0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #240 -: Юли 28, 2012, 13:29:35 pm »
Без УЗ няма точна диагноза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #241 -: Юли 28, 2012, 13:32:16 pm »
Благодаря отново!
Дано се съгласят да ни направят...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #242 -: Юли 28, 2012, 17:14:01 pm »
Заушка е отхвърлена, защото няма никакви подути лимфни възли.
За заушка няма ли ваксина?


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #243 -: Юли 28, 2012, 17:18:01 pm »
Има. Обаче детето е на 4 г. И може би първата доза ВЕЧЕ да не го покрива.
Много от децата не развиват добър имунитет от първа доза МПР, или поне- той не е траен.
Затова, ваксинирането на 4г е толкова важно. А не на 6, или на 11.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #244 -: Юли 28, 2012, 17:36:10 pm »
Има. Обаче детето е на 4 г. И може би първата доза ВЕЧЕ да не го покрива.
Много от децата не развиват добър имунитет от първа доза МПР, или поне- той не е траен.
Затова, ваксинирането на 4г е толкова важно. А не на 6, или на 11.

Проверих имунизационния календар и наистина там дават МПР на 12г. Ще питам дали може да сложим сега доза.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #245 -: Юли 29, 2012, 00:49:31 am »
Тук я дават на 12 месеца и после на 4 годинки ( пише 4-6г).


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #246 -: Юли 31, 2012, 15:49:21 pm »
Здравейте!
Днес повторихме изследването за Ламблиа в нашето ХЕИ. /Противно на типичните симптоми, ние имаме запек, та чак сега успяхме да свършим работата :)/ Лаборантките се измъчиха да я търсят въпросната гад, но нищо не откриха. Посъветваха ме да занесем отново прясно изпражнение в Хасковското ХЕИ, защото там имали специалист паразитолог, но за съжаление бил в отпуска до 10-ти август :(. Иначе лаборантките надълго и широко ме разпитваха как сме я открили и т.н., защото този паразит се срещал изключително рядко. Те от години не били виждали  8O
Вече не знам какво да правя. Ако пусна трето изследване и то се окаже отрицателно??? Да лекуваме ли, да не лекуваме и да чакаме някакви симптоми ли? Ами ако се окаже, че наистина просто е било късмет, че сме открили първия път? Не мисля, че е добре да оставим паразита просто да си вирее в стомаха на синът ми, само защото ни харесва повече да чуем отрицателен резултат. Няма ли по-сигурен начин да се потвърди тази диагноза? От многото изчетено по въпроса си спомням, че някъде четох, че има и кръвно изследване, което показвало наличието на анти-тела. В каква лаборатория се прави?
Докторе, моля отново за съвет!

П.С: Иначе мисля, че тук в бг се намира Тинидазол точно с наименованието Фасижин http://apteka.framar.bg/21000287/%D1%84%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B6%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-4 . За мен еднократната доза е решение на въпроса с лечението, защото все си мисля, че ще успея веднъж поне да го накарам да я приеме през устата, стига естествено да не е абсолютно противопоказно при дете на 2,5 години, което не тежи кой знае колко- може би няма 13 кг.
« Последна редакция: Юли 31, 2012, 15:53:12 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #247 -: Юли 31, 2012, 17:15:20 pm »
Има Ламблия тестиране за антиген (от изпражнения) . Доколкото знам е ELISA.
Може да го направите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #248 -: Юли 31, 2012, 18:32:50 pm »
Докторе, сега се връщаме от лекар - потвърдиха хидроцеле. Хирурга каза, че ще се абсорбира най-вероятно само и че определено има връзка със заболяването му сега и продължителните пристъпи на астмата преди това. Каза, че при продължителни кашлици се явявало това като постреакция при малки деца. Най-важното е, че не е болезнено, а аз имам чувството, че малко се е поприбрало, но може вече и да си фантазирам от желание да се оправи детето  :D
Надявам се и вие да потвърдите изказаната теория (дано не съм написала някоя глупост, докато преразказвам  :lol: ), за да се поуспокоя и аз (не че ще съм спокойна някога де  :lol: )
Иначе общото му състояние вече е отлично, все едно не е боледувал, но ще продължа антибиотика 10дни.
Благодаря Ви отново за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #249 -: Юли 31, 2012, 18:34:47 pm »
"Подтвърдиха" ? с УЗ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #250 -: Юли 31, 2012, 22:51:02 pm »
Има Ламблия тестиране за антиген (от изпражнения) . Доколкото знам е ELISA.
Може да го направите.

