0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #300 -: Август 04, 2012, 21:16:52 pm »
Продължаваме... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #301 -: Август 05, 2012, 00:08:01 am »
https://webstore.neilmed.com/orders/

получих оферта на мейла за продуктите на Нелимед, педиатричните комплекти са с 40 процента намаление и фрий шипинг за територията на ЮК, от там с превозвач до София ще ви излезе 2,2 доставката /за килограм стока/
сега е момента да си поръчате, ако имате желание
а аз да попитам доктора има ли някой друг от продуктите на фирмата, който би ни препоръчал, защото ще си поръчвам прахчета да си имам, да обединя нещата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #302 -: Август 05, 2012, 00:18:38 am »
https://webstore.neilmed.com/orders/

получих оферта на мейла за продуктите на Нелимед, педиатричните комплекти са с 40 процента намаление и фрий шипинг за територията на ЮК, от там с превозвач до София ще ви излезе 2,2 доставката /за килограм стока/
сега е момента да си поръчате, ако имате желание
а аз да попитам доктора има ли някой друг от продуктите на фирмата, който би ни препоръчал, защото ще си поръчвам прахчета да си имам, да обединя нещата

Нямам нещо друго пред вид. Този уред е наистина истинско спасение, и много ефективен. Вече 2 зими съм "щастлив" с него и от него.

Поръчайте доста прахчета, за да имате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #303 -: Август 05, 2012, 07:16:50 am »
Добро утро! Отново ранно ставане, заради ако, разтворимо във вода... С болка около пъпа, която отминава след изхождането. Днес стават две седмици, откак лепнахме това ужасно нещо.  :(
Лора
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #304 -: Август 05, 2012, 10:43:57 am »
На нас пък предната ни педиатърка ни гледа като НЛО като й обяснявахме за нетиботъла. Категорично не одобри идеята и тя май не знаеше защо. Първо каза, че е е невъзможно да впръскаш от едната ноздра, пък водата да протече през другата.
После поради много обстоятелства пообиколихме 3-4 УНГ зимата и те не бяха чували. Поръчах, показах, одобриха. Но бяха категорични да се ползват готови разтвори.
И понеже не поръчвах от нелимед, а от iherb, там или нямаше или аз не се ориентирах за прахчета, та ползвах физиологичен разтвор от банка за промивките.
Лично аз направих два тежки синузита тази зима, сигурно от десет години не ми се беше случвало, но и двата пъти се разминах без антибиотици, ползвайки тези промивки.
Доста са неприятни, особено за децата, няма какво да се лъжем, но при сина ми това бе единствения начин да се освободи от натрупаните "съкровища".
Аз поръчах това
http://www.iherb.com/Buster-Brands-Sinus-Genie-Dual-Action-Nasal-Rinse-Bottle-One-Bottle-Two-Tops-3-Piece-Set/27976
Не знам защо в момента няма качена снимка, но е същата бутилка като синусрайз. Ето какво представлява, намерих го в друг сайт:
http://sale.dentist.net/assets/products/2602/product/buster-brands-sinus-genie-neti-bottle.jpg?1290193572
Дори е с два накрайника, единият като чайник йога, другият е объл като на синусрайз. Дойде за около седмица в районния пощенски клон и не съм имала никакви проблеми с доставката.
Неудобното поне за мен, е че не се стерилизират тези бутилки.
Аз използвам течност на Чико за студена стерилизация.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 10:47:40 am от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #305 -: Август 05, 2012, 12:17:14 pm »
Добро утро! Отново ранно ставане, заради ако, разтворимо във вода... С болка около пъпа, която отминава след изхождането. Днес стават две седмици, откак лепнахме това ужасно нещо.  :(
Лора
Ако сте изключили с изследвания чревна инфекция, или глисти, или друга паразитоза ( и сте направили УЗ на коремче за изключване на мезентериални лимфни възли увеличени), оставете детето на спокойствие.

