0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #440 -: Септември 12, 2012, 23:34:28 pm »
Резултатите не ми ги дадоха за съжаление.
Мустаков ни изписа това лечение, а личния лекар ме посъветва да спрем Назонекса, а Сингюлер, Аериус/Ксизал да продължим.
Добре, ще направим нови посявки на него и на нас и ще вземем нужния антибиотик.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #441 -: Септември 12, 2012, 23:43:42 pm »
докторе, аз отново имам питане, ади е на 15 месеца, зарази се от мен (в смисъл разболя се два дни след като аз имах тежък вирус), започна със сополи и кашлица и след 2-3 дни започна да вдига температура. температурата се влияе от антипиретици без проблем, но сутрин и вечер си прави температура 38 и нагоре. и така вече 5ти ден. гърдите й са чисти, гърлото не е зачервено. детето като цяло е сравнително добре, може би е по-притихнало и гушнато за по-дълги периоди от време. доста ограничи твърдите храни, но пък ми е постоянно на гърдите. вчера и днес има по едно изхождане, но вчера излизаше от памперса, а днес беше с консистенцията на новородено.

та въпросът ми е, можем ли според вас да оставим на лечение само с нурофен и при нужда панадол, флавамед (сироп за кашлица) и виброцил и физиологичен разтвор и да чакаме да отмине или да ходя при друг лекар и да искам по-подробно изследване на причината. с други думи притеснителна ли е температура повече от 3-4 дни?

благодаря предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #442 -: Септември 13, 2012, 00:09:48 am »
Аз бих дал Амоксил/Аугментин.
Освен ако не се съмнявате за уроинфекция... . Тогава първо посявките... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #443 -: Септември 13, 2012, 01:02:49 am »
благодаря докторе, няма причина да мислим за уроинфекция, не е като да има проблем при уриниране или каквото и да е, което да навява на тази мисъл. ще трябва да се видя пак с някой доктор да ми даде рецепта евентуално. мислех си, че ще ни се разминат антибиотиците. досега не е пила, но не е иправила температура повече от 3 дни.

благодаря отново, не на последно място и за бързината на отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #444 -: Септември 13, 2012, 01:07:20 am »
5 дена са много... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #445 -: Септември 14, 2012, 21:56:55 pm »
Момичета, сигурно сте гледали новините и сте разбрали за заразата със салмонела във Варна ето и линк към статия http://petel.bg/13-DETSA-SAS-SALMONELA-VAV-VARNA--PROVERYAVAT-DETSKI-KUHNI-__22110
За мой ужас ние взимаме храна точно от кухнята от която ХЕИ подозира, че е тръгнала заразата. Малката като, че ли няма симптоми освен че е доста крива и хленчи, но го отдавах на никнене на зъбки, сега обаче вече не съм много сигурна че е от това. Но пък няма Т, не повръща, и разстройство няма. Всичко е започнало преди седмица, някои казват, че практически всички деца яли от въпросната храна са болни в една или друга степен. Чудя се какво да правя да ходим ли да пускаме изследвания, ако беше заразена, не трябваше ли до сега вече да е проявила някакви по-сериозни симптоми? И наистина ли ако е от определена храна(подозират едно пиле фрикасе или пиле със зеле) всички деца яли от нея би трябвало да са заразени? Д-р Бърди Вие какво е Вашето мнение?
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #446 -: Септември 14, 2012, 22:23:36 pm »
Здравейте! Може ли да ми кажете каква е дозировката на солволан сироп от 15мг за дете на 3,8г.? Според листовката 5мл, а на кутийката 1/2 лъжичка, т.е. 2,5мл :?
Дадох 5, и сега ме е страх да не съм сгрешила, а не мога да си намеря рецептата, а и аптекарката не е написала на кутията :(
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #447 -: Септември 15, 2012, 10:01:02 am »
Привет!
Тази сутрин София стана с херпес на устната.
Има ли нещо, с което да я мажа или да оставя сам да мине?
Предварително благодаря!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #448 -: Септември 15, 2012, 12:34:49 pm »
Zovirax crem.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #449 -: Септември 15, 2012, 12:42:48 pm »
Доктор Бърди, здравейте! Отново ПОМОЩ! Зелени сополи... През април махнах на Богомила за втори път трета сливица. Силно се надявах, че тя е причинител на тази мръсотия, която се точи от носа й. Не би... От три дни сутрин се събужба с пълно носле. Чистя с разтвор. Не искам да слагам вече никакви капки, понеже не намерих спасение в нито едни. Заведа ли я на лекар, подсмихвайки се ще ме отпратят, тъй като няма температура, видимо нищо друго, освен... Освен нослето, което непрекъснато почистваме. Поръчах детския комплект за почистване на синусите, чакам доставката му тези дни, вероятно във вторник ще е при мен. Искам да помоля за съвет от Вас. Достатъчен ли е само разтвора? С какво да прекратя тая лепкава течност? Правила съм миналата зима изследване за бактерия, не откриха нищо. Като си представя само, че цяла зима предстои, косата ми се изправя. Пак станах многословна, за което се извинявам. Тук, в БГ, няма кой да ме изслуша, затова си позволявам във форума да кажа всичко. Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #450 -: Септември 15, 2012, 13:05:54 pm »
Привет!
Тази сутрин София стана с херпес на устната.
Има ли нещо, с което да я мажа или да оставя сам да мине?
Предварително благодаря!
Малко зъбна паста отгоре. И оставяте да изсъхне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #451 -: Септември 15, 2012, 13:31:10 pm »
Благодаря ви Докторе и Синьо кокиче :D
Тъкмо търсех листовка на Зовиракс, но не пише дали е подходящо за деца на 1 година.
Ще заложа на пастата за зъби :D