Благодаря за стотен път! Ще попитам дали има възможност за такъв тест в Хасково...
Иначе днес ЛЛ реши, че е най-добре да направим еднократна доза със Фасижин 750 мг /хапче и половина/ защото според него Ламблията я има, просто трудно се диагностицира и за това не всеки път може да се улови. Точно за това предложи да направим 3 контроли през месец.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #251 -: Юли 31, 2012, 23:04:56 pm »
Не се прилагат "на сляпо" такива лечения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #252 -: Август 01, 2012, 08:16:10 am »
"Подтвърдиха" ? с УЗ?
За съжаление без УЗ. Още като го видя лекаря каза, че е класически случай на хидроцеле и се напипват добре в скротума тестиса и водната торбичка отделно. Уж отидохме с връзки и уговорка за УЗ, но каза, че просто било излишно...
Чувствам се гадно... незнам аз ли прекалявам с параноята си и притесненията или лекарите са малко нехайни...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #253 -: Август 01, 2012, 08:59:46 am »
Мими, няма ли къде да го заведеш на друго място да го видят с УЗ? Така е кофти като ти остане усещането, че не е прегледано детето много щателно, а е поставена диагноза, която никак не те радва  :(

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #254 -: Август 01, 2012, 09:04:08 am »
Не се прилагат "на сляпо" такива лечения.

Прав сте докторе. Мен по-скоро ме притеснява факта, че в крайна сметка може да не лекуваме нещо което трябва, заради некоректно поставен отрицателен резултат, за това бях склонна да започнем Фасижина.
Щом има обаче сигурен тест, ще направя всичко възможно да открия къде го правят преди да пристъпим към лечението.
Благодаря Ви, нямате цена! Бъдете здрав!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #255 -: Август 01, 2012, 09:20:52 am »
Мими, няма ли къде да го заведеш на друго място да го видят с УЗ? Така е кофти като ти остане усещането, че не е прегледано детето много щателно, а е поставена диагноза, която никак не те радва  :(
Мишле, ходихме уж при един от най-добрите лекари (другия е в отпуск), моя позната, която също работи в болницата, разговаря с него и обясни ситуацията, запази ми час. Не е да не ми обърна внимание лекаря... Изрично казах още като влязох, че искам второ мнение и УЗ най-вече... Просто думите му бяха, че абсолютно точно може да се диагностицира хидроцелето и мануално, защото много добре се отделяли в скротума тестиса и "торбичката".
15мин ми обяснява всичко (не че не бях чела предварително) и чак ми стана неудобно да продължавам да настоявам за УЗ...
В момента съм направо в черна дупка...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #256 -: Август 01, 2012, 11:01:01 am »
Сега какво следва? Какво ти каза лекаря? Чакате да се абсорбира течността от организма ли? Някакво лечение ще има ли?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #257 -: Август 01, 2012, 11:08:54 am »
Сега какво следва? Какво ти каза лекаря? Чакате да се абсорбира течността от организма ли? Някакво лечение ще има ли?
Чакаме и следим. Ако има влошаване пак на лекар.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #258 -: Август 01, 2012, 11:40:52 am »
Здравейте, д-р Бърди!Моля за помощ,Ники го ухапа куче вчера.Породата е санбернар,домашно е,ваксинирано,но се гледа в дворно място в планината.Ухапването е по главата,отстрани на бузата и под брадата.На главата са три резки,една от тях е като дупчица.От спешното казаха че това са одрасквания.Поставихме тетанус,но педиатъра на детето настоява да поставим и ваксината за бяс,заради това че раните са по главата.Обаче,страничните ефекти от ваксината против бяс са потресаващи.Нямало дози за деца,дозите сакато за възрастен и ни казаха поне 4ри приема
И сега накъде незнам.Взехме тест, с който да тестваме кучето за бяс.
Моля ви за съвет как да действаме оттук нататък.
Благодаря
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #259 -: Август 01, 2012, 16:07:46 pm »
Оле,само да те успокоя на мен като дете са ми бити два пъти ваксини за бяс заради ухапване от куче. Никакви странични ефекти не съм имала. Верно сега май са други ваксините, но пак едва ли са по-лоши. Едно време бяха 7 ижекции, ходиш цяла седмица да ти ги бият по една на ден. Ваксините по принцип не мисля, че са различни дози за възрастни и деца, за която и да е ваксина. Не съм сигурна дали има въобще ваксини за деца, докторът да каже.