0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #180 -: Юли 18, 2012, 06:30:40 am »
София от вчера е с обрив, по коремчето,гърба,лицето и вратлето:) Чудя се дали е от жегата или реакия от АБ. Пъпките избиха на 12-ти ден от приема 
Не знам как изглеждат пъпките от топло, но все пак помисли и да не е яла нещо ново. Аз лично се съмнявам алергична реакция толкова време след това, но не ги разбирам обривите по принцип, та знае ли човек.  Знам, че обикновено алергичните реакции стават много бързо. Когато Ивана направи алергичен обрив от храна, стана много бързо.  За около час от нищо стана цялата покрита с пъпки. Виждала съм и при пациенти обрив от антибиотик - ставаше пак много бързо, още не е свършило вливането и вече са обринати.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #181 -: Юли 18, 2012, 08:03:38 am »
а според мен е твърде възможно да е от АБ
виждала съм и други деца да правят обрив, след неколкодневен прием на АБ- като Теодора на Дани джей например
а може и организма й да се е пренаситил от толкова прием, все пак 12 дена аз не съм давала на моите деца един и същ АБ
а може и да е фаза от разболяването
лекар трябва да го види това
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #182 -: Юли 18, 2012, 14:18:41 pm »
И на мен ми се струва странно обрив на 12 днес след 1 прием на АБ. Наитина е най-добре да ви види лекар, за да знате какво да взимате. Кожните болести са много неприятни и трудно се лекуват. Дано да е обрив от храна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #183 -: Юли 18, 2012, 14:48:13 pm »
Мерси за мненията. Лекарката каца, че от вируса дето е пипнала. Ако не я сърби да не правя нищо, ако има сърбеж да давам Перитол. Засега не я сърби, а и днес е много по-добре. Не е зачервено:)

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #184 -: Юли 18, 2012, 16:54:04 pm »
Препоръчайте нещо за повръщане по време на път 3 часа ще пътуването,някъде мисля,че бях прочела, др.Birdie препоръчваше метоклопрамид,но не съм сигурна
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #185 -: Юли 18, 2012, 17:35:14 pm »
Мерси за мненията. Лекарката каца, че от вируса дето е пипнала. Ако не я сърби да не правя нищо, ако има сърбеж да давам Перитол. Засега не я сърби, а и днес е много по-добре. Не е зачервено:)

Ники, и Марко пипна вирус на едномесечна възраст и се обрина силно и внезапно. Обривът отшумя без лечение за няколко дни, както лекарката ни предрече.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #186 -: Юли 18, 2012, 22:00:48 pm »
Мерси,Цигу:)
И аз мисля засега да не лекувам с нищо. Просто лекарката забравила да ми каже, че е възможно да се появи обрив. Това последното няма за го комунтирам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #187 -: Юли 19, 2012, 11:16:09 am »
Сблъсквали ли сте се с т.нар. психогенен запек при 3г. дете? На колежка детето не ходи до тоалетна по 5-7 дни. Казва, че не е запечен, няма рагади и др. проблеми, а просто не иска да ака. Четох из гугъл, но не намерих много подходи за преодоляване. Ако сте се сблъсквали с добра литература по въпроса ще ми е добре дошла. Както и ако имате идея с какъв специалист да се консултира, защото диагнозата е на педиатъра, който не е препоръчал друга консултация или изследвания.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #188 -: Юли 19, 2012, 14:25:09 pm »
Ники, Дара преди месец беше с херпангина. Имаше няколко пъпчици по колената. Баха прозрачни, пълни с течност мехурчета. Доста деца я изкараха тази херпангина тогава и при повечето имаше обриви. Така че най-вероятно е от херпангината.
За суметролима: на нас ни го бяха изписали като "опашка" след АБ един месец в малки дози вечер. Но това като химиопрофилактика, не като основен АБ. Това след като лежахме в клиниката по нефрология в Педиатрията. Тогава Дара е била на 1 годинка...Консултирай се с нефролог все пак, ако все още не си го направила.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #189 -: Юли 19, 2012, 15:04:08 pm »
мидже, ако е изключена физиологична причина, тогава е добре майката да се консултира с психотерапевт, можеш да ми пишеш на лични, ако сте от софия ще дам имена, ако ли не ще потърся, а колкото до детето, основното е да го оставят на мира, защото колкото повече се фокусират върху това, толкова по-запечено ще става. това е същото като с яденето. но разбира се, е тревожно и трудно се понася от родителите - да не правят нищо когато детето им не ходи до тоалетната (или не яде). смисълът майката да се консултира е да се види какво се случва в живота на детето и в отношенията им, а не да се обвинява тя, че тя нещо е направила. ако в тази консултация се установи, че има и други неща, които я притесняват по повод на детето и има смисъл и то да се види с някого, тогава ще се мисли, но обикновено това не се налага.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #190 -: Юли 20, 2012, 09:09:17 am »
Нинко, засега няма да давам Суметролина. Записах час за доц. Буева за 7.08  
Обрива изчезна:)
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 09:11:29 am от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #191 -: Юли 20, 2012, 09:45:44 am »
Нинко, засега няма да давам Суметролина. Записах час за доц. Буева за 7.08 
Обрива изчезна:)
Точно тя ни го беше изписала :wink: Късмет!Тя ще ви консултира най-добре какво да направите!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #192 -: Юли 20, 2012, 12:21:20 pm »
Благодаря, Елена! Не знам дали е изключена физиологична причина, според майката не е физиологична, но реално специалист не го е гледал. Гастро ли е подходящия специалист в този случай? Идеи за добър детски гастроентеролог в София, ако това е специалиста?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #193 -: Юли 20, 2012, 14:39:56 pm »
мидже, след като педиатърът е казал, че няма смисъл да го насочва, значи няма индикации за физиологична причина. ако лекарят на детето е спокоен, според мен, най-добре е да го оставят на мира, да не се фиксират върху акането, и ако продължава и тревожи майката да се консултира с колега. пак казвам, това не означава, че тя нещо е "виновна" и е направила нещо на бебето, говорим за консултиране, не за съдене :). пояснявам, да няма нужда от дълги писания след това.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #194 -: Юли 21, 2012, 00:30:40 am »
Отчет:
Изследвана урина
белтък - отр.
билирубин - отр.
уробилиноген - неув.
седимент - ориентировъчно изсл. ед. левк., кристал и пик. к-а