Продължете с възстановяване на храненето.
Спрете за 4-5 дена киселото мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #306 -: Август 05, 2012, 15:05:33 pm »
Изследванията за дизентерия, салмонела, ешерихия коли, кандида,паратиф, тиф - отрицателни. За глисти - очаквам резултатите утре. Незнайно защо, педиатърката ни ни праща последователно. За ултразвук - ще настоявам утре да ни изпратят, или просто ще намеря начин да я заведа, в случай, че ни откажат, тъй като и това го има като вариант. Спирам киселото мляко. Продължавам Хидратин Алфа. Пак ще пиша. Дано не стана досадна с това наше коремче.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #307 -: Август 05, 2012, 15:08:13 pm »
Мезентериални лимфни възли увеличени - за какви симптоми да ваблюдавам? Опипваха стомахчето, освен че имаще гъдел, друго не се прояви.
Лора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #308 -: Август 05, 2012, 15:22:24 pm »
Мезентериалните ЛВ увеличени? от УЗ това?
« Последна редакция: Август 05, 2012, 15:31:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #309 -: Август 05, 2012, 17:56:24 pm »
Не,не! Само ултразвук не е правен, това казвам по-горе. И, междувременно питам за какви симптоми да ноблюдавам. Утре ще убеждавам да ни пратят на ултразвук, ако не, ще намеря начин да я заведа.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #310 -: Август 05, 2012, 18:47:32 pm »
да питам и аз, ади започна да кашля от ден-два. почти няма секрети в носа, ако има нещо те са бистри, но кашлицата е "мокра". както знаете, тук сиропи за кашлица за деца няма и не се дават, аз сварих чай от босилек и мащерка, но ще съм благодарна за мнения, ще ми се да направя нещо, така че да не се задълбочава кашлицата, че и ще пътуваме другата седмица. благодаря предварително.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #311 -: Август 06, 2012, 09:00:22 am »
Момичета,докторе помагайте пак,преди време бях писала,че едното ни момченце като се беше изакало имаше съвсем малко кръв смесена със слуз и акото много твърдо.Беше еднократно и преди 20-тина дни,че и повече може.
Та вчера пак така много твърдо акане и пак в началото малко кръв и прозрачна слуз,половин час преди това му бях сложила и свещичка за повръщане,че като пътува много повръща,може и аз да съм наранила,но за акането детенце се хвана миля за мен и  плачейки и пищейки се изходи.Явно беше,че много го боли.
Кажете моля как да му помогна,той по принцип си ака по твърдо от брат си,ядат една и съща храна,но другото дете не е така,разликата при 2-то обаче е,че пие по 700-800мл.вода за 24ч.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #312 -: Август 06, 2012, 17:53:37 pm »
поправка... :)
« Последна редакция: Август 06, 2012, 18:37:33 pm от джиджи »


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #313 -: Август 06, 2012, 18:48:22 pm »
бина, ние имахме същият проблем с ади, макар, тя да обича вода и да си пийва. на няколко пъти имаше такива изхождания, много е неприятно. това, което помогна беше да й намажа дупето със зехтин, когато се опитваше да се изака. някой от форума ми каза за парафинови свещички, които да помогнат. но оттогава й давам сок от сини сливи или плода и това също много й помага. доктора каза да не й давам кисело мляко (макар, аз да мислех, че това я разхлабва) и въобще млечните изглежда ги запичат. но е много неприятно, наистина.

аз да кажа, вече и температура вдигна отснощи, сутринта беше 37.8, но ибупрофена свърши работа и сега е добре. ще съм благодарна на предложения да й се облекчи кашлицата, че не мога да мисля как ще е другата седмица в самолета.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #314 -: Август 06, 2012, 23:05:41 pm »
Елена това е една бабешка рецепта, моя приятелка твърди, че помага аз не съм имала нещастието да я пробвам  :D Мисля, че ако не помага няма и да навреди.
1 ябълка нарязана с корите и без семки
5-6 ореха с черупките чукваш ги да се начупят на парчета и не ги белиш. Предварително ги измиваш много добре!!!
4-5 парчета сърцевина от дюля, там където са семките
Това се залива с 400 гр. вода и ври около 15 мин на слаб огън. Когато поври се добавя едно пакетче небет шекер(Захар). Когато се разтопи небет шекера се дърпа от огъня да се охлади. Прецежда се и се пие. Не трябва да е студено, не трябва и да е преохладено.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #315 -: Август 07, 2012, 09:38:50 am »
Д-р Birdie,здравейте,

