена възраст?
Синът ми е на 2г и 2мес. Аз така или иначе, бях започнала Аугментина и той си изкара 8-дневен курс и сега си е чист и здрав от всякъде. :)Давах и антипиретици и опитвахме да мажем гърлото с грануфолин, но не бяха много успешни опитите, та се отказах.
Признавам, че давах и вит. С. Аз самата го вземам, не съм знаела, че не се дава на деца. Педиатър го изписа и аз се доверих. (Личната не е педиатър, така че говоря за различни лекари).
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 17:04:43 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Изопринозин и вит. С. << полза никаква.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Д-р Бърди и Стефи, благодаря!