0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Супер нередовна съм в четенето напоследък, а за писането - да не говорим, но да задам един въпрос: защо си нямаме тема за гърнето наоколо? По спомени от изказвания на други майки в седмични теми навремето (и специални благодарности на цветенце, чийто метод следвах), мисля, че приключих с фаза първа (махане на дневен памперс) за 10тина дни. Но не открих тема, където по-подробно да се разисква този въпрос - мен тепърва ще ме интересува примерно кога махаме памперса при следобеден сън, как се процедира с нощния... Моля, пуснете линк, ако съм пропуснала специална тема.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
детско страдание- не вярвам вие да си стоите с 40С 2-3 часа, без да правите нищо. Сигурен съм, че още при първите сипмтоми на неразположение, вземате нещо. Е, защо това да не важи и за децата? "защото температурата лекувала".
Хайде не изкарвайте, че тук мъчат децата и не ги интересува дали са болни или не и как се чувстват. Никой не държи деца с 40 градуса без да им даде нищо. От къде го измислихте това? Въобе никой не държи деца, които се чувстват зле, да продължават да се чувстват зле. А няма как да е с 40 и да се чувства добре. Но много деца са с 39 и се чувстват добре. За мен решението е просто- ако детето ми е зле и за 37,5 ще дам разбира се, но ако не е, няма да дам.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 22:43:36 pm от Bobbie »


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Благодаря на всички,с даване на Нурофен и Панадол на 4ч,и Хексалгина,на който не съм изобщо почитател,но на 39,4 май нямах голям избор,премина всичко за сега
От 2-3 дена детенце вдига температура около 37,2-3.Водих го на лекар, прегледа го гърло, гърди, уши всичко е наред.Заключи че може би е от зъби, погледна му устата и каза че горе резеца и 2 кътника са на път.Според вас дали е възможно да е от зъбите?Други симптоми няма детето.Споделете да не е някакъв вирус?

*
chuspito при нас Т се повишава и повече, давам антипиретици, няма нищо друго. Един ден има два дни няма или пък има днес сутринта и чак утре вечер. Педиатъра изписа суметролим, но не откри нищо и аз не давам сиропа на своя глава, защото ми е странно да казва нищо, а да лекува нещо. Ще го заведа пак да го види и чуе.
*
да питам и аз - мисля, че от жегите на гърба на ади, точно където е ластика на памперса се появи ситно-червен обрив. вярно е, че когато я държа на хълбок там ми се пада да ми е ръката. гледам сега да я държа само под дупето. но също има лек обрив на сгъвката на лакътя.

та питането ми е, този обрив мажете ли го с нещо. какъв ви е опитът с детските пудри, четох много противоречиви мнения. мисля си да го намажа с крема за под памперси на хип, имам в къщи, с идеята, че в него има цинк и ще действа и срещу потта, но пък се притеснявам, че е раздразнена кожата, да не я раздразня още?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Намажете с "Еуцерин аквафор".
Намира се в УК, мисля.
Може да поддържате с пудра сгъвките- добро решение .

Как се преборихте с кашлицата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
детско страдание- не вярвам вие да си стоите с 40С 2-3 часа, без да правите нищо. Сигурен съм, че още при първите сипмтоми на неразположение, вземате нещо. Е, защо това да не важи и за децата? "защото температурата лекувала".
Хайде не изкарвайте, че тук мъчат децата и не ги интересува дали са болни или не и как се чувстват. Никой не държи деца с 40 градуса без да им даде нищо. От къде го измислихте това? Въобе никой не държи деца, които се чувстват зле, да продължават да се чувстват зле. А няма как да е с 40 и да се чувства добре. Но много деца са с 39 и се чувстват добре. За мен решението е просто- ако детето ми е зле и за 37,5 ще дам разбира се, но ако не е, няма да дам.
Боби, уверявам те, настроението нищо не показва за температурата. Да, може да ни ориентира колко тежко е заболяването, но не е показателно за това как температурата се отразява на детето.
И както едно дете с 38+ играе и е весело, след две минути изпада в гърч.
Всяка майка намира златната среда за себе си и преценя дали да даде и какво да даде на детето си. Но има ли висока температура, внимание и следене на 100%.
И легендите за гърча не са много достоверни, едва ли не риск има като мине 39. Познавам лично две деца, с температурен гърч на 37,5.
За деца под пет години рискът е по-голям, и няма връзка с това дали в миналото детето е вдигало висока или не толкова висока температура.
При дете с температура, моля ви настоявайте да пие вода, на капки на глътки, насила, давайте. Малките деца се обезводняват буквално за часове.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 02:45:10 am от *vera »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Познавам лично две деца, с температурен гърч на 37,5. 
Хайде моля ти се познаваш. Който ти го е казал е бая преувеличил.  Следобяд дори нормалната температура може да е 37.5.


  
Да, познавам. С едното имахме "удоволствието" да споделяме стая в детска неврология. Изключително кърмено дете, което за първи път се разболява и вдига температура. Беше на около две години и два месеца. В момента като постъпи нямаше изобщо Т.
Другото е съпругът ми.
 