микробиология на урина - стерилна

остава да си вземем резултата за глистите във вторник и ако се окаже, че и там няма проблем, остава да си мисля, че нашият глезльо е станал още по-голям такъв  :?


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #195 -: Юли 21, 2012, 01:48:49 am »
джиджи, както се казва, а дано!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #196 -: Юли 23, 2012, 07:57:34 am »
Д-р Бърди, моля ви за мнение относно случая при 3,5г. дете на мои близки роднини.

Детето е изключително злоядо. Отби се много рано, на 4-5 месеца, като отказа да пие кърма и АМ. Но и пюрета и каши не прояде - единственото, което пиеше с охота беше кисело мляко. И досега детето е така - не проявява интерес към нормална храна и се е случвало да не успеят да го нахранят и един път за цял ден. И много често, за да е сигурна, че детето няма да умре от глад, майката пасира храната, смесва я с кисело мляко и в шише я дава на детето. Предполагам, че това не е правилно, но безсилието и отчаянието на родителите са големи.
Детето не говори - водено е при УНГ, невролог и логопед и проблема се оказа пак в храненето - понеже се храни по този начин и не може да дъвче, не може и да проговори. Сега с него работят специалисти и се надяваме скоро да има резултат.
Преди 10-тина дни се разболя - вирус с повръщане и разстройство. И както се досещате, предполагам, той 10-тина дни нищо не е ял. Сега е в болница - на вливания, инхалации /!?!/.
Това е в общи линии. Изключително сме притеснени за малкия и ще съм ви благодарна за всяко мнение и насока.

Лек ден ви желая.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #197 -: Юли 23, 2012, 08:57:28 am »
Препоръчайте нещо за повръщане по време на път 3 часа ще пътуването,някъде мисля,че бях прочела, др.Birdie препоръчваше метоклопрамид,но не съм сигурна
Бина, късно отговарям на поста ти, но сега го виждам.(може би вече сте отишли и сте се върнали:)) Ние скоро пътувахме толкова долу-горе с малката и на отиване доста се измъчи горкото и накрая вече започна да повръща, та на връщане реших да й взема нещо от аптеката и от там ми препоръчаха ВомитусХил. На мъници се дават 3х3 капки. Но да ти кажа, аз не заложих много на тях, ами направихме така че да тръгнем преди следобедния й сън, и след около час след последното й хранене. Тя още в началото заспа за около 30 мин., след това спряхме за около 40 минути на една бензиностанция. Вода по пътя не съм не съм давала-дадох веднага след като спряхме,   а на отиване излока цяло шише. След почивката като тръгнахме пак заспа и се събуди чак като пристигнахме в града.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #198 -: Юли 23, 2012, 10:38:45 am »
Здравейте д-р Бърди!
На детето ми (3,6 години) се подуха лимфните възли преди около 10 дни. на кръвна картина показа повишени левкоцити (17 000), веднага беше пуснат и тест за мононуклеоза (капилярна кръв серум) който излезе отрицателен. Предписаха му Аугментин, и кръвната картина още на 5-ия ден се подобри значително (левкоцити 11 000), като на 6-тия ден бяха дори 8000. По същото време АСАТ и АЛАТ са в норма, само фосфатазата е на горна граница.
Лимфните възли започнаха да се прибират и те веднага, след началото на антибиотика, а бяха доста големи, като бадеми, на вратлето. Сега са доста прибрани..
На осмия ден обаче, от приема, детето повърна дозата си, а на следващия ден се обрина цялото от горе до долу. Разбира се, още с повръщането преустановихме приема на антибиотик. Има и диария, не тежка.
Въпросът ми е.... възможно ли е все пак това да е мононуклеоза, имайки предвид, че кръвната картина и възлите се повлияха от антибиотика почти веднага.... Много съм притеснена дали този обрив не показва точно това: мононуклеоза...
Много ще съм благодарна за съвет, готова съм да предоставя още данни ако е необходимо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #199 -: Юли 23, 2012, 15:38:48 pm »
аз съм също с въпрос, днес. от сутринта ади за 3ти път повръща (това значи в разстояние от около 2 часа) - пресечено мляко със стомашни сокове (жълтеникаво-бяло нещо). първият път не му обърнах внимание, таман бяхме свършили с кърменето, но след втория започнах да се притеснявам. като повръща плаче, не мога да разбера дали не я боли нещо. другото е, че е запечена и се опитва да отиде до тоалетната, но нищо не излиза. вчера хапна доста, и поради запека, имаше череши, ягоди, диня, освен това хапна сирене, телешки кюфтенца и кисело мляко, овесени бисквити (вместо хляб). но от снощи до първото повръщане нищо не е яла, освен кърма. тук тези дни времето е чудно и ходим по цял ден навън, на пикници, та си мисля, да не е някой бацил от тревата. като повърне и се погушка и задреме (което мисля, че ме притеснява дори повече от самото повръщане). ще се видя с джи пи-то след няколко часа, ще съм благодарна за мнения. няма температура