0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #260 -: Август 02, 2012, 01:43:57 am »
Благодаря,Боби за успокоителните думи.Ще я сложим ваксината,дозата е една и  за дете и за възрастен,и аз май от това се стреснах доста,плюс преживяното де и като изчетох за страничните ефекти.Сега са по-добри ваксините,амаааа медицината не е математика,но дано е наред всичко :bighug:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #261 -: Август 02, 2012, 14:13:38 pm »
Здравейте, Бърди! Не съм влизала в сайта, затова, моля за извинение, ако не съм компетентна и не задавам правилно въпросите. Истината е, че съм притеснена... Дъщеря ми е на 5 години и половина. След ходене на море се прибра с разстройство. Това става преди осем дни. Не беше остро разстройство, апетитът не отпадна, повръщане нямаше. Но... Вече осми ден не мога да оправя изпражненията. Ходи по 4-5 пъти на ден. Докато се зарадвам, че са оформени, излизат отново полутвърди до кашовидни. Водих я на детски гастроентеролог. И това, което чух, направо ме съсипа. Всичко можело да продължи месец, дори година. Пуснахме стандартните изследвания за наличие на бактерии. Не откриха такива. Днес е последния ден на прием на хидрасек, ентерол, мезимфорте. Но акото далеч не е каквото си беше преди заразата с този вирус. Детето е на диета - картофи, ориз, банани, малко кисело мляко, малко пъпеш, моркови, сухари, малко обикновени бисквити. Не мога да си представя, че през следващата една година трябва да яде само това. Детската гастроентероложка само вдига рамене и ми казва да не се притеснявам. Не знам дали е възможно майка, чието дете има проблем, да не се притеснява. Та... Безизходицата ме доведе в сайта за съвет. Моля, насочете ме какво да правя с малката? Не е отпаднала, палава е, истинско слънце на мама.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #262 -: Август 02, 2012, 14:20:31 pm »
Спрете диетите. Възстановете нормалното хранене на детето.
Почнете със супички, макарони ( без сосове), юфка със сирене.
Постепенно разширявайте с обикновените за детето му храни ( каквото давахте досега като хранене).
Е, без пасти, торти, сладолед (за известно време- 1-2 седмици).
Може да давате ябълки.
Спрете всичко от лекарствата- полза би имало само от Хидрасек, но не сега е времето му.
Абсолютно нежелателно особено е да давате "Мезим-форте"!

Потърсете прахчета за орална рехидратация ( стандартни са). Детски!
Направете разтвор с едно прахче в една чаша вода.
От ТОЗИ разтвр, слагайте по 1-2 ч.л. във всяка друга течност, която давате на детето. Това за около 2 дена.

Не давайте прясно мляко за известно време -4- 5дена. Или ако не може без него - разреждайте 2/3-1/3 вода. Ако може да намерите безлактозно, и  го пие- по-добре.
Пишете.