*
cambozzola, радвам се да те "видя". Нощен/обеден памперс махаш след системно събуждане с празен такъв  :D При нас съвпадна дневния и нощния, но при много дечица има и година разлика. Зависи колко течности пие вечер/нощем, пишка ли докато спи или непосредствено след сън...
*
А ако детето не спре да пишка през нощта?На каква възраст вече спира да се изчаква и трябва да почне да се "приучава"?Питам,защото Митко не пие вода преди да легне вечер,но си има 1-2 изпишквания и имам чувството,че скоро няма да видя сух памперс :lol:

За приучването към памперс - дъщеря ми си беше суха и го махнах. Синът ми в определени часове започваше да се върти и проплаква, тогава му предлагах да чиша. Става, чиша и ляга. Няма будене. Вече сам си казва през нощта. За мен това беше добър вариант, защото иначе беше постоянно мокър. Сякаш е стискал, стискал и докато не се бях светнала за какво е неспокоен, в един момент се изпуска и всичко става мокро.
А разправиите по преобличане на спящо дете са ми в повече, спрямо това да предложа гърне, ако иска.
*
А ако детето не спре да пишка през нощта?На каква възраст вече спира да се изчаква и трябва да почне да се "приучава"?Питам,защото Митко не пие вода преди да легне вечер,но си има 1-2 изпишквания и имам чувството,че скоро няма да видя сух памперс :lol:
Аз смятам първо да го уча да си казва, не ми се сменят чаршафи по нощите. Някой спират чак след 10г да се изпускат(вероятно е здравословен проблем, имам познати, но им е неприятно да го обсъждат и не знам) и трябва да се вдигат.До преди месец известно време се е будил сух моя син, но в момента не, а гърнето още е недолюбвано у нас. Иначе ще започна с пишане след сън и на всеки час като се спогодим.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Да, познавам. С едното имахме "удоволствието" да споделяме стая в детска неврология. Изключително кърмено дете, което за първи път се разболява и вдига температура. Беше на около две години и два месеца. В момента като постъпи нямаше изобщо Т.
Другото е съпругът ми.
 
 
Единственото, което мога да кажа на това е, че ако някой  с 37,5 получи гърч, то той не е бил фебрилен. Надявам се доктора да се включи да ти го каже същото.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, познавам. С едното имахме "удоволствието" да споделяме стая в детска неврология. Изключително кърмено дете, което за първи път се разболява и вдига температура. Беше на около две години и два месеца. В момента като постъпи нямаше изобщо Т.
Другото е съпругът ми.
 
 
Единственото, което мога да кажа на това е, че ако някой  с 37,5 получи гърч, то той не е бил фебрилен. Надявам се доктора да се включи да ти го каже същото.
Не е така- колко е т-та, е без значение за гърчовете.
Виждал съм гърчове и при 37.5С, и липса на такива при 40.5С.

Лошото, особено при първите гърчове е че е нужно пълно обследване за изключване друга причина.
И това утежнява много всичко... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Винаги ме е било страх да не направят децата гърч, просто защото незнам как да реагирам, а много бързо вдигат висока температура. Последното боледуване стигна до 39,9, а миналата година Криси ми вдигна 41 градуса  :?
Докторе, ще съм благодарна ако напишете насоки за първоначална реакция при гърч.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не е така- колко е т-та, е без значение за гърчовете.
Виждал съм гърчове и при 37.5С, и липса на такива при 40.5С.
Мисълта ми беше, че при 37,5 причината не е температурата, а други фактори свързани с болестта и генетиката на детето дори и да не е открита причината.
Мими http://kidshealth.org/parent/general/sick/febrile.html Мен не ме е страх, по-скоро ме е страх да не са от този 1% от получаващите гърчове, които развиват после епилепсия. Ама и да ме е страх и да не ме е страх, това си е Божа работа. Не мога да им сменя гените за съжаление.Но човек трябва да знае  как да реагира.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 19:29:23 pm от Bobbie »


  
Мими, в общи линии няма какво да се прави особено. Освен да следиш да не се задави детето /ако има храна, повърнато, течност в устата/. Слага се на една страна да лежи. Децата лесно излизат от гърч. Обикновено траят минута, три. На мен ми обясниха, че не бива да се гали и докосва детето. Защото било дразнител за нервната система и може да усили трептенето.
Не се правят никакви шокови неща от типа на студен чаршаф и прочие, опити за "вадене на език".  Ако има съмнение за непроходимост на дихателните пътища -  главата назад, избутване на челюстта /като при спешна помощ/.
Докторът е прав, правят се след това доста изследвания, които са травмиращи за всички. Човечност 0 и така.
Според това, което съм чела рискът е по-висок при първоначално рязко покачване на температурата, тоест в първите часове на заболяването.
И нека да поразведря последните постове - такива неща се случват. Дай Боже никому, но децата са крехки и незрели и стават такива работи. Важното е веднага да се извика спешна помощ, овреме да се вземат мерки за хидратация и понижаване на температурат. Не бива и да се изпада в другата крайност - рязко сваляне на температура с всички средства. Аз правя опити да се давам храна на детето, въпреки болестта и безапетитието, хипогликимията също може да доведе до гърч.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 19:51:01 pm от *vera »
*
д-р Бърди, благодаря, в момента сме си в софия, ще й взема пудра, кремчето за под памперс помага, пък и я оставям по голо дупе, което също, мисля, помага.

благодаря, че се интересувате за кашлицата - мина, ама таман мина и се качихме на самолета и сега пак от време на време кашля - два-три пъти на ден, ама нали съм на тръни, вероятно не би направило впечатление ако нямаше продължителен период на кашляне.

чудех се днес има ли смисъл да започвам пак с физиологичен разтвор (не текат сополи) и дали да взимам сиропи (щото нали не работели). ще отидем за направление за кръвни изследвания, ще я чуе доктора, но съм сигурна, че пак ще каже, че са чисти дробовете.