Вчера бяхме на ултразвук. Няма изменения, доколкото мога да прочета. Пуснах в лаборатория тест за CALPROTECTIN CERTEST. Отрицателен. Глисти - отрицателен. За CLOSTUDIUM беше свършил реактива в единствената болница, където го правят този тест. Мога да го направя след 15-то число. Исках да попитам дали да давам още Дехидратина, днес е вече четвърти ден с него. Както и: Живеем на 10 минути от морето. Така и така сме вкъщи, поне на море да я водя или рискувам пак да лепне зараза? Мога ли да включа в менюто й домати? Тя не е спряла да ака неоформено. Вчера, в едната лаборатория я почерпаха с шоколадова бонбона. Нямаше усложнения. Аз се притесних, че ще търсим къде да акаме, но до вечерта не се наложи. Какво ще кажете за чай от жълт кантарион?
« Последна редакция: Август 07, 2012, 10:36:29 am от Birdie »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #316 -: Август 07, 2012, 10:01:37 am »
Прикачих и кръвните изследвания, Д-р Birdie.
« Последна редакция: Август 07, 2012, 10:35:53 am от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #317 -: Август 07, 2012, 10:34:34 am »
Бърд, здравейте! Вчера бяхме на ултразвук. Няма изменения, доколкото мога да прочета. Пуснах в лаборатория тест за CALPROTECTIN CERTEST. Отрицателен. Глисти - отрицателен. За CLOSTUDIUM беше свършил реактива в единствената болница, където го правят този тест. Мога да го направя след 15-то число. Исках да попитам дали да давам още Дехидратина, днес е вече четвърти ден с него. Както и: Живеем на 10 минути от морето. Така и така сме вкъщи, поне на море да я водя или рискувам пак да лепне зараза? Мога ли да включа в менюто й домати? Тя не е спряла да ака неоформено. Вчера, в едната лаборатория я почерпаха с шоколадова бонбона. Нямаше усложнения. Аз се притесних, че ще търсим къде да акаме, но до вечерта не се наложи. Какво ще кажете за чай от жълт кантарион?
Може да водите детето на море.
НЕ мисля че има повече проблем. Диария няма.
Останалото ще се оправи след няколко дена окончателно, но и така не е повод за безпокойство.
Може да спрете Дехидратина.
Не давайте кантариони, други "хомеопатични" и т.н. Бг "патенти".

Оставете детето на спокойствие. И направете и Вие няколко "бани", и се успокойте.
« Последна редакция: Август 07, 2012, 10:37:18 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #318 -: Август 07, 2012, 10:51:33 am »
 :D Добре, Д-р Birdie! Лягам на плажа,  :D
« Последна редакция: Август 07, 2012, 11:09:35 am от Birdie »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #319 -: Август 07, 2012, 12:42:36 pm »
Здравейте, Д-р Бърди,
Синът ми е на 1, 10 г и има проблем с кожата на стъпалата, само там се появяват червени петна, понякога сърбящи, а понякога не. Трима кожни лекари предположиха алергия към каочука на сандалите, прах и пясък и изпотяване. Появиха се с началото на горещите дни и след разчесване кожата започваше да се бели. Сандали не обуваме от юни месец, на пясък не ходим също ( даже на морето с по  30 минути на ден на плажа зачервяванията бяха изчезнали), вкъщи сме без килими и бърша постоянно, не се поти извънредно много, бос е през деня, само навън е с чорапи и обувки. Мазах 10 дни с противоалергичен крем и бепантен, когато беше най- лошо и сърбящо. Всичко отмина след това и докато бяхме на море (много за малко) и на село. Сега сме пак в апартамента и днес зачевяванията са на приложените снимки. Моля за съвет, дали отново да третирам локално или да направя допълнителни изследвания и какви.
Благодаря Ви предварително  :)