Ще се оправи бързо детето.
Не се притеснявайте.
Игнорирайте несведущите.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 14:26:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #263 -: Август 02, 2012, 14:29:07 pm »
Разбира се,че ще пиша. Целувам Ви за оптимизма! Казвам го с цялото си сърце, дано така го приемате. Ами, спирам. Тя и без това е измъчена от еднаквото хранене, тъй като си е ящно дете. Благодаря още веднъж! Такава тревога ми е, че едва си вземам въздух. Както да е. До скоро!
Лора
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #264 -: Август 02, 2012, 14:53:06 pm »
Здравейте докторе,
Не съм писала от мноого време, но отново съм в безизходица и ви моля за помощ.
Сина ми е вече на 4 години. От октомври имаме проблем с неспираща хрема. Ходи на детска градина и отговора на лекарите е че докато ходи на градина ще си има хрема.
Единственото, което са показвали резултатите е мураксела. Изписваха ни какви ли не капки. От декември до март въобще не ходи на градина. През януари беше в болница с пневмония. Но хремата не спира и не спира. Максимум е спирала за 1 седмица, но се усеща, че има задна хрема. От февруари до май не слагахме никакви капки, а се консултирахме с хомеопат и приложихме и такова лечение. Но резултат отново нямаше. През май направи бронхит и през юни отново. От хремата винаги започва да кашля и явно слиза към белите дробове.
Водих го при специалисти УНГ, но те си изписват капките и казват, че ще се оправи.
Ходихме на море там хремата спря, но щом се върнахме отново започна. А сега не ходи на градина.
След 10 дни ще го водя на алерголог.
Направо не знам вече какво да правя...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #265 -: Август 02, 2012, 15:13:30 pm »
Може ли да намерите това в Бг?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #266 -: Август 02, 2012, 15:42:28 pm »
Попитах в аптеката, но не им е познато.
намерих го в ebay:
http://www.ebay.com/itm/Neilmed-Sinus-Rinse-Pediatric-Starter-Kit-Relieves-Allergies-Sinus-Symptoms-/160743040130?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item256d082482
Да го взема ли? Как и колко често трябва да се ползва?
Или да търся нещо друго тук?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #267 -: Август 02, 2012, 15:58:26 pm »
сайта на синус ринз има опция за доставка до България вече
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #268 -: Август 02, 2012, 16:24:34 pm »
Попитах в аптеката, но не им е познато.
намерих го в ebay:
http://www.ebay.com/itm/Neilmed-Sinus-Rinse-Pediatric-Starter-Kit-Relieves-Allergies-Sinus-Symptoms-/160743040130?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item256d082482
Да го взема ли? Как и колко често трябва да се ползва?
Или да търся нещо друго тук?
Да, това е. Вземете и един "набор" прахчета ( те се продават отделно като "консумативи").
Ако не намирате детски, вземете за възрастни- ползвайте 1/2 прахче в този случай.
Ползваме дестилирана вода, или преварена, или минерална. Тези Бг термини "трапезни" и т.н. нещо не ги схванах, простете... много години вече съм извън Бг.  :(


Ред:
* правим носни и фарингеални посявки в добра лаборатория.
* след това, започваме промивки - сутрин и вечер
http://www.youtube.com/watch?v=OndIV7_Ktf8
* спирате да слагате в нослето каквото и да е било!
* ако имате достъп до добър УНГ- можем да заведем за изключване на трета сливица. Ако нямате достъп- може да се направи една странична рентгенография на назофарингс за наличие на трета сливица.
* спираме банани, шоколад за известно време.

Пишете след 2-3 дена, и след като излязат посявките.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 16:27:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #269 -: Август 02, 2012, 16:46:58 pm »
Няма начин да няма нещо със същите съставки в България. Аз миналата година си направих за нас цял литър (за мъжа ми), по описаните му съставки  и мога да ти кажа, че е общо взето вода с два вида соли, нещо сода за хляб и нещо друго беше май.  В момента не мога да намеря оригиналните прахчета, но като се върне довечера ще го питам дали има още, че на онова, което направих не съм написала какво има в него. При всяко положение, подобни изплакващи разтвори не може да няма в България, под друго име,но с такова съдържание.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #270 -: Август 02, 2012, 16:48:40 pm »
не Боби, представи си че няма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #271 -: Август 02, 2012, 17:23:39 pm »
не Боби, представи си че няма

Не вярвам, елементарни неща са. Просто в момента ги нямам пред себе си. Сода за хляб знам, че има България :-).
 Ти знаеш ли съставките, че така категорично отговаряш? Кажи какви са да ги знае момичето, за да попита.

П.П. Ето намерих рецепта за същото - по чаена лъжичка сол и сода за хляб в един литър вода има в него. http://www.ehow.com/way_5270489_homemade-nasal-irrigation-recipe.html


Недопустимо е да се "препоръчва" "правенето" от ръка на такива неща.
За втори път от много години си позволявам редакция, без изтриване.