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #452 -: Септември 16, 2012, 17:17:49 pm »
Здравейте отново.Писах преди време във връзка със малката ми дъщеря,която беше болна.Изписаха й ЦЕК и го пи 7 дни,защото на 5-тия ден от приема на АБ-то,лекарката ми каза че гърлото било още леко зачервено и да съм го продължила 2-3 дни.След тези дни не я заведох на преглед.Но след 10 дни (след изпиването на последната доза АБ) тя ми вдигна Т 38.А преди това когато й изписаха АБ-то,имаше 37.5 и то не я поддържаше а само от време на време през деня,имаше и сополи,които продължиха 12 дни.Та тази висока Т я вдигна вечерта и през ноща я поддържаше.Сутринта я заведох отново,и тя я прегледа и каза че гърлото било жар червено,гърдите чисти.Само Т имаше.Каза да я заведа на другия ден пак,и тогава да мислим какво да й даваме.И ние си тръгнахме.Може да се каже че през целия ден детето имаше Т,която се сваляше за по-дълго време само със хексалгин-а,а нурофена я сваляше за 2 часа най-много.На следващия ден аз пак я водя,и тя отново я прегледа - гърди - чисти,гърло - като жар.Каза да взема да й давам Суметролим,и ако в неделя има пак Т да вземам да давам Медоклор на 8 часа по 4 и половина деления.След като спаднела Т да съм го давала на 12 часа.А изписвала пак АБ от същата група като този който пи преди 10дни ЦЕК ,защото тя не понася аугментин-а и сумамед.
От петък вечерта даваме суметролим,и вече Т не е толкова висока.От време на време има около 36.9 - 37.0 градуса.Но не ги поддържа.
Докторе,моля ви посъветвайте ме какво да правя.Дали да започна още от сега да давам този медоклор или да си давам суметролима.Забравих да кажа че детето е на 1 година и 4 месеца.Благодаря Ви!Бъдете здрав!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #453 -: Септември 16, 2012, 20:45:51 pm »
Бубка някакви изследвания правите ли или така на посоки ви изписва АБ педиатъра?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #454 -: Септември 16, 2012, 23:14:06 pm »
Не,не са правени никакви изследвания.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #455 -: Септември 17, 2012, 14:41:03 pm »
м - и, какво става с вашето пишле? Нали нещо наскоро се беше възпалило?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #456 -: Септември 17, 2012, 16:35:41 pm »
Д-р Бърди , видях ваш пост в Моториката за щитовидната жлеза  .По този повод да попитам нужно ли би било превантивно  и кога да  изследвам сина си , в предвид че аз съм с Хашимото ? Благодаря ви.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #457 -: Септември 17, 2012, 16:46:22 pm »
Д-р Бърди , видях ваш пост в Моториката за щитовидната жлеза  .По този повод да попитам нужно ли би било превантивно  и кога да  изследвам сина си , в предвид че аз съм с Хашимото ? Благодаря ви.
Аз съм със същия въпрос  :D казаха ми, че Хашимото се предава от майка на дъщеря и много рядко на момчетата.

Smaraidi правихме изследване на стерилна урина. Изследването са го занесли на педиатъра той и казва, че няма проблем. Не ми е приятно, че не си виждам резултата, но нямам основание да не му вярвам. На мен ми се струва, че кожичката беше по отлепена отпред, а сега се е прилепила към отвора, но там в момента има бяло под кожичката и се надявам да отлепи и да се оправи всичко, че хич не ми се води на уролог и какъвто е глезан, ще ми мрънка поне седмица  :( Надявам се да си въобразявам, но имам едно на ум.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #458 -: Септември 18, 2012, 14:46:00 pm »
И аз съм с Хашимото и не съм се и замисляла дори дали трябва да изследвам и детето,но ние сме още малки на 2 и 11 м. може би по-натам ще я изследвам.
« Последна редакция: Септември 18, 2012, 14:58:35 pm от svetla83_petrova »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #459 -: Септември 19, 2012, 14:43:48 pm »
Привет!
Тази сутрин София стана с херпес на устната.
Има ли нещо, с което да я мажа или да оставя сам да мине?
Предварително благодаря!
Малко зъбна паста отгоре. И оставяте да изсъхне.
Херпеса мина със зъбна паста :D
Благодаря още един път!