Д-р Бърди
« Последна редакция: Август 02, 2012, 18:50:58 pm от Birdie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #272 -: Август 02, 2012, 17:26:02 pm »
ще те помоля да си посмекчиш тона и да не ми казваш какво да правя
съставките могат да се видят в сайта на производителя, но аз не бих рискувала да правя подобно нещо за децата си, а предпочитам да си ги купя готови за употреба в точната дозировка
за теб всичко е елементарно, знаем
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #273 -: Август 02, 2012, 17:56:43 pm »
Докторе, благодаря за отговора.
Последните посявки правихме преди месец. Носните показаха мораксела, а фарингеалните бяха чисти. За съжаление резултатите са при личния лекар и не мога да ги приложа. По антибиограмата ни изписаха капки Цилоксан.
УНГ казват, че има уголемени сливици, но не било проблем.
Непрекъснато (и в момента) правим промивки с физиологичен разтвор (NaCl), но ще вземем това, което препоръчвате.
Благодаря и на останалите, които се включиха по темата.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 18:51:22 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #274 -: Август 02, 2012, 18:00:30 pm »
Моракселата е за АБ лечение с орален препарат.
Нищо друго не би дало траен резултат- капките по принцип, са само за специални случаи.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 19:13:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #275 -: Август 02, 2012, 18:43:27 pm »
Докторе, благодаря за отговора.
Последните посявки правихме преди месец. Носните показаха мораксела, а фарингеалните бяха чисти. За съжаление резултатите са при личния лекар и не мога да ги приложа. По антибиограмата ни изписаха капки Цилоксан.
УНГ казват, че има уголемени сливици, но не било проблем.
Непрекъснато (и в момента) правим промивки с физиологичен разтвор (NaCl), но ще вземем това, което препоръчвате.
Благодаря и на останалите, които се включиха по темата.

Аз такава бутилка поръчах от iherb  дойде за седмица и доставката беше 4 долара.
« Последна редакция: Август 02, 2012, 18:51:45 pm от Birdie »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #276 -: Август 02, 2012, 19:08:13 pm »
Докторе, ще гледам да взема резултатите в такъв случай или ще направим нови изследвания.
vera, благодаря ти.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #277 -: Август 02, 2012, 23:31:26 pm »
Има Ламблия тестиране за антиген (от изпражнения) . Доколкото знам е ELISA.
Може да го направите.

Аз пак за отчет...
За съжаление такъв тест се оказва, че в бг май не се прави. Свързах се с няколко лаборатории, които казаха, че не правят. Накрая говорих и с един доктор от Института по паразитология и вирусология. Разпитах го надълго и широко каквото ме интересуваше. Той също ми отговори, че такъв тест не се прави и ме посъветва да отида до най-близкото ХЕИ и да ни направят стандартното изследване. Подсказах му, че може би е по-добре да направим последователно няколко проби ако се окаже отново отрицателен резултата, предвид трудността при откриване на цисти във фекалиите и той се съгласи, че така е най-добре. Сега ще чакаме да се върне паразитолога от ХЕИ Хасково, защото в момента бил в отпуска :( Доктора от Института ме успокои, че не е проблем отлагането, щом сме нямали симптоми и състоянието на детето не е тежко. Това успях да свърша до момента. Дано не сме на грешния път...

П.С: Тук ще си позволя да благодаря на Кисела-2000, която направи свое "разследване" по разни лаборатории из София и дори ми предложи да и изпратя проба, за да я занесе там където е необходимо. Сама се свърза с мен, дори не съм я молила за помощ. Благодаря ти за пореден път! Радвам се, че все още срещам хора като теб.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #278 -: Август 03, 2012, 00:04:19 am »
Докторе, защо да не си го направи? Повечето лекари въобше не знаят имената на подобни неща, които не са лекарства ( чест Ви прави, че го знаете, за първи път виждам такъв лекар, наистина), а ти казват какво да си направиш. Години наред сме казвали на пациенти какви разтвори да си правят за плакнене с вода и сол, чак след време разбрах, че ги продават и готови. Не знам защо вие го смятате за недопустимо, тук е рутинна практика. Съжалявам, не съм искала да ви обидя, напислаа съм го, защото не съм си и помислила, че може някой да се възпротиви. Ако го имаше в България нямаше да се намесвам, но момичето кой знае колко ще се изръси за това, че да и доставят сол и сода за хляб в пакетче от кой знае къде.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 00:09:21 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #279 -: Август 03, 2012, 00:14:33 am »
Боби, дай, моля те, точната рецепта за сместа за промивка на носа. аз бих я направила.
освен това, стои въпросът с какво да се извърши самата промивка като апаратура, обаче?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!